Dokonalá loupež

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Drama

USA, 2018, 140 min

Fantastická kriminálna dráma bez klasického happyendu, v ktorej nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá, gangster je drsňák, ale jeho protiklad od polície v podobe Gerarda Butlera je uber drsňák, ktorý sí zásadne putá so sebou neberie, lebo je potom viac papierovačiek. Krása. Lepšie ako posledná Ayerova tvorba.(15.4.2018)

Triple 9². To je úplně to první, co mi vyvstalo na mysl už po prvním shlédnutí traileru. A vlastně to i mnoho společných proměnných. Spousta známých herců, ačkoliv ne úplně hvězd (Gerard Butler už má to nejlepší za sebou), ale prostě obličejů, které odněkud znáte, precizně natočená akce a vlastně i schématicky podobná zápletka. Ačkoliv přesné porovnání z hlavy už nedostanu, myslím si, že kdo viděl zmíněný film, ví přesně do čeho jde. A mě i tentokrát mrzí to nízké hodnocení, jelikož na minimálně 70% to rozhodně je. Překvapilo mě několik linek, díky nímž nafoukne stopáž do 135min a které by se spíše hodily do director´s cutu, ale tempo víceméně nepolevilo a tuhle svižnou jednohubku nemůžu jinak než doporučit.(15.4.2018)

• AppleCore

Hloupá napodobenina Heatu, která se tak strašně snaží na legendární kriminálce parazitovat, že i Butler má potřebu předvádět gesta a grimasy Al Pacina - a diváka to sere od úvodu po závěr. Přitom film nemá ani pětinový napětí oproti Mannovo tvorbě, chybí nosný charaktery, nefunguje tu chemie mezi postavami, natož pak psychologickej souboj mezi dobrem a zlem, přičemž ani akce nemá moc co nabídnout. Film je sice zemitej i relativně drsnej, ale nechytá se ani coby pocta (to si raději dejte Affleckovo The Town), ani jako kopie. Přehodnoťte radši Triple 9 - mnohem lepší, svižnější a údernější "oldschool" kriminálku!(11.4.2018)

Vykrádačka Heat, která se mistrovskému Mannovu kousku ani nepřiblíží, ale po většinu stopáže vysloveně neuráží...Srovnání se nedá zabránit, protože některé scény se Den of Thieves snaží doslova zkopírovat, ale s minimálním efektem...Příkladně to demonstruje závěrečná přestřelka - tam, kde Heat nabízí jednu z nejlepších žánrových městských akcí v centru L.A,. dostáváme silnici a dvorek na periferii a scénáristickou zlovůli, kdy sami policisté záměrně rozpoutají bojovou zónu mezi civilisty..."Gentlemanství" s noblesou tu nahrazují machismus, testosteron a tetování...Dramatický příběh s důrazem na psychologii postav pak překombinovanost...(15.4.2018)

Úvodní přestřelka byla parádní a když se na scéně objevil zlej policajtskej bastard Butler se svým týmem, dávalo to tušit drsnou akční jízdu. To se ale tak úplně nevyplnilo. Dost výraznou roli tu hraje motiv geniální loupeže. Nic proti tomu. Užil jsem si i tuhle linku, ale film to trochu zpomalilo. No a pak tu byly výjevy ze soukromí hlavního hrdiny, které asi měly ukázat, že to není jen tupá mlátička, ale také chlap se srdcem, co má rád svoje děti, ačkoliv do ideálního otce má daleko. Bez toho bych se obešel. V závěru se zase film vrátil na akční vlnu a to bylo jedině dobře. Jen mě už začíná, jak se takřka všichni tvůrci snaží přijít na samotném konci s nějakým zvratem, který staví dosavadní děj na hlavu. Herecky pecka a vedle zmíněného Butlera řádí i Pablo Schreiber. Samozřejmě obešel bych se bez Padesátníka, ale to už je asi nutné zlo. 80%(13.4.2018)

• - Scénář k filmu byl napsán už v polovině roku 2000 a film byl ve vývoji zhruba 14 let, než se jej podařilo zrealizovat. (griph)

• - Bez ohledu na obsazení herců zůstala většina postav stejná. Pouze postava Donnieho Wilsona (O'Shea Jackson) musela být kvůli věkovému rozdílu trochu přepsána, protože představitel Donnieho byl mladší než skutečný Donnie. (griph)

• - Film nemusí být celý dle skutečných událostí, ale obsahuje prvky z četných pravdivých příběhů, které Gudegast slyšel nebo prožil. (griph)