Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (více)

Série(4) / Epizody(45)

Seriál Mr. Robot, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, sleduje mladého programátora Elliota (Rami Malek), který zdokonalil umění počítačového hackerství. Elliot trpí vysilující sociální fobií. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Když zrovna nepracuje jako inženýr kybernetické bezpečnosti, používá své hackerské dovednosti k ochraně těch, na kterých mu záleží. Svět Elliota, rozčarovaného z moderní společnosti, se náhle změní poté, co potká Mr. Robota (Christian Slater), záhadného vůdce tajné hackerské organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa a zažehnout celosvětovou revoluci. (HBO Europe)

Fantomas92

Nechápu lidi, kteří hodnotí jakýkoliv seriál po pár dílech. Mr. Robot si drží skvělou atmosféru a nabízí skvělý závěr. Velice povedený seriál. ()

conejo

Uchvacující začátek série, cool téma hacker a ještě k tomu s duševní poruchou a sociální fóbií, ale zhruba po třetím dílu mě začal být jeho osud skoro lhostejný, proti citování a využívání různých předloh (od Fight Club po Anonymous) asi až tak moc primárně nemám, prostě mě ty šokující zvraty šokovaly o dost míň než bych čekala. Puf, jak to vyjádřit... chladné? moc vykalkulované? Scéna inscenovaná tak, aby se postavy v šedém pozadí pokaždé a vždy ztrácely? Vykulené oči hlavní postavy? :) Něco mi na tom prostě nesedělo, aby mě to celé naprosto fascinovalo stejně jako úvod do hackování lidí. Předposlední díl mě znovu chytil, ale konec série to zase zařadil níž... ()

Hanys_

Tak trochu Dexter (trochu dost), říznutý malou porcí House of Cards a posypaný Fight Clubem. Rozhodně zajímavé, ale mám pocit, že toho tvůrci chtěli narvat do těch 10 dílů až zbytečně moc. S01-3/5 ()

HonzysKISS

Týpek, který díky hackování chce zachránit svět. Výborný seriál, takový tu vždycky chyběl. Nejlepší na tom celé je, že pointa se skrývá v něčem jiném. Takový parádní zvraty jsem už dlouho nezažil. To seriálu nelze vytknout. Určitě si často budete říkat, že je něco v nepořádku, že jsou nějaký díly trochu rozbitý. No a pak najednou přijde část, která vám vše vysvětlí a všechno bude k sobě dokonale pasovat jako skládačka. Až vás to přímo bude šokovat. Ramiho Maleka si na sto procent zamilujete. Jeho samomluva je geniální. Určitě se připravte na plno citačních řečí. Možná je trochu škoda druhé série, která je zbytečně natahovaná a vlastně docela dost zbytečná. Ne, že by byla k zahození, taky se sledovala skvěle. Například scénka v kostele byla narámnně statečná. Jenomže když začnete koukat na třetí sérii, tak máte pocit, jako kdyby navazovala jenom na tu první. Co mě ještě docela mrzí je, že některé postavy umírají úplně zbytečně. Jako kdyby vám chtěl režisér říct „tahle postava není zase tolik důležitá, tak jí vyškrtneme“. 9/10 ()

Miller

Seriál je dobrej, ale musím dát jen tři hvězdy, má totiž několik silnejch negativ. První -  seriál je fake woke, dlouho to vypadá, že tomu tak není, nicméně po lehkém googlení, co je zač tvůrce seriálu, nelze odvidět. Sam Esmail má v hodně věcech pravdu, crony capitalism je nejhorší sračka, elity existujou, korporace jsou špatný, proto mi přišlo divný, že v seriálu kritizovali Trumpa, nicméně to dokážu pochopit, háček je v tom, že Esmail byl přímo DONOREM jedné z největších sviní v historii - Hillay Clinton, nejvíc crony capistlický, deep state, mafiánský mrdky ever. Že mu jeden film produkoval Obama, a že tvrdil, že fsociety by byla pro lockdown a povinný očkování už ani nenakousávám. Tohle by bylo ok, kdyby to bylo jednou, nebo dvakrát, možná i třikrát, nicméně Sam stále a stále dokola tlačí do seriálu svoje socialistický ideály, SPOILER jako když Darlene rozešle peníze rovným dílem všem lidem, což je asi to nejhorší, co jim mohla provést KONEC SPOILERU. Druhý - navazuje na první problém, kdyby seriál byl opravdu woke, tenhle problém by nebyl problém. Kdyby seriál byl skutečne message o systému, bylo by jedno, že postavy jsou dost nesympatický, kromě možná Elliota (a to občas) vám na nikom moc nezáleží, dělají nerozumný píčoviny (více rozvedeno ve třetím bodě), protože by seriál byl o sociopolitických problémech, ale namísto toho se vydal psychologickým rozborem postavy, která primárně neměla být seriálovou postavou, ale pouze průvodcem příběhu. Desítky a desítky minut špatně napsanejch vztahů agenty Dominique byly neskutečným utrpením. Třetí - nelogičnost postav, především Tyrella. Můžu říct, že dlouho mě tak nenasral vývoj nějaký postavy. Z asi nejzajímavější postavy seriálu udělali vlastní karikaturu, jejíž motivy nechápali ani scénáristi, SPOILER a pak mu dali tu nejvíc hloupou možnou smrt, která jen byla dokonalou tečkou za pádem jeho postavy KONEC SPOILERU. Ale nešlo jen o něj, Whiterose, kterého v seriálu asi tak čtyřikrát změnili na jinou postavu nijak nezaostává, a Angela je v těsném závěsu. Čtvrtý - nejdůležitější bod, a tím je snaha o předkombinovanost, tenhle bod bude plnej SPOILERŮ, ODSUD UŽ NEČÍST. Vera byl skvěle zahranej, ale čím víc člověk přemýšlí nad jeho návratem do seriálu, tím je to větší píčovina, nicméně to kvůli odhalení Elliotova traumatu jsem zcela schopen odpustit, protože to alespoň bylo nápaditý a ne klišoidní jako ostatní superkrutý přísněcool twisty. Angely smrt - totální wtf, nemá smysl ani nějak pokračovat ve vysvětlování. Mastermind - vidím snahu, ale opravdu to už víc stupidně klišé být nemohlo, z tý hudby jsem se chtěl zabít, z "pomalého odhalení" možná ještě trochu víc. Celej předposlední díl a jeho totální zbytečnost. Dělání ze sex operace Darlene s Dominique něco víc. Dramatickej únos rodiny Darlene. Ta šíleně špatně zahraná a napsaná kontrolorka Dominique od Dark Army, to bylo fakt jak parodie. To jak se Mr. Robot neustále měnil z postavy, která je moudrá a máme ji poslouchat, protože má ve finále vždy pravdu na nesvéprávnýho tajnustkáře, co nikdy nemá pravdu, neustálý switchování mezi timhle mi fakt lezlo neskutečně na nervy. Elliotvů útěk po nabourání VirtualRealty, i když byl dobře nasnímanej a bavil mě. Ta špatná Angelina Jolie od Wellicka. Priceův prapodivnej přízvuk.  SUMA SUMÁRUM - V mnoha ohledech jeden z nejlepších seriálů, co jsem viděl, po BCS jedna z nejhezčích kinematografií v seriálový tvorbě, výbornej Malek, neuvěřitelně výbornej Slater (!), ale to všechno je taháno dolu podstatnejma negativama. Určitě bych všem doporučil seriálu dát šanci, naprostý většině totiž budou první dva body jedno, což není nic špatnýho. () (méně) (více)

Dyas

Oh my God! OH MY GOD! Tak tento seriál mě svými mega kolosálními zvraty totálně uzemnil. Nářez, bomba, síla. Možná se to v některých dílech trochu táhlo, ale ten příběh s těmi zvraty, které si s vámi úplně vytřou prdel to dostatečně vynahradí. Pro mě něco nového, co se seriálů týče, a díky tomu je to fajn zpestření. Daemons, they call them. They perform action without user interaction. Monitoring, logging, notifications. Primal urges, repressed memories, unconscious habits. They’re always there, always active. We can try to be right, we can try to be good. We can try to make a difference, but it’s all bullshit. ‘Cause intentions are irrelevant. They don’t drive us. Daemons do. A co je paráda, je to, že Rami Malek a Christian Slater (ten především) mi do těch rolí pasují neskutečným způsobem, že je nejde nenávidět. Pokud bude seriál tímto způsobem pokračovat, budu ho jednoduše milovat. 1. série - 100% 2. série - 90% ()

Blondsky

Nadpozemské mistrovské dílo, které přepisuje filmařinu a překonává všechno, co doposud na seriálovém poli vzniklo. Perfektní, geniální a emocionální. „This only works, if you let go too.” ()

Milky.

Pilot s atmosférou Watch Dogs, následně silně mindfuckový seriál, který hraje na struny současné fašistotalitní sociálně-počítačové společnosti a koření to prvky Fight Clubu. Bohužel skončí, alespoň pro mě, zklamáním a velmi neuspokojivým finálem. Nehledě na to, že po parádním pilotu byl seriál naprosto o něčem jiném. Uvidíme jestli s tím druhá série něco udělá... ()

geimz

1. séria: Seriálové prekvapenie roka, ktoré si celú sériu pohráva s divákom, no nie natoľko, aby sa stal celý seriál alebo jeho rozprávač nedôveryhodným. Vďaka tomu vie vytasiť pár zvratov, ktoré divák nečaká, resp. aspoň nečaká ich načasovanie, ktoré je skoro vždy perfektné. Rovnako palec hore za výkon Ramiho Maleka, ktorý seriálu dodáva ešte viac šmrncu. Celý vizuál je vôbec veľmi filmový, až sa čudujem, ako niečo takéto skončilo na stanici ako USA, a nie HBO alebo aspoň AMC. Zatiaľ prvá séria dostála svojim očakávaniam nastoleným po pilote, uvidíme, kam sa seriál vyvinie v druhej, lebo to nemám ani najmenšiu predstavu. 85 % 2. séria: Som tak trochu v rozpakoch. Druhá séria je bezpochyby kvalitná, no zároveň mi pomaly začína prekážať zadržiavanie informácií, čiastočne aj vďaka pomalému tempu seriálu. Tempo samo o sebe mi nevadí, no po konci druhej série ostáva príliš veľa otázok nezodpovedaných, a napriek tomu, že jednotlivé diely majú ďaleko od nudy, v celkovom pohľade na sériu by potrebovali byť celistvejšie, súdržnejšie. Zatiaľ opatrných 80 % 3. séria : Kto by bol povedal, že tretia séria bude sériou najkvalitnejšou. Berie si to najlepšie z prvej a druhej, zároveň vysvetľuje kopu nezodpovedaných otázok z oboch sérií a ponúka aj zrejme najlepší diel celého seriálu (03x05). Znova som nakopnutý do sveta Mr. Robota a neviem sa dočkať na nevyhnutný súboj Elliot a spol. vs Dark Army. 95 % ()

Matixed

"Where is my mind?" Tenhle seriál vám pořádně zamotá hlavu. Další skvělou věcí je propracovaný vývoj všech postav, který dopomohl k tomu, abych příběh s postavami o to víc prožíval. Vše je doplněno atmosferickými soundtracky, které tam prostě patří. ()

bobstock

Zatím velice příjemné nebo jak se to veme. Mám chuť si předělat všechny hesla, která používám a stejně to je asi k ničemu. Příběh technologického světa a lidí v něm uvězněných, těch co si myslí, že je dokáží ovládat a těch, kteří to skutečně dělají. Rami Malek se perfektně hodí na asociálního týpka s geniálním mozkem. ()

Oralfabet

Nebyla to vždycky úplně bezchybná jízda. Místy jsem se dost ztrácel, a ne vždy takovým tím "nechápu, co se děje, ale je to kurva úžasný" způsobem, občas jsem prostě netušil, co vlastně postavy motivuje a čeho se snaží v rámci konkrétní epizody dosáhnout, měl jsem pocit, že Esmailovo nutkání vodit diváka za nos, a tajit před ním důležité informace, často spíš seriálu škodí, než prospívá. Taky jsem měl ze začátku trochu problém si oblíbit víceméně kohokoli kromě Elliota samotného, a některé aspekty mi přišly zoufale neoriginální a nenápadité ("Dark Army?" To je fakt nejlepší název, se kterým jste přišli?) Po shlédnutí celého seriálu jsem ale každopádně docela uchvácen. Bylo by rozhodně zajímavé se ihned pustit do rewatche, a zjistit, jak na mě příběh působí, teď když vím, kam celou dobu směřuje. Možná bych v něm teď už spatřil to dokonalé dílo, za nějž jsem mnohé slyšel Mr. Robota označovat, ale úplně tomu nevěřím. A nijak zvlášť mi to nevadí, protože ty důležité aspekty prostě fungují a jako celek jde o unikátní, technicky a herecky dokonalý, emocionálně rezonantní počin plný naprosto nezapomenutelných momentů. Jo a fakt, že počítačům víceméně vůbec nerozumím, sice nakonec nijak zvlášť neuškodil, ale dokážu si představit, že kdybych byl ajťák, měl bych z toho fakt orgasmus. Prozatím silných 9/10 ()

Standic1

Malek v roli introvertního hackera, který má problém s komunikací s lidmi, nesnáší jakýkoliv kontakt mimo podání ruky a večer žije druhý život, je zahraný bravurně! Jsem zvědavý na další díly, ale zatím to vypadá více než zajímavě. ()

rotel

Hodnotenie sa vzťahuje na 1. diel(5*), no ako čítam komentáre - neskôr možno prehodnotím aj ja. Malá úprava hodnotenia -1* . Stále je to niečo, ale nadšenie z 1. časti sa stratilo(2.5.2016). ()

Jiu

Rami Malek celý čas reční a reční, monotónnym hlasom, s kamenným výrazom a kapucňou filozofuje nad zmyslom svojho bytia a dôsledkami činov - čo u mňa vyvolalo až averziu voči nemu. Často som sa kvôli chaosu jeho sveta stratil a najmä som sa pri pasážach v jeho hlave začal strašne nudiť. Veľmi zaujímavý dej je natiahnutý a prerušovaný veľmi nudnými psycho imtermezzami, ktoré som mal sto chutí preskočiť, lebo som naozaj chcel vedieť, čo bude ďalej. Ak vám silný psychologický rozmer a pomalé odsýpanie deja nevadí, veselo do toho, inak sa tomu pokojne vyhnite. ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (více)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty