Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

elanius

(32/2021) Po prvej epizóde nám začína riadne prituhovať. Celý príbeh je kvalitnejší a ku koncu aj temnejší ako jednotka. Znovu sme svedkami dôležitých udalostí, a postupne všetko plynie k nezadržateľnému koncu republiky a jediov. Pekne pripravená pôda na ďalšiu epizódu. (9/10) ()

noriaki

Ne, není to špatné. Já vím že Hayden Christensen je herecké dřevo, že speciální efekty strašlivě zastaraly, a že se atmosféra nevyrovná Epizodě V.  Jenže když se to vezme kolem a kolem, tak tomuhle dílu nic zásadního nechybí. Má zajímavé postavy, skvělé akční scény, exotické lokace, našlapaný děj a nezbytnou romantiku. Druhá epizoda je solidní přírustek do universa Star Wars. Tehdy to někteří nechtěli vidět, ale stačí porovnat snímek s Epizodou VII, nebo nedejbože s Epizodou IX, a vynikne, o jak solidní pokračování se jedná. Vzhled by potřeboval oprášit. Příběh obstojí i dnes. ()

Fleetguard

První hodinku se takřka nic neděje. Vlastně jde jen o nastínění budoucího děje a o milostné scény mezi Anakinem a Amidalou. Děj tedy začíná nabírat na zajímavosti až ve druhé polovině filmu, kdy se konečně dostane do plných obrátek, akčních scén a dokonalích triků! Za zmínku určitě stojí konečný boj v aréně a následný útok klonů. Je prostě nádherné vidět desítky rytířů řádu Jedy jak bojují s ohromnou přesilou nepřítele. ()

Schobul

Tohle že má být lepší díl než jednička? Rozhodně ne, tak roztahaný děj, plný tlachání nemá žádný jiný díl.. Jedna velká nuda, až na ten konec. Za Amidalu a tu bitvu 3* ()

MishKonn

Po pohádkové jedničce konečně párkrát okusíme náznak toho přitvrzení, jenž přijde s Anakinem v epizodě III. Postavy buď dospívají, nebo se vybarvují, atmosféra přituhuje a skoro každý záběr je setsakra cool. Od úvodního přistání, přes jízdu na speeder-biku napříč Tatooineskou pouští při nejlepším hudebním motivu z jedničky, až po velké finále v aréně na Geonosis. Pořád to ale neni taková jízda, jakou nám ukázalo Empire Strikes Back, nebo třeba Revenge Of The Sith. ()

nevermore

Efekty a scenerie je dalece lepší, než v Epizodě I. I atmosféra je lepší. Nelíbí se mi ten románek Anakina a Padmé. A taky mistr Yoda, je opravdu charakter: když spadla z lodi Padmé, povídá Obi-Wan Anakinovi: "Padmé by primárně plnila povinnost, tak to má být". Poté je třeba zneškodnit primárně hraběte Dooku, ale mistr Yoda raději zachrání 2 zraněné rytíře Jedi. Hmmm ()

hroubek

Druhá část nové trilogie Star Wars má jednu výhodu oproti jedničce a to méně Jar Jar Binkse a kupodivu jednoduší děj, než v jedničce. Ale to jsou snad jediné změny oproti jedničce .Lucas kupodivu zrychlil děj, který je o dost akčnější, než v minulém filmu, ale ani touto fintou nezabránil patosu a trapným scénám, kterých je tu dost. Musím přiznat, že mě dostala závěrečná velká bitva v aréně a souboj hraběte Dooku s mistrem Yodo a přes všechny tyto kladné věci mi připadá tato epizoda jako nejslabší z celé ságy. ()

Danny F.

Mám-li být jen trochu objektivní, musím pochválit efektní stránku děje. Není to moje parketa, ale je to mnohem koukatelnější. Myslím si že půjde o další kult. 60% ()

venalce

Dvojka přinesla hlavně zajímavé nové postavy a vizuální požitek z Coruscantu (a mně poslední kapku do poháru trpělivosti s českým dabingem). A teď k ději: Celou dobu budete dumat, co Padmé na Anakinovi vidí, když on se chová jak pubertální panovačný spratek a ona je rozvážný politik s dlouholetými zkušenostmi. Ještě že je tu hláškující Obi-Wan a Yoda, který se na první pohled nezdá, ale je to pěkně mrštná potvůrka. ()

Mishqo

70-75% ... Rovnaké pocity ako pri jednotke. Hudba, zvuk, vizuálne efekty sú parádne ale zase mi niečo chýbalo. Možno presvedčivosť a väčšia prirodzenosť. Herecké výkony dosť slabé. A scenáristicky tiež dosť také pozlátané na poslednú chvíľu. A možno nejaký náboj a iskra alebo niečo čo by viacej oživilo ten dej. I keď niektoré scény boli strhujúce. ()

harryy

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia urobila oproti slabšej jednotke obrvoské pokroky. V tomto dieli uvidíte množstvo nových príšer, príšeriek a strojov, ktoré potešia každého fanúšika SW.. Či už sú to nové vesmírne lode prevážajúce utečencov, klony tri krvilačné beštie v aréne na planéte Genosis. Nové prostredia sú taktiež dokonalé. Mne sa najviac páčila upršaná a zavodnená planéta Camino.Epizóda dva je oveľa pochmúrnejšia, vážnejšia a lepšia než veselá, detinská jednotka. To považujem za najväčšie plus. 88% ()

romajz15

Tenhle díl je z velké části docela nudný a pouze vyplňuje mezeru mezi pěknou jedničkou a fantastickou trojkou. Avšak musím dát 4*. 1* za Yoda vs. Hrabě Dooku, 2* za úžasnou bitvu o Geonosis + aréna, 1* za planetu Kamino. Přesto je to podle mě nejslabší díl série a nebýt scén na Geonosis dal bych 2*. (vím, že to odporuje tomu, co jsem psal před chvílí, ale i bez Geonosis by 1* byla málo) ()

VanTom

K samotnému příběhu ani nemám připomínek, ale na to, kolik toho musel převyprávět, se překvapivě nic moc záživného nedělo: vyšetřování neúspěšného atentátu i "červená knihovna hadr" teenagerská romance se nesly v takovém "ticho před bouří", respektive "musí se to stát" módu, takže v žádném okamžiku nestrhly (i kvůli suchopárné režii). A předigitalizované akční scény pak silně zaváněly samoúčelností (viz celá továrna na výrobu droidů nebo gladiátorská aréna, obé s "vtipným" motáním zmateného C-3PO). ()

Yoda sama

Trpí to rovnakými problémami ako Phantom Menace (scenár, herci) a niektoré efekty, obzvlášť tie skoro artworkové pozadia majú menšiu životnosť ako originálna trilógia. Má to asi najhoršiu romantickú linku ever (i hate sand atď) a trápny ukňučaný Anakin je na zabitie. Jediná zaujímavá scéna s ním je smrť jeho matky, je z toho cítiť náznak temnej strany. Ale zároveň to má celkom fajn detektívnu linku s Obi-wanom (prerušovanú spomínanou romantikou) a čokoľvek po tom je celkom fajn zábava a ku konci, kedy je šanca vidieť naposledy pokope Jediovcov a súboj s Dookom, má v sebe dokonca aj niečo ako napätie. Po rokoch pozerania to je asi druhí najhorší diel pretože toto má v sebe aspoň istú dynamiku a predzvesť vecí budúcich. ()

lykan9

Určitě mnohem lepší než epizoda 1. Jen opět nejsem spokojený s obsazením postavy Anakina. Hayden Christensen se mi zdál toporný a vůbec takový nezáživný na to, že hraje postavu jednoho z nejobávanějších záporáků všech dob. Ostatní již však sedělo jak mělo. Obzvlášť Ewan McGregor a Natalie Portman se již vžili do svých rolí a byli úžasní. Jinak pokrok v animaci a tricích byl doslova hmatatelný a celý film byl tímto slastí pro oko. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)