Chorus Line

• slovenský

Chorus Line

Muzikál / Drama / Komedie

USA, 1985, 113 min

Vždycky jsem si myslel, že už mám všechny muzikály, co za něco stojí, nakoukány. Chorus Line mě opravdu překvapil, protože choreografie "masových scén" je stejně dobrá jako u individuálních výstupů tanečníků. Celý film se odehraje během jediného dne a vzhledem k účasti Michaela Douglase, který tanečníkům z hlediště klade přes mikrofon (záměrně dost odosobňující způsob) nepříjemné otázky na tělo - jakoby s božskou svrchovaností - dalo by se o filmu uvažovat i jako o podobenství. Film i po 20 letech působí velmi přehledně, úsporně, a také svěže a sexy (nebýt těch dívčích trvalých a příšerných kamaší)...(12.8.2005)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $14,202,899Tržby Celosvetovo $20,900,000Richard Attenborough je veru pán režisér to sa mu musí nechať, z minima vyťažuje takmer možné maximum a na prvý pohľad z banálneho príbehu odohrávajúceho sa po celý čas na javisku, kde prídu talentovaný tanečníci súperiť o miestenku do muzikálu, púšťa na nás jednu vydarenú tanečnú choreografiu za druhou a dokonca vyznie to tak, že ani po x-krát to nenudí, veru mrštnosť a svižnosť tu absolutne nechýba. /videl v kine: 80%/ (videl na festivale Art Film Fest 2009)(10.1.2009)

Po pravde receno, tohle by vubec muzikal bejt nemusel. Celej film je o jednom konkursu na tanecniky, kdy nejdriv dojdou neskutecny davy, aby se postupne vybrala particka tech nejlepsich, o kterejch se pak clovek dozvi par veci. Nutno rict, ze tancujou naprosto genialne, choreografie je naprosto perfektni. A zpev je nadbytecnej. Ne, ze by zpivali nejak spatne, ale texty nejsou buhvijaky a pri tom vsem tancovani to fakt nebylo potreba. Kdyz sem film uz sledoval asi hodinu a furt jsem cumel jen na particku stojici na podiu a Douglase v pozadi, zacal jsem trochu znervoznovat a rikat, ze takle to prece nemuze jit az do konce, to si prece Attenborough nedovoli. Jenze ono jo. A nevadi to, jelikoz se fakt hodne casto tancuje a zpiva a dokaze to docela chytit a film slusne odsejpa. Tesil jsem se, jestli Douglas neco predvede, ale to je asi jedina postava z tech dulezitejsich, ktera nezatancuje nebo nezazpiva, i kdyz mozna je to tak dobre, v Douglasovo pohybovy nadani moc neverim. Celkove sem sice uz videl lepsi muzikaly, ale na to, ze jen dve hodiny cumim na particku lidi, ktery perfektne tancujou, slusne zpivaj a obcas maj trapny kecy a dej se v podstate nehne z podia, to je prekvapive zabany a svizny, takze si 4* zaslouzi.(1.8.2009)

Tančení je úchvatné. Slabinou jsou některé písně a zpovědi tanečníků, které více než nudí. Choreograf Zach (Michael Douglas) za pomoci svého pomocníka Larryho (Terrence Mann) vybírá tanečníky pro novou broadwayskou show a také je konfrontován s návratem své bývalé lásky Cassie (Alyson Reed), které nebylo po chuti jeho velké pracovní vytížení. Tanečníci Mark (Michael Blevins), Richie (Gregg Burge), Portorikánec Paul (Cameron English), Al DeLuca (Tony Fields), žid Greg (Justin Ross), Don (Blane Savage), rádobyodduševnělý Bobby Mills III (Matt West) a Mike (Charles McGowan) a tanečnice Portorikánka Diana (Yamil Borges), Číňanka Connie (Jan Gan Boyd), nervózní Kristine DeLuca (Nicole Fosse), přezíravá Sheila (Vicki Frederick), Beatrice (Michelle Johnston), Judy Monroe (Janet Jones), Maggie (Pam Klinger) a Val (Audrey Landers) ale předvádí úchvatnou strhující podívanou, která slabší místa hravě přebíjí. A show se může spustit.(1.10.2010)

Taneční, akční, neobvyklé × dlouhé, chvílemi nuda. Nebyl to špatný snímek, začátek filmu, kdy se vybírali taneční jedinci byl víc než poutavý a akční. Poté, ale co se nejužší výběr postavil do řady a každý tanečník začal zpívat o svém životě, to nastala opravdu nuda. Písničky nebyly nijak poutavé, bylo to dlouhé, o ničem. Do toho neustále se vtírající bývalá tanečnice a partnerka choreografa. Námět to byl ale zajímavý a velmi neobvyklý.(16.6.2009)

• - Filmový debut Roxann Dawson. (D3VIL)

• - Pam Klinger (Maggie) a Charles McGowan (Mike) se během natáčení zamilovali a nakonec se vzali. (D3VIL)