Hlavní postavou napínavého příběhu je milionář Tom Mullen, majitel jedné z nejúspěšnějších soukromých leteckých společností. V obchodě sice dokáže hrát tvrdě, ale v soukromí je to obětavý manžel a milující otec malého Seana. Jeho syn je jednoho dne unesen. Pokud Tom do osmačtyřiceti hodin nezaplatí dva miliony výkupného, zemře. Zoufalí rodiče se okamžitě spojí s FBI. Tom zpočátku agentům důvěřuje, když předání peněz jejich vinou skončí krachem, rozhodne se jednat na vlastní pěst. Zejména když si uvědomí, že únosci vůbec nemají v úmyslu chlapce propustit. K překvapení FBI i své ženy se Tom rozjede s penězi do nejbližší televizní stanice a tam před celým národem prohlásí, že je únoscům nedá, ale nabídne je jako odměnu tomu, kdo pomůže únosce dopadnout. Riskantní hra se Tomovi nakonec vyplatí, protože se mu podařilo obrátit únosce proti sobě. Závěrečný střet je soubojem nervů mezi Tomem a rafinovaným, vysoce inteligentním šéfem bandy. (TV Nova)

senyor

Priemerný, nezáživný thriller s deravým scenárom, kde je okolo zápletky s rozhodnutím nezaplatiť výkupné vystavaných 90 minút omáčky, sa zrazu vďaka veľmi dobrému záveru dostane o dve kategórie vyššie. Gibson je pomerne presvedčivý, Sinisa som videl už aj v lepších úlohách, ale keby sa dosť zapracovalo na scenári v prvej trištvrtine filmu a výraznejšie úradovali ručičky strihačov, mohlo ísť o silnú 5* záležitosť... 70% ()

Bozvav

Skvělý film se silným tématem s hlubokým přesahem, Vynikající herecké výkony, napětí, drama. za mne čirá spokojenost. 85%. ()

DHDV

Od Rona nečekejte zklamání, spíše nadprůměr. A tenhle thriller je nadprůměrný. Jedno z lepších co Gibson zahrál dobře. ()

Hapretor

V určitých chvílích mi přišel tento snímek velmi dobrý, hlavně díky hercům (M. Gibson, R.Russo, G. Sinise). Např. při hádce, kde Sinise chce prachy a Gibson ho naopak důkladně fuckuje, pak se ozve výstřel a všichni jsou s nervama v prdeli. To je přímo grandiozní úsek filmu. Film pak shodí tuctový konec v duchu hrdina versus padouch a je jasné, kdo to vyhraje. Ten trik s ukrytou pistolí je i v té době už dost provařený. S koncem si mohli, podle mě, dát víc záležet. Tak či tak ale velmi dobrý průměr. Čtyři * bych dal, kdyby ten konec byl prostě jinačí, ne tak ohraný, zajímavější. Celý snímek je totiž dost originální - konec ne! ()

MatesMS21

Thriler typu B podle běžných schémat s Gibsnem, kterej jedinej se chová áčkově. Škoda, tady prostě nešlo udělat film zajímavě jen pomocí obsazení.. takhle to nefunguje. ()

BeranSon

Mel to zpackal, čakal jsem mnohem více od takového filmu, ale jak je viděti tak nedostal a co se týče poslední bitky no... 6/10 ()

MickeyStuma

Málokterý snímek vyvolal v odborných kruzích takovou diskusi, jako tento vynikající thriller, s originální zápletkou plného napětí a citových výjevů, které by se dali krájet. Může si opravdu otec dovolit, byť na to má, porušit veškeré policejní metody a peníze na výkupné za uneseného syna mediálně nabídnout jako odměnu za informace, kde se onen únosce nachází? Neriskuje tím tak život svého syna? Neriskuje tím tak mnohem víc? Každopádně film je natočen velice zručně a nutí s rodiči prožívat každou minutu hrůzy, bezmoci a utrpení. Příběh se vyvaroval hluchých míst a solidně si drží tempo až do svého dramatického finále. Tohle se tvůrcům opravdu povedlo. ()

helloween93

Psychologický souboj kočky a myši, otázka ovšem je, kdo je kdo...Perfektní prolínání thrilleru a dramatu v podání Rona Howarda. Samozřejmě s přesvědčivým Melem Gibsonem a slizkým G. Sinisem. Potěšila i účast známějších herců ve vedlejších rolích. 4* ()

Folky

Fajn thriller. Takový co si pustíte, řeknete si že je fajn, a pak na něj zapomenete. Což mu nebere kvality, ale prostě není ničím extra. ()

Besyn

Skvělý thriller na téma zaplaťnebozemře.Napínavé od začátku do konce a tak to má v tomto žánru být. ()

Joeey

Spíše průměrné, ale nebyl by to Ron Howard, kdyby něčím nepřekvapil. Za pointu, která mi určitě nepřišla předvídatelná (asi jsem ještě moc krimi filmů neviděl...), dávám čtvrtou hvězdičku. ()

Jeand´Boa

Další pro mne kvalitní film s Melem, který opět předvádí, že jeho výtečné herectví je umocněno brilantním obličejem plným emocí...když neznáte děj předem, myslím, že můžete být spokojeni i s příjemnou zápletkou... ()

PavelZava

Od okamžiku, kdy Tom Mullen vystoupil v televizi , mě začalo bolet břicho,asi ten správný thrilling, který jsem ještě chvíli po konci filmu rozdýchával. Vyplatí se vyjednávat s bláznem nebo spíše začít s ním jednat jako blázen bez ohledu na následky ? Nevím, zda v takto vyhrocené situaci, ale často neočekávané jednáni paralyzuje protivníka a nemusí to být ani únosce .. ()

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob