Místo zločinu Plzeň

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Scénář:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (více)

Epizody(6)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

Torpid

Komentář po prvním a asi posledním díle. Jestli Martina Bezoušku baví psát scénáře, měl by si najít nějakou venkovskou ochotnickou divadelní společnost a už nikdy více nedráždit platiče koncesionářských poplatků. Jan Hřebejk v tomto roce napodruhé a snad definitivně přesvědčil o své nezpůsobilosti točit krimiseriály. Pravděpodobně je sám ze sebe psychicky na dně a v prdeli, protože celý ten mdlý tok recitačního kroužku vyšetřovatelů proložil jakýmisi zašifrovanými vzkazy mimozemské civilizaci nebo nějaké tajné sektě stoupenců bizardního umění. Těch vzkazů je tam možná víc, ale zachytil jsem pouze tři. První minuta - holej zadek, kapucář a vražda; v půli dílu - holej zadek, kachlíčky, kapucář, můj smích a vražda; poslední tři minuty - pošuk, natažená ruka, injekční stříkačka, vyražení stříkačky, tlustá prdel na lodičkách honí pošuka, můj smích, dívka s psíkem u mrtvoly /pro UFO asi nejpodstatnější informace/ , tlustá prdel hopká po střeše a pošuk padá , hraje starej Mišík a básník promlouvá, a to je asi umění. 1. díl - 20%. Po druhé epizodě si připadám jako pitomec, který hodnotí seriál předčasně. Drudá epizoda je totiž výrazně kvalitnější té předešlé. Civilně, při zemi odvyprávěný detektivní příběh bez křečí pilotu. Nechápu proč nevyměnili pořadí dílů, pilot by u epizodického seriálu měl být přece ten nejlepší. Pro mne poučení, nehodnotit předčasně. 2.díl - 60%, 3.díl - 50%, 4.díl - 40% ()

RedFox

Naprosto souhlasím s komentářem Radek99, Jan Hřebejk už dávno není tím režisérem, kterým býval. České detektivky až na výjimky za moc nestojí, kam se hrabou např. na anglické detektivky, které podle mě patří k těm nejlepším. Po prvním dílu kriminálky Plzeň jsem hoooodně zklamaný, herci to prakticky jen odříkají bez jakýchkoliv emocí, bez jakéhokoliv hraní. Je to totálně odfláknutý, ani z Plzně toho moc vidět není a na to jsem se dost těšil vzhledem k tomu, že Plzní denně chodím. Ještě zkusím druhý díl, ale moc šancí tomu nedávám. V souboji detektivních seriálů ČT na plné čáře vyhrává Labyrint Jiřího Stracha. ()

DAPDO

Není to zase tak úplně strašný jak je to tady prezentovaný v komentářích. Když to srovnám s krimi seriály v produkci Novy (momentálně Atentát), tak je to dokonce o level vejš. Ale když je člověk namlsanej seriálama, který nám nabízí ČT (Labyrint, Případ pro exorcistu, Cirkus Bukowsky, Případy 1.oddělení), tak to značně pokulhává. Řekl bych, že Hřebejk to chtěl natočit tak nějak podobně jako právě zmíněný Případy 1.oddělení, ale už podle hereckýho obsazení je jasný, že se to nemůže moc vyrovnat. Dám tomu čas, šest dílů nějak vydržím, ale po dnešním druhým díle to zklouzlo na slabých 30%. ()

Ozzy2

Normální kriminálka, lehce zaměnitelná s jakoukoliv jinou kriminálkou tohoto typu.je to bohužel pořád stejné.Místo činu, vtipný patolog, mnoho podezřelých a každému je úplně putna, kdo a proč vlastně vraždil, protože zavražděný je na obrazovce 2 minuty a je to stejně parchant, který si to zasloužil. Ty hvězdy jsou pouze za obsazení hlavních postav, ty vedlejší, jako je Harapes si mohl Hřebejk odpustit a obsadit opravdové herce. jediný, kdo mi tam nesedí je Kratina.On mluví tak, jako my rodilí pražáci mluvíme, takže mu příslušnost do Plzně vůbec nevěřím. ()

tranquill

Hřebejkovu tvorbu mám rád, většinu filmů považuji za kvalitní, ale tohle, co stvořil, je paskvil a vůbec jeden z nejhorších současných krimi seriálů. ()

anitae

Něco tak snadno zapomenutelného jsem už hodně dlouho neviděla, z herců si vzpomenu snad jen na duo ožralů Stráský a jeho matka a vyšětřovatelku Kohoutovou, na druhou stranu to bylo místy dost vtipné, ale to asi tvůrci v plánu původně neměli. ()

stratocasta

Nikoho to nebaví, všichni jsou nasraný, že to musí dělat, a já jako divák si mám hledat nějakou motivaci, abych to sledoval. V Plzni jsou jinak všichni naklonovaný, že ani ve S01E03 nepoznáte, kdo je vrah a čí je která prdel ve sprše. Jediný pozitivum vidím v tom, že Honza Hřebejk bude za nějakých pět let říkat: "A Místem zločinu Plzeň to vlastně dosáhlo toho bodu, kdy jsem si říkal, že takhle to dál nejde a že mám na víc než na takovouhle povinnou rutinu." ()

Flexaret odpad!

To je ten věčný problém, že na filmových školách se na žánr pohlíží jako na něco nízkého a jednoduchého. Někdy se nad ním zapotí i zkušení matadoři. Ono vystavět i průměrnou kriminálku vyžaduje docela dost práce. Zatímco v zahraničních projektech už se žánrem krimi pracuje s naprostou samozřejmostí a dochází i k různým přesahům, kdy se tvůrci zaměřují na postavy, nálady ve společnosti či vývoj žánru a jeho hranic jako takových, tady je problém už u samotného počátku - totiž vystavět kauzy, které diváka alespoň trochu zaujmou. Charaktery jednotlivých postav se zmenšili na ploché karikatury. Umístění mimo Prahu je neopodstatněné a ani nepřidává sérii na atraktivitě (pokud k tomu připočteme fakt, že značná část scén je stejně natočená v Praze a jejím blízkém okolí). O tom, že by si dalo vyprávět více skrze vizuál snad ani nestojí za zmínku. Velký počet zbytečných jízd, švenků a rozklepaných záběrů se snaží zamaskovat celkovou statičnost díla, které v mnohém připomíná audioknihu, ze které někdo vymazal popisné pasáže a nechal jen vševysvětlující dialogy. Je jasné, že Hřebejk si snad vylepší kredit nadcházejícím celovečerákem, ale nemusí nám dávat tak okatě najevo, že tohle je projekt který vzal čistě jen jako zakázku. Zatímco v zámoří vznikají v televizích série, které přitáhnou spoustu diváků, v Česku se vyrábí jen tyhle ,,produkty," jejichž kvalitu někdy předčí i staré normalizační seriály... Úvodní znělka je hodně dada, vzhledem k tomu kolik neslučitelných prvků míchá dohromady. Mišík s Gellnerem si to opravdu nezaslouží. ()

matysek2425 odpad!

Městu kde lze získat VŠ titul za dva měsíce tuhle ostudu docela přeju. ČT jde ode zdi ke zdi, po brilantním a strhujícím Labyrintu nasadí tuhle žumpu, to mi skoro připadá jako úmysl...kdybych srovnal tyhle dva seriály tak je to asi jako srovnávat Oscarového Spielberga s rejžou béčkových pornofilmů. ()

quixote

Scénář opravdu strašný a jako ze sedmdesátých let, jako celek je to až ukrutně nezajímavé, ale nejvíc mě zaráží ty křečovité herecké výkony, zvláště u Hřebejka, o kterém se kdysi šířilo klišé, že je "herecký režisér". Vzdávám po třetím dílu. ()

VeeDee

Poslední díl mě utvrdil v názoru na celý seriál: nedomyšlené příběhy, na hlavu postavené, neuvěřitelné, ale úplně nejhorší ze všeho byly dialogy, o snaze o vtip ani nemluvě! Trapné! A jestli se policie musí ptát, co to znamená stalking, je tedy asi vážně něco hodně špatně. Seriál jsem sledovala jako kulisu při večeři nebo tupém zírání do blba po té, co jsem přišla unavená z práce a potřebovala vypnout. Rozhodně nic pro náročného diváka. ()

Psycho.R

Gratuluju Hřebejkovi za jeho hřebík do rakve, víc debilní seriál by ani Nova nedala do kupy. Charaktery plochý, herecký výkony nulový, zápletka stejně hluboká jako pocit úlevy při drbání se na zadku, Vaculík upozaděný, vyšetřování dementní, scénář naprosto nelogický. Naprostej opak Případů 1. oddělení či Strachova Labyrintu. Velkej přešlap. ()

spacylemon

... tak jsem se těšil aspoň na pořádnej těžkotonážní plzeňskej dialekt a dostalo se mně akorát 5x "tuto", 3x "tuten" a 1x "tutově" :-( ... a zbytek ani nestojí za řeč. ()

topi80 odpad!

Malý pitaval z města Plzeň bohužel selhává na všech frontách. Postavy nic nevyzařují a kvůli neexistujícímu scénáři ani nemají co hrát. Snad akorát Jan Zadražil by se vedle Haška, Zedníčka, Krampola, Freje a Peška neztratil. Ostatní postavy absolutně bez života, diváka vůbec nezajímají a ten nemá sebemenší touhu se o nich něco dalšího dozvědět. Korunu tomu nasazuje antiherectví Bereniky Kohoutové. Tu vytáhli odkud? Z nebližšího nonstop baru? Přes tento castingový úlet se dostáváme k nejpřekvapivějšímu selhání, které nacházím v režii. Hřebejk sice není žádný génius, ale od filmového rutinéra bych čekal, že dokáže dát seríálu aspoň náznak spádu nebo atmosféry. Interiérové scény se nevymaňují z mantinelů Ordinací a Rodinných pout a exteriéry (zde si to schytá i kameraman) by byly působivější snad i z videokamery náhodného japonského turisty. ()

P.H.

Ale jo, docela to trefili, tím názvem. Příště si místo tohohle zločinu dám plzeň (resp. dvě až osm plzní) a bude mi líp. ()

Romanstekl

Teda takhle zmrvit seriál, to se Český televizi zadařilo teda... V první díle jsem byl nadšený,že je seriál z Plzně, že jsem tak aktivně sledoval lokace,že jsem ani děj nevnímal, posléze se ukázalao,že vlastně seriál ani děj nemá a s každým dalším dílem se lokace Plzně objevují méně a méně...Proč se to do pytle jmenuje Místo zločinu Plzeň, když se 80% filmu natáčí v Praze? vzhledem k tomu,že se mělo jednat o dlouhodobý projekt Místo zločinu Plzeň, Brno...atd, obávám se,že tudy cesta nevede, celý díl se vlastně nic neděje, na konci se dozvíte verdikt v jedné větě a nazdar, mrzí mě, že se Hřebejk prodal k takovému braku. ()

Marfab

Mám takový pocit že většina tupců co hlasovalo pro odpad maj akorát hlavu plnou stupidit jménem las vegas a miami apod. ()

navabaca odpad!

Hrubé diletantství všech zúčastněných tvůrců nemůže zachránit ani několik vtipných scén (pouze) v poslední epizodě. ()

akashisko odpad!

A já myslela, že nic horšího než Hřebejkova Trojice být nemůže... Jestli takhle vypadá kriminálka v Plzni (kriminalistka, co v životě neběžela, ožralec a manekýn neherec) tak to potěš. Taková ztráta času a peněz. Zlatej Anděl. ()