Hříšnice

Drama / Mysteriózní / Thriller / Krimi
USA, (2017–2021), 24 h 5 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Derek Simonds

Předloha:

Petra Hammesfahr (kniha)

Jessica Biel, Christopher Abbott, Bill Pullman, Patti D'Arbanville, Teri Wyble, Robert Funaro, C.J. Hunt, Jacob Berger, Adrienne Lovette, Abby Miller (více)

Série(4) / Epizody(32)

Cora Tannettiová (Jessica Bielová) je obyčejná dvaceti sedmi letá žena, která je šťastně vdaná za Masona Tannettiho (Christopher Abbott) a má s ním malého syna. Krom toho, že je Cora spořádanou matkou, je také spolehlivou pracovnicí v podniku svého tchána. Jednoho dne si celá rodina vyjede na výlet k jezeru, kde chtějí strávit slunné odpoledne. Když však Cora začne pozorovat dva mladé páry na pláži, zničehonic popadne nůž, kterým synovi krájela ovoce, přistoupí k nic netušícímu mládenci Frankiemu a začne jej bodat po celém těle. Frankie na místě umírá a Cora je ihned dopravena do vazby. Případ by mohl být vyřešen rychle – bylo mnoho očitých svědků, a i samotná Cora se k činu přiznává, i když sama netuší, proč onu věc spáchala. Vyšetřování se ujímá starší detektiv Harry Ambrose (Bill Pullman), který se nenechá odbýt jednoduchostí současné verze vraždy, a hodlá přijít na to, proč k ní skutečně došlo... První osmidílná řada seriálu Hříšná duše vznikla podle knihy německé spisovatelky Petry Hammesfahrové, jež byla vydána poprvé v roce 1999. Seriál byl dvakrát nominován na Zlatý glóbus za nejlepší minisérii nebo TV film, a také za nejlepší herečku v minisérii nebo TV filmu Jessicu Bielovou. Ta vedoucí úlohu v seriálu ztvárnila vůbec poprvé a diváci ji můžou znát ze snímků jako Iluzionista (2006), Hitchcock (2012) nebo z klasických hollywoodských trháků jako Blade: Trinity (2004), Next (2007) nebo Total Recall (2012). Bill Pullman, představitel detektiva Ambrose, má za sebou bohatou hereckou kariéru, z níž je možné zmínit např. komedii Spaceballs (1987), Lost Highway (1997) Davida Lynche či film Den nezávislosti (1996). (Česká televize)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (27)

Část II. (2020) (S03E02)

Tak fajn, část mého komentáře (respektive recenze) k předchozímu dílu už vlastně neplatí. Barvy se mixují zjevně ve všech vztazích bez ohledu na sexuální orientaci, jistota je holt kulomet:-) Tempo druhé epizody mi sice přišlo slabší, v zásadě mi to ale nevadilo, protože mě děj bavil. ()

Část III. (2020) (S03E03)

I třetí epizodu jsem ohodnotil čtyřmi kousky, ale začíná se mě zmocňovat neblahý pocit, že by mě Jamieho bdělé snění mohlo začít nepěkně otravovat. Už teď se mi zdálo, že jeho myšlenkové pochody zbytečně brzdí děj, ale budu doufat, že se situace zlepší. ()

Část IV. (2020) (S03E04)

No jo, už je to tak, situace se nezlepšila. Z neustálých návratů ke kopání hrobu už mě bolí záda, takže by se dalo předpokládat, že pařbu ve městě uvítám, ale ukázalo se, že to příběhu zrovna nepomohlo, a místy jsem se tak trochu nudil. Žádné nadšení se tedy nedostavilo, a pokud bude série podobným způsobem pokračovat, nebudu rád. ()

Část V. (2020) (S03E05)

Mám nepříjemný pocit, že se seriál, který mě hodně bavil, mění ve třetí řadě v něco, na co se mi už skoro nechce dívat, protože se tvůrci rozhodli děj uměle natahovat velmi podivně vedeným policejním vyšetřováním. Pokud tedy vůbec nějaké probíhá, protože už si tím vlastně nejsem jistý. ()

Část VI. (2020) (S03E06)

V případě šesté epizody se naprosto míjím s většinovým názorem; díl měl sice zajímavější průběh než dvě předchozí části a chtěl jsem původně hodnotit výše, jenže závěr všechno pohřbil. Doslova. Stejně jako jeho nadřízený už i já mám pocit, že by si měl Harry Ambrose říct o penzi, než ho ta postupující demence úplně udolá. Abych zase jen nekritizoval; pořád platí, že Bill Pullman hraje fantasticky (problém je ve scénáři). ()

Část VII. (2020) (S03E07)

Dva dny jsem se odhodlával k tomu, abych si po dvou špatných epizodách konečně pustil osmý díl. Ten mě sice tolik nezklamal (přes mé značné obavy), ale nemohl mě ani zvlášť potěšit, když musel navázat na kiksy z předchozích částí. Tentokrát tedy milosrdně za tři kousky, teď ještě rychle finále, a pak můžu sám před sebou předstírat, že jsem třetí řadu vůbec neviděl. ()

Část VIII. (2020) (S03E08)

Tvůrčí kolektiv se v závěrečném dílu třetí série opravdu "překonal" a spatlal jeden velký srágol, v němž je logika od začátku do konce bita jako žito vším, co přišlo scénáristovi pod ruku. Když si vzpomenu na to, jak se mi líbila první řada, jímá mě smutek. Takový sešup si seriál nezasloužil. ()