Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

Mol

YOU WILL NEVER BE ALONE AGAIN! I VOW WHEREVER YOU GO, I GO. YOU RIDE, I RIDE! YOU FIGHT, I FIGHT! AND IF YOU EVER DIE ON ME, DOMINIC TORETTO, I'M GONNA DIE WITH YOU!! První půlka ještě dobrý, ale pak film ztratil jiskru. Akce se odehrává hlavně v noci a je tu málo LettyxDom. Závěr s Paulem je ovšem srdce rvoucí. Celý film má tu pochmurnou náladu a člověk se pořád soustředí na Briana a říká si co je on a co ne. Jistej jsem si byl jen fightem s Tony Jaa a koncem. Jinak klobouk dolů. Zamaskováno to bylo dobře. ()

okkac

Pojem OVER THE TOP dostává nový rozměr a mozek je v neustálém sporu, kdy křičí "To je ale strašná chujovina!" a hned poté "To je ale zábava!". Rock stand-off s rotačákem, 'nough said. 7.5/10 ()

aniabo

Věc, kterou nelze hodnotit podle žádných objektivních měřítek, protože by se člověk musel při hodnocení zabít. KLÍČ KE ŠŤASTNÉMU ŽIVOTU JE TAK OTEVŘÍT SE vodopádu akčního poblitého dadaismu, který nemá žádných limitů. Lije se od r'n'b jihoamerických klipů se spoustou zadků přes Rychle a zběsile, hackerství, pana fakin Nikdo a pana fakin nepřemožitelného Shawa, k Mission Impossible v Dubaji, Avengerovskému lámání sádry holým svalem a Terminátorovi v pouličním boji, nehledě na všudypřítomný humor za který by se nestyděl ani Honza Mayer ze hry Horký Léto, a rodinná moudra, která hází Spielberga s Coelhem do masového hrobu a tam je obrací jak palačinku. A konečně medailon Paula Walkera, který z Věci, které se už tak nedá říkat film, protože všechny filmy světa by vyvrhly své vnitřnosti, ten medailon, který nemůže být jen tak sestříhaný ale ještě ho doprovází mocný hlas Vina Diesela dokud se cesty dvou kurva drahejch aut nerozpojí, ten nasazuje všemu v tomto světě Americkou trnovou korunu a říká všemu a všem, americký blockbuster je mrtev, ať žije americký blockbuster. ()

LukeUp

Možná jsem trochu neobjektivní, ale nemůžu jinak. Akční podívaná, jak má být, má to všechno, vč. superzlého Stathama jako záporáka, který má snad víc životů než stádo Terminátorů. Při celé té akční podívané s místy skutečně přehnanými scénami Vám ale stihne být i smutno, když se díváte na neboštíka Walkera, jak si nevidomky jede svou poslední roli a závěrečné scény všechno ještě korunují. Jo, bylo to prostě důstojné zakončení jednoho dlouhého příběhu a jednoho zmařeného životu. Za sebe doufám, že to byl poslední díl už jenom z úcty k Paulovi.... Za mě 85% ()

URBAN

Po překvapivě průměrné šestce přichází nadprůměřná sedmička, která má to v čem minulý díl pokulhával a to hlavně střih, který mi v předešlém díle přišel až příliž chaotický. Tady je zvládnutý bravůrně a to i přesto že v sobě nějáký ten chaos má. Jde tady vidět že změna režiséra prospěla a i přesto že zde neexistují zákony fyziky nemusí se tomu člověk smát. Příjde mi že v tomto díle to můžeme opomenout, protože tyto scény patří k těm nejlepším co tato série má. Sečteno podtrženo všechno je tak jak u této série má. Jen mě mrzelo menší obsazení Dwayna Johansona, ale je pravda že když se na plátně objeví utrhne si celou scénu pro sebe, takže i toto minimalizování prospělo. ( 3:5.15/PC ) ( 4.8.15/PC ) ( 3.7.16/PC ) ()

Prometheus69

Vzzzzzzz.... vzzzzzvrrrr vrrrr!!! To se proste neda popsat. :D Jen si tak rikam, co po tomhle prijde priste! =) Beru to proste tak ze se to proste vsechno odehrava v uplne realite na mile vzdalene te nude ktera nas vsude obklopuje. Pak mohu z prehledem tech 5 hvezd dat a vubec nebudu premyslet nad hromadou tech picovin ktere z akcniho bezneho filmu ktery tomu dava kostru .. dela ffepicky fantasy, ktere proste nemuzete brat vazne: PROČ? PROTOŽE DIESEL!!! ....Verbal.. uz ti dochazi cunici co? ;) ()

StanislachKo

Ano, ja viem, že pri tejto sérií očakávať nejaký nápaditý príbeh je výsostne bláhové. Ale toto nemuselo byť zas až tak tupo napísané, postavy sa nemuseli skoro neustále chovať ako úplní kreténi. Tiež by som privítal viac Dwaynea, menej zdutej Rodriguezovej (nechápem kto ju akým omylom kedy označil za herečku), ktorej scény zachraňoval aspoň ten roztomiý priblblý úsmev Vina Diesla - normálne som cítil, že si vychutnáva ako sa ona varí vo vlastnej šťave, keď sa pokúša zahrať emóciu :-). A ešte posledný mínus: Nač sa do filmu obsadia ľudskí bohovia (mám na mysli konkrétne Tonnyho Jaa a Rondu R.), keď sa ich nepočetné scény (Tonny 2, Ronda 1) zostrihajú, poriadne nenasvietia a vôbec zoberú roztrasenou kamerou, až to pôsobí dojmom, že kameraman sa musel zadýchať viac ako tí, čo sa bijú. Nevadí! Lebo aj tak to bola skvelá jazda a ja som sa pri tom zapotil presne tak ako som očakával! No a slzopudný záver a nadigitalizovaný Walker boli síce lacné ťahy, ale ten účelný pocit to vymačkalo aj zo mňa :-). ()

panMartin

Od vrcholu v podobě pátého dílu pozoruji jistou sestupnou tendenci. V dalším díle Rychle a zběsile se sice překonávají všechny zákony fyziky a objevuje se jedna blbost za druhou. Hodně svalů, hodně testosteronu, spousta plešatých hlav, spousta výbuchů, akce, triků, soubojů, parádní soundtrack krásný baby. Vin Diesel např. unikne tak, že sjede s autem ze skály. To se samozřejmě rozmrdá totálně na sračku, ale on vystoupí naprosto v pohodě a krasavici vedle něj jen bolí ruka. Dvojtá čelní sráška se Stathamenem ve 130 Km/h a nemaj ani modřinu. Proletění třech mrakodrapů v Emirátech, to byla taky síla ještě s nejrychlejsím autem který Diesel zvedne pomalu nad hlavu...... to je moc. The Rock napnutím bicepsu rozbije sádru, aby mohl zpět do akce, který je ve filmu,ale jen pár minut kde stihne bitku s Jasonem a již známou scénu s traileru kde sestřeluje s velkým kvérem vrtulník. Jason Statham je záporák přímo dokonalý, takže scény s ním, a především v soubojích byly opravdovou lahůdkou. Lidi neberte ten film vážně!!! Ale musím uznat, že finální rozloučení právě s Paulem bylo vkusně dojemnou tečkou. Měj se, Paule.... ()

Deyw

perfektní...nejlepší akce a partička herců...statham byl perfektní! škoda konce a událostí co se stalo.... RIP Walker.. :( ()

sir-dave

O přehnanosti série asi netřeba mluvit. Zhruba od pátého dílu už to nejspíše nikoho nepřekvapí. Přehnané je trochu i mé hodnocení, ale pro FaF mám mírnou slabost. Od jedničky udělala série velký skok k blockbusteru. Co se týče postav, nejlépe ze všech si to dával Roman Pearce. Na Nathalii Emmanuel jsem se těšil ještě více než na Paula Walkera. Hodně dobře vybrané vedlejší postavy Kurt Russel nebo Hounsou. Statham trochu roboticky umělý. Dwaynu Johnsonovi stačilo k pobavení i těch několik minut, co byl na scéně. Potěšilo mě i malé cameo s Lucasem Blackem a Nathalii Kelley. Některé scény jako třeba při pohřbu, měli při tom co se stalo, dost zvláštní nádech. V 8 díle chci vidět vedlejší roli Semira Gerkhana. P.S. Hezká rozlučka. - Brzdi kamaráde, já si ji zabral dříve. - Jsme snad v mateřský školce? haha ()

moviefilm

Zoberme to tak, že si James Wan chcel od hororov oddýchnuť a vyskúšať si aj inú žánrovku. Akcia geniálna, avšak vata medzitým je až príliš nudná. A je jej až príliš veľa. ()

Radiq

No, řekněme si to upřímně: tu druhou hvězdičku dávám jenom tak nějak z lítosti. Kam sme se to kua dopracovali? Existujou tady nadlidi, co přežijou a dokážou všechno, fyzické zákony často vůbec neplatí, logika to viděla jenom dalekohledem a blije za rohem, uvěřitelnost není na nule ale často pod ní, děj docela zpackaná prasárna, kdy kroutím hlavou tak často, až mi málem upadne hlava. Spíš mi to připomínalo film podle komiksu od Marvelu a ne něco, co by se teoreticky odehrávalo ve skutečnosti. Tohle je jak nějakej podělanej filmovej vesmír, kde už neplatí žádná pozemská pravidla. Akční scény asi měly oslovit blockbusterové publikum, ale co my ostatní? S námi si tak trochu vytřeli prdel od hoven. Ne, už se nebudu zmiňovat o tom, kolik nesmyslů jsem tam našel. Jako poslední film Paula Walkera to není vůbec dobrá tečka za jeho herectvím. A bojim se, že ty další dva slíbené filmy budou uplně stejná, né-li horší sračka. Nezajímá mě, kolik peněz do toho nacpali - holt prachy dobrej film nedělaj. Teda můžou ho udělat, ale musí u toho taky trochu mít na uzdě zdravej rozum. Velké, velké zklamání!!! ()

Sabrewulf

Série F&F se nepřekvapivě stává parodií sebe sama, dokonce i ten ježek Sonic už si z toho dělá srandu. Každopádně, kdyby někdo chtěl vědět, co přesně znamená výraz >sračka<, tak naprosto prvotřídní učebnicová pomůcka vystavená v kabinetě za sklem, by bylo všechno kolem závodu a párty v mrakodrapu. Nedovedu si představit, koho má ohromit to ultimátně vlezlé a povrchní kroucení zadků v minisukýnkách / bikinách a rádobysexy tanečky ve zpomaleně/zrychleně/zpomalených záběrech. Kýbl sraček. Normálně něčemu takovému bez diskuzí odpad, zvlášť když finále je ze všech 007 dílů nejslabší, přesto jednu hvězdičku dávám za Tonyho Jaa a hlavně za příjemné překvapení -neškodný spoiler- že si tvůrci uvědomili, že Tony není jen tak tuctový pouliční bitkař a proto neumře tím, že by ho někdo přepral. P.S: Dwayne je pořád otravný a nudný. ()

mo cuishle

Prostě pecka. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na tu úděsnou kameru,toč kolotoč až se mi hlava motala... Ano je to všechno nerealný, scifi a všichni jsou nesmrtelný ale od toho to je film :) 100% akce která ani na minutu nepoleví a neskutečný doják,loučení a vzpomínání na Paula na konci filmu. "Zaporakům" Jasonovi a Tonymu se nedá nefandit :) Jen škoda že Tony Jaa neměl větší roli,je to proste hustej týpek. Super soundtrack. Viděno v kině. Celkem 90%. ()

VaHo

Hodně svalů, hodně testosteronu a spousta plešatých hlav. Ne, vážně! Nepamatuji si film, kde by bylo tolik holohlavých. Nicméně, ta pleš asi má něco do sebe. Když se do sebe pustí Statham, Diesel a Rock, tak každý jejich úder a kop cítím, jak kdybych ho inkasoval sám. Film se často (skoro pořád) pohybuje na hranici toho, kde končí zábavnost a začíná směšnost, nikdy ji ale nepřekročí, na rozdíl od takových Transformers. Je to povedená akční jízda, která sice popírá zákony fyziky, ale dělá to tak bravurně a bezstarostně, že jí rád odpustím. ()

Triple H

Predchádzajúci diel pre mňa skĺzol do absolútnej frašky, kde som krútil hlavou nad nejednou chujovinou, ktorú nám Lin a spol. chrstli do ksichtu. Nebavil som sa a stupidita ma miestami iritovala. Sedmička pre mňa vypálila prekvapivo omnoho lepšie. Dôvody sú nasledovné: 1) James Wan. Wan je kurva dobrý režisér a sebaisto uchopil aj takýto monštrózny, 250 miliónový projekt. S prehľadom zvláda akčné scény, ktoré sú IMHO zrežírované par excellence, ustojí aj telenovelové "komorné" scény a predovšetkým - dokázal, aby celá vec vyznela s nadhľadom a sympaticky - tzn. nie ako prepálená, hlúpa fraška (čo bol presne kameň úrazu 6-ky). 2) Nadhľad. Neviem koho to bol spásonosný nápad, ale po prvý krát v sérii nachádzame početné žmurknutia smerom na divákov. Takmer každá akčná scéna je pre svoju absurdnosť okomentovaná nejakou postavou v duchu "tak to sme tu ešte nemali". Tyrese Gibson bol v predchádzajúcich dieloch len za klišovitého "vtipného negra", tu je táto škatuľka otvorene spochybňovaná. A v tomto duchu sa nesie celý film. 3) Povýšenie absurdnosti a prepálenosti na koncept. Už v predchádzajúcom dieli tvorcovia hnali akciu do úplných debilností - avšak s jedným rozdielom. Absurdnosť a smiešnosť nepôsobila ako úmysel. Inak povedané sa celá vec tvárila na svoj obsah až príliš seriózne. Sedmička nám však dáva otvorene najavo, že akcia je stupídna a prepálená. Každá akčná scéna je v absurdnosti prebitá nasledujúcou. Tvorcovia hrajú s divákom otvorenú hru - nechcú po ňom, aby tie blbiny bral vážne. Ide o to baviť sa práve narastajúcou mierou absurdity a pobavene krútiť hlavou so slovami, že "toto už nemôžu myslieť vážne". Logika musí zákonite ísť von oknom - dostáva na frak ťažké K. O. a hľadať ju má rovnaký význam ako keby ste ju hľadali v Tomovi a Jerrym. To isté platí aj o postavách. Rockovo rande s guľometom a rozdrvenie sádry, Stathamova nesmrteľnosť a omnipotencia - všetko len podčiarkuje onen takmer až sebaparodický tón. Miesto toho, aby sa tvorcovia absurdnosť snažili krotiť, resp. ju podávali seriózne, prijali ju za svoju a posunuli tak siedmy diel z akčnej vypatlanosti na uvedomelú žánrovú zábavu. Už chýba len krôčik do toho, aby začali postavy napriamo komunikovať s divákom. 4) Herci. Všetci si svoje prepálené figúrky do sýta užívajú a je to vidieť. Kurt Russell regulérne cool. 5) Budget. 250 miliónov dolárov, čo film stavia na úroveň The Dark Knight Rises, posledného Pottera a nad úroveň Avatara, Muža z Ocele, Avengers, či ľubovoľných Transformers. To je na pôvodnú sériu bez predlohy a ešte sériu takto béčkového charakteru niečo neuveriteľné. A tie prachy sú vidieť a Wan ich pri inscenovaní akčných scén do posledného centu využíva. Ona prepálenosť a absurdnosť by totiž bola len ťažko realizovateľná, nebyť do prasknutia plného prasiatka, z ktorého sa každý špás platil. Scény sú nasnímané prehľadne a každá explózia či deštrukcia vozidla je ukázaná v plnej kráse - aby sme si ju užili ako sa patrí. Za veľa prachov veľa muziky. 6) Rozlúčka s Paulom Walkerom. Vyššie píšem, že už chýba len krôčik, aby sa komunikovalo priamo s divákom. Záver filmu k tomuto zo zrejmých dôvodov vykročil a za seba poviem, že tá rozlúčka mala až prekvapivý šmrnc a srdce. Skrátka verím, že po 15 rokoch Walkerova smrť zúčastnenými zatriasla a spôsob akým mu vzdali hold je veľmi vkusný a príjemný. Suma sumárum: Neskutočne absurdná volovina, ale volovina, ktorá je absurdná cielene, má nadhľad a je natočená až zarážajúco dobre. Akčné scény sú v absurdnosti absolútny vrchol a ich technická vypiplanosť je dokonalá (budget vyžmýkaný na maximum). Do toho postavy, ku ktorým máte napriek ich plagátovosti za tie roky vzťah, dobré hlášky a vkusné zamávanie Walkerovi. Čiže spokojnosť. Ak sa niekto na narastajúcu vlnu absurdností a hry s divákom nenaladí, prípadne bude zalamovať rukami nad ignorovaním fyziky a logiky - stráca IMHO čas. Dal by som tri, pretože napriek pozitívam je film pridlhý a záverečné mestské inferno som už prezíval, ale za záver s Walkerom a chytrosť konceptu to zaokrúhlim vyššie. Kam chcú tvorcovia dotlačiť ôsmy diel netuším. Sebaparodický tón sa totiž už ďalej hrotiť nedá. Tzn. ak pokračovanie, tak jedine také kde sa všetko raz a navždy definitívne uzavrie. () (méně) (více)

chelseaman22

Po hysterii způsobené smrtí našeho milého blonďáčka přichází další vlna hysterie, jež je primárně způsobená vyobrazením toho našeho zlatého hochánka v barvách nejsvětlejších. Ač nemiluji Dízla, tak jsem byl poněkud zkroušen ze skutečnosti, že ten náš blonďáček převzal úlohu alfa samce. Polarizace mezi akcí a nevkusně uplakanými dialogy byla tak znatelná, že i popkorn zakoupený za cenu nemravnou mi přestal chutit. A hurá na patnácté pokračování! 77% ()

tatanapope

No akci to mělo , ale ... auta na můj vkus lítala častěji než jezdila po silnicích a těch nedomyšlených prkotin co tam bylo / to bylo na tom všem asi to nejzábavnější , musela jsem se těm nedomyšlenkám smát nahlas , to fakt jinak nešlo . Ve skrz jsem z toho měla pocit , že film , který byl původně o autech je už tak trochu víc akčňák . Hudba ušla , děj celkem taky , ale některé věci opravdu hodně nedomysleli ()

Remivsremi

Zběsilá akční jízda, která se ani na sekundu nezastaví. Své fanoušky dokáže bavit po celou stopáž a dělá to s grácií sobě vlastní. Navíc se dokázala důstojně rozloučit s Paulem. 8/10. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)