Belfer - no, tak se dělají dnešní seriály...Určitě byla inspirace v severské tvorbě, ale Belfer je dobře zasazen do polských reálií...Jak moc dobrý seriál je, se většinou pozná podle konce, jak moc nám tvůrci odkryjí postavy a poskytnou nám indicie k odhalení pachatele...No a tady jsem překvapen, jak jej scénaristé napsali...Netipoval jsem dobře a myslím, že pramálo lidí dojde k odhalení pachatele ještě před koncem...Herci na výbornou, atmosféra, dialogy...Jo jo, stačí mít dobrý nápad, promyšlený scénář, zápletku, dobrého producenta a točíme...(9.2.2017)

Tenhle seriál jsem jela téměř v jednom tahu, takže to nejde jinak, než abych ho patřičně ohodnotila. Polská produkce stále něčím překvapuje a tohle byl zase jeden z jejich super počinů. Možná se to chvilkama trochu moc zauzlíkovalo, ale vždy se jim to podařilo rozmotat k mému překvapení a že jich je dost, to už tady někdo psal. Ani mně se to nepodařilo prokouknout do mrtě a poslední minuty, kdy došlo na krájení chleba, bylo vyřešený podle mě bezvadně. Jedno slůvko pro Poláky zcela běžné, nemusí titulkáři snad ani překládat, to nejde přeslechnout a ani co do počtu, kterých je ve filmu neurokom.(24.10.2017)

S Czasem Honoru a Alternatywami 4 zcela jistě nejlepší seriály, který kdy v Polsku vznikly. Nejde se nevyhnout porovnání s naší Pustinou, která vznikla ve stejnou dobu a je vcelku i stylově i vyprávěním dost podobná. Výborná kriminálka s inspirací jak ze severu, tak i třeba z True Detective nebo Killing a rozhodně to nefláká, což se ani od Palkowskiho nedalo nečekat. Dost mě zaujaly herecké výkony a na to, že Maciej Stuhr je jasně největší hvězdou tohoto seriálu, tak jsem rád, že Fabijański s Damieckim podali ještě lepší výkon než on. Paráda, fakt super!(13.3.2017)

Velká poklona k severním sousedům. Už dlouho se mi nekoukalo tak dobře na seriál kde jsem si připadal tak skoro doma jako v Pustině. Rozuzlení do poslední chvilky velice utajené, herecké výkony na úrovni, scénář i režie nádherně vyvážené.... Proetě paráda s velkým P(25.9.2017)

Kvalitu polských filmů znám dobře, ale s polským seriálem mám co do činění poprvé. Příběh přináší záhadnou vraždu mladé dívky v malém městě a důsledné hledání viny. Pochopení motivů všech hlavních postav je tak zamotané, že počet potencionálních zabijáků střídavě roste a klesá. Přirozeně rostoucí napětí nenechává diváka lhostejného až do nečekaného konce a musím říct, že to byla "kurwa" paráda.(29.10.2017)