Učitel

(TV seriál)
  • Polsko Belfer (více)
Krimi
Polsko, (2016–2017), 16 h 30 min (Minutáž: 55 min)

Atanas Valkov

Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Grzegorz Damięcki, Paweł Królikowski, Józef Pawłowski, Sebastian Fabijański, Aleksandra Grabowska, (více)

Série(2) / Epizody(18)

Učitel je jedním z nejúspěšnějších polských seriálů posledních let, který byl uveden v mnoha evropských zemích. Jeho protagonistou je polská hvězda první velikosti všestranně nadaný Maciej Stuhr, syn slavného herce a režiséra Jerzy Stuhra. Nejenom hvězdné obsazení mezinárodně známých polských herců ale zejména ponor do atmosféry menšího města, a jeho problémy s korupcí, životním prostředím, pronikáním ruské mafie, kvetoucím nelegálním obchodem a především osobními zájmy mocných, činí tento seriál tak atraktivním. Díky tomu tento thriller, přesvědčivý v detailech a v rozpracování jednotlivých motivů, přitahuje nejen milovníky tohoto žánru ale celé spektrum diváků. Zkušený režisér Łukasz Palkowski (Bohové, v ČT uvedeno) se ujal první desetidílné řady, na jejíž úspěch pak navázala druhá řada o osmi epizodách. (Česká televize)

rikitiki

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vražda jedné dívky se vyšetřuje celou sérii a přesto to bohatě stačí. Na zdánlivě jednoduchém příběhu se postupně odhaluje portrét jednoho provinčního městečka a je to po čertech prohnilý obrázek. Pavučiny vztahů se táhnou do minulosti, hezký povrch zakrývá pořádnou špínu. Vraždu místo policie vyšetřuje učitel.... Ale vzhledem k tomu, jak neschopná a úplatná policie je, by snad byla lepším vyšetřovatelem i školní kuchařka. SHRNUTÍ: Polsko - dobře, ty! ()

gudaulin

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V případě Macieje Stuhra nepadlo jablko daleko od stromu a tatínek může být, myslím, se synkem spokojen. Jeho profesor je dostatečně charismatický a mužný, aby si získal přízeň televizních diváků, a kriminální případ je dostatečně spletitý na to, aby utáhl 10dílnou sérii. Pokud bych přece jen měl nějaké výhrady, tak ke scénáři, který z hlavního hrdiny dělá až příliš suverénního hráče. Vypadá to, jako by polský učitel prošel v rámci přípravy kurzem pro příslušníky speciálních služeb a špinážní praxí. Jinak je ale seriál zaplněný celou řadou postav s velkým potenciálem a logika vyprávění se neohýbá směrem, při kterém bych nesouhlasně kroutil hlavou. Celkový dojem: 80 %. ()

Aky

Zpočátku mi to přišlo jako banální klišé. Izolovaného malého města se zmocnili bohatí padouši, zkorumpovali policii a ve jménu své hamižnosti terorizují zbytek slušných lidí, přičemž neohoržený amatér nakonec dá všechno určitě do pořádku. V závěru však příběh dostal novou energii a záískal na originalitě, díky čemuž jsem * přidal. ()

CarloRizzi

Tenhle polský seriál Učitel může bez debat konkurovat dánským seriálům. V posledním díle mi spadla brada, protože takhle překvapivý děj a konec jsem u dánských seriálů dlouho nezažil. Moc se těším na další řadu, ale obávám se, že té první už se asi nevyrovná. Výborný casting, atmosféra a charaktery určitých postav nemělo chybu. Nebudu vypisovat určité postavy, protože by to nebylo fér. Filmy a seriály z Polska poslední době nemají chybu. Kéž by takovéhle konce seriálu u polska viděl u českých seriálů, ale to bude asi můj jeden velký sen. ()

emma53

Tenhle seriál jsem jela téměř v jednom tahu, takže to nejde jinak, než abych ho patřičně ohodnotila. Polská produkce stále něčím překvapuje a tohle byl zase jeden z jejich super počinů. Možná se to chvilkama trochu moc zauzlíkovalo, ale vždy se jim to podařilo rozmotat k mému překvapení a že jich je dost, to už tady někdo psal. Ani mně se to nepodařilo prokouknout do mrtě a poslední minuty, kdy došlo na krájení chleba, bylo vyřešený podle mě bezvadně. Jedno slůvko pro Poláky zcela běžné, nemusí titulkáři snad ani překládat, to nejde přeslechnout a ani co do počtu, kterých je ve filmu neurokom. ()