Chorus Line

• slovenský

Chorus Line

Muzikál / Drama / Komedie

USA, 1985, 113 min

Mám tenhle muzikál moc ráda. Včera jsem ho znovu viděla, snad už po patnácté, a nenudí mě. Častokrát si pustím jen prvních deset minut a JE TO TAM. Ta úvodní scéna konkurzu, kde se valí jedna skupina za druhou, všichni vědí, co mají tančit a tančí (A JAK! ), je absolutně úžasná. Po prvním sítu se vše rázně uklidní, dojde na osobní zpovědi a já mám velkou spotřebu kapesníků, zvlášť když se holky vyzpívávají z toho, jak "everything was beautiful at the ballet". Všichni mají talent (nejraděj mám "Zelenou" - umí a je skromná) a "chtějí tu práci", i když je to jenom "chorus". S koncem se Attenborough vyřádil. Napřed u finálního síta - ten manévr a výrazy ve tvářích mě trhají na kusy. Když tanečníci už v zlatém gala před zrcadly tančí a jejich odraz několikrát "ožije" a vystoupí ze zrcadla, takže je podium jedno zlaté pole, mám s nimi "One Singular Sensation". Fantazie.(20.7.2006)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $14,202,899Tržby Celosvetovo $20,900,000Richard Attenborough je veru pán režisér to sa mu musí nechať, z minima vyťažuje takmer možné maximum a na prvý pohľad z banálneho príbehu odohrávajúceho sa po celý čas na javisku, kde prídu talentovaný tanečníci súperiť o miestenku do muzikálu, púšťa na nás jednu vydarenú tanečnú choreografiu za druhou a dokonca vyznie to tak, že ani po x-krát to nenudí, veru mrštnosť a svižnosť tu absolutne nechýba. /videl v kine: 80%/ (videl na festivale Art Film Fest 2009)(10.1.2009)

Jeden z nejlepších muzikálů, který vznikl na podstavě rozhovorů se skutečnými muzikálovými dřiči - s bezejmenými company - sty snícími o sólových rolích. I milostná linka tady vypadá uvěřitelně a je přirozeně vpletena do vyprávění. A největší banálnosti o nemilujících rodičích a útěku do světa baletu, o třetím sexu či homosexualitě tady znějí pravdivě, protože lidský život je vlastně jedna malá banalita.(4.10.2008)

• slunicko2

Nudil jsem se. 1) Navzdory skvělým tanečním číslům jsem někde v půlce filmu s určitým překvapením zjistil, že se trochu nudím. Vadila mi absence děje a asi i silná, jak to říci, baletnost tanečníků. To je samozřejmě jen věc vkusu a názoru. Ani melodie jsem si nezapamatoval. 2) Zaujali mě 34letý Terrence Mann (režisérův asistent Larry) a 28letý Gregg Burge (tanečník Richie).(6.2.2017)

• GodComplex

Typicky americky Brodway muzikal, ze ktereho je mi uprimne receno dost blbe. Spatna hudba, nudna, absolutne neoriginalni choreografie, ale hlavne - plejada totalne nesympatickych hercu a herecek. Temer vsichni jsou neuveritelne odporni, ze mi bude blbe z muzskych tanecniku v prilehavych aerobickych outfitech, to bych ocekaval, ale jestlize se mi zveda kufr i z tech zenskych, pak uz je to na povazenou. Napr. hlavni zenska role je zde uplne nejvic na odstrel. Velky problem spolecne s hudbou jsou take pevecke party, ktere brutalne tahaji za usi a jednoduse se to neda poslouchat. Cele to tam trosku zachranuje Michael Douglas a system predstavovani jednotlivych clenu Chorus Line, ale budme realisti - muzikal, ktery se neda poslouchat a je vam blbe pri pohledu na performery to muze predem zabalit. 2/10(21.1.2010)

• - Filmový debut Roxann Dawson. (D3VIL)

• - Pam Klinger (Maggie) a Charles McGowan (Mike) se během natáčení zamilovali a nakonec se vzali. (D3VIL)