Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (CinemArt)

Jara.Cimrman.jr

"Stěhovat ohrožené druhy není úplně legální, ale je to správné." Už jsem si na přítomnost dinosaurů v mém životě tak nějak zvykl, celkem jsme se sblížili a dokonce jsem si chtěl nějakého přítulného pořídit v dražbě, ale mám už doma morče, kočku a tučňáka, což prý není s dinosaury kompatibilní. Nevadí, alespoň se na ně občas mrknu na obrazovce. A tady se bylo na co dívat a bylo co poslouchat. Jen to celé bylo tak nějak o ničem. Ovšem velkolepém. ()

xxmartinxx

Vlastně stejný paskvil jako Justice League, jen ta brutální úřednická úslužnost a zbavení jakékoliv příchuti v komiksové týmovce vynikne, kdežto tady se ztratí, protože jde přece jenom o banálnější námět, takže se i při stejné neschopnosti výsledek míň rozpadá. Jsem každopádně zastánce jedničky (míněno restartu), a když Trevorrowi vytýkali, že nechápe, jak má vypadat bloskbuster, a jen patlá, co ho napadne, stavěl jsem se proti. Mačkám ale ctrl+c a ctrl+v u těch výtek a vkládám je sem. Jediná vykupitelská momentka je noční scéna v gotickém hradu, kde holčičku v posteli ohrožuje dinosaurus, která je naplněním veškerých mých dětských nočních můr po koukání na jedničku (míněno originál). I tenhle záblesk naděje je ale ubit nudou a sterilitou dementní zápletky, neexistující chemie mezi postavami i neschopností vystavět napínavou scénu a okamžitě ji nepopřít. První polovina je ukázkou toho, jak vyvolat absolutní nezájem, kdy vyloženě chcete, aby vás zbytek nudil a mohli jste aspoň zůstat naštvaní. Pak to jde trochu nahoru, i když horší vyprávění si nejde představit (nulové payoffy na všechny budované motivy) - ale jen trochu. Jednička pro mě byla sympaticky meta, i když určitě nevybroušená a kompromisní. Tohle je jen ztráta času. 1 a 1/2 ()

flanker.27 odpad!

Pamatujete toho debila, co spáchal sebevraždu, ale předtím vypustil asi čtyřicet kousků svých mazlíčků jako jsou tygři, lvi a jiná roztomilá zvířátka, mezi lidi? Tak zhruba stejně debilní je tenhle film a jeho závěr tomu nasazuje korunu. Kde skončila myšlenka Crichtonovy knihy? Devalvovaná v nablblém hollywoodském průjmu. Co u Darwina přimělo Bayonu, který se propracoval až do mé topky režisérů, aby se zhostil režie něčeho takového, to nechápu. ()

choze

První třetina s návratem na ostrov a jeho zničením sopkou (to mělo být finále filmu) se ještě dala, ale následné utíkání před dinosaury v jednom baráku mi už bylo srdečně jedno. Byť konec bere celou sérii konečně na nový level. ()

Gilmour93

Už ani v nostalgické rovině fungující atrakce, která se přesunem na Lockwoodovo panství stává epic failem v podobě agresivnější Noci v muzeu. Spielbergova jurská říše zaniká na to, na co říše obvykle zanikají. Na svou rozpínavost.. Za čas mi zůstane v hlavě jen to, že si Claire vzala vhodnější boty a že jediný jazyk, který se dostal k jazyku Owena Gradyho, byl jazyk triceratopse.. ()

Psema odpad!

Čistá lobotomie od začátku do konce. Trevorrow je bohužel scenáristická nula a tentokrát dal dohromady nepoživatelný humus, který se snad ani nesnaží vykročit z vod céčkového direct-to-video zla. Naopak se v něm rochní a stejně jako minule se snaží obhájit vraždění nevinných lidí tím, že si vyhynulý a smrtelně nebezpečný druh zaslouží místo pod sluncem. Neskutečné wtf, které je o to otravnější, čím víc se Bayona solidním řemeslem snaží maskovat, že na scénáři nezáleží, zásadní je hýkání nad tunovým dinosaurem chodícím po zjevně nezničitelné střeše. Nechápu, ale je mi na blití. ()

TeeAge

| Rozpočet: 187 miliónov $ | Tržby: 1,305 milliárd $ | Keď bol Jurassic World podarene priemernou trojhviezdicou, tak Fallen Kingdom je nepodareným priemerom. V skutočnosti si ale tie tri tiež zaslúži, pretože na oko opäť všetko funguje, dobre sa na to pozerá, ale pod povrchom je ešte väčšie nič. Príde mi, že k tomuto filmu nemal blízko takmer nikto zo účastnených... What a pity again... ()

Ainy

V každém díle se vyskytne nějaký hamižný a bohatý nadčlověk, který chce z chudáků dinosaurů vytřískat nekřesťanské peníze. Není díl, kde bych se nesetkala se zákeřnými lidmi, mariňáky a jinými bezpáteřními živly, kterým svědí prsty na kohoutcích kalachů tak, že se nedokáží ovládnout. Fakt jsem zvědavá, co vymyslí teď. Dinosauři mají náhle prostřený stůl, ze kterého jen tak neubude. Musím ale přiznat, že mi celou dobu cvakalo u zadinky. Neustálá rychlá akce od začátku do konce. Ten citový nátlak, když se při opouštění ostrova na nákladní lodi, podívali za sebe si ale mohli odpustit ... To jsem byla doslova nasraná. Jinak cítím, že se to jako celek skutečně povedlo. Nevím ale, jestli bych na to vzala malé dítě, i když jich bylo v kině dost, spíše ne. Je to divoká jízda plná napětí, lekavých scén, útěků, smutku a žraní. ()

3DD!3

Bayona natočil noční můru dítěte. Dinosaurus v pokojíčku! Jsem příjemně překvapený, že dvojku nepojali jako ždímačku peněz a ukuchtili v rámci možností poměrně originální příběh. Plný nelogičností a lidské hlouposti, ale zábavný (jak úvod se sopkou, tak naháněčka viktoriánským barákem). Konec nabízí zajímavý příslib budoucnosti. Už jsem zvědavý na trojku. ()

Kaka

Technicky prvotřídní americký blockbuster, který ale příšel o duší původních dílů a bohužel i o scénář alespoň toho minulého. Slepit takovýhle rádoby navazující patvar muselo dát docela hodně úsilí, ale dělat z diváka pitomce nutné tak úplně nebylo. Pratt ale nezklame nikdy a Ted Levine v nejlepší roli od American Gangster. Průměr horko tězko. Myslím, že už těch dinosaurů bylo až dost. Problém je, že tenhle biják udělal přes miliardu. ()

Spiker01

Pro mě velice příjemný sequel. Je hodně znát, že tradičnějšího dobrodružnějšího Trevorrowa s příklonem k dětským hrdinům vystřídal podstatně temnější J.A. Bayona, jehož Monster Calls ovšem přesně vystihuje spíše jedničku Jurského světa. Už od úvodní scény tohoto dílu je jasně znát, že tady tvůrci hodně citují seňora Spielberga a jeho vůbec první Jurský park a všiml jsem si tak pěti scén, které vyloženě vzdávají hold starému filmu. Také jsem velice rád, že z původních klaďasů se vrátili pouze mí oblíbení Chris Pratt a Bryce Dallas Howard. Nikdo další mi nechyběl a budu rád, když to podobně bude i u třetího dílu, kterému Zánik říše vyloženě vykopává dveře dokořán. A proč tedy ode mě možná malinko přestřelený pětikvalt? Protože jsem se možná ještě více bavil než tehdy před třemi lety, dinosauři nejen mně hodně chyběli a mnoho scén na mě opravdu hodně zapůsobilo. K čemuž dopomáhá i vážnější nota a taková scéna s hořícím Brachiosaurem je vyloženě srdceryvná. Čekal bych, že tentokrát mi bude chybět bombový vyšinutý záporák Vincenta D'Onofria, ovšem pozapomenutý Ted Levine (kapitán z Monka) jej zastoupil více než dostatečně. Velice povedený blockbuster, který je vyloženě vysoustružený přímo pro IMAX, se skvělým akčními scénami běžících dinosaurů a lehce odsýpajícím tempem, u něhož popcorn mizí rychleji, než tučné miliony, které opět potečou na účty spokojených Universalů. Vlastně mě trochu mrzí, že se příště vrací Trevorrow. PS : Potěšilo víceméně cameo Jeffa Goldbluma propálené už v trailerech, který po delší době působí o něco seriózněji (Kdo viděl Ragnarok nebo Grand Budapest Hotel, ví dobře). Škoda, že v jedničce otáleli s Attenboroughem, tam už to ovšem zdravotní stav asi nedovoloval. ()

castor

Už předchozí bráška nevykrádal, dá se říct, že používal to funkční a bavil novinkami, které si Steven Spielberg nemohl přeci jenom před lety „dovolit“. Pochopitelně když už bych si musel vybrat, vždycky raději sáhnu po kousku léta páně 1993. Jenže my chceme zaútočit na peněženky diváků, navíc máme náskok s technologiemi, takže dinosauři jsou ještě hutnější a zajímavější, tudíž nikdo není překvapený, že přišla i dvojka. Jenže stejně jako před třemi lety mi chyběla syrová, dravá a krvavá podívaná, protože dinosauři divocí a nebezpeční jednoduše byli. Tohle je šité pro celou rodinu, prostě sázka na jistotu bez nějakých originálních nápadů. Zápletka je obyčejná, nové postavy jen ječí, charisma hlavních hrdinů je poloviční oproti jedničce. Prostě pásová výroba, ale velmi dobře řemeslně odvedená. Tempo je slušné, akce přehledná, pár momentů vynikajících. Co chceme víc? Silné tři hvězdy. PS: Raději se budu dívat při dalším pokračování na tohle, než sledovat nějakého infantilního šášulu z Avengerů. ()

*CARNIFEX*

Ja mám skrátka pre tento “príbeh” slabosť, a tak napriek tomu, že je to skôr na tri, mne tú štvrtú nedá neprihodiť .. ()

D.Moore

Mrzí mě to, ale kouzlo předchozího dílu (o Spielbergově originálu nemluvě) se tentokrát neopakuje. Co naplat, že dinosauři jsou skvělí a mnohdy přicházejí na scénu stoprocentně hororovým způsobem, když podivný scénář z některých z nich dělá nefalšované akční hrdiny a film má kvůli tomu například rozhodně nejhorší (nejtrapnější) finále z celé série. Chris Pratt je sice fajn, ovšem tentokrát je spíše za supermuže než za toho drzého sympaťáka Owena z Jurského světa, postava Bryce Dallas Howard zase nemá skoro vůbec co říct, na záporáky si (snad s výjimkou Teda Levina) brzy nejspíš ani nevzpomenu... A za největší zradu považuji štěk Jeffa Goldbluma. Škoda toho všeho, protože druhý Jurský svět fakt skvěle vypadá, má několik opravdu dobrých scén (třeba ta s brachiosaurem stojícím na zadních je stoprocentně dojemná) a díky bombastické hudbě Michaela Giacchina také skvěle zní, ale ve výsledku je to s ním dost podobné jako s Jurským parkem 3. ()

kulyk

Proč kdysi kdysisauři vychcípali? Protože se z nich stali ekofašisté, co místo, aby si hleděli prdele vlastní či alespoň svého druhu, pro záchranu nějakých molů nebo červotočů naskákali houfně palicí do zdi. A nyní je na čase, aby podobný osud postihl lidstvo, že? V dálavách, tam za mlhou a příbojem... je ostrůvek, na němž trpí hodná a hebkorůžová desetitunová monstříčka, co si nedávno slušně zastolovala nad pár stovkami humanoidů. Tak to abychom vyrazlili jim pomoci! Je to přece taaak správné. I stalo se. Parta kolem zrzuny zasahuje. A když se tito lunetičtí dobroserové namixují s bezskrupulózními buzinec-many (což se děje vždy, věřte mi), je na průser zaděláno. Zábavná a solidně ukovaná klika od blbince. ()

Niktorius

Nejhorší na tom filmu je asi trailer, který mě osobně sice nalákal, ale zároveň vyspoiloval většinu děje a ty nejpůsobivější záběry (nadto často obsahující pointu příslušných scén). Jinak vnímám Jurský svět: Zánik říše s jeho důmyslnou inscenací a komornějším přístupem (viz třeba pomalé, "hororové", pohyby kamery) jako příjemné osvěžení v každoročním nášupu blockbusterů, co se snaží ohromovat velkolepostí a někdy až ubíjející záplavou podnětů (viz slovníkové heslo "digibordel"). A vážně tam de facto parafázovali parodickou scénu z LEGO Jurassic World? :) ()

Wacoslav1

Filmový víkend Boskovice : Wow tohle jsem nečekal. Po pravdě řečeno po nevýrazný jedničce jsem od toho nečekal vůbec nic. Zatím co vloni jsem se u Dunkerku už po půlhodině nudil tak, že jsem si radši hrál s tabletem, tak tohle byly kurevsky svižný dvě hodiny který jsem si užil. Jasně, že je to stupidní, klišoidní, místy patetický a celý hrozně předvídatelný, ale konečně zase film co nevalí klíny a šílený zvraty do hlavy. Vše je jasně vyložený, ale to mi nevadí a divák se tak může jenom bavit. Část na ostrově povedená, ta na tom sídle ještě lepší. Skvadra dobrých záporáků kteří jsou postupně vtipně likvidováni plus výborný nápady jako třeba ta dražba. Mít 27 mega USD taky si koupím takovouhle zabijáckou mašinu a jak tam hlavnímu hajzlovi utěšeně rostlo konto, tak vydělal víc než Berousek kterej dostal 30 mega ale CZK za tygra. Souboj malý statečný Blue proti tý geneticky upravený potvoře byl taky super. I ty emoce tu relativně fungují. Fanoušek Chrise Pratta už ze mě nebude, ale tady mě nijak nesral. Nečekaná spokojenost a začínám se těšit na trojku. Překvápko roku.80% ()

Davies182

Ač s dobře viditelnou snahou býti citelněji hororovějším než kdy dříve, vytrácí se z Jurského universa napětí. Živočišný, nervydrásající strach o postavy ustupuje velkolepým akčním scénám, drahé výpravě a opulentním trikům. Nestěžuji si. Líbí se mi to. Ale víc se kupodivu bavím u komorní jedničky než rozmáchlé pětky. ()

pepo

Kto cakal od blockbusteru za 170 mega toto, bud bol vestec alebo blazon. A Je to totiz podobne fuck you fanusikom ako predviedli Cuaron s Potterom alebo Johnson s The Last Jedi. Prva hodina je klasicky dobry Jursky park, aby sa to v polovici zmenilo na komorny horor v strasidelnom dome s bubakmi. Samozrejme stale v PG 13 ale s prijemnym Hammer feelingom. Iste, je to rozbite ale celkom originalne (v pristupe) s niekolkymi paradnymi scenami. Tato seria potrebovala po styroch kuskoch konecne zmenit mustru a tu sa to podarilo. Aj ked sposobom, ktory mnoho fanusikov vytoci do nepricetnosti. Ja si vsak tu odvahu cenim a velmi dobre som sa bavil po cely cas. Okrem spielbergovich casti najlepsi Jursky park. Slabsich 8/10 ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá