Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

Rian_witcher

scénář je naprostý blábol, řešit pornozápletky s pomocí děcek je trestuhodně divné a ani výborně hrající zfotrovatělý "gladiátor" s poněkud dementně přihrávájícím Goslingem to nezachrání. Atmosféra osmdesátých let je tak spolu s Crowem to nejzajímavější z celého filmu. ()

bonovox

Kvalitný retro snímok s perfektným duom Crowe - Gosling. Ak by bola dejová linka ešte viac precíznejšia, bolo by to za 5 hviezd, ale i tak sa jedná o nadpriemer v žánri buddy movie. ()

moriero

Kdybych tak moc nemusel LA sedmdesátých let a všechnu tu špínu kolem pornoprůmyslu (aniž bych nějaké porno aspoň viděl), dal bych plnou palbu hvězdiček. Chemie mezi Russellem a Ryanem fungovala bezvadně, dcerka byla konečně první sympatické dítě na filmovém plátně za několik posledních let, zápletka správně laciná....a určitě jsem nebyl první, komu se při první scéně Kim vybavila slova: LA Přísně tajné. Takže za mě moc příjemná oddychovka. Fakt moc. Shane Blacku, díky. ()

OwenBobby

Současné americké komedie mě míjí širokým obloukem, jsou hloupé, nemají co nabídnout a ani mi nepřipadají vtipné), proto jsem od Správných chlapů mnoho nečekal a podle trailerů si udělal představu, že překročí hranici vtipu a trapnosti a už se odtud nedostanou. Ale víte co? Oni se na té hranici udrželi a nepřestali bavit ani na zlomek sekundy! Děj je překvapivě chytrý a postupně do sebe zapadá, Shane Black srší nápady a gagy a Gosling s Crowem jsou ve svých rolích neodolatelní. Proč už takovéhle komedie dnes už (snad jen Britové) nikdo netočí? 9/10 ()

SvobiQ

Škoda, že Crowe není mladší...klidně bych koukal na takovýhle buddy komedie s Goslingem dalších 20 let :) ()

esmoke

Dva detektivové se zapletou do zapleklitého případu se zabitou pornohvězdou. Režisér Shane Black je slavný scenárista (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut, ...), ale i režisér (Kiss Kiss Bang Bang, Iron Man 3) . Film s zajímavým námětem, fajn dialogy a místy dobře vtipný. Mohly by být o trochu kratší... (2D dabing) Rozpočet: $ 60 miliónů, Tržby: $ 36,261 miliónů. ()

Ironhead

Zapletka obcas mirne kulha, ale to dohaneji oba hlavni predstavitele vcetne dcery jednoho z nich a prijemna 70' atmosfera. Dnes uz se podobny filmy moc netocej, takze sem si to uzil ;) ()

Kozlowski8

Dva magoři - soukromý detektiv a nájemný ranař - spojí své síly, aby našli pohřešovanou dívku a dobrali se souvislostí mezi jejím zmizením a vraždou pornohvězdy... Chabý a nepřesvědčivý děj, spousta dialogů a hlášek - jak dobrých a vtipných, tak i přitroublých a suchých, skvěle vybraná, pouze zdánlivě nesourodá dvojice Crowe - Gosling, k nim šikovná Angourie Rice, která mi přijde hodně talentovaná (nehledě na trochu zbytečnou roli) a za pár let bude možná Hollywoodskou star. Film, který nenadchnul, ale ani vyloženě nezklamal. 55%. ()

haack

Největší slabinou filmu je ten, že se snaží být žánrově mnohočetný a ani v jednom z těch žánrů není dostatečně dobrý. Objektvně vzato by to mohlo být o půl hodinu kratší a celkově by to prospělo a děj zrychlilo. Detektivní zápletka je slaboučká jak kojenecký čaj, to může uspět možná za oceánem, ale ostřílený krimi divák v Evropě se tomu leda tak vysměje... Jinak předvídatelná nuda a tápání, do které z kategorií se má film orientovat. Kdyby v tom nehrál Russell Crowe, tak po tom neštěkne ani čivava... 4/10 ()

Franki69

Povedená retrokriminálka z amerického Detroitu. Nechybí úderný a nekorektní vtípky, pořádný káry ještě z železa, prvopočátky pornografie a ekologické poselství. Příběh táhnou druhořadá soukromá očka Russell Crowe a Ryan Gosling. Oba, zprvu odděleně, pátrají po záhadné Emily, až se jejich životní a profesní dráhy protnou a musí do toho jít spolu. Crowe má nakročeno k bezďáctví a Gosling pije asi třikrát víc, než by měl. Přesto případ dostáhnou do konce, padouchů výrazně ubyde a k happyendu to netrvá ani dvě hodiny. Správní chlapi jsou velmi osvěžující komedií ve stylu Starsky & Hutch nebo Zabiják & Bodyguard. Dávám 80% a ani jsem nemusel dlouho přemýšlet. ()

Delmondo

Stary dobrý Shane Black tak jak ho mam nejradši. Ten chlap by mel točit výhradně jen "buddy movies" protože tak jako on to neumí nikdo. ()

Syndrom

Retro seriál zhuštěný do středoproudu, protože příběh: Laurel dostane na starost sledovat neteř jedný báby, protože se zabila v autě, ale ona si myslí, že stále žije. Neteř je pornoherečka. Jedna mladá holka ji znala takříkajíc z oboru. Ze strachu o život si najme Hardyho. Hardy načapá Laurela jak holku šmíruje a nakope mu koule. Tak se seznámí a zjistí, že sou ze stejný branže. Mladá holka zmizí a Hardy začne spolupracovat s Laurelem. Při pátrání postupně pronikaj do pornoprůmyslu. Zažijou pár střetnutí se svalama záporáků. Osloví je matka mladý holky, známá politička, že hledá svou dceru. To, co už dělaj, budou dělat za větší prachy. Najdou ji. Řekne jim, že po nich (po ní a neteři báby a dalších jejich kámoších) jdou, protože natočili erotický protest proti automobilce, že zasírá ovzduší. Záporáci ji sejmou. Laurel s Hardym ale maj dostat prachy, protože ji našli tak jako tak. Je to bouda a chtějí je sejmout. Vyváznou. Jako pomstu se rozhodnou dostat zpátky film od záporáků a uveřejnit ho na extravaganze automobilky, jak bylo v plánu. Při finální bitce se jim to zčásti povede. Případ dovedou k soudu, ale politička vyvázne, protože proti ní nejsou přímý důkazy. Laurel s Hardym jsou ale šťastný, že do toho šli naplno. Je to typicky blackovsky literárně překombinovaný, ale sem se to hodí konceptem, než k po všech směrech špatnýmu Predátorovi. Black by měl raději psát knížky. ()

Astonko

Ako si tu tak čítam ostatné komentáre, tak musím na začiatok povedať, že mňa zaujala a bavila aj tá detektívna zápletka. Tvorcovia sa snažili natočiť maximálne oddychový film, a to sa im podľa mňa aj podarilo. Nemôžeme teda od filmu očakávať zápletku ako zo Se7ev. Môžeme ho však súdiť na základe množstva (vydareného) humoru, ktorým film prekypuje a zábavnosti a originalite akčných scén (úplne prvá sa radí medzi pre mňa najzapamäteľnejšie scény z posledného obdobia). Ústredná dvojica si spolu perfektne (ne)sadla a trefne ich dopĺňa aj Angourie Rice 7.8/10 ()

Tomas_PO

Akčná komédia, s množstvom humorných scén, miestami až absurdného humoru. Premixovaných s občasnými, no pomerne drastickými akčnými scénami. Na Russella Crowa a Ryana Goslinga sa síce pozerá dobre, no práve od nich sa dá očakávať väčšia chémia, väčšie slovné prestrelky, humor, no skrátka väčšia iskra. ()

Desmond04

Obsazení fantastické a stejně tak i očekávání. Bohužel jsem nedostal přesně to, co bych si přál. Děj je zamotaný a zbytečně zmatečný. Než si člověk uvědomí, o co vlastně jde, kdo koho honí, kdo před kým utíká, je půlka filmu. U některých snímků by to bylo pozitivum a házeli by jsme to na vrub tajemnosti, tady to tak není. Zbytečně dějově protáhlé a zdlouhavé. Stopáž by seděla tak o půl hoďku kratší. Šlo by se hned k věci, což by ničemu neuškodilo. Je to nicméně komedie, tak by to mohl zachránit ukrytá vtip. Vtipné scénky v sobě Nice guys opravdu ukrývají, ale nic, za co bychom se mohli za břicho popadat. Je to zklamáni. I samotné vykreslení vedlejších postav pokulhává...Emilia wtf. No a hlavní gro filmu ve formě "pornofilmu", to je jako naschvál tak trapný, nebo ne? Ještě, že jsem před týdnem viděl Hubbieho Halloween, jinak bych dával jednu hvězdu. Blackovo dílo je ale přeci jen o dvě třídy lepší, i když tak šedé. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)