Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

Wawer

Kocovina z prvního dílu mizí jen velmi pomalu, hrozného Lloyda nahradil ne o moc lepší Christiansen a od Jar Jara je konečně pokoj, takže to celé může pomalu nabírat na obrátkách a směřovat k největší bitvě celé ságy, která má opravdu silný náboj. Ten bohužel naprosto postrádá vztah mezi Padmé a Anakinem, který vznikne úplně z ničeho a bez jakékoli jiskry, bez jakéhokoli náznaku uvěřitelnosti. Je to tak akorát na ty 3*, ta čtvrtá je za impozantní poslední scénu, která vytváří obrovská očekávání (jenž budou naplněna) ()

RedHot

Je to o poznání akčnější, vesměs ale platí to samé, co jsem poznamenal k prvnímu dílu - je to nadprůměrná oddychovka, není to průlom. ()

Silencia90

Ačkoli nemám ráda války, rvačky a podobné přestřelky, protože je všude chaos a všichni přestanou vnímat co se komu děje, dokud to nepřestane... zde ten chaos není. Přestřelky jsou natočené tak, aby bylo přesně vidět co se děje. Ale mám spíš menší zmatek v tom, co kdo řekl, kdo co nařídil, kdo má jakou moc a co se smí či nesmí, protože jména mi trochu unikají :D ()

kailik

V deseti letech sem na tomhle filmu byl v kine, nezapomenutelnej boj Yody mam pred ocima jeste ted, cely kino silelo ! ()

Narciska

War has begun. Souboj protikladů. Chabé dialogy, trapné křečovité vtipy, jdoucí proti podstatě Jedi, patetická vyznání. Ale ta hudba, ach, síla i romantika. Planety překrásné (písečná Tatooine, rozbouřeně mořská Kamino, město budoucnosti Coruscant, rudá Geonosis), nejkrásnější zelená Naboo (toužím žít tam pokaždé). Kostýmy úchvatné. Vítězství multikulturalismu ve filmu. Vedlejší postavy nezklamaly, originální, zábavné (Dex, C-3PO) a noblesní (Mace Windu, Kamiňané). Anakin a emoce, jež neznají mezí. Padmé a síla ženy. Nevšední akční scény (pronásledování Měňavce či Jango Fetta, hutě Geonosis), megalomanský závěr a frajer Mistr Yoda. ()

ladno

Dvojka nadväzuje na jedničku so skutočnou bravúrnosťou! Prichádza na rad Sila, Republika a mladý Anakin v refelxii týchto faktorov. Konečne sa objavuje i faktor, ktorý mi v jednotke veľmi chýbal - silný strach o hlavného hrdinu a jeho osud. Pri istých pasážach som zatajoval dych. K dokonalosti však stále kúsok chýba. Napriek tomu bez zábran udeľujem 97%. ()

cyphercz

Jedna hvězda za absenci dětských herců, druhá za minimum dementního žabákočlověka. Taky nelogičnostní je o tam o fous méně, než v jedničce, jinak je to ale ten samej dementní Lucasův rukopis (do původní trilogie mu kecalo mnohem víc lidí, tahle nová je čistě v jeho pazourách) ()

Brusíček

Klony útočí jsou pro mě nejdobrodružnějším dílem celé ságy, a zároveň i dílem nejvíce romantickým. Z Anakina se nám krásně začíná rýsovat Darth Vader, Palpatin alias Darth Sidius pomalu začíná ovládat republiku a zajišťuje si pevnou pozici pro budoucí vládu... Viděno na Blu-ray. 90%. ()

rexino

Presne takto to dopadne keď sa do sci-fi mieša romantika. Ja som veľký odporca toho aby sa dávalo do takýchto filmov viac romantiky ako treba. Som veľký fanúšik Star Wars ale toto bolo pre mňa veľké sklamanie a určite najmenej obľúbená časť. Posledný súboj to mohol zachrániť ale bol podľa mňa zostrihaný miestami dosť zle. A možno tento film má na 4* ale dám mu 3 pretože v porovnaní s ostatnými Star Wars to nie je ono. ()

Bozvav

Největším neštěstím dvojky je to, že vypadá jako ukázková reklama na to, co dokážou nejnovější digitální technologie. Děj dle mého dost pokulhává. Nic proti romantice, ale dva aktéři romantických scén Padmé a Anakin působí dosti křečovitě a nepřesvědčivě. Hezká byla scéna, kde Anakin bojuje se svou zlou stránkou. i závěrečná bitka byla dobrá, ale jako celek mě díl Klony útočí tolik nenadchnul. Viděno po druhé a pořád stejný dojem. Za mne max 70%. ()

kamigava

O trochu lepší jak první epizoda tzn. méně Jara Jara Binkse. :-D Ne, teď vážně. Anakin nám vyrostl a zamiloval se. Tolik romance a politiky zde být nemuselo. Navíc když chemie mezi nejslavnějším sci-fi párem historie moc nefunguje. Pozvolný přerod Anakina ve Vadera je ale zajímavý. Sice zde není moc působivých duelů se světelnými měči, ale je tu spor mezi Kenobim a Jango fetem. Ten si z dvojky pamatuji nejvíc. Záhada ohledně armády klonů mě také vtáhla do děje. Závěrečnou bitvou mezi separatisty a klony vrcholí celá epizoda a hrabě Dooku vládne s přehledem. ()

