Ozark

• USA Ozark
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)

Série(4) / Epizody(44)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

Recenze uživatele ViktorS k tomuto seriálu (5)

Ozark (2017)

Ozark je jeden z prvých seriálov, ktoré som plánovane dopozeral do konca a musím povedať, že som veľmi rád, že som mu dal šancu. Je to skutočne skvelý seriál a to hlavne pre svoje nevľúdne a temnejšie prostredie, ktoré dodáva filmu tú pravú atmosféru, ale aj pre svoj perfektný scenár a herecké výkony. Veľa postáv tu bolo vďaka svojim hereckým predstaviteľom úžasne a pre mňa už aj pamätne zahratých. Napríklad Jason Bateman a Laura Linney ako manželia Byrdeovci boli úžasné postavy rovnako ako napríklad Julia Garner ako Ruth Langmore či Felix Solis ako Omar Navarro a množstvo ďalších. Dej seriálu bol veľmi zaujímavý a pre svoj vývoj fakt nepredvídateľný čo sa mi páčilo. Každým dielom sa mohlo udiať niečo iné čo divák nemusel čakal. Takisto vývoj postáv bol skvelý. To ako museli opustiť svoj pohodlný život v Chicagu kvôli mexickému drogovému kartelu a začať si získavať vplyv v oblasti Ozark, dostali sa do politických kruhov a museli vyjednávali s FBI aby si zachránili vlastné životy bolo fakt zaujímavé sledovať. Pri každom probléme sa museli vynájsť a keď si porovnám série medzi sebou, tak tam je dobre vidieť tú zmenu zmýšľania a konania. Seriál by som dokázal sledovať aj ďalšie 4 série, ale zasa netreba to preháňať. Niekedy bolo tempo trochu pomalšie, inokedy prirýchle a to hlavne vo finále, ktoré ma nie úplne uspokojilo. Ale tak či tak, účel to splnilo, pretože predsa len v brandži, v ktorej sa Byrdeovci pohybovali nie je nikdy nič isté. ()

Season 1 (2017) (S01)

Prvá séria, je celkom podarená. Od začiatku je jasné o čo v seriály približne pôjde. Presunieme sa do prostredia Ozarku, ktoré pôsobí všedne a miestami pochmúrne, no každým ďalším dielom zisťujeme, že až také obyčajné nie je. Každý jeden krok rodiny Byrdeových tu sleduje FBI a pár domorodcov, ktorým sa nepozdáva jej konanie. ()

Season 2 (2018) (S02)

Druhá séria nie je o nič horšia, ale ani o nič lepšia ako tá prvá. Tentokrát, je hlavnou témou kasíno a problémy ním spôsobené. Veľkým hráčom začne byť politika, no rovnako aj FBI, ktorého už nebaví čakať a tak začne konať. Vyvíjajú sa vzťahy postáv medzi sebou, no rovnako, ako v prvej sérii, ani tu si človek nemôže byť istý komu môže veriť. ()

Season 3 (2020) (S03)

Zatiaľ podľa mňa najlepšia séria plná zvratov, ktorá je každým dielom viac a viac napínavá. Wendy tu prejde veľkou zmenou čo znepokojí jej manžela a tak dôjde k nezhodám čo sa prejaví nie len v rodinnom kruhu. Každá jedna postava tu má svoje miesto a zamieša kartami po svojom. To vyvrcholí do skvelého finále, ktoré začína pre mňa už 9. dielom. ()

Season 4 (2022) (S04)

Štvrtá séria patrí rozhodne k tým lepším a ako finálna séria bola, až na ten záver, perfektná. FBI sa tu rozhodne učiniť kompromis pre Omara Navarra, ale ten, ako sa neskôr ukáže, prestane byť pre Byrdovcov jedinou hrozbou kartelu. Je tu ale veľmi dobre vidieť akou cestou si naša rodinka za tie roky už prešla. 14 dielov tejto sérii prospelo, ale záver bol bohužiaľ z môjho pohľadu trochu nedorozprávaný. Strašne rýchlo sa ku koncu udiali niektoré veci čo ma dosť mrzí, pretože som čakal väčšie a silnejšie finále. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)