Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Arlet

Tak toto naozaj nebolo dobré . Neviem či je kniha lepšia, ale nejdem to ani zisťovať. Jednoducho neodporúčam nikomu aby si to pozrel . ()

pidulka

Tak takhle jsem se v kině už hodně dlouho nezasmála. Musím přiznat, že jsem od tohoto filmu moc nečekala. Četla jsem všechny díly série Vampire academy a myslím, že to není zrovna nejkvalitnější literární kousek, a tak jsem na film šla spíše ze zvědavosti. Dimitrij Belikov byl zklamáním, ty vlasy mu prostě neodpustím... Ale jinak měl film spád, byl rychlý, pořád se něco dělo a Rose byla správná drsná puberťačka, ne taková pipka jak v knize. A vtípky se taky moc povedly, smála jsem se snad celej film. Za mě 4* ()

Mallyyy

Ehm. Zase upíři v novém kabátu... Dhampýři? WTF? Konec... Největší ironie je, že si dává do huby Twillight, když je to stejná blbost.... ()

warrenur odpad!

Isto nespadam do skupiny, pre ktoru bol film urceny. Odhadujem, ze tou bude zrejme dievcenske nastrocne publikum. V kinematografii sa toho po prvom "Tvajlajte" tak preupirovalo, ze prevaznu vacsinu toho, co som odvtedy na podobnu temu videl, ci zacal citat som zahodil alebo vypol so slovickom: brak. Ale takto asi musia zacinat mladi, sem-tam pohladni, netalentovani americky neherci a neherecky. :) Tie preslovy a mimicky prejav bol .......velmi zly. Kazdopadne, nic proti vkusu mladsich kociek zblaznenych do "upirstva". Tu si mozu do syta "hryzkat". :) Za mna jednoznacny odpad a varovanie. ()

Silencia90

Tak asi 3,5*. Mám z toho takové smíšené pocity. Chvíli se to tvářilo jako parodie, má to však svá vlastní pravidla, založené na několikadílné knize... Mno fakt nevím. Nebavilo mě to zase až tak, ale ani nenudilo. Upírská tématika je kapitola sama o sobě. Nikdy jsem filmy s upírama neměla ráda, pár seriálů jsem si ale oblíbila, a v současné době se jim fakt člověk nevyhne, takže naštěstí na upíry nemám žádné nároky (co se týče jejich "(ne)života", zabíjení, vyobrazení, atp.). ()

KOZEL84

Jo je to ta stará (nová) strašná upířina.Akorát mě bavilo koukat na ten nový vylepšený model Ellen Page pro kluky.A tak si dám klidně 3...a facku. ()

adriane9

Třikrát panebože. Nebýt upoutaná na lůžko tohle v životě nedokoukám. Naprosto bezduchá fantasy bez charismatických herců s nudným dějem a komickou krví.. Jediné plus za toho ruského fešáka, co tam bojoval. ()

sirien odpad!

:D jako ne, že bych se nebavil... jen ale asi ne úplně tím, čím jsem se dle tvůrců bavit měl. (další komentář netřeba, je to přesně to, co byste čekali a je to zhruba tak špatné, jak byste se báli - ale ne TAK špatné, protože to je oproštěno od zoufalých teenage románků (zvětšiny, teda) a podobných) ()

Bozvav

Vcelku slušné upíří béčko, spíše pro puberťáky. první půlka lepší než druhá, ale jako celek se to dalo skouknout. za mne tak,tak 50%. ()

Eratashi

I když nejsem na upíří tématiku, tak knižní předloha mě bavila. Sice občas je tam pubertální romantika, ale příběh je velmi originální a zajímavý. Film je samozřejmě jen výcuc, i tak mi tam postavy sedly. Škoda, že není pokračování, určitě svoji skupinu diváků by tento snímek našel. ()

Poupe

Četla jsem celou sérii a naprosto mne uchvátila. Na film jsem se těšila, neviděla jsem jediný trailer či jakékoliv video dříve než jsem vkročila do kinosálu. A výsledek? Ano, film se od knihy v některých věcech liší, ale já jsem byla naprosto spokojená. Bitvy, které se ve filmu odehrávají jsou skvělé a že těch scén tam není málo. Možná bych si trochu představovala představitelku Vasillisy, ale tak holt režisér měl jiné požadavky. Každopádně, příběhově je to určitě pro teenagerky (ano, těším se na hodnocení odpad atd od kluků), ale myslím si, že když na ten film půjde člověk bez předsudků ve stylu "další s*ačka ala Twilight", tak nemůže odejít nespokojený. Těším se na další díl, protože ten otevřený konec slibuje brutálnější a temnější podívanou. Celkový dojem? Skvělý. ()

matini

Nic jsem od toho nečekala a neodcházela jsem zklamaná. Je to prostě film udělaný ve stylu twilight, což je patrné už od první minuty. Prořízlá pusa Rose Hathawayové Vás občas vyvede z táhlejších pasáží, kterých je tam celkem dost. Příběh je vcelku jednoduchý, ochránit morojskou princeznu, u toho se poprvé pořádně zamilovat a občas zabít pár strigojů. Jako oddychovka dobrý. ()

Gaia.M

To vážně? Mnohem lepší filmy mají mnohem horší hodnocení! To se někdo jednoho krásného dne probudil s knihou obtisknutou na obličeji a řekl si, že by byla sranda to natočit. Jinak si to neumím vysvětlit. Herecké výkony se doslova bojím komentovat. Někdo z těch lidí si vážně říká herec?! Všichni naprosto nemasní, neslaní, bez výrazu.. nebo naopak jen s jedním výrazem. Příběh hodnotit nechci, především, protože je to zfilmovaná kniha. Celkem by mě zajímalo, pro jakou věkovou skupinu je film určen. Možná, předpokládám, že teen děvčatům se může líbit, mně je 23 let a asi jsem trošku přestřelila s volbou :D Jediná trošku útěcha byla Rose, přece jen, na ní bylo vidět, že trošku talentu pobrala, i když jako postava mi strašně vadila :D A ty názvy různých skupin, dost jsem se ztrácela kdo je kdo, kdo je zlý, kdo je hodný, jak se kdo čím stane... Nevím jak je to v knize, ale ve filmu na mě dosti zmatené. ()

franya69

Musím říct že na očekávanou kravinu z vampírské střední mě to až překvapivě bavilo - teda až na pár pasáží. Asi si v budoucnu přečtu i knížku, která bude určitě ještě o něco lepší. Jinak celkovej dojem to ve mě zanechalo pozitivní a hvězdičku navíc dávám za krásnou Zoe která vše zvládala s grácií. ()

Hapretor odpad!

Musím dát odpad. Film mi nedával ani nejmenší smysl. Dialogy mi přišly úplně zmatené, vůbec sem se nechytal. Chvíle nudy a debilních keců střídají chvíle zvratů, které nepřekvapí, spíše nudí nebo ještě více zmatou. Herců jako Olga Kurylenko a G. Byrne je pro toto vyloženě škoda. Klobouk dolů před tím, kdo je k tomu překecal. Jediné, co stojí za zmínku, mezi všema těma divnýma ksichtama, no měl tam někdo normální obličej ? - dyť tam všichni herci/čky vypadali jak zvířátka, ušatá, nosatá, s velkou hubou (např. princezna), okatá, no divný, ... - stojí za zmínku Zoey Deutch. To byla jediná pohledná, fakt pohledná mladá čičinka v tomto neskutečně nudném počinu. Neodvažuji si hádat, pro jakou věkovou skupinu bylo toto natočeno. Neskutečně doprzněný paskvil Harry Pottera, Twilightu?, Prciček, apod. P.S. Toto rozhodlo - jdu se podívat na Twilight a srovnám. Asi to bude podobné. Jen z "profesní" zvědavosti. ()

Anduril

Tak toto bol naozaj smutný mozgový výplach. Dalo sa vypozorovať zaujímavé knižné podhubie, ktoré však bolo filmovo spracované veľmi žalostne. Ďalší člen rodiny twilight a upírie denníky z ktorého mi je do plaču. Neponúka žiadne myšlienky, hodnoty, príbeh... proste nič. Neodporúčam to púšťať nikomu. Tá jedna hviezdička je iba za snahu... ()

glumka

Miluju celou knižní sérii, takže jsem si film nemohla nechat ujít. Ano některé scény mě trochu naštvaly, zvlášť ten konec, ale přesto jsem nadšená. Zasmála jsem se, zavzdychala jsem si nad Dimitrijem a proto za mě jednoznačné 4* ()

Paulusek odpad!

Twilight je sračka pro 15ti leté puberťačky, ale toto je sračka už pro 13ti leté holčičky. Takové filmy pouze zbytečně zabírají místo v programech kin. Veškeré tyhle tupíří série a jejich autorky pouze ničí tuhle fantasy část světa. ()

bararich8

Naivně jsem si podle traileru myslel, že půjde o něco velevtipného v zajímavém prostředí. Bohužel je to takový zmetek. Něco mezi teen komedií a něco mezi... ani nevím. Některé scénky a hlášky povedené, ale jinak nic moc. Takové hodně dětské. Potěší tak jen dobré, tedy spíše pěkné, herecké obsazení. K Twilight bych to vůbec nepřirovnával, spíš k té parodii. Ještě bych zmínil vyprávění příběhu, bylo takové odbyté a rychlé, žádné zdlouhavé rozjezdy,ale tady to máte a dělejte si s tím co chcete. Celkově takové poslepované. Zřejmě nejsem cílovka. 2,5* ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent