Pustina (TV seriál)

Wasteland

Drama / Mysteriózní

Česko, 2016, 7 h 39 min (Minutáž: 8x56 min)

Štěpán Hulík

David Boulter

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Miroslav Vladyka, Maxmilián Mráz, Ivan Krúpa, Ctirad Götz, Oldřich Vlach, Martin Sitta, Martin Kubačák, Petra Špalková, Petra Špindlerová, Zdena Hadrbolcová, Jitka Sedláčková, Kateřina Pindejová, Anita Krausová, Richard Stanke, Tomáš Dastlík, Jan Jankovský, Karel Zima, Petr Vančura, Pavel Šimčík, Roman Skamene, Markéta Krejčová, Petra Navrátilová, Oskar Hes, Janek Gregor, Adam Petrlík, Jan Bavala, Mario Pech, Matyáš Svoboda, Štěpán Matejíčka, Dominika Byrtusová, Ivo Bureš, Andrej Polák, Eva Prchalová, Terezie Holá, Adrian Jastraban, Jiří Krejčí, Michaela Doležalová, Kamila Trnková, Jan Komínek, Dušan Čonka, Halina Paseková, Kajetán Písařovic, Karel Davídek, Sebastian Pála, Tomáš Brychta, Magdaléna Chrzová, Kristina Sitková, Lilian Sarah Fischerová, Veronika Malá, Zuzana Čapková, Maria Pavlova, Hana Grančičová, Angelika Morschlová, Martina Černá, Leoš Juráček, Anastázie Chocholatá, Jan Wágner, Petra Ondřejková, Lukáš Typlt, Josef Vokračka, Nikola Orozovič, Štepánka Fingerhutová, Rostislav Novák st., Miroslav Dvořák, Pavel Rudolf Plasche, Jana Holcová, Daniel Možnar, Hynek Tajovský, Jan Bílek, Bohumír Starý, Petra Johansson, Rudolf Slivka, Viera Pavlíková, Dominik Zakl, David N. Jahn, Martin Uhlíř, Jakub Slach

Komentáře uživatelů k TV seriálu (594)

HBO Europe se znovu vytáhlo a přineslo nám další českou pecku. Tedy, "pecku". Ona Pustina ve své podstatě není žádné geniální dílo. Je to vcelku obyčejná kriminálka a sociální drama v jednom. Seriálu zoufale chybí nějaký drajv a momenty překvapení. JENŽE. Celé je to opravdu bravurně natočené, mistrovsky zahrané (Dušek ftw) a hodně solidně napsané. Seriál má opravdu široký záběr a ona krimi zápletka vlastně není tak úplně důležitá. Prostředí seriálu je vybráno skvěle, Pustina je neskutečná prdel světa. Depresivní místo plné depresivních bezpáteřních a ošklivých lidí (světlou výjimku tvoří snad akorát Eliška Křenková), kterému dominuje místní pasťák. Pustina je více než krimi sociální drama o dekadentní společnosti. Zobrazuje Česko v tom nejhorším možném světle. Někdy ovšem tlačí na pilu až příliš a to okaté kopírování severských kriminálek působí někdy až trochu rušivě. Prostředí navíc silně evokuje zemi bývalého východního bloku a západní divák má jen další důvod si myslet, že Česko je součást Ukrajiny. Pustina je určitě nadstandardní seriálový počin, ale nemůžu se zbavit pocitu, že těch takřka 90% je přehnaně moc. Seriál je místy utahaný jak sopel a nezaškodilo by mu nějaké to prostříhání. Stačilo by zhustit děj do nějakých 5 epizod a tempo by mohlo být ideální. I tak si to ale 4* zaslouží.(7.3.2017)

po piatom diele maximálna spokojnost a rozhodne naj český serial ever,miestami možno trochu pomalšie ale ta atmosfera sa da krajat a vykony hercov hlavne Duška na top urovni.Uvidime jaky bude zaver ale zatial som nadšený(3.12.2016)

Až na to "odfláknuté" finále téměř dokonalé.(11.12.2016)

Pustina je vyprávěná pomalu, to je dnes nezvyk. Autoři vás nechají všechny postavy poznat a pochopit. Pohrávají si s atmosférou, pečlivě staví pyramidu příběhu a navazují tím na dobré detektivky ze 70. a 80.… Další let. Narozdíl od Rapla tady není "severská" ponurost samoúčelná, sem tak nějak patří. Z hercův předvádí opravdu mimořádné herectví Stivínová, řekl bych, že se Pustinou vyšvihla do první ligy. Suma sumárum je Pustina výborný seriál, jeden z nejlepších za poslední roky. Rozhodně je první, u kterého bych snesl i víc dílů. Za mě 85%(11.12.2016)

Skvělý, skvělý, skvělý.... víc netřeba psát.... Škoda posledního dílu, kdy by to určitě sneso víc roztáhnout. Resp. jak už tady někdo psal, neuškodil by devátý díl-Den Míši S.(12.12.2016)

Tohle je snad jeden z nejlepších seriálů, který jsem kdy viděl. Temný, napínavý dechberoucí, řemeslně zpracováno světově a herecky parádní. Bravo.(12.12.2016)

Ono to jde! Čekal jsem hodně a dostal jsem ještě víc. Vybroušenej scénář (konečně reálné dialogy mezi postavami), přesná režie, kterou samozřejmě podpořily špičkové herecké výkony (hlavně velkej palec nahoru za Jardu Duška a Leoše Nohu, těmhle dvou jsem věřil každou sekundu na obrazovce). 5 hvězd.(12.12.2016)

Výborně natočeno, skouknul jsem na dvakrát všechny díly. Velmi poutavé, děj plyne a i když bych ve finále řekl, že to nemuselo být tak dlouhé, nudit se rozhodně nebudete. Herecké výkony vynikající. Je znát, že si HBO dalo práci a na výsledku je to sakra znát. Kvůli tomuhle seriálu jsem si zaplatil HBO a rozhodně nelituji.(12.12.2016)

Seriál jednoznačně stojí na depresivním vizuálu uhelných dolů v Krušných horách a atmosféře chátrající Pustiny. Po shlédnutí všech dílů musím nutně ubrat z hodnocení dějové linie příběhu, zpětně mi to přišlo, jako by to původně měl být 13 - ti dílný seriál, ale po po natočení došlo k rozhodnutí zkrátit to na 8 dílů. V jednotlivých dílech je totiž rozpracováno mnohem více dějových linek, které zůstávají nevyřešeny a zpětně působí jen jako dějová vycpávka. Také poslední díl je takový nějaký uspěchaný a rozuzlení nečekané, ke kterému nelze dojít nějakou dedukcí, ale působí zcela náhodně. Herecky se mi moc líbila Zuzana Stivínová, Petra špalková a Eliška Křenková, z mužských rolí Leoš Noha v roli detektiva a na první pohled nebezpečný a věrohodný Janek Gregor. Přes všechny výtky v porovnání s naši seriálovou tvorbou musím dát za plný počet bodů. Hořící keř ale dějově nad Pustinou jednoznačně vítězí.(14.12.2016)

Tak tohle mě fakticky zasáhlo. Baví mě na to koukat, už jen pro tu atmosféru totálního vyhlazení a zmaru v každém záběru. Jen tak dál.(14.12.2016)

Ano, jak tu uz psalo urcite vice lidi, i u nas to jde! Misty tedy mozna az prilis pomale a rozvlacne... nektere dejove linky mi ve finale prisly zpetne trosku zbytecne a spis jen na doladeni atmosfery anebo nahozeni nachval falesnych navnad ohledne odhalovani pachatele divakem?!?... Nicmene i presto radim spolu s estarsim kvalitnim MAMONu (o5 z produkce HBO) jako dalsi povedenou vlastovku mezi AA vypravnymi filmovymi serialy z nasich luhu a haju. Vsichni pritomni herci vyborni, ale svoji samostanou ligu tu hraly dve damy a to Zuzana Stivinova a jeji "dcera" Eliska Krenova. ;)(18.12.2016)

Top tuzemský seriál posledných rokov. Výborne napísaný, natočený a hlavne skvele gradujúci (hlavne 5 a 6 diel boli skvostné). Dušek a Stivínová si zaslúžia absolutórium. Veľké poďakovanie H2O, že našli odvahu vložiť nemalé prostriedky do tohto skvostu.(19.12.2016)

Dobře využité prostředí vesnice určené k demolici za účelem rozšíření uhelného dolu. Jak vesnice, tak lidé jsou v úpadku. Postavy jsou dobře obsazeny, dobře zahrány a dobře napsány. Kamera i scénář jsou taky super, hudba odpovídající. Skoro nic se tomu nedá vytknout.(20.12.2016)

Cely serial vazne skvely, herecky dokonale predevsim od J.Duska, P.Spalkove. Z.Stivinova se mi libila v prvnich trech, pak uz to byl ten stejny pohled, stejna grimasa. Atmosfera, dej, dej, dej. To jsou devizy tohodle serialu. A detsky herci - predevsim ti z pastaku. Abych ve finale napetim sedel jen na jedne pulce a u toho se kroutil, aby k "tomu" co vidim, nedoslo - to se mi u ceskeho filmu snad nikdy nestalo. Jeden z mnoha dukazu spickoveho serialu. Skoda, ze jsem nemohl nekde normalne zaplatit za shlednuti tohodle serialu.(22.12.2016)

Povedené. Ze začátku sice jen tříhvězdičkový průměr, ale od čtvrtého dílu je člověk vtažen a zvědavost stoupá. Duškovo herectví je zezačátku nepříjemné, ale čím déle se člověk dívá, tím víc mu přichází na chuť a na konci zůstává v hlavě zejména jeho výkon. Pěkná záležitost.(22.12.2016)

Pustina. Natočeno s takovou tvůrčí jistotou a řemeslnou zručností, že dramaturgové těch dvou komerčních a jedné veřejnoprávní TV, si berou dovolenou na zotavení. Je to šok, ale i takový seriál se dá u nás natočit, když se chce a umí. Konečně zase jednou postavy pronáší dialogy, které znějí jako z reálného světa a ne z pera scénáristy, co píše tři seriály najednou a v tramvaji si ani nevyndá sluchátka z uší. Kamera a celkově atmosféra už byla vynesena do nebes dostatečně. Herecké výkony jsou excelentní a to zdaleka ne jen Stivínová s Duškem, ale i pro mě naprosto neznámé tváře. Minimalistická hudba sedí do Pustiny parádně a titulní znělka vyvolává závislost. Trochu mě zklamalo jenom odhalení pachatele, protože z těch, ke kterým vedou nějaké indicie, je tenhle asi ten nejmíň pravděpodobný, ale co už. Nemá cenu hledat mouchy na seriálu, který konkurenci přebíhá o půl maratonu.(22.12.2016)

Tak tohle se hodně povedlo. Zuzana Stivínová a Jaroslav Dušek jsou fenomenální, svými výkony mě celou dobu naprosto odrovnávali. A ta atmosféra! Ponuro, šedivo a s nádechem zoufalosti, hlavně jedné matky, jíž neznámý vrah sebral její milovanou holčičku. Ze začátku děj vrhal stín pochybností na Sýkoru, na otce. Zdálo se to tak nějak logické a celkový sled událostí nám na otce jasně ukazoval. Ale pak se to obrátilo. Konec byl nepředvídatelný a danou osobu, bych jako skutečného vraha vůbec netipovala. Tohle je materiál!(24.12.2016)

Pro mě velké překvapení a potvrzení že HBO umí. Originální příběh, syrová hustá atmosféra jak ze švédských seriálů. Fajn že se něco takové u nás objeví. Troufnu si tvrdit že Jaroslav Dušek si roli neskutečně užíval.(24.12.2016)

Ponurá,depresívní atmosféra pohraniční,k zániku odsouzené vesnice, postavy,z nichž ani jednu si neoblíbíte a spíš než o detektivku se jedná o psychothriller. Výtečně zahrané,napínavé do poslední chvíle. Excelentní Dušek, naprosto nezapomenutelný výkon. Kdybych to uměla,modlím se za víc takovýchto seriálů,protože to,co naše televize poslední roky produkují, nad tím vážně zůstává rozum stát.(25.12.2016)

Velmi kvalitne natocena temna detektivka ve stylu norske mrazivosti, ktera je umocnena prostredim, kde se cely dej odehrava. Napinavy pribeh az do konce, ktery je trochu slabsi, cekal jsem nejakou poradnou akci a zakonceni s tim lumpem, ale i tak dobre. Jarda Dusek hraje excelentne, ze skoro bych veril, ze nemocny je:)..Strih udelany kvalitne, kamera neni spatna, co dodat, asi jeden z nejlepsich, mozna nejlepsi serial ceske produkce za x let. Takovych serialu jen vic a vic prosim.(28.12.2016)

Český seriál, který vypadá přesně jako dánský, jen zasazený do jiného místa a řešící jiné problémy. Tvůrci se zjevně inspirovali seriálem Zločin a Most, z nichž ten první napodobili politickým pozadím a ten druhý délkou, což je jim ke cti, protože natahovat děj donekonečna se nedá. Takový seriál tu teda ještě nebyl ! Vynikající herci, propletený scénář, podezřelí střídající se v každém dílu...( to je ostatně také známkou dánských seriálů). Líbil se mi hlavně syrový popis života v té zapadlé vesničce, hodně zajímavá kamera, která se občas zastavila na té nejobyčejnější věci...Občas jsem nevěděla, co si mám myslet o hlavním hrdinovi, který nebyl ani kladný ani záporný, a občas jsem měla pocit, že tomu něco chybí. Myslím, že tomu chybělo dokončení dějové linie v pasťáku, které vyznělo do ztracena.( tady je ta chybějící hvězdiška ) Ale jako pokus o něco nového to je bezesporu výtečný výsledek.(28.12.2016)