Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

Gallagher

O třídu lepší než Skrytá hrozba. Solidně vygradovaný děj. Včera viděno asi po patnácté a už se to pomalu blíží k pěti hvězdám :) ()

Death

Uznavam, ze kouzlo a smrnc puvodni trilogie to rozhodne nema(je to zkratka jiny styl), ale po opravdu hrozne epizode 1, je to docela prijemny krok vpred. Nudit se rozhodne nebudete ani na chvili, pribeh je celkem svizny, efekty nadherne(i kdyz preci jen nektere pusobi jako by vylezli z pocitacove hry:)), hudba monumentalni a bojove sceny jsou take velmi povedene, i kdyz na muj vkus moc sestrihane(tim myslim tu zaverecnou). Je zde hodne momentu, kvuli kterym si film zapamatujete-yoda versus Dooku,utocici klony...bohuzel jsou zde i momenty, ktere bych tam radsi nevidel, ale da se na ne zvyknout(zvykl sem si jakz takz i na prvni epizodu a to je co rict). Celkove slusna podivana, ktera sice neni uplne dokonala, ale jako fanda Star Wars nemuzu dat mene nez 5. May the force be with you. ()

Luksa

Vadí mi trošku vrtkavé tempo v první polovině filmu a některé i na Star Wars přestřelené scény jako například skákání z jednoho vznášedla na druhý při honičce na Coruscantu nebo Obiwanovy kung-fu kopy. Ale jakmile se děj přesune na Geonosis, stává se z toho jedná velká nezastavitelná jízda, která skončí až se závěrečnými titulkami. Sice to stále postrádá kouzlo původní trilogie, i tak jsem byl nakonec velmi potěšen. Hayden Christensen je typově dobře vybrán, ale jeho herectví je třeba ještě dopilovat, romantické scény se dají přežít jen díky Portmanové. Celkově vidím velké zlepšení oproti infantilní a dětinské jedničce, sice rozporuplný a režijně neohrabaný, ale nesmírně zábavný díl. ()

jefff

Nechápu proč to má tak vysoké hodnocení. Vždyť je to strašný. Nuda obřích rozměrů rozprostřená do 137 minut. Jediný kvalitní herci jsou Ewan MCGregor, Natalia Portman a CH.Lee jinak je to děs běs. Ústřední postava Anakina je Haydenem Christensenem zahrána strašně - přímo odporně a hlavně díky němu jsou pro mě nové hvězdné války trapným odvarem starých - dobrých dílů, kde exceloval kupříkladu Harrison Ford. Dokonce i Ewan McGregor, kterého mám, díky Trainspottingu, Hlídači mrtvých či Hranici Života opravdu rád mi v této roli nesedí a výběr jeho, nebyl podle mne nejšťastnější. Smůla, jiné Hvězdné války nejspíš už nebudou, a bohužel sem tomu rád. Už tento díl, který je zaručeně z celé série ABSOLUTNĚ nejhorší a nebylo by mi nejlépe kdyby mou oblíbenou sérii pohřbily snad ještě horší epizody. ()

Almásy

najhorsi diel serie. lucasova scenaristika len skodi uz tak priemernej ,,pseudoromanci" ktoru zachranuje suboj s jango-fettom a zaverecny duel ochromujuceho Christophera Lee a Yodu. ()

pugs

"Ty víš, že tohle nemám rád." - "Pardon, mistře. Zapomněl jsem, že nerad létáte." - "Létaní mi nevadí, ale tohle je sebevražda!" Ci vole, Speed Racer je hovno! Síce o niečo nesympatickejšie ako Epizóda I, no stále sa to drží na dosť vysokej úrovni. Jediné čo mi na tejto Star Wars séríí prekáža sú výkony Haydena Christensena. Ten je naozaj strašný! 8/10 ()

spikey1

Ach Haydene, jak ty mi drásáš nervy. Film, je megatonážní. Čekali jsme na něj a byli jsme jím úplně unešeni... pamatuju si jak jsem v kině vypískl svým mutujícím hláskem:"Yoda bude bojovat"! Je tu všechno co kluk chce vidět. Ten kluk, stejný jako já před těmi pár lety a stejný jakým je stále Lucas. Jenže, zdá se mi to nebo dřív byl dospělejší? Chybí mi ta epičnost všech starých dílů. Chybí mi propracovanost a hutnost dialogů. Každé slovo, které se proneslo ve starých epizodách, zhušťovalo atmosféru, vysvětlovalo příběh, prostě Vás vtahovalo do sebe, tohle co tu sledujeme, je prostě akčňárna. A ten Hayden.... hrozně mě mrzí výběr herce pro roli Anakina. mezi ním a Natalií vůbec necítím chemii, jejich škádlení mi vůbec nepříjde přirozené a s jejich láskou necítím. Vše tu zachraňuje Ewan, který pomalu transformuje v moudrého mistra a má velmi hutné charizma. ()

prasacimor

Tak ako som čítal vo viacerých komentároch, je epizóda II len akousi predohrou a nie celovečerným (veľko)filmom, ktorý síce absenciu poriadneho deja kompenzuje množstvom často nie najlepších efektov, no na vcelku nadpriemernú jednotku to nemá ani náhodou. Zlatý klinec bol Hviezny Tvajlajt medzi Anakinom a Padmé, ktorý bol tak a trápny a ubíjajúci, že som si musel po necelej hodine dať pauzu a zdriemnuť si. ()

NDroo

S odstupem času hodnotím druhý díl ságy jako nejlepší a nejzásadnější díl nové půlky Star Wars, a to jak jeden z nejpromakanější, ne tak rozvleklý jako jednička, ne tak až příliš rychlý jako trojka, pro mě prostě zásadní díl... ()

giovanni3

S touto klasikou v novějším kabátě jsem vcelku spokojen. Bohužel je zde brán obrovský zřetel na vztah Anakina a Padmé a na pozadí tohoto románku probíhá klíčové a zajímavé pátrání se zajímavým koncem. Takže opět jsem se zde kochal scenériemi jak čímkoliv jiným a ač se film v 2/3 rozjíždí, tak to ty 2/3 nezachrání. Bohužel jen 3z5 holt nové série nejsou srovnatelné s klasikou před nimi. ()

Hugo01

Jelikož sem hrozně nadrženej na souboje se světelnými meči, tak se mi dvojka nemohla nelíbit. Závěrečná aréna nemá chybu. Oproti původní trilogii jsou souboje mnohem dynamičtější a mnohem mnohem rychlejší, čímž si u mě dvojka získává 100% ()

venca163

Sice trošku chaotickou (on ten děj není úplně triviální) dvojku mam fakt rád! I když občas vyprávění drobně drhne a Lucas mi ustřihuje silný momenty, který bych chtěl ještě pár sekund vstřebávat (on to dělá úplně v celý sérii koukam, prašivec jeden), tak ta myšlenka přerodu Republiky v Impérium je prostě super vymyšlená! Epizodě II dominuje právě tenhle motiv, i když je pěkně postupně rozložený mezi všechny 3 nový díly. Akční souboje jsou skvělý (honička na Coruscantu, Yoda vs. Dooku (co proti tomu lidi maj? =), aréna, celá závěrečná bitva - jak já jsem po Epizodě I toužil vidět Jedie v bitevní vřavě, paráda...). Film je o dost temnější než jednička. Rozhodně temnější než starý díly (snad jen pětka by se mohla trochu měřit) - a to já mám rád. Jak jsou filmy starý série takový dobrodružný sci-fi akční komedie, tak nový díly (hlavně II a III) nasazujou mnohem osudovější kalibr. Obi-Wan je tu frajer a Padmé je fakt sexy! (90%) ()

Darth_AK

Písek útočí, aneb nejslabší prequel v předaleké galaxii, avšak pořád lepší film než VI a VII díl, stejně jako Rogue One. Celý film kazí milostná zápletka, která je mizerně napsaná a chudák Hayden (nenávist spojená s jeho osobou je značně neoprávněná) to mohl jen těžko dobře odehrát, takové dialogy by nezněly dobře ani do Hankse nebo Neesona. Tento díl jednoznačně táhne Obi-Wan a jeho pátrání, které vede k objevení klonové a obrovské droidí armády. Přesto se však na nejlepší scénu musí čekat až do konce dílu (nástup klonů za imperial marche a Yodova památná věta). Film rovněž oplývá nejhorším prequelovým soubojem, Obi-Wan a Anakin vs. Dooku. Celkově jsou to slabší 4* - scéna ve vesnici Tuskenů perfektní, Yoda největší hláškař a skvělý Ewan McGregor + závěrečná Geonosis battle - to vše jsou pozitiva. Jako negativa se dá jasně hodnotit špatně napsaná romantická linka, špatné fázování prvních asi 30-45 minut a možná lehce Haydenův výkon (ve III se ale již vyhoupl mnohem výše). Klonová válka začala a skončí v nejlepším filmu Star Wars ságy, Pomstě Sithů. "Vítězství? Ne vítězství mistře Obi-Wane. Temná strana dostala se k moci. Začala Klonová válka. ()

P1tr

Klony útočí jsou enormním zlepšením oproti tragické Skryté hrozbě, ovšem ani přesto je nelze považovat za čistě povedený film. Stále se tu nudným způsobem řeší politika, vizuál je stále stejně nevyrovnaný a ošklivě digitální, postavy se chovají zvláštně a trapným momentům se také nevyhneme. Ale najde se i celkem hodně pozitiv a snímek dokáže nabídnout několik zajímavých dobrodružných momentů, odhaluje několik zajímavých tajemství a působí jako celek mnohem vyrovnaněji a k povedenému filmu má již celkem blízko. ()

fiLLthe3DD

Coby náctiletého mně tento snímek naprosto okouzlil - navíc se jednalo o mé vůbec první Hvězdné války, a proto jsem schopen mnohé nedostatky odpustit i teď. Rýpnout si (jako každý) samozřejmě musím do poněkud nezvládnuté romance - dialogy mezi Anakinem a Padmé jsou sice horší než v kdejaké telenovele, ale za mě tahle jejich milostná linie funguje stokrát líp než špičkování a jakože „láska" mezi Hanem a Leiou v Empire Strikes Back (klidně mne ukamenujte). Rovněž mne iritovali jediové, jejichž meditování a sezení na prdeli bylo tou hlavní příčinou pádu Republiky :D Pochválit ale mohu sympatické postavy a obsazení, hudbu a vizuální efekty. ()

Smileface

Dokonalý film a zcela plnohodnotný člen této skvělé vesmírné ságy.Epizoda 2 navíc obsahuje vizuálně nejlépe zvládnutou bitvu v historii kinematografie,která nebyla překonána(Příznivci LOTRa laskavě prominou,ale je potřeba se podívat pravdě do očí) ani bitvou z Dvou věží.Jako odborník na počítačovou grafiku vím o čem mluvím.Jsem rád,že po trochu slabší jedničce mohu dát opět filmu ze ságy Hvězdné války pět hvězdiček :-) ()

3 AM Code

Nebejt to Star Wars, dal bych 4 hvezdy za triky nabite sci-fi s misty dost (opravdu hodne) nekompaktnim pribehem. Jar-o-krypl je diky bohu temer pryc, nicmene film zase postrada akcni scenu, ktera by se aspon priblizila souboji s Darth Maulem z Epizody I. Naopak obsahuje radu zcen, ktere by mi opravdu nechybeli - napriklad naprosto nesmyslna honicka na tovarnich pasech, ktera je stejne stupidni jako ta chodba s letajicimi kladivy ve "Space Quest", s tim rozdilem ze tohle NENI parodie. Vysledek souboje s Epizodou I je tak 1:1 a jsou to zas jen 3 hvezdy. PS: zacinam se fakt bat o osud Epizody III. ()

DeLaMorte

To co se dalo vytknout v první epizodě je zde totálně napraveno!Začíná se zde skládat mozaika velké ságy a mě při sledování tohoto dílu začíná pomalu naskakovat husí kůže tím jak skvěle Lucas naznačuje ať již hudebním doprovodem tak malými detaily k čemu nás chce pomalu nasměrovat...temná strana je cítit a nabírá svou sílu. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)