Reklama

Reklama

Dokonalá loupež

  • Česko Doupě zločinu (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Ray Merrimen se rozhodne se svými muži přepadnout losangeleskou banku. Jeho dokonalý plán však naruší výstřední a drsný šerif. Oběma mužům je jasné, že tuhle akci může přežít jen jeden z nich... V Los Angeles je přepadeno obrněné vozidlo, které slouží pro převoz peněz. Celá akce se však vymkne kontrole a gang pod vedením bývalého elitního vojáka Raye Merrimena je nucen střílet do ochranky i policistů. Přepadení vyšetřuje se svým týmem šerif Nick O´Brien. Výstřední šerif, který málokdy dodržuje pravidla při vyšetřování, pomalu rozplétá síť Merrimenova gangu, který pracuje velice profesionálně a nikdy nebyl dopaden. Merriman se rozhodne po nezdařené akci vyloupit nejstřeženější banku v USA. Jedná se o Centrální banku Spojených států, ve které se nenacházejí klasické přepážky pro zákazníky, ale shromažďují se zde bankovky z veřejného oběhu. Merrimen chce z banky ukrást 30 milionů, které jsou vyřazené ze systému a určené ke skartaci. Celý gang se pouští do složitých a pečlivých příprav. O´Brien neboli Velký Nick si vyhlídne klub, kam prý chodí Merrimenovi muži. Zadrží barmana Donnieho a odveze ho k výslechu. Donnie totiž pracuje pro Merrimena jako řidič. Výslech probíhá v hotelovém pokoji, kde je celá Nickova parta. Donnie pod nátlakem netradičních výslechových metod prozradí Nickovi pouze datum, kdy se má uskutečnit další akce. Jakou banku chce gang vyloupit, se Nick dovídá od Merrimenovy milenky, se kterou Nick stráví noc. Přepadenou bankou se má stát pobočka banky Pico Rivera. Nickova i Merrimenova parta je nachystaná k akci. V pátek opravdu k bance Pico Rivera přijíždí auto s Merrimenovými muži, přepadnou banku, zadrží rukojmí a začnou vyjednávat. Ve skutečnosti jim však nejde o peníze z této pobočky, celé přepadení má šerifa a jeho lidi pouze zdržet. Pod bankou totiž vede kanalizace, díky které se dostanou nenápadně ven. Následuje pečlivě naplánovaná akce v Centrální bance. Nickovi zatím u banky Pico Rivera dojde, že celé přepadení je naoko. Nyní musí rychle zjistit, co má Merrimen opravdu v plánu. (TV Prima)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (432)

verbal 

všechny recenze uživatele

Gudegast se bezskrupulózně vydal na lup a oběť si vybral vskutku směle. Ono totiž vyloupit Nelítostný souboj, jeden z nejlepších žánrových počinů všech dob, přičemž se neobávat, že skončím prošpikovaný vlastníma kulkama a poplivaný roztomilou sadou žalostných vulgarismů na verbalově pranýři, to se dá kvalifikovat minimálně jako pokus o společenskou sebevraždu. Musím však konstatovat, že to frajer k mému velkému přeqapení vcelku důstojně přežil. DzHýt to sice není, tam huhňavý slizák nehonil partičku bukanýrů ze speciálních homojednotek a chybí tomu větší dějová rozmanitost a zkušenější režie, nicméně uplácané je to velkoryse, baví to, odsejpá a v žádném případě neuráží. Žérár Řiťler je mačističtější než MačuPikču, při tom skupinovém honění si šlape zaníceně na jazyk ještě důsledněji, než když hnal bojůvku polonahých fparťanských buverantů do termopylfké foutěfky na kopí roftoužených Perfanů, a jeho nesympatickému testosteronovému kokotovi v kundě z boženky a s umaštěným plnovousem k dokonalosti chybělo snad jen to, kdyby ještě ležérně žvýkal střepy a zastřihoval si bradku hasičskou sekyrou. Nicméně i tak se jedná o dosud nejsugestivnější výkon v jeho panoptiku hormonálně nevyvážených maskulinních megadrsoňů, u kterých si nejedna otylá hospodyňka s gustem mne slimáka jen při představě, že by ji takový krutopřísný ultrabouchač určitě zvládl i úplně sám přetočit na břicho. Ne jako ten proplešlý zženštilý vychrtlý chcípák, co si ho v pominutí míchy před patnácti lety omylem vzala. Prostě solidní, zábavný a dobře zahraný rymejk, kterému slušně rozptýlený verbal odpustil i další, téměř neodpustitelnou do pekla volající čorkařinu, a sice Verbala Negrokinta! ()

POMO 

všechny recenze uživatele

V porovnání s Butlerovými hrami na ochrany amerických prezidentů zjevení. Špinavá krimi s drsnými poldy fungujícími po “gangovsku” a se záporáky, kteří sice vypadají jako vězeňskí hrdlořezové, ale taky umějí být vždy o krok před zástanci zákona. Dobrý scenáristický nápad s hlavní bankovní loupeží (jejím dějištěm), výživné realistické přestřelky. Klasiku Heat to sice kopíruje hodně, ale po více jak dvaceti letech, a hlavně - pokud je to její béčkovější verze, tak je to sakra dobrá béčkovější verze. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Občas človek z kalných vôd vyloví klenot. Partia béčkových hercov sa ocitla v dobre vymyslenom, dobre napísanom a perfektne natočenom áčkovom filme a snaží sa hrať ako Pacino a De Niro, čo sa darí najmä strašidelne spuchnutému Butlerovi, ktorý tu v úlohe hajzlovského, ale nie celkom nesympatického poliša podáva možno najlepší výkon svojej kariéry. Toto som si vychrochtal a chvíľu som uvažoval aj o plnom hodnotení. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak Heat má brášku. Nemá sice vizálně dokumentaristický rukopis mistra Manna a psychologičtější propracovanost postav nahrazuje jednoduchost a přímočarost, ale koho to sere, když při poslední akci ani nedýcháš, Gerard je sexy jak nikdy a140 minut film přeměnuje na tryskoment. Zase jednou chlapi sobě. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Děr ve scénáři to má více, než švýcarský ementál, což si uvědomíte hlavně při ne až tak příběhově zvládnuté loupeži a pak při závěrečně pointě, která je všechno, jen ne chytrá. Přitom by chtěla být něco jako ´Obvyklí podezřelí´. A co tu jinak máme? Střet dvou silných osobností a příběh, který sází spíše na atmosféru, než akci, které se tu stejně na začátku a samém konci dočkáme. Tedy je to takový ´Nelítostný souboj´ ze second–handu, Butler není Al Pacino, Schreiber pak ani zdaleka osobností typu DeNira a Gudegast se na Manna dívá hodně zespoda s úctou. Ale když nebudu srovnávat, pak důraz na postavy, pozvolnější tempo, atmosférické reálie L.A. a ultra-macho Butler, tak jak ho chceme vidět, to všechno mi dost sedlo a ty čtyři mírně nadhodnocené hvězdy dám, navzdory té nevydařené pointě. ()

Galerie (109)

Zajímavosti (20)

  • Keď Nick (Gerard Butler) na začiatku filmu šoféruje ráno domov, v aute mu hrá skladba "What It's Like" od kapely Everlast. Skladba je obsahovo vlastne empatiou voči odpadlíkom spoločnosti, čo sa určitým spôsobom hodí na postavu Nicka. (Real Tom Hardy)
  • Keď si Nick (Gerard Butler) pýta od kolegu Pepto, ten ho vyťahuje zo šuplíka, hoci je viditeľné na stole v zábere predtým aj počas toho, ako ho vyťahuje. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého…

Reklama

Reklama