Dark

• Německo Dark
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Série(3) / Epizody(26)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (27)

Dark (2017)

DOKONČENO. Těžko by to ještě pouhé tři roky nazpět mohl kdokoli prohlásit, že jedním z nejpoutavějších seriálových výplodů dekády se stane zrovna kousek z německé produkce. A minimálně v mých očích se tahle nenadálá pecka za svých 26 epizod vydrápala až k postu vůbec nejlepšího seriálu, se kterým jsem prozatím měl tu čest. Geniální neotřepaná zápletka, děsivě mrazivá atmosféra a ukrutně chytlavý soundtrack. Faktory, které z Darku udělaly nečekaný fenomén! ()

Tajemství (2017) (S01E01)

Kdyby takhle hutné a atmosféricky silné byly veškeré piloty, koupal bych se v seriálech mnohem častěji. Začínám Němčourům jejich tvorbu hltat čím dál radši. Paráda, jedeme dál! ()

Lži (2017) (S01E02)

Upozorňovali mě na množství mindfucků, ale že se vše tak střídmě rozjede hned v druhém díle? Bravo! ()

Minulost a současnost (2017) (S01E03)

Dle mého o ždibec slabší část, její konec avšak boří opět jakékoli možné lidské chápání a hned se vrhám na dění následující. ()

Dvojí životy (2017) (S01E04)

Trochu vyplňující epizoda, která ale rozhodně neztrácí na kvalitě, jen šetří útoky na racionální chápaní, před kterými se neuchráním v dílech dalších. ()

Pravdy (2017) (S01E05)

Už mi skoro docházejí slova, pomocí nichž bych vyjádřil ohromení z tohoto seriálu. Propojenost dostává další nepochopitelný rozměr. ()

Rozcestí (2017) (S01E07)

Hrátky s časovými liniemi jsou tu. Nic už nebude jako dřív. Hlavně moje mysl, která dostává zase další čočku! ()

Vše se děje teď (2017) (S01E09)

Trochu se nám zamotaly postavy a jejich vztahové problémy, některé trvající i více jak půl století. To nic nemění na tom, že stále čelím nejzdařenějšímu německému televiznímu výtvoru v dějinách. ()

Alfa a omega (2017) (S01E10)

Moc se mi ten cliffhanger s budoucností nepozdává, ale Darku jsem ochotný odpustit naprosto všechno. Jen doufám, že se v druhé sérii nezapomene dovyprávět osudy postav, jako je například Ulrich. ()

Začátky a konce (2019) (S02E01)

Jsem celkem rád, že jsem začal koukat na Dark až nyní, alespoň jsem nemusel čekat tak úmornou dobu na tak očekávané pokračování. Trochu jsem se děsil linky z budoucnosti, ono se ale stále nezapomíná na prastaré události a prohlubuje se dál a dál. A to já na tomto seriálu zbožňuju! ()

Temná hmota (2019) (S02E02)

Každý má své temné tajemství. Už i ti, co se doposud tvářili poněkud nevinně. ()

Duchové (2019) (S02E03)

Chudák Helge trpí celý život pro dobro/zlo celého cyklu a Claudie si jen tak lítá mezi časovými liniemi. ()

Cestovatelé v čase (2019) (S02E04)

Motem celého seriálu je věta, která mi nahání husí kůži na všech možných místech těla: "Ich bin du!" ()

Ztráty a nálezy (2019) (S02E05)

Nejemotivnější scéna, na kterou jsme čekali od první epizody celé show. Ulrich byl vždycky postavou, které nejvíce fandím. ()

Nekonečný cyklus (2019) (S02E06)

Bylo hodně nostalgické vidět všechno idylicky vypadající před tím neutichajícím zmatkem, který odstartoval Michael. ()

Bílý ďábel (2019) (S02E07)

Jestli se něčemu říká láska, tak je to moje opojení tímhle bravurním seriálem, který i pouhou hodinu před finále jedné ze svých sérií komplikuje story natolik, že třetí řada nemůže stačit ji celou vysvětlit. ()

Konce a začátky (2019) (S02E08)

Teď náš život až do června 2020 ztrácí smysl. Cliffhanger jako blázen, snad alternativní svět/y neuberou na kvalitě! ()

Déjà vu (2020) (S03E01)

Skutečně jsem se bál, jestli se s myšlenkou alternativních světů všecko zbytečně překombinuje nebo naopak až příliš ulehčí. U tohoto televizního skvostu je ale samozřejmě realita naprosto jinde a po tom roce čekání tady máme další na mozkové závity útočící osmihodinovku, během níž ani nebudeme stačit dýchat. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě