Co je to za soudní systém, kde kriminálníci zůstávají na svobodě? Mladý právník Arthur Kirkland (Al Pacino) se ptá, zda vůbec existuje SPRAVEDLNOST. Arthur je upřímný, idealistický právník, který se najednou dostává pod tlak, když má obhajovat významného soudce (John Forsythe). Ten je obviněn ze zbití a znásilnění mladé dívky. Arthur ví, že je vinen! Když dojde k soudnímu líčení, Arthur si musí vybrat mezi kariérou a ctí. Závěr soudního líčení je explozivní a nezapomenutelný. (oficiální text distributora)

MP17

Velké zklamání. Filmy ze soudního prostředí mám hodně rád, ale tohle byl tedy úlet. Už úvodní titulky (a hudba) mě trošku nahlodaly, že se možná nebude jednat o něco napínavého s vygradovanou atmosférou a bohužel, opak nebyl pravdou. Zápletka slaboučká, záporák pořádně nevykreslený, hlavní hrdina naprostý pitomec, všichni přehrávají při už tak slabých dialozích. Ta závěrečná řeč je tedy docela fajn, ale aby ten film zachránila, na to tedy rozhodně nemá. ()

14krejca14

Filmová lahůdka. Místy vážné, silné, ale také úžasně vtipné - marně hledám podobný (a hlavně kvalitní) mix u jiných filmů. Oceňuji spousty dalších postav, dějových linek a případů, které musí hlavní postava řešit. A všechny z nich mají ve filmu své místo, neruší a celý snímek zvedají hodně vysoko. Za mě jeden z úplných top filmů o právničině a soudnictví. A velký Al si to dává s neskutečným přehledem, jak jinak že? :-) ... ()

Elessar.

Advokátske filmy môžem, proste ma bavia, je na nich niečo zaujimavého. Veľmi dobrý príbeh, postavy a tak. Al Pacinov výkon je geniálny. ()

Habanera

Marnost nad marnost. Právo je pro chlápky s ostrými lokty, ne pro idealisty prahnoucí po spravedlnosti. Jenže spravedlnost nejenže je slepá, ale občas i hluchá. Ve hře je vše: důstojnost, vlastní přesvědčení, morálka i kariéra. Skvělý OST! ()

casyy

Ja si vlastne vubec nejsem jisty, jak moc si Jewison hral s divakem. Ona satira na pravni system mela misty natolik komicky nadech, ze jsem ho chvilemi podezrival, ze se mu to jednoduse vymklo z rukou. Pokud to byl zamer, nebyl jsem dostatecne pozorny, nutne dalsi zhlednuti! Pacinuv vykon me opet polozil na lopatky, ALE mel mimoradne silne protihrace - John Forsythe jako soudce Flemming byl vskutku demonicky a dostatecne odporny, Jack Warden alias soudce sebevrah odzbrojujicim zpusobem tragikomicky a Lee Strasberg jako senilni (jak priznacne!) Pacinuv dedecek a mentor okouzlujici. EDIT: Po 9 letech a druhem zhlednuti zvedam na plny pocet. Ta satira mistrne balancujici na hrane absurdniho humoru a tragedie je natolik brilantni, obzaloba systemu americke justice tak dusledna (a jeji provedeni natolik intenzivni) a Pacinuv vykon, podtrhnuty ve finalni scene, natolik sebeobnazujici, ze to je jasna stovka. Obe oscarove nominace jsou naprosto na miste. ()

zenit

Tak tak tři hvězdy... Třetí hvězda prakticky jen za Pacina. Absolutně NEZVLÁDNUTÝ film. Herci příšerní... Jsem zklamán. ()

rokone

téma filmu není špatné a i když mám rád Al Pacina nemohu dát víc než 3 . Pro mě to nemělo tu správnou atmosféru a mé hodnocení nezvedla ani závěrečná řeč,která se někomu může zdát jako nezapomenutelná ()

rey17

Slušný snímek, který ovšem nevybočuje z řady. Jedno klišé střídá druhé a poměrně vysoká koncentrace mrtvých v "v jedné advokátní praxi". Líbila se mi mini role dědečka. Takže za nejslabší místo celého filmu považuju scénář. Kdyby tam nehrál AL P., dal bych jen dvě hvězdy. ()

eternity1

Film o tom, že nikdy nebude súdnictvo 100%-né. Môže sa nájsť aký chce spravodlivý advokát alebo sudca a nezmení to. Taktiež nám film ukazuje ako sa zmenili vzťahy medzi ľuďmi, kde ľudia sa už neberú za ľudí, snaha pomôcť človeku sa vytráca a čím ďalej tým viac kašlú jeden na druhého. ()

mokrasek

Strážník: „Řekl jsem mu, aby odešel, ale on dál používal urážky.“ Soudce: „Jaké urážky.“ Strážník: „takové normální ctihodnosti.“ Soudce (nevrle): „Strážníku, všichni jsme to někdy slyšeli, tak co tedy říkal.“ Strážník:„Hovno, poser se, že přefikne servírku a kuchařovi ufikne víte co." Obžalovaný: „Měl jsem pro to dobrý důvod.“ Soudce: „Jaký?“ Obžalovaný: „Jsem diabetik.“ Soudce:„Nevidím souvislosti, nikdy jsem neslyšel, že cukrovka způsobuje sprostotu.“ Obžalovaný: „Protože jste pytel splašek“ ***smál jsem se tak, že mi to (doufám) prodloužilo život nejmíň o 10 let. Zde ale legrace končí a začíná tvrdá realita amerického soudnictví. A paragrafy jsou záludně zakroucené na obě strany. Výborný Al Pacino a jeho závěrečná řeč! ()

brasek

Nezaujímavý tuctový film, nechápem vysokému hodnoteniu a pozitívnym ohlasom. Veľa balastu, bez emócií, bez atmosféry a Al Pacino primitívne naivný. ()

MartinReno

Absolútne špičkový film. Síce staršieho dáta, ale o to spontánnejší a úprimnejší. Naozaj sa oplatí načrieť do starších archívov. Obsahujú klenoty kinematografie, ktoré nemožno okopírovať v rovnakej kvalite. ()

F2003F

Na pomalšom rozjazde netreba vôbec stavať, pretože ho viacmenej vynahradí celý zvyšok, ktorý strhujúco nepustí. Pritom navonok úplne nevýrazná dráma vyznievajúca obyčajne a príliš ohrane ničím zvláštnym nepriťahujúca. Opak je pravdou a navzdory x krát videnému príbehu (len inak podaného) sa z filmu rýchlo vynorí strhujúca záležitosť ponímajúca dôležité témy prehovarajúce do hlbín duše, a že ich neni málo. Pacino samozrejme klasicky, len s tým rozdielom, že tentokrát si film pre zmenu úspech ani pútavosť nezakladá iba na jeho talente a zručnosti a tak ho nemá potrebu tiahnuť, aj keď sa o to znovu výrazne pričiňuje. Výborný scenár. ()

Jurcekk

Týmto filmom som sa definitívne stal závislým. Al Pacino na dlhé roky mojím naj... Ťažko sa mi hľadajú slová. Veď ste to videli... kleopatra, Galadriel, Boss321... Z kina som odchádzal ako očarený a rozhodnutý stať sa lepším človekom. :o) ()

wallabia

Parádní kousek, který Alovi přesně sedne, je reálný, zábavný a svým způsobem nutí k zamyšlení, což je přesně to, co od filmu vyžaduju. Velké mínus je hudba, která naopak sedne přesně na nějaký právem zapomenutý seriál ze 70. let.... ()

Svadbos

Hrubá satira mieša nepríjemné s bolestnými a smutnými momentami v snahe podať pichavú výpoveď o kupovaní a predaji spravdlivosti. Silné herecké výkony a dobrý výber lokalít nemôžu prekryť slabý scenár, ktorý napísali Barry Levinson a Valerie Curtin. Filmový debut Christine Lahti. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison