Americký sniper

• USA American Sniper (více)
USA, 2014, 133 min

Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho neomylná přesnost zachrání na bojišti velký počet životů, a když se rozšíří pověsti o jeho odvážných husarských kouscích, vyslouží si přezdívku „Legenda". Avšak jeho pověst se donese až za nepřátelské linie a na jeho hlavu je vypsána odměna a stává se z něj hlavní terč povstalců. Navzdory nebezpečí i obětem ze strany jeho rodiny se Chris se zúčastní čtyř hrůzných misí v Iráku a stává se symbolem kréda jednotek SEAL „neopustit ani jednoho muže". Ale po návratu domů Chris zjišťuje, že na válku nedokáže zapomenout. (Warner Bros. CZ)

Copter

Je to docela dobrej válečnej film,ale moc se mi nelíbili části kde byl Chris Kyle doma se svojí ženou,a čekal sem až se zase vrátí do toho arabskýho pekla,kde bude střílet ozbrojený děti a islámský maniaky. ()

sovica

Na tento film jsem vzala syna trochu účelově.Chce se totiž hlásit do armády.Myslím že pocity které předvedl Bradley Cooper byly rozhodně věrohodné.Nejsem moc příznivec rozdělených stopáží před a po.Tady to nebylo až tak k nesnesení.Kupodivu jsem tu ani neviděla až tak moc vtíravý patriotismus, kteý Amíci velmi rádi prezentují.Film se mi líbil a vidět Coopra v jiné herecké poloze bylo velmi sympatické.Přesto mi tu chybělo trochu víc emocí a scén na zamyšlení.Málo prostoru a hluchou díru dostal bratr Kylea.Škoda.Jinak vytvořit dějově a režijně slušný snímek v 84 letech, který strhne si zaslouží poklonu.Díky Pane Eastwoode. Asi máte smlouvu s ďáblem.Za mě 4 hvězdy. ()

006.Trevelyan

Clint Eastwood mi plní přání. Od westernů v mládí po skvělou režii a výběru látky v pokročilejším věku života. Když jsem měl chuť se dozvědět jak vypadá správnej vlasteneckej nerudnej děděk z Ameriky tak natočil Gran Torino. Teď když mám chuť pokosit pár arabáčů tak natočí Amerického snipera. Jediné co bych filmu vytknul je příliš lehký sniper konec, doufal jsem v konec alá Nepřitel před branami. ()

Ivuska71

A je to tady zase. Tento snímek má pro mě jednoznačně TO. Náboj, který z něj dělá zážitek, kdy zapomínám dýchat a příběh mě vtahuje...na konci se probudím a jsem nešťastná, že něco dalšího končí. ()

MarekT.

Tento film je veľmi obdivuhodné dielo. Je skvelé vidieť, že Clint Eastwood točí kvalitné filmy aj v roku 2014, v 84 rokoch ukazuje, že to stále vie. Zdá sa, že závratný úspech filmu jednoducho vysvetlí záľuba Američanov v amerických vojenských rozprávkach tohoto typu. Ale táto rozprávka bola úspešnejšia ako všetky predtým, možno aj preto že bola zo skutočného sveta. Napriek tomu nezískala ani jedného Oscara. Kategória 'divácky najúspešnejší film' ako súčasť kampane 'nie je to o popularite' bohužiaľ na Oscaroch chýba, ale s istotou by soška putovala do Eastwoodovych rúk keďže American Sniper zarobil takmer 350 miliónov dolárov (len v USA)*1 a stal sa tým najúspešnejším vojnovým filmom všetkých čias (v USA). Fanúšikov U.S. Navy pripúta k obrazovkám šou s najnovšou vojenskou technikou, ktorá s typickým americkým pátosom predvádza ako sa vedie vojna v 21.storočí. Veľa akcie, streľby, dymu, hluku (check); primeraná dávka emócií, tehotná manželka, mŕtvi kamaráti (check); kvalitná ukážka toho, aké to majú americkí vojaci ťažké (Michelle Obama approves*2 – check); supervillain, arabský sniper (check); happyend (?);#americaisthebest (check). Dej je naviac dostatočne strhujúci celú dobu trvania filmu, čo je pozitívne keďže sniper má unavných 132 minút. ZDROJE: 1 http://www.imdb.com/title/tt2179136/business?ref_=ttco_ql_4 2http://www.huffingtonpost.com/2015/02/01/michelle-obama-american-sniper_n_6589406.html ()

lenka215

este nikdy ma po odchode s kina nebolela hlava tak ako pri sniperovy... pribeh zaujimavy, ale to strielanie bolo unbelieveble.... ()

Strid

Je to skvělěj valečnej film ale ty sceny z jeho domova mě docela sraly taky mě dost zklamala ta scena ke konci jak tam odsniperoval toho skurvisyna na asi 2 km vypadalo to jako luxusni spomalovačka jako ze sniper elite 3 ale stalo to za jedno velky hovno jinak to byl docela zajimavej film. ()

Martin_L

V českém prostředí to bude mít Americký sniper, protkaný nezanedbatelnou dávkou patosu, těžké. Obhajoba irácké války a vlastenectví ryzího texaského jižana, který vyrostl mezi koňmi, jezdí pick-upem a je silně věřící snad nemůže být v naší republice vůbec pochopena. Na druhý pohled se ale ukáže, že máme přeci jen s Chrisem Kylem něco společného. Bojoval i za nás a už jen proto si tento snímek zaslouží naši pozornost. Sledovat jej není žádné utrpení, jde o skvěle zrežírované a zahrané dílo. Možná by neuškodilo trochu více střihu a tím pádem kratší stopáž. ()

tereza.k

Chudák ženská několik let žije s válkou zmagořeným chlapem a když se srovná zastřelí jí ho... strašný. Film ujde, ale duch USA je tam furt, joho jsem vlastenec jdu bránit Ameriku, protože Amerika zachraňuje svět... vím, že za to film nemohl, že oni jsou pošahaný, ale prostě mi to kazí dojem, na druhou starnu oceňuji ukázku zastřelení toho malého teroristy (né to nejsou děti jsou to malý vrazi)... možná silný příběh, ale já se zkrátka nudila, zápletka je vlastně až po poslední scéně, kdy ho zastřelí jinej pošahanej vlastenec... ()

marcoss91

Tento film beru čistě jako s americkou propagandu, která má s realitou pramálo společného. Mrzí mě, že zrovna něco takového udělal můj oblíbený režisér. Co se týká jenom filmu, aniž bych bral v potaz další faktory, tak musím říct, že na mě působí velmi sterilně. Dialogy jsou nudné. Z filmu nejsou cítit žádné emoce. Především z části kdy je Cooper v USA. Se samotnými motivy hlavního hrdiny se jen těžko ztotožňuje. Proto hodnotím 2/5 ()

Mr.Hackels

Jen se mi zase potvrdilo, že na co Clint Eastwood sáhne, to se povede. Bylo to svižný od začátku do konce. Cooperovi jsem věřil každé slovo a každý výstřel. Vžil jsem se do toho a to je přesně to, co od filmu potřebuju. Akční scény mě vtáhly dovnitř filmu. Tleskám a je to za 90% ()

111a111

Technicky to stálo zase za hovno, pušky s tlmičom znejú ako blastery v Star-Wars, záblesky jak z pyrotechniky. Inak je to len ukážka toho, že do vojny môže ísť len totálny vypatlanec, potom pár príkladov prudkého kokotizmu ako napríklad hranie sa peek-a-boo so sniperom ... Namiesto medailí cti a neviem čoho ešte by im mali rozdávať Darwinove ceny. ()

PotatoCZ

Spoustu mých kamarádů nebylo s filmem spokojeno, neboť jim přišel neuvěřitelně propagandistický. Já osobně tohoto dojmu nenabyl. Je jasné, že Americká armáda bude v této válce hrát prim. Film popisuje, více než válku v Iráku, ztrátu normálního života vojáka, který je naprosto pohlcen válkou. Jde vidět, jak může člověk z neustálého každodenního zabíjení přijít o normální život. Jeho jedinou možností po návratu do USA je odjet na další misi. Válečná tématiky mi není blízká, ale tento film mě velmi zaujal! ()

magero

Pacilo sa mi to, skoda len, ze najlepsia a klucova scena je hned na ziaciatku, potom je to uz len povinna jazda vystrelovanie mozgov atd. Na konci az prilis vela americkych vlajok na moj vkus. 75 % Urcite bol lepsi Lone Survivor. ()

Litty

Počas celého filmu mi znelo v hlave len: USA! USA! USA! Hlavný hrdina - nefalšovaný redneck a patriot opúšťa svoj úspešný život, frndu ktorej urobil dvoch faganov a svoju milovanú 'Muricu. To všetko len kvôli tomu, aby si mohol pár mesiacov ležiac vo vlastných chcankách a prachom v ústach zastrieľať na nejakých tých smradľavých džihádov a chrániť svoju perfektnú vlasť. Ono by to síce bolo pekné, keby celý film nebol tak nechutne umelý, prehnaný, nerealistický a až provokatívne patriotistický. Iné prvky filmu boli však super. Herci, kamera, ozvučenie... to všetko bolo na jednotku. ()

SantaCruz

Bez pochybností 5 hvězd. A klidně se udavte amerikanofobisti :P Zdejší špatné hodnocení je způsobeno typickou, závistivou, tlučhubovskou, českou vlastností. Fandím Clintovi, smekám Bredlymu a už vůbec nemám problém s USA patriotismem. Ba naopak je mi sympatická vlastnost vštěpování "ovčáka", obrany a ochrany rodiny a jejích hodnot. Raději budu žít a uznávat hodnoty USA než-li v Islámu nebo Rusku. Dnes a denně se setkávám s patenty a vynálezy, módou, filmy, hudbou, sportem, technikou, kulturou, jazykem, financemi, elektronikou a v neposlední řadě krásnou přírodou... a to vše prosím pěkně z USA. A to je tuze frustrujicí pro Rusáky a Islamisty - klíďo píďo praskněte vzteky :D ()

Mark1983

Na Amerického snipera jsem byl také zvědavý,a svým způsobem jsem byl spokojený. Ve filmu je celkem dost scén,které dokážou zaujmout,ale celkové zpracování je dle mého názoru lehce nadprůměrné až skoro průměrné. Avšak si dokážu představit,že film uvidím ještě vícekrát. ()

zekon

Eastwood umí dostat velmi mazaně emoce a hloubku do svých filmů a tady se to povedlo. Na jedné straně výroba vojáků totálním výplachem hlav, kdy za svou zemi sřílí někde v prdeli do arabů, na druhé straně následky které zanechají na psychice těchto už tak zblblých vojáků zážitky z toho hnusu. Skvěle zahráno a zrežírováno, nicméně ty části z domova jsou takové zvláštní. Americký film, který se obešel bez toho patosu, který tam bývá. Jeden z lepší filmů ze současných válek které amíci vedou v zájmu své vlasti. ()

Spielberg našel svého Bullitta

Spielberg našel svého Bullitta

18.11.2022

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu