Reklama

Reklama

Učitel

(seriál)
  • Polsko Belfer (více)
Trailer
Polsko, (2016–2023), 22 h 27 min (Minutáž: 43–55 min)

Hrají:

Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Grzegorz Damięcki, Paweł Królikowski, Józef Pawłowski, Sebastian Fabijański, Aleksandra Grabowska, Piotr Głowacki (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Učitel je jedním z nejúspěšnějších polských seriálů posledních let, který byl uveden v mnoha evropských zemích. Jeho protagonistou je polská hvězda první velikosti všestranně nadaný Maciej Stuhr, syn slavného herce a režiséra Jerzy Stuhra. Nejenom hvězdné obsazení mezinárodně známých polských herců ale zejména ponor do atmosféry menšího města, a jeho problémy s korupcí, životním prostředím, pronikáním ruské mafie, kvetoucím nelegálním obchodem a především osobními zájmy mocných, činí tento seriál tak atraktivním. Díky tomu tento thriller, přesvědčivý v detailech a v rozpracování jednotlivých motivů, přitahuje nejen milovníky tohoto žánru ale celé spektrum diváků. Zkušený režisér Łukasz Palkowski (Bohové, v ČT uvedeno) se ujal první desetidílné řady, na jejíž úspěch pak navázala druhá řada o osmi epizodách. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (52)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Naozaj vynikajúci poľský počin, u ktorého je len jedna škoda, že sa v ňom nepokračuje. Keďže ide o TV projekt, majiteľ televízie dáva už tri roky prednosť iným veciam a pritom Belfer bol populárny, napínavý, mal veľa fanúšikov, v hlavnej role najznámejší herec a ešte to aj skončilo tak, že je na čo nadviazať. Seriály tohto typu mi budú vždy chýbať, niektoré časti končia mega pútavo, že človek ihneď, ak môže, púšťa ďalšiu časť. A hlavne celé to je natočené tak, že divák zaplače nad tými našími filmovými počinmi. Len o pár kilometrov severne od nás to robia naozaj na západnej úrovni. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

No tak to jsem překvapená a hóódně překvapená.Poláci mě svojí tvorbou nikdy nenadchli :většinou natáčeli filmy s válečnou a poválečnou tendenční problematikou a to já opravdu nemusím- dosť bolo.Tohle je úplně něco jiného.problematická mládež po americku drzá na učitele ale ti se musí držet zpátky a nechat si ,s odpuštěním,kálet na hlavu i když adolescenti balancujou na hraně zákona...Stuhr je na Oscara fakt čekáte až bude v záběru byste si ho vychutnali.Ten chlap je nacpanej nějakým ...steronem na který se musí ženský chytat jak mouchy.....Ostatní jsou taky dobří ale tady jsou ve Stuhrově stínu.Vynikající režie,kamera kdy neslepnete ze všelijakých filtrů které na ně jinde nasazují aby jakože nepokulhávali pozadu za zaoceánskou smetánkou.Dabing je poněkud nevýrazný.Žádné zbytečné záběry na něco aby se jakože vyplnil čas.Celkově jsem byla mile překvapená ()

Reklama

Aky 

všechny recenze uživatele

Zpočátku mi to přišlo jako banální klišé. Izolovaného malého města se zmocnili bohatí padouši, zkorumpovali policii a ve jménu své hamižnosti terorizují zbytek slušných lidí, přičemž neohoržený amatér nakonec dá všechno určitě do pořádku. V závěru však příběh dostal novou energii a záískal na originalitě, díky čemuž jsem * přidal. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Hurááá. Má to hodně bodů, všichni to chválí, bylo to úspěšné i v jiných zemích - tak honem do toho a kdybych byl náhodou rozpačitý, tak pro jistotu to budu taky chválit. Leda prd. Dal jsem dva díly a mám jasno, že u tohoto nechci trávit čas, protože si raději aktuálně pustím třeba Pád (The Fall). Učitel je laciná polská snaha napodobit temné kriminálky a nejlépe snad i trochu "severského chladu". Nic z toho tu nefunguje a to kopírování místy působí dost uměle a nuceně. Poláci kopírují odjakživa kde co, ale ta kvalita je jiná. ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Námět na seriál sliboval velký potenciál, který byl naplno realizován pouze v první řadě. Navíc hlavní hrdina je těžko uvěřitelný, jelikož toho zvládá opravdu hodně, navíc jeho přípravy hodin tak, aby se z nich dovídal informace od studentů byly hodně dokonalé, také bych chtěl něco podobného umět. Jelikož to vážně není jednoduché, což vím z vlastní zkušenost. Ale třeba se to jednou naučím a vyrovnám se mu. ()

Galerie (243)

Zajímavosti (1)

  • V druhé části série jezdí učitel Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) v českém automobila Škoda Octavia. (Cheeter)

Reklama

Reklama