Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

drexik

Móda několika dějových linek zárověň mě jaksi nechala chladným. Anglání jsou však na komediální slaďárny odborníci a i tady se jim to hodně povedlo. ()

Decker

Fakt ze me prilis romantickych filmu nedojme, tak Love Actually je onou svetlou vyjimkou pri ktere jsem zazival krasne hrejive pocity snoubene v uvolnenem, vtipne podanem pribehu nekolika ruznorodych lidi. Laska ma spoustu podob, dulezite je pouze jedno - milovat a byt milovan. ()

Kulik.Z

I když nepatřím mezi fanoušky romantických snímků; a že je nějaký film vynikající a famózní a bla bla bla, tak musím přiznat, že tento snímek - film (chcete-li) mě opravdu mile překvapil. Nikdy jsem si nepřipustit, že Rowan Atkinson nemusí hrát jen vtipné Mr. Beany, po shlédnutí Lásky nebeské už můžu říct: Rowan Atkinson může hrát kohokoliv! 99% ()

chelseaman22

Love Actually je v podstatě překrásná děvka, jež vás svede jediným pohledem. Místy kýčovité a strojené erzety jsou vybalancovány možností vidět Bilba v situacích, kdyby se i Gandalf červenal, možností respirovat atmosféru obchodního domu Harrods (kde nabídka vánočních artiklů startuje na konci druhého kvartálu) či vidět, jak je bezpečnost na největším letišti v Evropě chatrná (nemyslím Gatwick samozřejmě!) . Enkláva bulvárem protřelých hvězd společně s trefným hudebním doprovodem vytváří počin, jež stonásobně předčí okamžik, kdy si pod vánočním smetákem rozbalíte balíček s krásnými ponožkami s norským vzorem! 100% Celosvětový výdělek k 24. 12. 2013: $246,942,017, což je 6,17 násobek budgetu..........407. nejvýdělečnější snímek historie ()

dan.pacino

Film, který funguje jako droga. Podíváte se poprvé, podruhé a pak častěji a častěji, až se z toho stane taková závislost, že si jí pouštíte alespon jednou za měsíc. Skvělá hudba (OST mám doma v originále), úžasné příběhy, každý z nich by si zasloužil vlastní film. Od Keiry po Hugh Granta. Vtipná, skvělá, úžasná. Prostě jeden z nej filmů všech dob. ()

Skuby47

Romantická komedie v pravém smyslu slova, kde obsah odpovídá danému žánru. Romantika a humor jsou zastoupeny ve vyvážené formě a k tomu skvělá přehlídka herecké elity anglického filmu. Jednotlivé dějové linie se přehledně prolínají a dodávají snímku spád a dynamiku. Ani chvilinku jsem se nenudila, naopak skvěle jsem se bavila i když jsem tento filmový bonbónek viděla už potřetí a do vánoc je ještě daleko. ()

Estrellita

Pro někoho je tento snímek vrcholem romantické filmové tvorby (pro mě to byl třeba Titanic, ale každému, co jeho jest), pro někoho přeslazená slátanina s dokonalým happyendem. Pro mě je to trochu od obojího, každopádně čistě objektivně musím uznat, že se tenhle film povedl. Tahounem je rozhodně Bill Nighy, bez kterého by šla určitě hvězdička dolů, ale i ostatní herci se předvedli v dobrém světle... Přestože jsem viděla spoustu podobných "poskládaných" filmů, Láska nebeská patří k těm nejlepším. 90% ()

Tyny

Geniální. Tenhle film mně tak neskutečně baví. Co bych dala za to, abych ho mohla vidět znovu poprvé. Nejlepší vánoční song u jehož nahrávání jsem se dusila smíchy, jelikož už se to prostě nedalo vydržet. Bill Nighy, který to ve filmu prostě pořád zabíjel perlama, to bylo neskutečný, jak tam perlil. Poprvé jsem se na film koukala letošní léto a i přes to, že venku svítilo sluníčko to ve mně vzbudilo vánoční náladu. Vánoce se blíží, blíží se čas koukání na Lásku nebeskou. ()

tatanapope

Na komedii , trošičku slabé , na romantický film sladké až příliš . Tolik dobrých , pohádkových konců by snad člověk ani nečekal . Film pěkný , herecké výkony taky dobré , ale na mě to bylo zkrátka příliš přeslazené a naprosto nesnáším tyhle přeplácané konce , ala 10 párů a všichni jsou nesmírně šťastni , to je tak naivní konec . Člověk i kdyby na chvíli úplně vypnul mozek , tak takovému konci stejně neuvěří a tím pádem se nevžije do děje a jednoduše si film neužije . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

LeoH

Veliká krabice dobrého vánočního cukroví, kterou bych i já starý bručoun s gustem ocenil čtyřmi hvězdičkami, kdyby v ní nebyla schovaná pro mě nestravitelná hořká pilulka v podobě umělohmotného pěveckého výstupu dětské hvězdičky Olivie „samá-technika-žádná-emoce“ Olsonové. Rodinku z Little Miss Sunshine na ně, říkal jsem si v tu chvíli a všechno kouzlo bylo rázem pryč. Ale je dost možné, že se mi to do příště rozleží. ()

UhLee

(8.5/10). Po shlédnutí tohoto filmu máte tendenci se na všechny kolem usmívat a rozsévat lásku.. Aspoň takový pocit jsem měl po tomto hvězdně obsazeném filmu, který vás vtáhne do vánoční atmosféry a film uplyne jako voda.. Výsledek? Skvělá romantická komedie, kterou by měl vidět každý.. Myslím si, že i cynik si zde najde svoji linku a bude se bavit. :) ()

andrii

Vánoční čas obléká magický plášť. Do domovů a duší vnáší kouzlo, které neopomene očarovat smysly každého z nás. Kouzlo, které si i ty sám/sama dnes večer, rozbalit máš. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Taky vás to tak sere? A fakt, že se vám to líbí, ještě víc? Tenhle film jsem vždycky nenáviděl, protože u nás jel skoro pořád, nebo spíš by jel každou chvíli, kdy by se naskytla příležitost. Každýho herce ve filmu mám rád, takže big ap za cast. Je to oblíbený film mamky, která si dokonce koupila DVD několikrát a vždycky se s ním nakonec něco stalo.. Ale i přes to, že to dávají i na Vánoce, tak jsem se nějak na ten film naladil a mám ho rád, scény znám snad všechny a dá se říct, že mě vážně baví. Ale kdybychom se bavili o nějakém ději, tak je to dosti smutné, ale o ten tady nejde, je tu několik linek, které mají něco do sebe, navíc v tu dobu jsem miloval Kejru z Pirátů, takže jsem si ji zamiloval i tady. Hudba je ve filmu taky dost slušně vybraná, takže ji tady zmíním. Není co k tomu dál psát, film by se dal brát jako hodně trapný, ale holt mi se přes všechno špatné, snad i kvůli tomu, začal tolik líbit. :) ()

senor

Nikdo teď neumí udělat romantickou komedii jako Briti. Dobré písničky, inteligentní humor a Hugh Grant. S tak vysokým hodnocení sice nesouhlasím, ale co už nadělám. CSFD je prostě asi web romantiků. 7/10 ()

Hebča

Moje nejoblíbenější romantická komedie, kterou jen tak něco nepřekoná. Nechápu jak mohl někdo natočit něco tak krásného a přitom nezajít za hranici kýče. Ale jak jde vidět, tak to jde. Navíc všechny paralelní příběhy se mi líbily a ani jeden bych neoznačila za výrazně slabší. Scéna s Emmou Thompson je tak neskutečně silná, že to nemá obdoby. ()

JimmyII

Láska nebeská je můj nejoblíbenější film. Můžu ho totiž vidět kdykoliv (už jsem ho viděl asi osmkrát) a pravidelně na něj každé Vánoce dostanu chuť a pustím si ho. Teď se mi to stalo už v listopadu. Nejkrásnější Vánoční film vůbec, možná i romantický. ()

plechulka

Plakát přesně vystihuje film - úhledně zabalený dáreček s příběhy větších či menších lásek na všechny způsoby: prvních i posledních, opětovaných i platonických, šťastných i nešťastných ... znám jej skoro nazpamět a stejně mne pokaždé dostanou stejné momenty a pokaždé se po skončení přichytím s lehce (?) idiotským úsměvem na tváři a většinou mne přinutí věnovat alespoň krátkou vzpomínku vlastním dávným "láskám nebeským" .... ()

Sokkk_y

Já opravdu nemám slov !!! Britský film s převážně britskými herci, se skoro britskou režií (Zélanďani jsou skoro Briti .-) ), a hlavně s britským humorem a nádechem úžasné britské Británie. Richard Curtis mi udělal velkou radost, když vytvořil několik těchto vzájemně propletených minipříběhů. Každá povídka, jestli se to tak dá nazvat, nese originální námět a všechny nesou hlavní znak - Lásku (opravdu s velkým L), vánoční Londýn, který moc miluji, a hvězdné obsazení. Právě Láska nebeská je snad jediným filmem, kde se sešlo tolik kvalitních herců a hereček. Kdybych měl vyjmenovat ty nej, tak tu strávím mnoho času, ale přesto bych chtěl vyzdvihnout například typickou Londýňanku Keiru Knightley, Alana Rickmana, vždy skvělého Hugha Granta a roztomilého nadějného Thomase Sangstera. Všichni by si vysloužili hromadného Oscara, stejně jako celkový film. Ještě jednou děkuji režiséru Curtisovi a za poslechu Christmas is all around (v červnu no) dávám 5 hvězdiček, i když bych jich dal mnohem a mnohem více. ()

PeterNet

Nádhera. Tak toto Američané neumí. Tento film je tak nádherný, že je mi až hamba si ho pouštět jindy než o Vánocích. ()

Sfinkter

There's nothing you can do that can't be done. Nothing you can sing that can't be sung. Nothing you can say but you can learn how to play the game. It's easy. All you need is love. Lennon měl pravdu. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman