Chorus Line

• slovenský

Chorus Line

Muzikál / Drama / Komedie

USA, 1985, 113 min

Tančení je úchvatné. Slabinou jsou některé písně a zpovědi tanečníků, které více než nudí. Choreograf Zach (Michael Douglas) za pomoci svého pomocníka Larryho (Terrence Mann) vybírá tanečníky pro novou broadwayskou show a také je konfrontován s návratem své bývalé lásky Cassie (Alyson Reed), které nebylo po chuti jeho velké pracovní vytížení. Tanečníci Mark (Michael Blevins), Richie (Gregg Burge), Portorikánec Paul (Cameron English), Al DeLuca (Tony Fields), žid Greg (Justin Ross), Don (Blane Savage), rádobyodduševnělý Bobby Mills III (Matt West) a Mike (Charles McGowan) a tanečnice Portorikánka Diana (Yamil Borges), Číňanka Connie (Jan Gan Boyd), nervózní Kristine DeLuca (Nicole Fosse), přezíravá Sheila (Vicki Frederick), Beatrice (Michelle Johnston), Judy Monroe (Janet Jones), Maggie (Pam Klinger) a Val (Audrey Landers) ale předvádí úchvatnou strhující podívanou, která slabší místa hravě přebíjí. A show se může spustit.(1.10.2010)

Po pravde receno, tohle by vubec muzikal bejt nemusel. Celej film je o jednom konkursu na tanecniky, kdy nejdriv dojdou neskutecny davy, aby se postupne vybrala particka tech nejlepsich, o kterejch se pak clovek dozvi par veci. Nutno rict, ze tancujou naprosto genialne, choreografie je naprosto perfektni. A zpev je nadbytecnej. Ne, ze by zpivali nejak spatne, ale texty nejsou buhvijaky a pri tom vsem tancovani to fakt nebylo potreba. Kdyz sem film uz sledoval asi hodinu a furt jsem cumel jen na particku stojici na podiu a Douglase v pozadi, zacal jsem trochu znervoznovat a rikat, ze takle to prece nemuze jit az do konce, to si prece Attenborough nedovoli. Jenze ono jo. A nevadi to, jelikoz se fakt hodne casto tancuje a zpiva a dokaze to docela chytit a film slusne odsejpa. Tesil jsem se, jestli Douglas neco predvede, ale to je asi jedina postava z tech dulezitejsich, ktera nezatancuje nebo nezazpiva, i kdyz mozna je to tak dobre, v Douglasovo pohybovy nadani moc neverim. Celkove sem sice uz videl lepsi muzikaly, ale na to, ze jen dve hodiny cumim na particku lidi, ktery perfektne tancujou, slusne zpivaj a obcas maj trapny kecy a dej se v podstate nehne z podia, to je prekvapive zabany a svizny, takze si 4* zaslouzi.(1.8.2009)

70%, ale tak-tak. Od muzikálu přece jen očekávám něco jako výpravu, a tohle se až na několik flashbacků odehrává prakticky jen na jevišti. Kostýmy jsou naprosto šílené (jasně, osmdesátá léta, ale na z úborů jak na spartakiádu se mi fakt navaluje, o trvalé nemluvě). Písničky jsou takové nijaké a Douglas (Michael, ne ten náš oblíbený cinefil:-) taky nemá zrovna moc prostoru, navíc od rejžy neuslyšíme ani jediný song. Ta sedmdesátka je ale za to něco těžce definovatelného, co dělá dobrý film tím dobrým filmem. Obávám se ale, že znovu si to už nepustím.(28.10.2007)

• Freefinger

Mám rád Michaela Douglase, na rozdíl od muzikálů. V tomto, který se celý odehrává na jevišti a nejakčnější scéna je ta s vymknutým kotníkem, mi však ani Douglas nějak nesedl. V záplavě těch neuvěřitelně ohebných tanečníků jsem mu zkrátka nevěřil, že býval jedním z nich. Na jeho místě bych si v té době daleko lépe představil Johna Travoltu či Vlastu Harapesa (nebo Harapsa, sakra jak se skloňuje Harapes?). Takhle to na mě však působilo asi tak, jako kdyby na konci 36. komnaty Šaolinu seděl s nunčakem za pasem mnich, kterého by hrál Rudolf Hrušínský...(10.12.2013)

• novoten

Nic nového pro žánr muzikálu a zároveň neskutečná nuda. Sledovat dvě hodiny partu lidí snažících se o vytouženou roli mě nemá jak zaujmout, protože kromě několika klišovitých replik se od nich nedočkáme žádného odůvodnění jejich snažení (samozřejmě kromě snahy o získání zaměstnání). Attenborough to touhle taktikou zkazil a přitom stačilo vybrat sympatičtější herce a hlavně zakomponovat do scénáře něco jako děj.(24.2.2007)

• - Filmový debut Roxann Dawson. (D3VIL)

• - Pam Klinger (Maggie) a Charles McGowan (Mike) se během natáčení zamilovali a nakonec se vzali. (D3VIL)