Dokonalá loupež

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 140 min

Film, který má hodně nakročeno být ve svém žánru tím nejlepším. Skvělé herecké výkony Butlera a Schreibera Vás nutí baštit tuhle loupež celou až do konce! Povedlo se natočit kriminálku, která má fakt koule a točí se mezi policejní jednoutkou vybočující normám a úspěšným zlodějíčkům, kteří chtějí vykrást nejhlídanější a nedostupnou banku ve státech! 85%(11.6.2018)

Malujte si co za hovna chcete, za mě přesně taková ta policejní "ayerovka" (a budiž, malinko rip-off HEAT) pro jaký mám slabost. Drsný mačo charaktery na straně kriminálníků i policie, zábavný obsazení a cool městský přestřelky, naposledy s čím mě potěšilo TRIPLE 9. Butler tu hraje super "cop gangstera", co je svým způsobem větší grázl než banda lupičů v jeho hledáčku, takový fyzický anti-hrdina mu sedí a táhne film i s dvouhodinovou stopáží. Charisma i záporák Schreiber (známý z AMERICAN GODS), má to pár zábavných UFC cameí a vtipnou scénku s 50 Centa dcerou. Srát originalitu, tyhle filmy by měly pořádně vydělávat - chci jich víc.(11.4.2018)

Líbí se mi ústřední myšlenka filmu a to, že v hospodě se vykecá strašně moc. A pokud není barman nedoslýchavý, nebo úplně blbý, tak si může solidně vydělat. Komisař je samozřejmě zase zkrachovalej a i když má hezký dcery a pěknou ženu, tak stejně chrápe s děvkami, což se mu vymstí. Nicméně v práci je nepostradatelnej a i když jde do křížku s bývalými marináky, co mají za sebou několik misí, tak jim v přestřelce stačí i když na rozdíl od nich, jen chlastal a proháněl společnice. A nevadí mu ani ten pivní mozol a plíce nasr*** z cigár. Prostě klasickej zkrachovalej komisař bez kterého to nepůjde a nikdo vlastně neví proč. Stát si vycvičí elitní vojáky a ty potom, když se nemůžou zařadit zpátky do společnosti začnou přepadávat banky. Ještě, že tam maj v záloze ty zoufalý komisaře, kteří se jim můžou směle postavit a ani SWAT k tomu nepotřebují. Tak teď sem vám vysvětlil naprosto přesně proč sem film poslal do průměru. Už mě ty klišé nebaví aspoň jednou za čas bych chtěl vidět film, který je aspoň trochu reálný.(27.6.2018)

„VY NEJSTE TI ZLÍ. TO MY!…“ /// Není loupež (přepadení banky) jako loupež (přepadení banky). A když už musíš loupit (přepadávat), tak bacha, aby po tobě nešel policejní gang G. Buttlera… Bankovní loupež orámovaná úvodní a závěrečnou přestřelkou s pokusem o fajn pointu. To uprostřed – takže plánování loupeže vs. (nestandardní) policejní práce je zajímavý, ale i celkem dlouhý… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju policejní drsňáky. 2.) Chystám se udělat banku. 3.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(21.6.2018)

• Goldbeater

Film začíná přepadením obrněného vozu skupinou maskovaných lupičů. Zdánlivě jde o dokonale odvedenou práci, dokud jednomu z nich nerupnou nervy a nezastřelí jednoho ze svědků, což vede k nemalému masakru (Není vám to povědomé?). Na místo činu poté dorazí skupina poldů pod vedením drsného velitele, který má kvůli své horlivé práci problémy v rodině, a jeho manželka mu to dává sežrat (Ani teď vám to není povědomé?). Potom se střídají scény z osobního života postav, policejních sledovaček, plánování loupeže a mezitím se mezi zlodějem a policajtem vyvine zvláštní vztah. Následuje titulní dokonalá loupež, po které přichází hlasitá a dlouhá finální přestřelka mezi policisty a zloději, zakončená duelem mezi hlavními dvěma antagonisty, a to už divák musí skřípat zubama, protože to je daleko za hranicí pouhé inspirace Nelítostným soubojem, to je vyloženě jeho vykrádačka! A aby toho nebylo málo a aby tvůrci nemohli být osočováni z kompletního okopírování pouze jednoho filmu, přijde posledních deset minut, ve kterých se pro změnu vykrádá jiný notoricky známý thriller z 90. let! Ale zdá se, že to nikomu moc nevadí. Dokonalá loupež sama o sobě má dobrou technickou úroveň, akční scény jsou skvělé a herci obstojní, ale to sprosté kopírování zkrátka přehlédnout nelze. Gudegast je plagiátor.(8.6.2018)

• - Bez ohledu na obsazení herců zůstala většina postav stejná. Pouze postava Donnieho Wilsona (O'Shea Jackson) musela být kvůli věkovému rozdílu trochu přepsána, protože představitel Donnieho byl mladší než skutečný Donnie. (griph)

• - Film nemusí být celý dle skutečných událostí, ale obsahuje prvky z četných pravdivých příběhů, které Gudegast slyšel nebo prožil. (griph)

• - Velká většina natáčení probíhala v Atlantě, aby se využily státní daňové úlevy. (Stoka)