Dokonalá loupež

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 140 min

Butlera nemusím a tady byl mačo fakt na přes držku. Závěr je krapet podbízivý, trochu to smrdí skládáním příběhu od konce, v důsledku mi tam hapruje především chování hlavouna v bance. Udržet mě ale přes 60 minut v neustálém napětí je na klobouček, dost tomu pomohl Martinez. Přestřelka je koncert, zbraně kopou, kluci jsou sehraní a v dopravní zácpě si počínají jako mazáci, na střelnici pár hodin asi strávili. Absenci civilistů, tedy fakt že z padesáti vozů vyběhli jen tři lidi tady rád odpustím, v L.A. jsou holt zvyklí... jedno přepadení každou hodinu? Výše toho dost potírám, tak proč dávám za pět? U podobných žanrovek s čistokrevným původem občas nemůžu jinak. Koho zajímá Heat říznutý Training day, nech sa páči.(3.6.2018)

Tyhle vzkazky o pomalovaných macho borcích na obou stranách zákona, co nemají bicepsy, ale přímo tricepsy, mám upřímně rád, takže jsem byl v klidu a Gudegastovi dlouho odpouštěl to neobratné kráčení v precizně vyšlapaných losangeleských stopách Manna a Ayera (povrchně vykreslené charaktery, nakousnutá rodinná pozadí šumící do ztracena, loupež počítající s předpokladem, že všechny Murphyho zákony odjely na dovolenou). Když však přišel čas na „Donnieho parťáky“ (v originále Fräulein´s Football Eleven), přestal jsem být tranquillo..(24.4.2018)

• spaceboyCZ

Ten film má neskutečný potenciál, který je ale zabit dvěma faktory.. Je příliš dlouhý a úplně bez problémů by se obešel bez středové části, která je jen neskutečně nudnou vatou. A druhým faktorem je naprosto zbytečná rodinná dějová linka Gerarda Butlera, bez které by se film obešel. Na druhou stranu je vše ostatní naprosto skvělé a přál bych si, aby konečná přestřelka v zácpě měla aspoň o dalších 10 minut více.(23.4.2018)

Butler dokonalý, Schreiber charismatický (vidím u něj nadějnou budoucnost). Možná trochu přepálená stopáž, ale uteklo to svižně. Scénář však občas hapruje a konečný zvrat byl zbytečný. Celkově o něco málo horší než třeba The Town nebo Heat, ale pořád solidně natočený a perfektně obsazený heist/crimi film.(30.5.2018)

„VY NEJSTE TI ZLÍ. TO MY!…“ /// Není loupež (přepadení banky) jako loupež (přepadení banky). A když už musíš loupit (přepadávat), tak bacha, aby po tobě nešel policejní gang G. Buttlera… Bankovní loupež orámovaná úvodní a závěrečnou přestřelkou s pokusem o fajn pointu. To uprostřed – takže plánování loupeže vs. (nestandardní) policejní práce je zajímavý, ale i celkem dlouhý… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju policejní drsňáky. 2.) Chystám se udělat banku. 3.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(21.6.2018)

• - Původně měl mít film kolem 160 minut a měl představovat jiný konec. (Stoka)

• - Pro autentičtější záběry byly skupiny herců, jenž hrály zloděje či policisty, různě vyškoleny vojenským konzultantem Paulem Maurichem. (Fildas)

• - Scénář k filmu byl napsán už v polovině roku 2000 a film byl ve vývoji zhruba 14 let, než se jej podařilo zrealizovat. (griph)