Sen Rubina "Hurikána" Cartera vyhrát šampionát v boxu ve střední váze se hroutí poté, co je zatčen společně s dalším mužem za vraždu tří lidí v baru v New Jersey. Nespravedlivě obvinění Carter a John Artis byli usvědčeni a odsouzeni na doživotí ve věznici, kde se Carter rozhodl dát průchod své frustraci a svému zoufalství tím, že sepsal svůj příběh. O několik let později mladý Američan žijící v Kanadě poprvé v životě pochopil směr, kterým se má ubírat, když si přečetl Carterovu knihu. Začal si s ním psát. Ani ne dvacetiletý mladík byl natolik přesvědčený o Carterově nevině, že přesvědčil sociální kurátory, aby rozjeli kampaň za jeho propuštění. Ačkoli byl Carter nejprve vůči těmto aktivitám opatrný, brzy si ho získali svým výjimečným nadšením a nesobeckým nasazením v jeho případu, což okomentoval slovy: "Nenávist mě přivedla do vězení, láska mě dostane ven." Carter v sobě našel víru a rozhodnost pustit se znovu do boje za spravedlnost, nakonec opustil stěny věznice jako svobodný člověk. (TV Nova)

Jakubik

Super dílko, u kterého nesmíte brát obsah podle českého názvu. Hlavní hrdina sice boxer je, ale o to tu víceméně tolik nejde. Film ukazuje opět na to jaká hnusná je fraška či divadlo co se nazývá soud. V našem případě ukazuje, že spravedlnost tu lidé mnohokrát nenajdou. Hurikán má ovšem ještě jednu nevýhodu dřívějších dob a tou je barva pleti. Film není režisérsky úplně v pohodě a dalo by se vytěžit více emocí. Celý film jde v podstatě o znovuobnovení procesu, které se nám sice dostane, ale nezabere více než 5 minut a přijde mi dost odfláklé. Daly by se zkrátit zbytečné řečíčkování a stopáž kdyby byla tak do 100 minut tak by to bylo úplně super. O výkonu Danzela není třeba hovořit. Dalo by se říct, že film dost podržel. Horší čtyři… ()

tranquill

Zprvu jsem myslel, že půjde o další boxerský film. Ale bylo to o rasismu a americkém soudním systému, ze kterého se mi chce zvracet. Velká délka filmu zhatila o stupeň mé hodnocení. ()

kwaicheng

Působivý příběh Rubina Cartera, zvaného Hurikán. Boxu tam nebylo moc, ale vůbec to nevadilo. Celé to mělo nádech happyendu, ale tak to mělo být. Trochu jsem se pozastavil nad třemi kanadskými osobami, které žili na hromádce, ale tak to asi holt někde chodí. Při sledování filmu jsem si říkal - a hele, že by naše justiční mafie hrála už i ve filmu? Takovéhle prznitele spravedlnosti by měli pranýřovat. Zajímalo by mě, jak dopadl pravý Della Pesco nebo jak se jmenoval. Váhal jsem mezi 4 a 5 *, ale nakonec asi nechám 5, protože se mi líbilo, že snímek byl nedirektivní, zajímavý, koukatelný ve své délce, hezky se probíral pocity a emocemi Rubina, před kterým klobouk dolu, zkrátka a dobře kvalitní. Hurikán Carter uměl rozdávat pořádné pecky, jako by měl v rukách raketovej pohon a to boxoval ve střední váze, čili musel vážit asi kolem těch 75kg. Byl to bomber a měl úctu k sobě samému, nezdolnou vůli, byl to nejen fyzický, ale i psychický silák a - je-li opravdu nevinný, pak ho považuju za respektuhodného charizmatického silného a vytrvalého člověka, který si zaslouží obdiv. ()

ondrejmagic

Jeden z filmů, kde Denzel Washington geniálně uchovává poselství jedné z osobnosti černých dějin. Z filmu doslova sálá bezmoc a s ní spojený vztek vůči bílému zlu, se kterým se však musí vypořádat především divák, hlavní postava se s těmito myšlěnkami vypořádat umí. Tedy až do té doby, dokud do děje nevstoupí trojice kanaďanů a jeho mladý obdivovatel. Tato čtveřice často působí ve filmu velice naivně a přeslazeně, ale film je i přesto neskutečně emotivní a silný. ()

vikino1

Ejhle.. Prý Hurikan v ringu. Mělo by se to spíš jemnovat Hurikan v krimu. Podle plakátu jsem čekal dalšího Rockyho a po shlédnutí jsem zjistil, že to byla spíš Zelená míle.. Jak happy endem, tak stopáží.. . Nepřu se, že černí a obvzláště Hurikán to měli v té době těžký (těch 22 let je půlka aktivního života člověka) , ale jak jsem již jednou psal, za dob komunismu u nás bylo takových bezejmených Hurikánů plný kriminály. A u federálního soudu mě dost chyběl ten mladej co ho z klubu odvážel. Jinak tradičně excelentní Danzel přebíjí ty hluchý místa, kterých ve filmů není málo... ()

balcazar

Druhá polovica filmu ma bavila menej ako prvá, čo je však logické Prvá časť ponúkala úžasné a citlivé scény s mimoriadnym nádychom pochmúrna a negatívna, v tej druhej už šlo o proces vyslobodenia boxeristu z väzenia, čo mohlo byť podľa môjho názoru o niečo zaujímavejšie spracované. Ohúrenie z Denzelovho výkonu a okamžitá chuť, pozrieť si film znova, vyťahujú hodnotenie na maximum. ()

junxi91

Jaké to je, být celý život zatýkán a vězněn jenom proto, že jste černý? Jaké to je čelit celý život obrovské nespravedlnosti a zároveň být talentovaný boxer? Film vypráví příběh boxera střední váhy jménem Rubin "Hurikán" Carter, který byl neprávem odsouzen za spáchání trojnásobné vraždy v baru v New Jersey. Jeho trest byl zrušen až poté, co seděl 20 let ve vězení. Film popisuje Rubinův život v letech 1966 až 1985. Rubin se vyrovnává se svým odsouzením a pobytem ve vězení. Zároveň s ním je také sledován příběh Lesry Martina, znevýhodněného mladého černocha, žijícího v Brooklynu. Jako dítě se během výprodeje knih dostal k autobiografii Cartera a po přečtení se začne zajímat o jeho život. Žije v kanadské pěstounské rodině a tu přesvědčí, aby se angažovala v Carterově případu. V roce 1966 byl Rubin špičkovým boxerem střední váhy a očekávalo se od něj, že se stane největším světovým šampiónem v boxu. V baru byly zastřeleny tři osoby - barman, muž a žena - a ihned poté policie zastaví a vyslechne Cartera a jeho přítele Johna Artise. Policie tvrdí, že oba muži jsou nevinní a nikdy nebyli podezřelí, ale jistý Alfred Bello, sám podezřelý z vražd, tvrdí, že Carter a Artis byli v době vražd přítomni v baru. Na základě jeho svědectví byli Carter a Artis obviněni a odsouzeni ze tří vražd na tři po sobě jdoucí doživotí. Během soudu trvá Carter na své nevinně, a tvrdí, že byl ve skutečnosti odsouzen díky své rase, boxerské kariéře a aktivismu za občanská práva. O osm let později se Bello a další podezřelý Arthur Bradley vzdali a odvolali svá svědectví, nicméně Carter a Artis byli ještě jednou odsouzeni. Děj se vrací k Lesru Martinovi, který spolupracuje s trojicí kanadských aktivistů, aby byl znovu prošetřen Carterův případ. Carterův tým tvoří tři aktivisti + Lesra + dva právníci, kteří už spolupracovali se spoustou významných osobností na tom, aby byl Carter osvobozen, ale všichni nakonec vycouvali. Aktivisté mají v New Yorku problémy s policií, která je vyhání do Kanady se slovy, že tu nejsou vítáni. Oni to ale nevzdávají, seženou nové důkazy ohledně časové osy případu vraždy a jdou s tím před federální soud. Přes všechny překážky a odmítavý přístup soudce, který nechce znovu otevírat případ, který byl dvakrát uzavřen verdiktem viny pro Cartera, se jim nakonec povede soud přesvědčit, aby Cartera po dlouhých letech ve vězení osvobodil. Co je na tomto filmu zajímavé? Zlý dozorce z filmu Vykoupení z věznice Shawshank se stal hodným dozorcem, který se k Carterovi choval velice mile a ohleduplně a dokonce mu umožnil nosit nemocniční úbor místo vězeňského mundůru. A také fakt, že Carter byl vždy ve špatný čas na špatném místě - jako malý byl s kamarády obtěžován jedním úchylem, který ho chtěl shodit ze skály, ale on se ubránil a v sebeobraně ho pobodal a prý byl ten úchyl vážený občan. Vyšetřovatel případu, seržant Della Pesca byl celý život na Cartera zasednutý a nejprve jej poslal za pobodání úchyla do polepšovny, pak po návratu z armády jej opět zatknul a následně zmanipuloval Bella, aby svědčil proti Carterovi po vraždách v baru. Prostě takový americký protinegerský Javert, který se hnal za slepou spravedlností. Jo a záběrů z boxerského ringu ve filmu fakt moc není. () (méně) (více)

dexp

film bol fajn, tento pribeh ma dost zaujal. o to vacsie bolo sklamanie ked som si vygoogloval ako to bolo s Rubom Carterom naozaj ()

vince

Klobúk dole pred Rubin Carterom, jemu dal teda život riadnu facku. Dobrý snímok ktorý aj cez svoju dĺžku nenudí, Denzel bol veľmi presvedčivý. ()

john.h

Přemýšlím co tomu filmu vytknout, ale nic mě nenapadá. Parádní dílo s jako vždy skvělým Denzelem Washingtonem. V kůži postavy, kterou hrál, by se zřejmě nikdo nechtěl ocitnout. Být nevinně zavřený desítky let je hrozná představa. ()

Rodin

Přesvědčivý výkon Denzela Washingtona v jinak rozflákané, patetické a nepříliš přesvědčivé podívané. Docela dobrý biják, jen to prvoplánové útočení na city je prostě hororózní. Čekal jsem, kdy jako svědek vystoupí Bůh. 70% jen tak tak, a to ještě hlavně kvůli hereckým výkonům. Jewison se tentokrát moc nevytáhnul. ()

Pakr

Hurikán v ringu rozhodně zařazuji mezi nejlepší filmy D. Washingtna, sportovní drama, kdy byl neprávem odsouzen boxer na vrcholu své kariéry a je nucen se smířit se svým osudem, koncem kariéry a životem se mi opravdu líbilo, občas mě sral ten mladší negřík, ale to se dá přejít, takže 4*. ()

Hollister

Sice dávám 4*, ale potenciál příběhu mohli tvůrci využít ještě lépe. Denzel Washington opět potvrzuje svůj vysoký herecký standard. ()

Cortesz

Ne moc typickej boxerskej film, ale i tak jeden z nejlepších co jsem viděl a to se dokonce i stalo hmm. Celých 145 minut jsem zíral a nechápal z té nespravedlnosti a rasismu vůči "hurikánu". Hodně filmu přidává bezkonkurenční umění v podání jednoho z nejlepších herců Holywoodu Denzel Washington, kterej je můj oblíbenec, a i kdyby nebyl tento film je špička ve svém žánru. ()

Tom5821

Silný příběh s vynikajícím Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Sportovní dramata podle skutečných událostí jsou sice vždycky tak nějak podobné, nicméně pokaždé je v nich něco nového. Tak to bylo i v tomto filmu, který ve mně probudil touhu stát se boxerem, stejně tak, jako kdysi Rocky. ()

jafuska

povedený film o boxerovi, který byl nespravedlivě odsouzených v minulých let, je pravda, že jsem až dotdka nesylšela o tomto boxerovi, ale to je tím, že se o tento sport nezajímám, ale jestli to byla opravdu pravda a je tento film na pravdivých skutečnostech tak to je děs být takto neprávem odsouzen a odsedět si ve vězeníco vůbec neudělal. ale kde je spravedlnost a nespravedlnost? to je moc tenká nitka, a nikdo z nás to nikdy nemůže odhalit přesně, mě se tento film líbil, ale bylo to zbytečně dlouhé ()

cress

Nebyť premlčaných faktov(akože vražedné zbrane sa našli u nich v aute) tak vôbec nepochybujem o svojom hodnotení. Ale keď to zoberem tak, že je to len inšpirované skutočnými udalosťami a nie "životopisný príbeh" tak sa cez to dá preniesť. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison