Vím, co jsi dělal minulý pátek 13.

• Česko

Skřekot

Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

Viem, čo si robil minulý piatok trinásteho

Komedie / Horor

USA, 2000, 86 min

• Wiceman

Před dávnými časy, kdy nevidět Scary movie rovná se třídní outsider, vznikl tenhle počin a světě div se, tenkrát mě jeho debilita i bavila. Pár gagům jsem se tlemil jak blb a s ostatními třídními blbci o nich debatil a napodoboval (prostě blb no). Jakmile jsme se všichni ale dostali ke Scary Movie, tohle šlo do kopru. Po x letech později jsem to zvědavosti pustil znovu a světe div se, je to nudná ptákovina. Ty dobrý gagy už nefungujou tak jako dřív a místo toho koukáte na plejádu nudnýho křepčení s blbejma a nesympatickejma hercema. Jedna hvězda za Bulimia Falls High :D(21.2.2017)

• SOLOM.

Když se vzpomene parodie na Vřískot, každý si jistě vybaví hlavně Scary Movie. Ne všichni však mají tento druh zábavy rádi. Již menší počet lidí však ví, že v roce 2000 vznikl i tento kousek s dosti pochybným názvem. Proč pochybným? Přestože je totiž v názvu obsažen i odkaz na Friday the Thirteenth (Pátek 13), tak jde jen o další z nepovedených vtípků samotných tvůrců. Kromě Jasonovy masky na začátku, se tu totiž neobjeví vůbec nic, co by mělo něco s tímto slasherem společného, nebo scény které by byly parodovány. O trošku lépe (no záleží, z jakého úhlu pohledu se na to podíváte) na to bylo Tajemství loňského léta. Místo SMS tu teenageři dostanou papírky s výhružkou a několikrát se opakuje scéna, cože dělali minulý rok – samozřejmě pozměněné. Ono totiž záleží, kdo si na onu osudnou událost zrovna vzpomíná. Většina děje však alespoň vzdáleně připomíná zápletku Vřískotu a podle toho to i vypadá. Některé vtípky jsou zábavné, ale většinou jde jen o přehlídku trapných momentů, sexuálních nebo dvojsmyslných narážek a tvůrčí stupidity. Nechybí však několik shotů (třeba reklama na bonbony Mentos, taneční Thriller od Michaela Jacksona, nebo Pobřežní hlídku), které diváka alespoň trošku pobaví. Rádoby humorných scén tu byla celá fůra a parodovaly se i scény z jiných filmů (z rozdílných žánrových odvětví), ale jen málokterá dokázala diváky skutečně pobavit svým důvtipem. Scary Movie bylo v tomto ohledu daleko lepší. Kvality to tedy moc nepobralo, ale znám celou řadu mnohem horších parodií, takže i z tohoto důvodu se nakonec uchýlím k trošku většímu hodnocení, než jsem měl původně v plánu. 40%(24.4.2018)

• Mekgrůdr

Koukat se na to dá...prostě je to tak blbý, až se tomu smějete. Faktem zůstává, že těch scén, kdy se bavíte je opravdu málo a humor vyplývá z velikánské absurdnosti...ale některý hlášky zůstanou dlouho zaryty v paměti. Tenhle film není mezi parodiemi rozhodně žádný terno, ale viděl jsem i mnohem horší...(23.3.2009)

• Terter

Komedie, která se snaží vézt na vlně popularity Scary Movie. Avšak je to horší než jeho vzor a některé vtipy sklouzávají až do trapnosti. I tak to však nepadá pod průměr a ve finále celého filmu se dočkáte i několika dobrých fórků. V součtu tedy vychází průměrná komedie, kterou shlédnete a po třech hodinách si stěží vzpomenete, že jste se na nějaký film vůbec dívali.(2.6.2005)

• Wencek

Bože to byla ale kravina. Rozhodně ztráta času a další pitomý film z americké produkce parodií. Nechápu, proč někdo musí parodovat parodii na horory. Tohle už tu jednou bylo a bylo to mnohem lepší než tohle. Nenašel jsem tam nic co by tento film dělalo zajímavým a nebo vtipným (výjimkou jsou asi tak 2, slovy dva, vtipné okamžiky). Hodnotím jak hodnotím a to 1*. A to za tu slečnu co hrála postavu podobnou Sydney z Vřískotu. Ta byla asi tak jediná na koho a nebo na co se dalo v tom filmu koukat.(9.5.2008)

• - Snímek paroduje horory Vřískot (1996), Pátek třináctého (1980) a Tajemství loňského léta (1997). (StrYke)

• - Představitelky hlavních hrdinek filmu Julie Benz (Barbara) a Majandra Delfino (Martina) si spolu už dříve zahrály v seriálu Roswell. (Tom Riddle)

• - Film paroduje většinu stejných filmů, jako o několik měsíců mladší Scary Movie, a také má stejný název (u SM pracovní), ačkoliv zde začáteční slovo Scream vystřídalo slovo Shriek. (StrYke)