Reklama

Reklama

Učitel

(seriál)
  • Polsko Belfer (více)
Trailer
Polsko, (2016–2023), 22 h 27 min (Minutáž: 43–55 min)

Hrají:

Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Grzegorz Damięcki, Paweł Królikowski, Józef Pawłowski, Sebastian Fabijański, Aleksandra Grabowska, Piotr Głowacki (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Učitel je jedním z nejúspěšnějších polských seriálů posledních let, který byl uveden v mnoha evropských zemích. Jeho protagonistou je polská hvězda první velikosti všestranně nadaný Maciej Stuhr, syn slavného herce a režiséra Jerzy Stuhra. Nejenom hvězdné obsazení mezinárodně známých polských herců ale zejména ponor do atmosféry menšího města, a jeho problémy s korupcí, životním prostředím, pronikáním ruské mafie, kvetoucím nelegálním obchodem a především osobními zájmy mocných, činí tento seriál tak atraktivním. Díky tomu tento thriller, přesvědčivý v detailech a v rozpracování jednotlivých motivů, přitahuje nejen milovníky tohoto žánru ale celé spektrum diváků. Zkušený režisér Łukasz Palkowski (Bohové, v ČT uvedeno) se ujal první desetidílné řady, na jejíž úspěch pak navázala druhá řada o osmi epizodách. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (52)

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Nějakou dobu jsem ro měl rozkoukané a nakonec musím přiznat, že se tohle Polákům opravdu povedlo. Maciej Stuhr je opravdu výborný a v mých očích trochu herecký chameleon. Viděli jsme s ním doma všechny ty jeho romantické komedie a tady předvedl ještě daleko lepší výkon, než v Rudém kapitánovi. V mých očích je to skvěle namixovaná kriminálka, ze severských vlivů a třeba i britského Luthera (hlavně druhá řada). Překvapila mne druhá řada, kde jsem čekal recyklaci a ono to doslova zařadilo dvojku. A taky jako chlap musím ocenit krásný Polky, kde jsem docela rád, že se do rolí gymnazistech rozhodli obsadit dvacítky. Jinak to má dost kvalitní český dabing (Rimský a spol...) Začíná to podobně jako naše Pustina, nakonec je to teda uplně jiný, ale kvalita v podstatě srovnatelná. 9/10 Asi dám šanci všem těm polským Temným lesům, na které mne láká Netflix. ()

CarloRizzi 

všechny recenze uživatele

Tenhle polský seriál Učitel může bez debat konkurovat dánským seriálům. V posledním díle mi spadla brada, protože takhle překvapivý děj a konec jsem u dánských seriálů dlouho nezažil. Moc se těším na další řadu, ale obávám se, že té první už se asi nevyrovná. Výborný casting, atmosféra a charaktery určitých postav nemělo chybu. Nebudu vypisovat určité postavy, protože by to nebylo fér. Filmy a seriály z Polska poslední době nemají chybu. Kéž by takovéhle konce seriálu u polska viděl u českých seriálů, ale to bude asi můj jeden velký sen. ()

Reklama

sofiapetra 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím říct, že se mi to docela líbilo - i když ty rodinné vztahy tam byly přetažené za vlasy. A hvězda první velikosti Maciej Stuhl na mě tedy zrovna velký dojem neudělal. Ale poslední díl byla dobrá tečka, málokdy se závěr povede a tady se to stalo (vážně mě překvapilo, co se nakonec vyklubalo z nejsympatičtější ženské postavy). ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Maciej Struhr přijíždí na malé město jako učitel na střední školu, jejíž studentku někdo zavraždil a on se dá do pátrání po vrahovi. Postupné odhalování jednoho zločinu plynule přejde v rozkrývání mocenských struktur na malém městě - korupce, klientelismus, obchod s drogami apod. Dobře vystavěný příběh, vykreslení postav a herecké výkony parádní. Poláci si zkusili něco jako severskou detektivku a mně to bavilo tak jako dlouho nic jiného. ()

Kucndo 

všechny recenze uživatele

S Czasem Honoru a Alternatywami 4 zcela jistě nejlepší seriály, který kdy v Polsku vznikly. Nejde se nevyhnout porovnání s naší Pustinou, která vznikla ve stejnou dobu a je vcelku i stylově i vyprávěním dost podobná. Výborná kriminálka s inspirací jak ze severu, tak i třeba z True Detective nebo Killing a rozhodně to nefláká, což se ani od Palkowskiho nedalo nečekat. Dost mě zaujaly herecké výkony a na to, že Maciej Stuhr je jasně největší hvězdou tohoto seriálu, tak jsem rád, že Fabijański s Damieckim podali ještě lepší výkon než on. Paráda, fakt super! ()

Galerie (243)

Zajímavosti (1)

  • V druhé části série jezdí učitel Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) v českém automobila Škoda Octavia. (Cheeter)

Reklama

Reklama