Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

Akinaz

Naprostá pecka.... zatím mě ani jeden díl nezklamal, promítání v kině si vždy užiji na maximum a odcházím z pocitem naprosté spokojenosti. Moc se mi líbil návrat ke kořenům, prolínání síly zla i dobra ve vizích a celkový koncept této epizody... Jednoznačně 5* ()

tomik1976

Tento díl je silné kafe pro zatvrzelé fandy,tedy i pro mě.Epizodu 7 jsem přetrpěl,ale přesto jsem měl z ní dobrý pocit znovunalezení mého svatého grálu,ikdyž jen v okopírované digitálně vylepšené podobě.Očekávání byla vysoká hlavně v pokračování příběhu,tam se ale nic zásadního nekonalo.Linka s Rey a Lukem je strašně natahovaná a nudná,nic z ní nevzešlo kloudného.Hlavně kdo jsou její rodiče,ale třeba epizoda 9 ukáže,zda-li je vnučka Obi-Wana,nebo umění síly se může naučit každý(což by byl fail,jak prase!).Černoušek Finn se zamiluje do asijské baculky,která dělá uklízečku na lodi,z které se vyklube chytrá dívka,která chce spasit svět.A ještě se zamiluje do Finna? Dnešní doba fakt takovým vztahům přeje,už chybí jen nějaký gay! Moje milovaná Carrie(Leia),která už není mezi námi.Nevím,zda-li s tím souhlasila,ale takto přežít výbuch lodi,no teda klobouk dolů,ale tohle byl totální fail!!Čekám,že v 9 díle se s ní důstojně rozloučíme,protože tohle fakt NE!Žádné bližší informace o minulosti Snokea,kterou tak všichni tají!! Kylo Ren a Luke Skywalker zmizeli z filmu po velmi divném holografickém souboji tak rychle,že jsem myslel,že ten film je špatně sestříhán.Tohle byla poslední kapka! P.S.ten konec byl jako co?Máme očekávat posun v čase,nové hrdiny v podobě těch mladých hošanů?Jdu si pustit epizody 1 až 6 a v květnu (Han Solo)doufám zapomenu na ten hořký fail,který ocení max.amíci a lidé neznalí původní ságu. ()

RockStar

Je konec roku, a jak Disney slíbilo, tak nám opět nadělilo film z vesmíru Star Wars a panečku, že to je povedený dáreček. Dnes si budu připadat jako kolovrátek, ale jinak to bohužel nejde. V nedávné recenzi na Justice League jsem se pozastavoval nad tím, jak každým dalším filmem z DC vesmíru dokážu ocenit ten předchozí i když jsem ho v době zhlédnutí neměl moc rád. A tento stejný syndrom zastihnul i Star Wars. Po promítání Force Awakens (FA) jsem měl problém s tím, že příběh byl zrecyklovaný více než toaletní papír za 4 kč, a ten jak víme solidně škrábe. On ani tak nevadí podobný příběh v jiných reáliích, ale FA bohužel přebírá příběh předchozích dílů, což ho jaksi degraduje na předělávku, ale budiž s tím se člověk nějak srovná. Ale co považuju za rakovinu nových Star Wars jsou nelogičnosti a náhody. Náhody se týkají hlavně FA (a Rogue one), vesmír je obrovský, dá se říct nekonečný, a jaká je asi šance, že se potkáte jen tak? Jaká je asi náhoda, že jdete do hospody a tam najdete lightsaber člověka, kterého hledá celá galaxie. Tady by se dalo pokračovat hodně dlouho a proto ještě pár situací přihodím, můj oblíbený moment byl když Finn, jakožto obyčejný Storm Trooper, věděl jak nejlíp zničit celou vesmírnou stanici (vysvětlení, že byl udržbář či co neberu). Jediové jsou považování za vymřelé a přesto se najdou Storm Troopeři vybavení zbraněni schopnými se postavit lightsaberu, viz oblíbená scéna s „Traitor“, ale jenom tehdy když si to žádá scénář! Vím, že se najde mnoho lidí, kteří se mi to budou snažit vysvětlit, že jsem to špatně pochopil, že všechno chtěla Síla a ta zbraň je standardní vybavení atd... Ale pojdmě se radši podívat na The Last Jedi. 1.) Nereálnosti – SW nikdy nebyly nějakým hardcore SCI-FI, vždy to byla pohádka ve vesmíru. Ale z dokumentů vím, že Lucas vždy dbal na to, aby každý stroj (stavba, prostě cokoliv) mohl fungovat aspoň na teoretické rovině. Do staveb vymyšleli i věci co nejsou vidět, přívod kyslíku např. pokud město bylo pod vodou. Ale odkdy se můžou naprosto volně otevírat dveře do vesmíru bez přetlakové komory to nevím a není to tam pouze jednou. To by Lucas nikdy nedovolil. Tohle bych nechal, každý si tam najde minimálně 20 WTF momentů. 2.) Díry ve scénáři (plot holes) a nenavázání na předchozí díl – Postavy se zde chovají naprosto stupidně a nelogicky. Proč dočasná velitelka rebelů neřekne svůj plán Poeovi? Způsobilo to akorát zbytečnou vzpouru a Poe vypadá jak totální idiot, ona zas vypadá, že je na druhé straně barikády. Chápu, že se takto ve filmech vytváří umělé konflikty, ale pokud si postavy záměrně něco nevysvětlují (neříkají) musí to mít nějaký důvod(!) a dopad, zde je to zbytečné. A to nemluvím o Snokeovi, který je vyobrazen jako bytost ovládající Sílu na nejvyšší úrovni, dokáže spojovat lidi napříč galaxií, bez mrknutí oka háže s lidmy, nechá je levitovat, čte myšlenky všech a Bůh ví co ještě, ale neví, že na svojí lodi má přístroj na sledování lodí, a nevšimne si zrady co se koná před ním? Uff to bylo trošku silné kafe. To, že Rey ovládá Sílu a Lightsaber (bez jakéhokoliv tréninku) lépe než Darth Vader, se taky špatně překusuje. Opět něuběhne ani minuta filmu, kdy se mozek neskáče do „to snad není ani možný“ módu. Ve FA bylo naznačeno mnoho mini příběhů či událostí, které tu jsou zcela vynechány nebo zcela nevysvětleny, proč je proboha někdo vůbec načínal? Zdá se, že režisér TLJ vůbec neviděl FA. Proč byl Finn zraněn, když je v tomto filmu zcela zdráv a jeho zranění vůbec nereflektují, že se něco stalo? Proč se mu zázračně opravila bunda? Proč zmizela Kylova posedlost Vadarem? Bylo to tím, že Snoke, řekl je to trapný? Člověk by řekl, že Snoke ho zkrz ten odkaz a helmu zmanipuloval, ale zase to vyšlo naprázdno... Kdo jsou rodiče Rey, nic se nedozvíme možná příště. Kdo je to Snoke, bohužel tohle je největší bolístka filmu, co provedli z touto postavou je na úrovni Cčkového filmu. A můžeme pokračovat a pokračovat, pokračovat... 3.) Humor – SW vždycky byly takovým lehčím filmem, nejelo se v nich nějak extra na drama. Ale TLJ je plný humoru, se kterým obecně nemám problém, ale zde ten humor absolutně nefunguje. Občas jsem si připadal, že jsem na filmu od Adama Sandlera. Hned v první scéně, kde generál vyhrožuje Poevi, že zničí všechny rebely a on „dělá“, že ho v rádiu neslyší a ještě si z něj a jeho mámy dělá srandu, totální humor Adama S. Ve finální bitce tam řve Kylo ať přestanou střílet, jeho generál se na něj podívá a zopakuje příkaz, měl to být takový HAHA moment jak z parodie Spaceball, nulový respekt k veliteli... 4.) Záporáci – Originální SW trilogie měla skvělé záporky, ze kterých šel strach a nikdo by si kolem nich nedovolil vtipkovat. Prequel trilogie už na tom se záporáky je celkem bídně, nějací jsou ok, někteří na zvednuté obočí, ale furt z nich máte respekt. Ve FA byli Snoke a Kylo představeni celkem epickým způsobem. Snoke tajemný leader o kterém divák prahne se cokoliv dozvědět, Kylo vládnoucí nespoutanou temnou částí Síly, který zastavuje letící střely z blasteru, ale zároveň totálně rozpolcená osobnost, takové mám přesně rád. Ale režisér nám tady z nich udělal pitomce a naštvaného puberťáka, který kolem sebe kope, jak když ho máma nechce pustit na diskotéku. Když do toho započítáte špatný humor, co je kolem nich, tak vám vychází záporáci ražení seriálu Power Rangers. Když to vemu kolem a kolem TLJ nejsou vůbec cítít jako SW. Ať už prequel trilogie je jaká chce, tak z nich byly ty SW aspoň cítit, Lucas do toho opravdu dával sebe, i když z toho udělal politické drama. FA byla fajnová práce od J.J., která respektovala SW a i když to mělo svoje chyby musím teď docenit, že to byl vlastně fajnový úvod a super SW. Ale TJL je nejhorší ze všech SW a já jen doufám, že diváci jim to dají sežrat a film nevydělá více než FA, aby se trošku chytli za nos. Přetáčky Rogue One a dělání filmů v kanceláři musí přestat, když už si najmu režiséra se stylem a vizí tak ho nechám udělat i když se to může za kafem zdát jako risk. Hodnocení – nechutné mléko z mimozemšťana co měl Luke (neskutečně odporná a zbytečná scéna) () (méně) (více)

bigsoul

Nechápem tak vysoké hodnotenie. 4-5 hviez za čo? Za nudu? Za to ako dopadol posledný Jedy? Luk prostě takto skončiť nemal. Nové postavi? Strašne slabé. Je mi to ľúto. ()

Honza.

Nevim co tady tolik lidí brečí, je to naprostá paráda...trošku slabší je linka s casinem, ale jinak jsou to po Impériu nejlepší SW. Jsem z toho filmu nadšenej, protože je fakt kurva dobrej, ne proto, že jsem fanatickej fanoušek. :D ()

arnaeth

Hudba a efekty. Inak tam nic nie je. Vsetok moj zaujem o film skoncil po tom ako sa Leia z otvoreneho vesmiru pritiahla spat do lode... A to sa cudujem ze som prekusol tu neskutocnu zhovadilost s padajucim ovladacom vypustania bomb. To si mohli ozaj odpustit. ()

Black.Adder odpad!

Nejhorší asi bylo to násilný dojení emocí v každý druhý scéně - když se osvobozujou zvířátka, když někdo umírá (bohužel ta číňanka to asi přežila), když admirálka Květa Fialová zůstává na lodi (to v době hyperprostorovejch skoků nemaj autopilota?), když Luke přichází jako jiskřička naděje, Leia ve vesmíru!!!... Ne, nejhorší asi bylo, jak mě příběh vůbec nevtáhl do děje. Nevěděl jsem, proč Finn s tou číňankou dělaj to, co dělaj, kam všichni pospíchaj (aha, do další rebelský základny, aby mi zničili další kultovní scénu s kráčejícími AT-AT), motivace postav - Rey chce asi být Jedi, Luke nechce být Jedi, Kylo Ren asi nechce být ani Sith ani Jedi... Ne, nejhorší je, že mi připadá, že Disney nemá dlouhodobý plán, kam ságu posunout, hlavně ať to sekáme jak Baťa cvičky. Nejdřív to daj Abramsovi, kterej probudí nudu, pak Johnsonovi, kterej Abramsovi ukáže prostředníček, pak zas Abramsovi a při pomyšlení, že Johnson bude dělat další tři díly, mě opouští Nová naděje. Já od Star Wars nečekám umělecké zázraky, filmy nejsou a nikdy nebyly žádný veledílo kinematografie, baví mě hlavně ten buzz okolo, knížky, komiksy, internetový memy, hádání se, kterej sith je silnější atd. Ale když se v kině stydím, že na to koukám, je něco hodně špatně. ()

s0re

+ : Kylo v lepsej forme, nebolo mu vidno tie odstavajuce satelity (usi), krasny mindfuck nakonci - : chabe suboje, zbytocne sceny a teda aj zbytocne pretiahnute, prilis vela nepotrebnej akcie, minimum hlbsieho zmyslu.. Stale ale lepsie ako 7cka, ale bohuzial aj tato cast bude patrit na smetisko dejin Star Wars. ()

lukasokoun

Bohužel musím hodnotit nízko, protože film má tak už neuvěřitelné zvraty v ději až je jako vtipná kaše. Předchozí díl byl docela dobrý i když vykradl IV epizodu ale prostě to byl návrat do nostalgie, což ale tento díl už mít nemůže. Doufám, že další díl chyby toho odstraní a děj bude mít hlavu a patu. A doufám že ubyde takový ten laciný humor, který se teď strká do každého filmu a film opět získá na vážnosti jako tomu bylo u dílů 1-6 ()

lord_zail odpad!

Za mě jakožto fanouška celé série je tohle naprosté fiasko. Film nudí, dějové linky se snaží o zvraty, někdy podařené a jindy zase ne, další primitivní potvory (mimochodem horší jak mnohými nenáviděný Jar - Jar), nudný Luke, který vlastně za všechno může... Ne, tohle určitě není úroveň původních SW jak to někteří vidí a na předchozí trilogii tohle nikdy mít nebude. Rogue One byla příjemná odbočka a ideální představa SW filmu bez Jediů a toho se měli držet. Kdyby udělali remake ep. V, udělali by mnohem lépe. ()

Orbeek

Technicky a designově dokonale vypilované. Jen duševní (duchovní) konflikty a svádění vnitřních i vnějších bojů skywalkerovské rodové linie už jsou jaksi "přeřešené" a původ všeho (Anakin "neměl" otce? Rey rodiče jsou "nikdo"?) je stále v husté mlhovině. Astromechanicky nepípnu-li, kde se "vzali" Jediové (midichloriany?), když už je "Poslední Jedi" chce "ukončit"? Jinak dobrý, mile vtipný i tradičně napínavý a s Dolby Atmos a velkým plátnem fakt řádný! May the 4th B with U budoucí scénáristé a režiséři ; ) PS: V současném hyperkorektním světě "spravedlivě" nadávkované zastoupení všech ras ve filmu působí "umělým diktátem" a tak nej překvapení v obsazení je "Lynchova" Laura Dern a "grázl" Del Toro..... ()

BlackLucky

Pozor SPOILERY! Když vyšla první ukázka Star Wars – The Last Jedi, tak jsem byl ohromen. Vypadalo to nádherně a doufal jsem, že to bude stát za to. The Force Awakens byla vlastně zkopírovaná Epizoda IV, ale to už všichni víme. Pokládali jsme to za špatný, fanouškovský díl. Ale ted’, když porovnám Epizodu VII s Epizodou VIII, tak musím konstatovat, že I přes svůj neoriginální příběh bylo TFA lepší než TLJ. The Last Jedi byl plný chyb, které prostě, ačkoliv jsem se opravdu snažil, nešly přehlédnout. Měl některé opravdu HODNĚ VELKÉ a potom několik malých. Jedna z těch prvních větších chyb byla ta scéna s Leiou, jak využívá sílu k přitáhnutí se k lodi, ikdyž byla evidentně v bezvědomí a zmrzlá na kost. Měli jí prostě nechat umřít a nic by se nestalo. Tím to vše začalo. Poté se na scénu dostala ta fialka, jejíž jméno si nepamatuji. Celý film, to vše, co se stalo, se stalo díky ní a stát se to vůbec nemuselo, kdyby vysvětlila svůj zatracený plán. Pozdější vztah mezi Leiou a ní byl otřesný. Další dvě hrdličky a druhá největší chyba, byli Finn a Rose. Bože, Rose byla tak neskutečně zbytečná a trapná postava. Finn byl taky zbytečný. Je zcela nezajímavý a už od TFA nevím, co tam vlastně dělá. Stejně tak Snoke. Doted’ jsem se nedozvěděl, kdo to sakra je/byl. To si mám myslet, že to byl někdo náhodný? Bylo vidět, že je dost silný. Proto by mě tedy zajímalo, kde se takovýhle týpek skrýval celou tu sérii filmů. Další… Jak sakra vlastně přežila Phasma? Neříkali, že jí hodili do drtiče na odpadky? Nedává to logiku. Dále Porgové…. Ze začátku roztomilý, na konci už otravný. Ten film byl jimi přeplněn. A nakonec Kylo Ren. Musím říci, že jeho postavu, aspoň jeho, uvedli správným směrem. Hodilo se to k němu a je to ted’ momentálně asi nejzajímavější postava od dob Dartha Vadera. Pak je tu Mark Hamill, nebo taky jako Luke Skywalker. Viděl jsem pár interview, kde říkal, že text který dostal ke své postavě, byl absolutně špatně a že nic takového by Jedi nikdy neudělal. A já s ním souhlasím… Jaká je to velká změna oproti originální trilogii a ted’ tou novou. Stejně jako Obi-Wan Kenobi by se Luke nikdy nevzdal! Rian Johnson celkově podělal scénář a ještě k tomu všemu do něj, aby toho nebylo málo, zapomněl vtěsnat pár věcí, které se odehrály v Epizodě VII. Například…, kdo to jsou The Knights of Ren, kteří se objevili v TFA a kdo jsou Reyiny rodiče? Nějací chudáci to být opravdu nemohli, když má Rey takovou sílu. Jedna z dalších chyb byl její teleport na Millenium Falcon po boji s Kylo Renem. Třetí asi NEJVĚTŠÍ CHYBA, byla ta Family Friendly/ Politicky korektní atmosféra, která přímo bila do očí. Do Star Wars se takové hovadiny opravdu nehodí. Nebyla tam ta Star Wars atmosféra. Epizoda VII jí měla. Film také trpěl nedostatkem různých monster, které jsou pro SW tak typické. Co se týče vtipů, tak byly dost nevyvážené a až někdy trapné. Kdyby se film točil okolo těch pár postav a nebylo nám představováno spoustu dalších, tak by to možná za něco stálo. Jako Star Wars to neuspělo. A ani jako obyčejný film. () (méně) (více)

F.B.

Epizoda VII u mně skončila na shitlistu, když se tvůrci rozhodli zabít jednu z nejlepších postav v celý galaxii, Hana Sola. Ale že v osmičce umře admirál Ackbar??? Tak to už je trochu moc ne?! ()

Mixam

Zrovna jsem se vrátil z kina a sám nevím, jak přesně bych to hodnotil. Ale 4 hvězdičky, kde jedna je za jodu si myslím, že bude to pravé. Audiovizuál povedený, ale celkově příběh, no nevím, jestli je to správně pojaté. Od kdy věsmírné bitvy probíhají se střelbou obloukem... ve vesmíru má snad střela drátu letu, jako dráhu výstřelu. :D No a aby luke řekl světelnému meči laserovýzáměr, fail? Abych se vyvaroval co nejvíce SPOILERŮ!, řeknu jen to, že tohle jsem s jinými postavami skoro viděl už u původních dílů. Nejprve Hvězda smrti, a teď opět vůdce, za kterým hlavní jedi hrdina přijde s pocitem, že napraví zloducha. Tenhle film, je zprvu táhlý a nakonec vše nahustěné, i když ne tolik, jak bývá zvykem. Závěr, líbilo se, ale nenadchlo, jak by si člověk přál. PS: Cinestar HK sál č.4 nějak nekvalitní obraz. ()

flajboj82

Za mě vcelku super...hlavní záporák se místy střídá jako v hokeji mezi Kylo Ren a generálem Huxem, což myslím není to pravý ořechový...Darth Vader byl jen jeden prostě...jinak ale já hodně potitivní pocity z toho mít ;-) ()

AmetystSword

Film zaručeně předčil minulý díl (to bude asi jiným režisérem). Mělo to všechno co má správný scifi film tohohle formátu mít: akci, epic scény, nějaké to poslání divákům a když už je tohohle všeho moc, tak to proložit nějakým humorem. Za mě mega povedené a originální více propletených hlavních linií, divák si tak může vybrat, co je pro něj hlavní linie filmu, ať to jak Poe zachraňuje zbytky Odboje, nebo to jak Finn s Rose (či jak se jmenuje) odvádějí pozornost, nebo vzájemné propojení Bena a Rey (což přijde zajímavé mně). Přijde mi zajímavé udělat jako hlavní zápornou postavu někoho, kdo chce být mega zlý, ale psychicky na to nemá (to už bylo vidět na to, jak nedokázal zničit můstek, na kterém byla jeho matka). Úplně nej byly scény, kde spolu Ben a Rey telepaticky komunikovali. A pak to jak byl Ben nejdřív zlý, pak to na půl hodiny vypadalo, že už se možná přidá k dobru (nejvíc jak spolu Ben a Rey bojovali proti Snokovi a jeho guardům) a bum, je z něho zase hajzl. Zajímá mě, jak se to bude vyvíjet v dalším díle...podle mě skončí oba na stejné straně, ať už na temné nebo na světlé, protože jsou si až moc podobní. Takže hodně zdaru do příštího dílu, dávám ve vás všechny naděje a čekáme na to. :-) ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu