Pätica spolupracovníkov z deratizérskej spoločnosti prichádza do opusteného sanatória, aby pred plánovanou demoláciou vyčistila tamojšie priestory od škodlivín. Keď už sa zdá, že sú v budove s viac ako 300 miestnosťami úplne sami, narazia na podivného správcu, ktorý nepôsobí zrovna priateľským dojmom. Aby toho nebolo málo, po pár hodinách práce nájdu pri jednom zo schodíšť ťažko zraneného muža, ktorý následne umiera. Na jeho tele jeden z pracovníkov nachádza zvláštne jazvy, ktoré nedávajú žiadny zmysel. Kto bol tento neznámy muž? Šlo snáď o miestneho bezdomovca? Alebo je pravda omnoho komplikovanejšia? Už čoskoro sa všetci presvedčia, že dané priestory už zďaleka nie sú nemocnicou, v ktorej sa v minulosti pomáhalo... (*CARNIFEX*)

ARI50

Prostředí na horor jak dělané , opuštěné sanatorium se svojí minulosti v odlehlých končinách , parádní výběr ale příběhové už slabší což je velká škoda. ()

JASON_X

Spojitost druhého Villmarku s prvním je jen hodně volná (a vlastně úplně zbytečná) a filmová řeč obou Villmarků je pak od sebe dokonce na hony vzdálená. Takže nevím, proč radši Norové nenatočili Něco 1, než Villmark 2. Každopádně zatímco první Villmark byla myslím slabě průměrná záležitost, dvojka má větší horrorový šmrnc, i když tomu zprvu nic nenasvědčovalo a začátek byl fádní a nezáživný. Postupně se ovšem v chátrajícím horském sanatoriu rozjede nadmíru uspokojivý bizár s několika nadmíru bizarními postavami, bravo. Sice jsem ze zápletky příliš nepochopil, ale film mě bavil a líbil se mi, a to je u béčka podstatné. Moc se mi líbila i naddimenzovaná horská barabizna, která si ve své nádherné monstrozitě nezadá třeba s mnohem větším Kubrickovým Overlookem, nebo ještě mnohem mnohem větším Ceausescovým Palácem lidu. Takže jediné, co musím filmu opravdu přísně vytknout, je nevyužití jedinečné příležitosti pro nějakou pěknou lesbickou scénu, protože ve sprše a pak i ve stanu už to tím směrem chvilku směřovalo. ()

Morholt

Technicky dobře natočené, solidně zahrané a líbilo se i atraktivní prostčedí. Blázinec bohužel zůstal do určité míry nevyužitý, protože se příli nedařilo vytvořit odpovídající atmosféru, o napětí nemůže být řeč vůbec a chybělo i gore. Největší problém ale vidím v tom, že tu zůstalo až příliš nezodpovězených otázek a s odpověďmi si tu nikdo hlavu nelámal. A když se musím při každé druhé scéně ptát co, kdo a proč, jsem celkem dost otrávený. Korunu tomu nasadil konec. tak třeba se to vysvětlí v trojce.Každopádně druhé Temné lesy na předcházející díl svou kvalitou nenavázaly. 30% ()

Jansen

Påla Øieho jsem po Temných lesích (Villmark) a Skrytém považoval za jednoho z největších talentů evropského filmu orientujícího se na žánrovou kinematografii. V některých ohledech mi Øie připomínal Denise Villeneuva. Ten dráždivý moment napětí a zdánlivě civilní atmosféra strachu a nadpřirozena, která přímo vysávala vzduch z plic... Z toho všeho u Villmarku 2 (s prvním dílem pouze společný název) zbylo jen několik mrazivých záběrů od táboráku. (datum hodnocení: 7.3.2016) ()

6thSun

Postupem času to začne smrdět hovězinou, ale fanoušek hororu musí být v současné mizérii vděčný i za to úvodní budování atmosféry, které ještě dává slušné naděje, že se z toho vyklube cosi kloudného. Nevyklube. ()

malylada

Tak s prvním dílem to nemá nic společného ani v jednom aspektu, proto nechápu, proč to nemá svůj vlastní název. O proti jedničce je to čistokrevný slasher, neřeší se vztahy mezi postavami a je to dlouhé čekání, kdy zlo začne úřadovat. Prostředí není nijak originální, ale docela se daří, díky vizuálu udržovat jakž takž temnou atmošku. Samotný způsob zabíjení nebyl tak nápaditý, je to škoda, neboť potenciál zde byl. Také mi vadil typický neduh logiky všech zúčastněných, ale budiž. Bohužel nic originálního zde nenajdete, nevidím důvod, proč si horor pustit podruhé.......5/10 ()

corpsy

Ako jeho o desaťročie starší bratranec, VILLMARK 2 je pustou diaľnicou plnou nezáživných odpočívadiel. Vyjadril som sa jasne? Záverečná akcia mi potom príde ako z celkom iného ( a hlavne kvalitného ) snímku. ()

Astaroth12

Tento film nič originálne neprináša, ide v starých šlapajach podobne ladených filmov. Jedine čo môžem vyzdvihnúť je atmosféra opusteného a značne schátralého sanatória, inač okrem toho nič zaujímavé. Z postavami som nesúcitil, bolo mi jedno čo sa im stane, vobec ma nezaujímal ich osud, sympatie u mňa nemali. Vraždy, žiadna sláva a ako celok je to nevýrazné a dosť často aj zmätočné. ()

maddy

Prvý Villmark, resp. Dark Woods má síce medzi hororovými fanúšikmi celkom dobrú povesť, ale popravde ja si ho vôbec nepamätám, ani len jednu scénu z neho a dokonca už ani neviem o čom bol. A s dvojkou to bude určite rovnako. Natočené je to síce profesionálne, má to štandardný vizuál, kde nič nepôsobí vyslovene lacno a aj celkom pútavé prostredie polorozpadnutej psychiatrickej liečebne, no to je asi tak všetko. Inak sa tu nedarí budovať žiadnu atmosféru, napätie, tobôž nie nejakú story. Doslovne polovicu filmu tu postavy bezcieľne chodia po pár miestnostiach, občas prehodia medzi sebou pár nezaujímavých fráz, sem tam sa v pozadí niečo zjaví, udrie, no celkovo to pôsobí akoby režisér ani nevedel načo nejaké pokračovanie vlastne točí. Nemá to nejaký poriadny koncept, nijako zvlášť to negraduje a celkovo to je taký nezaujímavý horor až beda. CELKOVO: 2* (4/10) ()

kaylin

Norský snímek „Villmark 2“ upustil od toho, aby se jednalo o formu found footage, která byla do jisté míry použita u prvního filmu. Tentokrát už je pojetí lehce jiné, i když opět sledujeme skupinu, která se snaží přežít v prostředí, jež je nebezpečné, i když nikdo z nich pořádně neví proč. Dějově to nepřekvapí, ale atmosférou a prostředím může snímek „Villmark 2“ hororového fanouška docela potěšit. ()

stration

Hrozně tomu přispělo, že jsem film viděl sám, ve velké, opuštěné budově. A co si budeme nalhávat, měl jsem po skončení potíže jít v klidu temnou chodbou na konec na záchod. Celé mi to trochu připomínalo Session 9, atmosféra se mi teda zdála perfektní, sanatorium u jezera v lesích bylo jedno z nejděsivějších za posledních pár let a hudba byla dost solidní. Škoda jen, že mě nějak nezajímaly samotné postavy a příběh jako takový. Prostě poctivě natočená žánrovka, která sice nepůsobí tak tajemně jako jednička, ale vyděsila mě řádně. ()

maverick10

Zatraceně strašidelnej barák s naci zohavenejma potomkama. To vše bylo geniální. Ovšem bez rozmyslu a logiky, jen malátné bloudění po tmě od místnosti k místnosti a zase zpět. Ale co, děsivé to bylo a já v hororu víc nepotřebuji. ()

Havaj8

O něco málo lepší než jednička, ta byla naprosto mimo. Tohle už se aspoň odehrávalo v Sanatoriu, kde se něco dělo. Už jenom to, že jsem si pamatoval jména lidí, je známka, že jim na tom trochu záleželo. Sice jsem vůbec nechápal smysl akce a kde se tam ty lidi vzali, co tam prováděli, ale to už tak bejvá u těchhle béček. Atmošku to celkem mělo, psychopati zajímaví, jen škoda, že se nevyřádili víc a konec překvapení. ()

dubinak

Na tohle jsem se tolik těšila, ale moc šancí jsem tomu nedávala..Udělala jsem správně. Takovou patlaninu jsme tu dlouho neměli. Zezačátku mě Villmark 2 dokonce i bavilo svým prostředím, docela sympatickým nápadem s deratizátory, když už jsme se teda nemohli vrátit do lesa, ale postupem času se z toho vyklubalo jen šílené lítání po baráku sem a tam, shánění se po vysílačce, neustálé objevování rádoby šokujicích výjevů a kdybych měla zpětně popsat děj řekla bych asi, že to byl jen zmatek. Zmatek a pár strašidel. Nesmyslnost příběhu mě v posledních minutách absolutně dostala na kolena. Vůbec nevím, co si mám vlastně o tom všem myslet, a tak radši nemyslím vůbec. Jediné co si budu pamatovat, bude asi ten jeden zjev, u kterého jsem vážně musela odvrátit zrak, ale to je fakt všechno. Do odpadu to neházím, protože vizuál to mělo pěkný, céčkově to taky nepůsobilo, ale Pål Øie zaslouží za scénář pár facek. ()

Khumbac

No jo no, škoda. Nalákali na krajinu, opuštěnost, rozlehlost budovy a hovno z teho. Nechce se mi věřit, že do konce roku za prosinec bude mým nejlepším zhlédnutým filmem Méďa 2. ()

mrx.friend

Norská variace na Session 9 a Grave Encounters, která ale zoufale nevyužila svýho potenciálu. S prvním Villmarkem to má pramálo společnýho, proto nevim, proč neni dvojka uváděna jako samostatný film. Atmosféra se zřejmě zavřela někam do suterénu, hledali byste ji tu marně. Přitom představa opuštěné psychiatrické barabizny uprostřed lesů vyloženě vybízí k tomu, abyste z ní měli nahnáno. Ale proč taky, když je nakonec všude okolo vás tolik světla, že? Ti na druhý straně se vám postupně začnou zjevovat tak často a zřetelně, že pak už se nebudete bát ani jich. Ve výsledku ještě všechno dorazí to, že se vám nedostane absolutně žádnýho rozuzlení a vy jste tak ponecháni se svýma hloubavýma otázkama napospas. Mno té jedno, z tohodle já se zcvoknout nehodlam, to si raději poněkolikátý pustim soundtrack. Alespoň ten Fighter a Out of Yourself sem totiž skvěle zapadli! [:-} ()

Forsberg11

Za 3 rovnako ako starší brácho... Nemôžem si pomôcť, nórska krajina je úžasná, priestory obrovskej, opustenej liečebne v horách sú priam hororové sami o sebe, kamera je prekrásna a herci uveriteľní. Ale sakra, kde sa podela hororová atmosféra? Veď dlhé chladné chodby toho ústavu s tak temnou minulosťou si priam vyžadovali hutnú, nepríjemnú a strašidelnú atmosféru, kde by si divák zakrýval od strachu oči rukami. A aj keď je druhý Villmark technicky výborne zvládnutý horor, báť sa väčšina ľudí pri ňom nebude. Nie je čoho. A už aj keď sa na scénu dostanú nepríjmení obyvatelia bývalej liečebne, nejak zvlášť strašidelne nepôsobia. Nie, nemôžem povedať, že som sa nudil no od Nórov a ich hororov čakám stále niečo viac. Toto bol čistý priemer ani o chlp viac, ani o chlp menej. Tak ako jednotka... 55 %! ()

Hugomil

Ve skvěle zasazeném prostředí, zcela promarněná atmosféra. Tolik se dalo vytřískat z opuštěných chodeb a pokojů obrovského sanatoria s temnou minulostí, ale bohužel. Děj prakticky žádný...až zbytečně natahovaný. ()

Junys

Pětičlenná skupina jde do opuštěného sanatoria aby prozkoumali opuštěné prostory. Po nějaké chvíli narazí na správce který nevypadá že by byl zrovna v pohodě. Po nějakém tom prozkoumávání najdou mezi schodištěm mrtvého člověka který má na zádech podivuhodnou jizvu. Aby to nebylo všechno tak najdou kamery na kterých jsou také podivuhodné věci. Čím víc času tráví v sanatoriu, tím víc zjišťují že tam nejsou samy. Nevím no, horor se mi líbil i nelíbil, kdyby byla lepší atmosféra a trošičku poupravený příběh dal bych více hvězdiček. Za mě 3* 50% ()