Cirkus Bukowsky

Česko, (2013–2014), 10 h 25 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Jan Pachl

Scénář:

Jan Pachl

Kamera:

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová (více)

Série(2) / Epizody(12)

Jakmile se sebevražda milenky začne jevit jako vražda, je tu problém. Nestor Bukowsky přišel o práci, manželku, domov, jde po něm policie. Kriminalista Kuneš, který Nestora podezírá, má také problém. Musí nastoupit protialkoholní léčbu, jinak ho vyhodí z práce. Na rozdíl od nadřízených je přesvědčen, že Edita opravdu byla zavražděna. Místo nástupu na léčení se pouští do pátrání na vlastní pěst. Přes antipatie Bukowského a Kuneše je jasné, že jen jejich spojenectví může případ objasnit. Ale kdo byla vlastně Edita Tichá? Dcera kontroverzního podnikatele, úspěšná studentka nebo labilní manipulátorka? Ukazuje se, že ji nikdo neznal. Stopy vedou hned k několika milencům, okruh podezřelých je široký. Je vrahem neznámý stalker zahlcující Editu přívaly prasáckých SMS? Editin spolužák, profesionální aktivista, který zmizel den po její vraždě? Nebo dealer Prozac? Ostatně – ani policista Kuneš, ani Nestor Bukowsky nemají ve vztahu k Editě úplně čisté svědomí. Popravdě řečeno, kdyby Edita nebyla zavražděna, život Bukowského by byl zoufale nudný...

Výbuch karavanu rozmetá vánoční idylku a Bukowského plány na klidný život s Vesnou. Vražda Edity Tiché byla jen zástěrkou skutečného cíle. Nezbývá než zjistit, kdo a proč chce zabít Nestora Bukowského.
V dalších šesti dílech oceňovaného seriálu (cena za režii pro Jana Pachla a cena za střih pro Petra Pauera na mezinárodním festivalu BAR v Černé Hoře, cena AČK pro kameramana Marka Jandu, cena Zlatý ledňáček z Finále Plzeň za nejlepší TV DRAMA) se Nestor Bukowsky v podání Pavla Řezníčka spolu s parťákem Hynkem Čermákem alias detektivem Kunešem nakonec dopátrají pravdy. Než se tak ale stane, dostanou se oba do mnoha hraničních situací. Ponurá atmosféra, množství akčních scén i napínavých zápletek si nezadá s první sérií a hrdinové se během pátrání dostanou na neobvyklé lokace. Natáčelo se mimo jiné v industriálním prostředí Mostecké hnědouhelné pánve, v Gdaňském přístavu, či na studeném poloostrovu Hel. Jak se na správnou detektivní road movie sluší, zavede pátrání Bukowského hodně daleko od domova. Klíč k případu nakonec nalezne mnohem blíž, než by čekal... (Česká televize)

vofo

Za poslední dobu rozhodně nejlepší český seriál. Pro mě příjemné překvapení, které umocňuje velice dobře vybrané obsazení v čele s Řezníčkem a Čermákem. ()

gu-staff

Přečetl jsem si komentář uživatele JFL. Verbala na tebe, ty "publicisto". Z tvýho profilu to vypadá, jakej nejseš koumák na všechno, co se kdy objeví na plátně/obrazovce/displeyi, a přitom jseš ve skutečnosti klasickej intošskej nípal, mastící si povadlou hadičku při psaní naprosto zaujatejch výblitků, který neřeknou nikomu nic, kromě toho, že je to slabota v porovnání s US/skandinávskou a bůhvíčíještě produkcí. A to s některýma tvýma komentářema vřele souhlasim. Tak ses buď špatně vyspal, nebo vysral, nebo ti zastavili VP účet na pornodeviants.com a ty máš mnohem víc volnýho času...ale stane se, no...doporučuju zkusit svařit kozí mlíko se sifonem a natírat si s tim podpaždí při úplňku....Teď k seriálu. Když pominu řemeslnou stránku, kterou už nám více než dostatečně rozebral výše zmíněný John Fitzgerald Lebeda, pro mně je důležité, jak moc mně to celé vtáhlo. A tady jsem se nemohl dočkat dalšího dílu a nakonec i rozuzlení - ať už bylo, jaké bylo. A právě to je pro mne známka dobře odvedené práce. Takže čtyři. A praskněte. ()

polyxena

Pět hvězdiček před druhou sérií. Uznávám, že tento seriál má své mouchy. Děj se mohl posouvat přeci jen o něco rychleji, některé akční scény byly spíše na okrasu a co mě jako velkou milovnici cirkusu zklamalo - prostředí cirkusu sehrálo v seriálu pouze druhotnou roli. Hvězdička navíc za krásně natočené exteriéry a depresivní hudbu, která příběh vhodně dokreslovala. ()

fafejt001

Myslím , že velmi dobrá podívaná . Také to umíme . SCÉNÁŘ JE ZÁKLAD . Výkony herců také solidní a Čermáků Hynek to je Český lev . Některé zahraniční seriály tohoto žánru ,, jsou o dva ,, levly ,, dolůů. PROSTĚ TENHLE SERIÁL SE POVEDL . BRAVOOOOO . JEN HOUŠTˇ . ()

morepower

Plnej počet, jednoznačně. Někdy se Bukowsky chová jako blbec, ale odpouštím mu. Hynek Čermák u mě stoupnul do "top ten", ta role mu sedla jak prdel na hrnec. Má to spád i dostatečnou pointu a těch pár klišé a chyb mě vůbec neva! ()

Pavlosos

Na tenhle seriál jsem narazil náhodou při každodenním sledování ČT1 a zanechal ve mně velice pozitiví dojem, hlavně co se týče vývoje a dynamiky děje a postav, které režisér Pachl zvládá na výbornou včetně vedení postav (Řezníček, Čermák a Bjelac výborní, vedlejší postavy také nebyly nedotažené); tudíž se už teď nemohu dočkat na jeho novou dvoudílnou ságu z českého podsvětí...(trailery slibují hooodně dobře sofistikovanou výpověď a v režii Jana Pachla... :o) Seriál za 80%. ()

Fuksinka

Za mě ne, těch rozervaných hrdinů a policajtů je víc a o mnoho lepších v zahraniční tvorbě. Ač je Cirkus rozhodně jeden z lepší počinů v současném televizním balastu, mě nezaujal. Po 3 dílech vzdávám. ()

zigy

čermák mazající si řezníčka na chleba...:) ponuré, temné, skvěle napsané, některé výroky čermáka by se měly tesat. Vymazlené, jen někdy trochu rozvleklé, v některých scénách hodně napínavé (nádraží). Více takových stylových seriálů! ()

japekli

Pro mě dobrý, ale z 5 hvězd jsem jednu ubral. Na scénáři měli dát víc pravomoci nějakému odborníkovi, protože po takových projevech zásahovky nebo těch autosledovaček jsou policajti spíš k smíchu a nejen ruský mafii. Tohle to ten seriál málem devalvovalo k těm rychlokvašnejm. Jinak, to hulení skoro všude je boží, jen aby EU ten seriál nezakázala. ()

brasek

Pavel Řezníček , hm... doteraz som ho nepoznal, ale pravdepodobne som ho už musel vidieť v nejakej filmovej úlohe. Tento seriál nezačal zle, navnadil ma aj keď komentáre postavy Nestora Bukowského mi vadili. Druhá epizóda bola z môjho pohľadu super, lenže tretia o ničom... naozaj miesto kriminálky sledujeme sexuálne dobrodružstvo. Po troch epizódach mám zmiešané pocity. Neskôr... v TV odvysielali ďalšie časti a ja som už nenašiel chuť a ani silu dívať sa. ()

Scaevola

Po výtečné první sérii, která trpěla pouze egem hlavního hrdiny a jeho věčnými a nikam nevedoucími rádoby promyšlenými monology, přišla druhá část, jež neměla dostatek dechu na všech šest dílů a čas si krátila nelogickými odbočkami, zdržováním skrze širokou paletu vedlejších postav a především nezcela zvládnutou motivací jak titulního hrdiny, tak záporných postav. Nutno však podotknout, že přes uvedené výtky mne seriál bavil a vždy ke konci série byl i napínavý, což z něj subjektivně dělá vysoce nadprůměrné kriminální dílko sympatické rozsahem, noirovým zabarvením i věcnou uměřeností. ()

R.E.M.

Slušný seriálový počin s ponurou atmosférou. Pěkné výkony Pavla Řezníčka a Hynka Čermáka. Charismatický Pavel Řezníček s jeho civilním herectvím je velmi sympatický. Dvojice hlavního hrdiny a postavy policisty spolu funguje. I další herci potěší - třeba Marika Šoposká, Jan Vlasák nebo Predrag Bjelac.Škoda jen některých slabých míst ve scénáři, nudných schémat a přehršel zbytečných, myslím z hlediska děje, postelových scén. V rozhovorech režisér mluví o hereckých protiúkolech v tomto seriálu - k lítosti taková role nebyla dána Michalu Dlouhému. Určitě by si to zasloužil. Jeho postava je v černobilém spektru černočerná a trochu nudná. Po 4. dílu setrvávám na 3 hvězdičkách. ()

trx2010

Dal sem pět hvězd. Ne proto, že by to snad bylo to nejlepší ze seriálové tvorby co jsem kdy viděl, ale pokud to budu posuzovat z hlediska české tvorby tak jde skutečně o majstrštyk. Po všech těch úchylných a trapných pokusech se na tohle dá skutečně dívat. A první průkopník se musí náležitě ocenit. Máme za sebou asi čtyři díly a kvalita je konstantní. Nezbývá než popřát divákům i tvůrcům aby to v dalších dílech něčím zbytečným neposrali. Po posledním trochu křečovitém díle dávám čtyři hvězdy. ()

PSyk

Velmi dobré to bylo. Nebyl důvod hledat nelogičnosti. Poslední díl - měl jsem velkou obavu! - to nezkazil, finále bylo uměřené a logické. Pan Hanzlík překvapil, musím si rychle pustit alespoň kousek Romance pro křídlovku, abych se s jeho padoušstvím nějak vyrovnal :-) ()