CJFlip

Oproti epizodě I je tento díl temnější a vážnější, což se mi k Star Wars hodí. Očekával jsem tedy příběh podobný epizodě V. Ale srovnávat tyto dvě epizody, je asi nesmysl, protože Impérium je na úplně jiné úrovni (pro mě dokonalý film!). I když se příběh z větší části věnoval milostnému vztahu Anakina s Padmé, o akci nebyla nouze. Ať už bitva na planetě Geonosys, kterou považuji za nejlepší v nové trilogii nebo Obi-Wanům hon na námezdního lovce Jango Fetta. Příběh mi seděl přesně na míru. Hlavní padouch Hrabě Dooku (sith) byl vůbec nejlepší z nový trilogie. Popravdě ho považuji za 2. nejlepšího z celý ságy. Dobrá náhrada za Darth Vadera! A jeho duel s mistrem Yodou je pro mě památnou scénou, která mi vyrazila dech. Na bojový styl mistra Yody jsem čekal zatraceně dlouho. Jestli je něco v tomto filmu vyvrcholení, tak rozhodně tohle! ()

Richie24

Na můj vkus přehršel akce na úkor děje a atmosféry, přílišný důraz na romantiku v podobě zakázané lovestory a protivný Hayden Christensen (možná to bylo i tím, že to hrál dobře, připouštím - ale jak já si přál, aby se z něj ten Vader vyklubal už ve "dvojce"!) mě drobet nazlobili i napodruhé po letech. Samozřejmě, Epizoda II má i své světlé momenty - krásnou Natalii Portman, jako vždy excelentní hudbu Johna Williamse, souboj mistra Yody s hrabětem Dooku a hlavně skvělé předestření děje před Epizodou III. Ale možná právě proto to celé působí jako taková "povinná vata" mezi "jedničkou" a "trojkou". Tohoto pocitu se bohužel nemůžu zbavit. Takže 3 ***. ()

sirien

Oproti ep. 1 Méně trapného humoru a o trochu smysluplnější příběh - ale o co je smysluplnější, o to jakoby byl blbější a tak nějak nudnější. Anakin a ta jeho love story fakt bolí. Hodně. V podstatě jakoby se tady Lucas rozhodl totálně zničit představu Darth Vadera - místo aby ukázal charismatického Jedie zmýtaného reálnými dilematy, skrze která dojde až k temné straně nám je představen pitomej fracek ke kterému si člověk nevytvoří ani respekt ani vztah. Vlastně kromě Obi Wana tam ani neni postava na níž by člověku jakkoliv záleželo. Dál pokračují CGI porno-orgie samozřejmě a celej příběh přeskakuje odnikud nikam. Smutné je, že třeba počítačové hry (KOTOR a další) mají mnohem hlubší a zajímavější SW příběhy, než celá prequelová trilogie. ()

zdeny99

Filmové triky a efekty jsou na té nejvyšší úrovni, podobně jako u Pána prstenů. Jenže kvůli značně komplikovanému ději jsem si to neužil jako běžný fanoušek sci-fi a fanoušek Star Wars. [51967. hodnocení, 946. komentář, 80%, 168. nejoblíbenější film] ()

Trilobitter

Viděno po cca 10 letech od chvíle, kdy jsem to shlédl poprvé. Čas ukazuje, jak křečovitá sračka to je, takže sundávám jednu *. A Anakin je fakt nesnesitelnej, kdybych měl soudit jen dle Klonů, tak bych mu toho Vadera snad i přál. ()

Aurus

0,5/10. O kousek lepší než epizoda 1 ale moc velké zlepšení tu není, tak jediná věc která mě napadá je záporák a to je vše. Příběh je docela ok, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, akce tu je povedená, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě zase sklamání. ()

TostTom

Anakin je simp a blbec, Yoda je fajn a Obi-Wan Kenobi je chad. Tak epizoda II. rozhodně o něco nebo spíš o dost lepší než epizoda I. a bude to asi tím, že příběh byl zajímavější a asi i lépe zpracovaný, nebo třeba tím, že CGI bylo koukatelné. To CGI teda zase není žádný zázrak, ale oproti epizodě I. už tady asi dokážu odpustit úplně všechno. No začátek byl tentokrát celkem svižný, což mě mile potěšilo, ale přišlo mi, že to zase vázlo uprostřed a trochu se to táhlo. Ale ta finální půlhodinka to zachránila a během finální bitvy, což byla vlastně jen akce, tak bylo na co koukat a stálo to zato. Jen mi občas přišlo, že když jsem se díval na klony, tak jsem měl chvílemi pocit, že se koukám na lego film :D   7/10 ()

clump

Milostna linie Anakina a Padme je misty spis usmevna (totalni peklo pak predstavuji vystrizene zabery na DVD, fakt doporucuju si je najit a trpet). Nicmene pri scene jejich dovadeni na rozkvetle louce, kde se pasou velka kravo-klistata a slunce romanticky zapada, se presto vyborne, i kdyz trochu zvracene bavim. Pokud to vubec je vytka, dalsich uz nemam. Tyhle pofiderni sceny proste k Hvezdnym valkam patri. Klony utoci povazuju za maximalne zabavny film s pridanou hodnotou, ktery ma osobitou tvar, vybornou akci, humor i mrazive sceny a temnejsi podtext. Hayden Christensen v roli Anakina mi prijde v poradku a arogantniho asocialniho fracka s doznivajici pubertou predstavuje pro me bez problemu. Ewanu McGregorovi pak role Obi-wana ocividne vylozene sedla, ma sarm a profesionalne glosuje situace. Vynikajici je i soundtrack, pricemz zejmena skladbu Across the Stars radim mezi nejkrasnejsi hudebni motivy cele sagy. Ano, urcite to neni dokonale, sam bych mohl vyjmenovat celou radu dilcich nedostatku, ale proste: pet z peti. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)