Reklama

Reklama

Dobrodužná plavba za pokladem na lodi plné pirátů. Film natočený podle románu R. L. Stevensona.
Příběh plný dobrodružství začíná v zájezdním hostinci u anglického pobřeží, kde opilecký námořník William Bones střeží starou mapu kapitána Flinta. Když Bones dostane černou známku jako znamení smrti, rozhodne se předat své tajemství synu hostinské Jimu Hawkinsovi. Mapa nezůstane utajena dlouho a k Ostrovu pokladů vyplouvá výprava vedená hrabětem Trelawneym a doktorem Liveseym. Nikdo netuší, že hlavní lodní kuchař je ve skutečnosti Dlouhý John Silver, jednonohý postrach námořníků, kterého se bál i sám proslavený pirát Flint. Silver a jeho kumpáni chtějí poklad pro sebe a čekají, až se jim naskytne pravá příležitost ke vzpouře. Klasický román Roberta Louise Stevensonova je již po desetiletí oblíbené téma. Příběh dospívajícího Jima Hawkinse, který se účastní výpravy za pokladem pirátského kapitána, má v sobě všechny atributy poutavého vyprávění a těší diváky bez rozdílu věku. Dramatický nosný děj, dostatek napětí, hrdinové a padouši, romantika mořeplavby a exotických krajů, to jsou důvody, proč se ke knize stále filmaři vracejí. Tato disneyovská verze z roku 1950, jež vyniká zejména výborným hereckým obsazením a výtvarnou stránkou, patří k těm nejlepším. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

Mikino00 

všechny recenze uživatele

Oproti knize, která už sama o sobě je dobrodružstvím cíleným spíše na dětské čtenáře, zde došlo ještě k většímu posunu vůči dětem, skutečně Disney se nezapře. Horší je, že příběh je v pár drobnostech docela pozměněn a kdybych nečetl knihu mám problém pochopit proč postavy jednají jak jednají a o co se snaží. Jinak se jedná o klasický dobrodružný film z 50. let. Docela mě pobavilo, jak všem špinavým pirátům svítí jejich bílé zuby. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Ostrov pokladů jsem v dětství samozřejmě četl a dokonce viděl nějaké filmové zpracování (tuším to z roku 1990), nicméně žádná srdcovka jako třeba Vinnetou to nikdy nebyla. Co se týče filmu je to tak napůl - poněkud se to vleče a přes pěkné barvy je z každého záběru znát studiovost a kulisovost, hlavně na začátku. Řekl bych že o dekádu starší pirátské filmy byly výpravnější. Na druhou stranu se s tím režisér nepáral a těch na obrazovce zapíchnutých, probodnutých či zastřelených lidí je docela dost. A stejně rozporuplně působí i postavy - mladý Jim Hawkins je nevýrazný, herec hrající Silvera přehrává, ale i tak se mi v jeho podání postava líbila. Zkrátka a dobře na rok vzniku neurážející adaptace. Historický film roku 1950. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $-║ Tržby Celosvetovo $4,419,657▐ Zatiaľ najlepšie sfilmované dielo čo som mohol vidieť o "Ostrove Pokladov". Herec Bobby Driscoll ako mladý Jim Hawkins tu hrá svoju úlohu veľmi dobre a práve na jeho výkone sa tento film povyšuje z toho klasicky dobrodružného prevedenia viac do tej vážnej/ dramatickej formy. Tento námet už bol mnohokrát sfilmovaný, či už ako hraný či kreslený seriál, prípadne aj nejaké tie televízne produkcie tu boli, len mi je záhadou a ako je možné že takéto niečo nesfilmujú v dnešnej dobe s poriadnym rozpočtom na veľké strieborné plátno, keď už máme dobu Pirátov Karibiku, verím že by sa uchytil aj nový Ostrov Pokladov. A k tomuto filmu ešte dodám že tam boli nejaké malé dejové úpravy, ktoré som doteraz nemal možnosť vidieť v iných verziách, takže ten dej čo už asi každý pozná naspamäť bol o niečo zaujímavejší. /90%/ ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Zhlédnuto bezprostředně po dočtení Stevensonovy stejnojmenné knižní předlohy. Za sebe bohužel nemohu říci, že by mě tento film zrovna dvakrát přesvědčil o svých kvalitách. Sice kvituji s povděkem, že se románového děje drží vcelku věrně - až na pár drobností, které nestojí za řeč - ale kvůli tomu nerušeně spěje ke svému předem očekávanému závěru, a v podstatě nudí. A myslím, že ani kdybych nebyl obeznámen s předlohou, moc by to mému dojmu z tohoto filmu nepomohlo - pokud o něm lze něco říci s jistotou, pak to, že je nenapínavý až hrůza, a beznadějně poznamenaný dobou svého vzniku (studiový look většiny scén, zastaralý herecký projev většiny herců, směšná kečupová krev...). Sice si uvědomuji, že jednak nejsem cílovkou tohoto filmu a jednak je nutné hodnotit ho v kontextu doby vzniku, ale za sebe nemám problém napsat, že je to podle mě zcela zbytečný film, který dávno ztratil opodstatnění, proč na něj koukat. Dát mu tři hvězdy je krajní velkorysost, jíž jsem schopen. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • První celovečerní hraný film Disneyho studia. (Stegman)

Reklama

Reklama