Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

Figuska

Občas trochu humor přitažený za vlasy, ale nemůžu zapřít kouzlo, které tento film má, příjemné tempo, atmosféru, energii, dokáže vyvolat úsměv, emoce a i nějakou tu zašlou osobní vzpomínku. A ten herecký koktejl...! ()

seefoo

Anglie, Vánoce, Keira, Grant...tahle kombinace samozřejmě nemůže dopadnout nijak jinak než dobře. Herecké výkony skvělé, hudba tématická, skvěle ladí ke všem scénám. Claudia Schiffer mne ve filmu velice zaskočila, chvíli jsem ani nemohl uvěřit, že v tomto filmu opravdu bude hrát. Film je ostatně velice líbivý, není divu, že je 18. nejoblíbenější. Životní příběhy, které zažíváme každý den jak my, tak i každý jiný člověk, se nám zde promítnou během 130 minut, jenž nám nabídnout pohled snad jen na ty nejneuvěřitelnější a nejkurióznější. Chybí mi zde nějaký obyčejný k tomu, abych si zde představil pět hvězd. ()

sypanycaj

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbala. Bylo tam na mě moc hvězd, všichni z toho byli až moc paf, brala jsem to jako takový dobře načasovaný nenáročný trhák, který díky tomu, jak se o něm mluví, bude úspěšný i kdyby nechtěl. Podívala jsem se až když opadlo to "davové" šílenství a byla jsem příjemně překvapená. Do dvou hodin parádně zapasovány příběhy o podobách lásky, o dobrém i špatném co přináší - přitom to nebylo přeslazené. Příjemná směs emocí místo popcornu byla fajn. ()

rhiannon

Zaškatulkování mezi romantické komedie mne z počátku silně odpuzovalo, nakonec jsem si to ale pustila kvůli svému oblíbenému Alanu Rickmanovi.... film mě navždy dostal brilantními dialogy ("prst mrtvého děcka", "první langusta v jesličkách", "děti, nekupujte drogy") a tou všeobjímající láskyplnou atmosférou. Excelentní Bill Nighy v roli vyžilého rockera, dokonce se dá snést i jinak nesympatický Hugh Grant. Z počátku mi silně vadilo, že tomu "šerednému moulovi" to v té Americe opravdu vyšlo, ale nakonec jsem se smířila s tím, že i to vlastně patří ke kouzlu Vánoc. Nelze jmenovat všechny nádherné scény filmu, ale okamžik, kdy malý Sam dostane první pusu a vrhá se k tátovi s roztomilou směsicí dětskosti a dospělosti, mi vždycky vhání slzy do očí. Prostě nádhera. ()

unclejack

Láska nebeská je vcelku pohodový film , ktorý sa však pre rôzne dejové línie musí rozpísať , hoci previazanosť postáv je geniálna. Najlepším príbehom boli podľa mňa Liam Neeson ako otec a jeho syn. Silný príbeh mali aj Alan Rickman a Emma Thompsonová , ktorý sa však skončil skôr utešujúco ako šťastne. Bill Nighy bol ako rocker super , úloha mu skvele sadla. Hugh Grant ma prekvapil a spolu s Martine McCutcheon mali celkom zábavný príbeh. Colin Firth uzatvára lepšiu časť , jeho finále bolo prekrásne. Keira Knightley a jej príbeh nebol až tak originálny , hoci to s tými tabuľkami určite pobavilo. Chalan , čo hľadá štastie v Amerike bol trápny , najlepšia časť príbehu bola , ako mu to jeho kamoš rozhováral. Brat v ústave niesol určité ponaučenie , ale dejová línia tohto príbehu bola slabá. Nakoniec Martin Freeman , ktorého príspevok bol možno originálny , ale nijak extra sa na vývoji príbehu nepodielal. Malá úloha Rowana Atkinsona bola zábavná , rozhodne do filmu patrí. Celkovo má však film vyznenie na päť hviezdičiek. ()

Zirael

Love actually je můj nejoblíbenější romantický film. Moc se mi líbí ten koncept, jak je to celé seskládané z minipříběhů různých lidí, každá postava má tak akorát prostoru, je perfektně zahraná, každá je mi sympatická a zajímají mě její příběhy. Navíc to má pěkný soundtrack, což mě přivádí k tomu, že musím vypíchnout jednu hlášku, na kterou vždycky celý film čekám: " Hiya kids. Here is an important message from your Uncle Bill. Don't buy drugs. Become a pop star, and they give you them for free! " ()

fafejt001

TAK TOHLE SE OPRAVDU POVEDLO . VTIPNÉ , DOJEMNÉ , SMUTNÉ I VESELÉ . BUDE DVOJKA ????? TAKÉ TY ZÁBĚRY , KTERÉ SE DO FILMU NEDOSTALI BYLY VÝBORNÉ . ŠKODA , ŽE NEBYLY VE FILMU . FILM BY TRVAL SICE TŘI HODINY , ALE NO A CO . VADILO BY TO ???? MNĚ TEDA NEE . ()

Mon_Ty

Pěkný film na tuhle předvánoční dobu. Ač nejsem fanda romantických filmů, tenhle mě naprosto dostal. Dokázal mě tak pozitivně a optimisticky naladit, jako už dlouho žádný film. Člověk pak i věří, že je šance na šťastný konec :) ()

Silblade

Pro mě to je takový vánoční speciál Expendables v romanticko-komediálním podání - od Mr. Beana a Plešouna, přes profesora Snapea a Bilbo Pytlíka až po mistra Qui-Gon Jinna a Ricka z Živých mrtvých. Opravdu filmová hvězda, kam se podíváš. Tak ostatně, Vánoce jsou svátkem splěných přání, tak proč ne.:) ()

StrixCZ

Docela příjemná záležitost, oplývající několika velmi milými a silnými momenty. Ale ty oslavné ódy, jak je tento film neotřelý a nesklouzává do klišé, opravdu nechápu. Mně bohužel naopak řada scén přišla už opravdu kýčovitá - respektiva míra patosu v celém závěru filmu, kdy všichni najednou, na poslední chvíli, udělají "správnou věc" a celý snímek za jiskřícího, naleštěného vánočního veselí a za zvuku neustále gradujících "velkolepých" orchestrálních skladeb neodvratně spěje rovnou k několikanásobnému happy endu, už na můj vkus překročila únosnou mez. Navíc mi chybělo hlubší prokreslení psychologie většiny hlavních postav - jejich vztahy vznikají převážně plytce a předvídatelně, formou "lásky na první pohled" (jakmile se daná dvojice objeví ve společném záběru, okamžitě víte, že skončí spolu). Osobně bych asi raději některé dějové linky a postavy úplně vyhodil (např. pro mě naprosto rušivou a zbytečnou vsuvku á la "American Pie" - aneb sexuální turistika v USA) a dal bych o to větší prostor zbývajícím. Režisér tady zkrátka rozehrává partii, jakou nemá šanci za dvě hodiny důstojně dohrát (a romantická komedie o stopáži 3 hodiny by mi zase přišla asi už poněkud rozvleklá). Většina filmu je tak pro mě bohužel pouze lehký nadprůměr. Nicméně minimálně linka s Keirou Knightley alias Juliette mě nutí jít s celkovým hodnocením přece jen trošku výš... 71% ()

Desmi

Film dal již na začátku najevo, že se bude láskou zabývat globálně a nevím jak vy, ale já tam našel vše. Snad všechny druhy lásky, na které může člověk natrefit, jsou zde uvedeny a vystiženy velice mile a vtipně. Tenhe film u mne rozhodně překonal všechny romantické komedie, které jsem do této doby viděl, protože tady nešlo jen o 2 lidi,tady šlo o celý svět, o "každého jednoho" člověka (alespoň já jsem to tak cítil). Vtip, láska, motiv Vánoc a mnoho dalšího si nezaslouží nic jiného než 100/100.. =)) ()

Kozlowski8

Film o přátelství, lásce naplněné i nenaplněné a hledání cestiček k ní. Jedná se o kaleidoskop příběhů několika zcela odlišných lidiček, kteří však mají jednu významnou společnou vlastnost, či spíše touhu. Je jí touha po lásce, která je ještě umocněna časem blížících se vánoc. Příběhy se vzájemně příjemně, nenásilně prolínají a vyvíjejí se do krásného vánočního vyvrcholení. Divák si užije velikou dávku krásného humoru, ale také stejně velikou dávku dojetí - vše předneseno s obrovskou přirozeností a citlivostí. Na skvělém výsledku má jistě významný podíl ohromná koncentrace hereckých hvězd a kvalitní scénář. Všechny ty minipříběhy jsou tak působivé, že se velice lehce a pevně usadí v divákově mysli. Copak jde zapomenout na scény, kdy premiér nastupuje do úřadu, jeho mile vulgární asistentku, na vyznání lásky pomocí popsaných kartonů, na krásně gradující vztah spisovatele s hospodyní nebo na stárnoucího rockera snažícího se o návrat na scénu? Skvělou práci odvedl režisér, který vše toto ukočíroval a zkloubil do celku, který představuje jeden z nejlepších filmů o lásce, které byly natočeny. 100% ()

jessic

Přeslazený slepenec krátkých epizod, z nichž ani jedna by neusnesla samostatný příběh. Jediná snesitelná postava je rocker Billa Nighyho, jediná trochu snesitelná love story je krátká lingvistická scéna Colina Firtha s portugalskou uklízečkou, zabitá odpornou hospodskou scénou. I Richard Curtis má své slabé chvilky. Z tohodle paskvilu čiší čirý kalkul. Ty dvě hvězdy jen za B. Nighyho. Nejpřeceňovanější film csfd, 18. nejoblíbenější film. ()

lukas11the

Bez Lásky nebeské si vánoce už nedovedu představit. Patří k nim stejně jako vánoční stromek. Skvěle vystihuje vánoční atmosféru plnou lásky. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Vtipné scény se střídají s romantickými. Za vše mluví dvě scény, první je vyznání lásky Keiře Knightley prěs cedule, a druhá je balení dárku Rowanem Atkinsonem. Opravdu tenhle film stojí za shlédnutí. ()

yelcin

**SPOILER** Celý čas si hovorím čo toto malo byť? Ale poďme pekne po poriadku. Puritánsky Briti si zvolia nezadaného premiéra ,ktorý dokonca odporuje Američanom – no úrčite!! Mladý James Bond prekoná ostrahu na letisku Heathrow a dostane sa do terminálu – aha.... Anglický Romeo na Štedrý večer zoženie letenku a priletí do Portugalska –iba tak vo sne! Angličan stretne v Milwaukue v bare 3super modelky, ktoré sa naňho hneď pricucnú –možno tak moletky s nosom plným koksu a špinavé od hamburgerov !! Jediné čo stálo za to okrem hudby bola sexy a cool Keira Knightley /ako herečku ju vôbec nemusím/ a vyznanie lásky jej priateľom . Dobrá hláška: ,,10 minút u Eltona a si jako bukvice". Ale keď si nasadím ružové okuliare tak je to super romantická komédia. ()

Keytt

Dlouhou dobu jsem tento film považovala za svůj nejoblíbenější vůbec, dnes už tomu tak není, ale to nemění nic na tom, že je prostě skvělý. Myslím že je tak oblíbený, protože každý v něm najde kousek sebe, každý fandí jinému příběhu. Já osobně mám nejradši scény s Colinem Firthem a neokoukanou Lúciou Moniz, ale jak říkám, každý si najde něco proč na film koukat a určitě to nebude ztracený čas. Přála bych si, aby takových filmů bylo víc...vlastně ne nepřála, protože Love Actually je jen jedna a vždycky bude. ()

DansteR

"Part of the service, now. Trying to get round to everyone by New Year's Eve."...nejlepší romantická komedie na světě. Když jsem zjistil, že je to několik příběhů bál jsem se aby každý měl dost prostoru, aby to nebylo uspěchané nebo něco zbytečně krátké, ale po prvních 20 minutách mě tyto obavy opustily. Bylo to dokonalé, dávkováno přesně v takových úsecích jaké člověk potřeboval. Donutilo ho to počkat si a těšit se jak dopadne ten či onen příběh. Skvělé obsazení, skvělé výkony, skvělá hudba a ještě k tomu skvělá vánoční atmosféra. Není co dodat 90% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman