Hodnotenie v modrých číslach je pre túto sériu kruté a neadekvátne. Porovnajte to so sériou 10, naozaj na tej istej úrovni? Minimálne 6 dielov úplne parádnych (Plus jedna, Ghouli, Kote, Sledujúci, Dúverne známy démon, Nic netrvá večne), dva celkom uchádzajúce mytologické, jeden nepodarený a jeden komediálny (rozumej trápny). Výsledok nie je vôbec tak slabý. Za mňa 4*.(15.12.2018)

• Likan7

Jedna obrovská prohra. Po konci desáté série jsem byl naštvaný, měli parádní sci-fi závěr, jen totálně otevřený. A teď přišla jedenáctka, a já se cítím naprosto podvedený. Přestavte si, že sledujete Pána Prstenů a na konci Návratu krále se Frodo probudí ve své posteli. Dafuq? Tak přesně taková je nejnovější (a pevně doufám, že poslední) série Akt X. Hororové díly chybí, nebojíte se, hlavní dějová linie, která trvá 11 sérií, je neskutečně odbytá. Scénář tu téměř není a všichni se jen motají v kruhu. Gillian potvrdila, že se do seriálu už nevrátí, takže snad nedejbože někoho nenapadne pokračovat bez ní. Už tady je ona to jediný dobrý. A ještě poslední 2 minuty deváté epizody.(31.12.2018)

Kdyby se rozvinuly díly "MŮJ BOJ", tak bych i uvěřil. Co se atmosfery týče, dva díly by se ještě do složky Akt X zahrnout taky daly-o prokletému městečku a ti, jak si pochutnavali na koktejlech z čerstvých jater, plic a jiných dobrotách, ale zbytek byla natahovaná blábolovina a seriál nikam nezpěje. Pokud se to má dále odehrávat bez Scully, jak kdesi Carter prohodil, tak nemám zájem.(12.9.2018)

To že první epizodou 11. řady zazdili vyvrcholení série desáté bych ještě přežil, ale to co následovalo už bylo jen těžko rozdýchávatelné. Úvod do 11. řady je prostě hrozivý. Celé je to amatérsky napsané až běda a je vidět, že ani hlavní dvojka si s tím herecky vůbec neví rady. Pak ale přišlo na řadu pár velmi povedených samostatně stojících epizod, kterým vévodí perfektní Ghouli, která mi připomněla vrcholy celých Akt X. Finále mě nicméně zklamalo. Je to zase celé uspěchané a zkratkovité - vlastně jako mytologická linka protkaná celým revivalem. Režijně i herecky to jde sice od poloviny série strmě nahoru, ale scénář těžce nestíhá. Nehledě na to, že jako celek to není absolutně konzistentní a spíš se mi zdálo, že si tvůrci udělali z celých Akt X prdel. A to mi, jakožto pravověrnému fandovi původních sérií trhá srdce. Komediální a sebereflexní epizody sice odjakživa k Aktům X patřily, ale v případě 11. série na tak omezeném prostoru těžce nefungují. Duchovny s Andersonovou jsou často velice toporní a nezdálo se mi, že za to může jejich (ne)herecký um. V kvalitních epizodách totiž hráli velice dobře a byly z nich jejich charaktery cítit. Ale byly tu i epizody, které neměly s Mulderem a Scullyovou nic společného. Za mě tedy jako celek velké zklamání. Další sérii už prosím ne!(8.5.2018)

Jakmile jsou tu samostatně stojící epizody, tak fungují když ne výborně, tak prostě alespoň dobře, všechny, ať už jsou horrorové, mysteriozní, nebo sebeparodické. Bohužel, díly, které by měli být vrcholem velké, mimozemské dějové linky, která vede seriálem přes dvě stě dílů, jsou hrozně odfláknuté, béčkové a trpí nedostatkem dobrého scénáře stejně, jako mořské želvy světelným znečištěním a plastovým odpadem. Na některé díly se hrozně rád podívám znova, ale na některé chci co nejdřív zapomenout a hodlám předstírat, že neexistují.(18.7.2018)