Reklama

Reklama

Vím, co jsi dělal minulý pátek 13.

  • Česko Skřekot (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Záhadný vrah v maske (CHRIS PALERMO) zavraždí jednu zo študentiek strednej školy Bulimia Falls High. Čoskoro dostanú viacerí jej spolužiaci plavovlasá kráľovná krásy Barb Primesuspectová (JULIE BENZOVÁ), športovo založený slaboduchý Slab O´Beef (SIMON REX), hispánska kráska v čiernom a s lesbickými sklonmi Martina Martinezová (MAJANDRA DELFINOOVÁ), nováčik Dawson Deary (HARLEY CROSS) a panic Boner (DANNY STRONG) lístok, ktorým im vrah oznamuje, že vie, čo robili minulý rok v lete. Študenti sú vyľakaní, necítia sa bezpečne. Prípadom sa zaoberá miestny policajt Doughy (TOM ARNOLD), ale aj zvedavá televízna reportérka Hagitha Utslayvoá (TIFFANI THIESSENOVÁ), ktorá chce vraha vypátrať, aby získala mediálnu slávu. Všetci zúčastnení sa napokon rozhodnú, že najlepším úkrytom pred maskovaným vrahom bude nejaké odľahlé miesto, napríklad letný tábor. Kým však stačia nejaký nájsť, ukryjú sa vo veľkom dome, kde vrah konečne môže rozohrať celý rad bláznivých pokusov, ktorými by naplnil očakávania filmových postáv i divákov... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (91)

jojinecko 

všechny recenze uživatele

2,5*/5... Aj keď sem-tam to zaváňalo poriadnou trápnosťou, bavil som sa dobre, napriek tomu, že to je len taký ďalší odvar scary movie...Potešilo aj parodovanie "netradičných" hororov ako Christine, aj to, že tvorcovia vedia, že točia brak a len si to skrátka užívajú a tak máme do činenia s ďalšiou ľahkou "debilnou" zábavkou, ktorá neurazí a občas padne vhod,napríklad keď si človek potrebuje prečistiť hlavu od diplomovky a štátnic:))) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Když se vzpomene parodie na Vřískot, každý si jistě vybaví hlavně Scary Movie. Ne všichni však mají tento druh zábavy rádi. Již menší počet lidí však ví, že v roce 2000 vznikl i tento kousek s dosti pochybným názvem. Proč pochybným? Přestože je totiž v názvu obsažen i odkaz na Friday the Thirteenth (Pátek 13), tak jde jen o další z nepovedených vtípků samotných tvůrců. Kromě Jasonovy masky na začátku, se tu totiž neobjeví vůbec nic, co by mělo něco s tímto slasherem společného, nebo scény které by byly parodovány. O trošku lépe (no záleží, z jakého úhlu pohledu se na to podíváte) na to bylo Tajemství loňského léta. Místo SMS tu teenageři dostanou papírky s výhružkou a několikrát se opakuje scéna, cože dělali minulý rok – samozřejmě pozměněné. Ono totiž záleží, kdo si na onu osudnou událost zrovna vzpomíná. Většina děje však alespoň vzdáleně připomíná zápletku Vřískotu a podle toho to i vypadá. Některé vtípky jsou zábavné, ale většinou jde jen o přehlídku trapných momentů, sexuálních nebo dvojsmyslných narážek a tvůrčí stupidity. Nechybí však několik shotů (třeba reklama na bonbony Mentos, taneční Thriller od Michaela Jacksona, nebo Pobřežní hlídku), které diváka alespoň trošku pobaví. Rádoby humorných scén tu byla celá fůra a parodovaly se i scény z jiných filmů (z rozdílných žánrových odvětví), ale jen málokterá dokázala diváky skutečně pobavit svým důvtipem. Scary Movie bylo v tomto ohledu daleko lepší. Kvality to tedy moc nepobralo, ale znám celou řadu mnohem horších parodií, takže i z tohoto důvodu se nakonec uchýlím k trošku většímu hodnocení, než jsem měl původně v plánu. 40% ()

Reklama

karlik4801 

všechny recenze uživatele

Na parodiální žánr je to teda velmi slabé. Jestli někdo mluví o Scary Movie jako o slabé parodii, či dokonce jako o sračce, tak ať se koukne na tuhle parodii a přehodnotí svoje hodnocení. Jediná světlá stránka tohoto filmu je pár sekundová scéna s panenkou Chuckym, trochu mě i rozesmála, proto jedna hvězda. Ze zbytku filmu jsem skoro zvracel. ()

necisty 

všechny recenze uživatele

Oddechová blbovina. Jestli se na to chcete někdy podívat, tak tohle musíte mít na vědomí. Nic velkého od toho očekávat nejde, kdyby to snad někdo zkoušel, tak by konečné hodnocení mohlo skončit po 15 minutách na odpadu. Samotní tvůrci a herci to ví, proto se pokouší dělat srandu z naprosto čehokoliv. Věděl jsem to i já a těch nenáročných 86 minut jsem zvládl. Přece jen vám párkrát úsměv na tváři naskočí, moderátorka je kočka a protože to není úplná mega blbost, tak si to 40% zaslouží. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Naprostá bomba, nemůžu si pomoci. Úvodní scéna s honičkou kolem stolu a pak ta s odmaskováváním vraha mě lámou v pase. Parodie jsou prostě můj šálek kávy a tahle se fakt povedla. Jeden fórek za druhým a Tom Arnold je naprosto geniální. Parodická imitace Vřískotu a Tajemství loňského léta se samozřejmě nabízejí a dalo by se říci, že na čas parodiím daly zase druhý dech, mimo těchto filmů narazíte taky na Pomádu, Christine, Hvězdné války, Pobřežní hlídku atd.... Pokud bych si někdy musel vybrat, zda mě pobavilo více Scary Movie nebo tohle, tak tohle jednoznačně vede. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (5)

  • Představitelky hlavních hrdinek filmu Julie Benz (Barbara) a Majandra Delfino (Martina) si spolu už dříve zahrály v seriálu Roswell. (Tom Riddle)
  • Film paroduje většinu stejných filmů, jako o několik měsíců mladší Scary Movie, a také má stejný název (u SM pracovní), ačkoliv zde začáteční slovo Scream vystřídalo slovo Shriek. (StrYke)

Reklama

Reklama