Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

pursulus

Mé hodnocení všech dílů "Hvězdných válek" v podobě celovečerních filmů (od Lucasovy "Skryté hrozby" po Johnsonův "Poslední z Jediů") a můj názor na ně jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

fabecc1222

Díky této epizodě jsem se před mnoha lety jako dítě dostal k SW. Závěrečná půlhodina je asi tím nejvíce akčním v rámci SW série, a vizuální i choreografické provedení je v této části na výborné úrovni. Také je zde zachycen postupný přerod Anakina, a to i v naprosto šílených scénách na Naboo, při kterých člověk nevěří vlastním uším, jaké dialogy to herci vlastně odříkávají. Každopádně i z nostalgie, a při vyjmutí myšlenek na Naboo to podle mě na těch 5* stále je. ()

Sany33

Príbeh: Dostávame sa do obdobia 10 rokov po udalostiach prvého dielu a z Anakina sa rodí mocný Jedi. Lord Dooku sa pod vplyvom mocného sitského lorda snaží nastoliť chaos v galaxií a celkom sa mu to darí. Našťastie Sajfo Dias dal tajne vytvoriť armádu klonov, ktorá v poslednej chvíli dokáže zvrátiť priebeh klonových vojen, alebo nie? Herecké obsadenie: Ewan McGregor  s dlhými vlasmi, ktoré sú asi pre majstra Jedi povinnosťou a Hayden Christensen s padavanským korbáčikom. tieto postavy sú najviac rezonujúce počas celej časti ako aj celej trilógie. Prevedenie: Lucas si zobral slová kritikov k srdcu a namiesto adolescentnej jednotky sa dostavila trocha temnejšia dvojka, ktorá to politickkými intrigami a šľahaním meča dostáva na dosť inú úroveň. Pocity: Páčilo sa mi jedno, a síce že koniec  nie je úplne šťastný a nie je to povestný príbeh kedy dobro vyhrá nad zlom. nepáčilo sa mi to, že stále nevieme prečo niektoré postavy robia to čo robia. Prečo Dooku prešiel k sithom. Prečo informoval Obivana o tom, že v senáte je sithský lord.... strašne veľa nevysvetlených vecí, a diel potom pripadá iba ako intro k finálnemu dielu ságy, ktorý teda sľubuje veľkolepý zážitok a množstvo zodpovedaných otázok. teda aspoň dúfam. Pridaná hodnota: Prosttredný diel Lucasovej prequelovej ságy, ktorý nám iba posúva príbeh k finále celej série.  87% ()

Kali4

Po několikátém zhlédnutí musím říct, že Epizody I a II se nesmírně liší. Zatímco jednička je hodně staromilská a připomíná starší fantasy pohádky, které Američané točili někdy v 80. letech a které se vyznačovaly jasným a vše zaštiťujícím příběhem, evidentním a naivním soubojem dobra a zla a spoustou papundeklu, dvojce naopak chybí výraznější příběh (vypadá spíše jako několik dílů seriálu poslepovaných dohromady) a obsahuje takřka vše, co moderní generace miluje. Přesto, v jednom ohledu je ohromně starosvětsky sympatická – skutečnou Sílu tu mají starší a zkušenější (v závěru ti nejstarší a nejzkušenější). Anakin jenom kupí chybu na chybu (herecky navíc Christensen dost zaostává a je jedním z nejslabších článků filmu), Padmé je v jeho vleku a Obi-Wan, jak ho mám rád, je absolutně lhostejný k větším plánům a snadno se chytí na „menší rybu“. A tak v závěru vidíme mistra Windu, který jedním švihem sundá nejlepšího mandalorianského lovce odměn, a mistra Yodu, jak suverénně udílí rozkazy generálům, aby je nakonec oba zastínil génius a charisma dvou starých lišáků. Je fajn, když člověk vidí dva dědky nad hrobem, kterak s grácií a chutí tahají za nos celou galaxii. Temnou stranu síly nemusím, ovšem Epizodě II neochvějně vládnou Christopher Lee a Ian McDiarmid, kteří k tomu, aby byli über-mastery, nepotřebují dvojité meče ani potetované ksichty. Skoro všechny postavy jsou ovšem něčím zajímavé (díky „seriálovému“ vyznění se jedná skutečně o hoooodně postav). Málokdo si to možná uvědomí, ale Epizoda II tak, jak je natočená, je pro svět Star Wars opravdu nesmírně důležitá a dává smysl většímu počtu věcí, než si leckdo napoprvé uvědomí. Možná vlivem velkého množství postav nepůsobí konzistentně, postrádá jedinečnou a komplexní atmosféru původních GENIÁLNÍCH filmů a příliš leze do trenek dnešní mladé generaci, ale je nesmírně důležitá a výborně natočená. Victory, you say? Master Obi-Wan, not victory. The shroud of the Dark Side has fallen. Begun, the Clone War has! ()

-ELFKA-

Klobúk dole, triky sú úžasné. Ale to nestačí ani u Star Wars. Zvlášť neodpustitelné sú príšerne klišoidné romantické scény medzi Anakinom a Padmé. Kam sa podela originalita a humor aký sprevádzal Hana a Leiu keď si svojsky dvorili?? Nemám nič proti Haydenovi Christensenovi, ale v tejto epizóde mi strašne lezie na nervy! To čo tu predvádza má od herectva veeeeeľmi ďaleko! Zdvíham hodnotenie aspoň na 3* za skvelý súboj v aréne s milými zvieratkami:-)) Tie *** ale vybojivali trikári, nie herci.. ()

svobik

What the fuck? Pro mě nejdelší film života. Slušná honička v hnusně přepálených barvách, nuda, digitální hnus, nuda, nuda, parodie na Gladiátora, Portman v hnusným oblečku, nuda, pád z letadla, nuda, stylová bitka ve které vládne Joda a pak primitivné rozřešení, na které jsme museli čekat dvě hodiny. Uznávám řemselné kvality a výbornou Williamsovu hudbu (hlavně v klidnějších pasážích je božská), co je to však platné když jsem u druhé epizody málem umřel? Běž se zahrabat, Lucasi! ()

s.e.p.p

Ona se nabízí otázka, jestli se čekání na dostačující technologie vyplatilo. Mně osobně tyhle omalovánkové digitální orgie u Star Wars moc nesedí a působí strašně nepřirozeně. Když si vezmeme původní Trilogii, triky byly na svou dobu úžasné a i v dnešní době působí přirozeně a nenuceně. Tímto nejvíc utrpěla právě Episoda II, která nemá kromě hromady digitálních triků co nabídnout. Děj je nudný, plný nezáživných dialogů a na filmu je opravdu moc vidět, že je jen takovou výplňovou epizodou. Navíc mě strašně iritoval Christensen, který mi k Natalii Portman vůbec nesedl a v novodobé trilogii mi vadí víc než Jar Jar… ()

ghatos

O malinko lepší než jednička. První dva díly nové trilogie jsou téměř zbytečné. Chybí tam propracovanější psychologie postav, přitom to mělo být to nejdůležitější. 65%. ()

drackula

Druhá epizóda mi oproti svojmu predchodcovi už pripadala o niečo svižnejšia. Začali sa tu pomaly predostierať prvé problémy, ktoré len predznamenávajú, čo neodvratne nastane v ďalších epizódach. Minimálne postava Anakina sa začína vymykať profilu poslušného padavana a celá politika okolo republiky sa zaujímavo zamotáva. Každopádne ma úplne odrovnala scéna v ktorej na scénu nastupujú "klonovaný" a samozrejme aj záverečný Yodov súboj. K dokonalosti tomu niečo ešte chýba, ale celkovo určite spokojnosť. 80 % ()

Taio

Najviac prevratov a najdôležitejšie veci sa dozvedáme, ktoré zapadajú do pôvodnej trilógie ako lego a môj obľúbenec Yoda je frajer frajerov a taktiež môj obľubenec Obi-Wan. Premakane dejovo ako aj postavovo a efektami nasýtená podívaná. ()

Guzo

S druhým dílem nové trilogie přichází i další kompletní změna stylu. Pohádkovost se částečně vytratila a nastoupila romantická část, perfektně sednoucí hudba a bohužel dost přehrávající Christensen. Celkový dojem je ale pořád perfektní.. ()

Myrreczech

Postupem času rozhodně nejhorší film z celé ságy. I když nedokáži moje milované Star Wars hodnotit jinak než 5*, tady mám silné nutkání tu jednu ubrat. ()

Joe123

Vizuálne krásne sci-fi. Príbeh je dobrý až na romantický príbeh Anakina a Padme ale aj ten je poriadku. Jango Fett sa naozaj vydaril a dovolím si povedať že je to najlepší charakter z tejto epizódy. 95% ()

KASUGI

Nevzpomenu si, jak to bylo u ostatních dílů, ale tady mě neskutečně iritovalo neustálé mixování dějových linek. Pochopím to u dvou scén, které spolu dějově a časově souvisejí, ale takhle...? - Obi-Wan objeví planetu, která není na mapě hvězdné soustavy. --střih-- Anakin s Padmé sedí v restauraci. --střih-- Obi-Wan letí na planetu, která není na mapě hvězdné soustavy. --střih-- Anakin s Padmé jedou lodí na sídlo. --střih-- Obi-Wan přiletí na planetu, která není na mapě hvězdné soustavy a je mu nabídnuta prohlídka klonů. --střih-- Anakin s Padmé se cukrují na louce. --střih-- Obi-Wan si prohlíží klonovou armádu. --střih-- Anakin s Padmé žerou CGI jabko. --střih-- Obi-Wan si stále prohlíží klonovou armádu. --střih-- Anakin s Padmé se chystají ulehnout. --střih-- Obi-Wan si doprohlížel klonovou armádu... atd. No zkrátka UTRPENÍ!!! ()

Autogram

Gladiátorské zápasy s prehistorickými príšerami mi do sci-fi veľmi nepasovali, a keď sa to zvrhlo na totálnu bitku telo na telo, meč na meč, už to bolo na mňa priveľa. Možno by to na veľkom plátne ukázalo ináč, ale ani s akčnou Natálkou s roztrhaným tričkom mi to veľa nedávalo. Mám veľký problém s hodnotením pri výbornej hudbe aj efektoch, tri hviezdy sú kompromisom pre film, ktorý ma dnes nezaujal, ale mohol pred viacerými rokmi. ()

mirec88

Tento diel je prvý, ktorému dám "len" 4 hviezdičky a to preto, lebo som sa zo začiatku trocha nudil. Ale približne od druhej tretiny sa to začalo vyfarbovať a bolo to už len lepšie a lepšie. Celá tá časť s bojom Jediov proti Christopherovi Leeovi a droidom v aréne bola úžasná. Koniec bol taký smutno-trpký, hoci bol trocha aj veselý. Teším sa na epizódu III a budem mať celú pôvodnú Star Wars sextantovú lógiu pozretú. ()

mkubalikova

Lepší! Jen mi vysvětlete ten největší castingový omyl ve filmových dějinách. Větší dřevo pro Anakina k dispozici nebylo? 80% ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)