Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Trevor
  ***

  To čo dokázali s Aktami X spraviť Darin Morgan a Glen Morgan v 11 sérii sa Chrisovi Carterovi nepodarilo za predchádzajúcich 10 ani raz. Takto znevážiť fenomén jednej generácie sa ešte hádam nikomu nepodarilo. Ak by nebolo niekoľkých dobrých epizód verných osvedčeným témam okultizmu či neprirodzených bytostí, tak by jedenásta séria hádam ani nestala za pozretie. Takto aspoň v niektorých momentoch pripomenula, prečo boli Akty X svojho času fenoménom, akým je teraz Hra o tróny. Vďaka za tých pár skvelých epizód, ale nastal čas nechať Muldera so Scullyovou odpočívať a užiť si dôchodok, kam už, bohužiaľ, patria aj Akty X.(15.5.2018)

 • noriaki
  ****

  Jedenáctá série pokračuje v duchu desáté. Kvalita je nevyrovnaná a mytologické díly patří k těm nejhorším. Velkým pozitivem je vzestupná tendence. První díl je mizerný, druhý zajímavý, třetí starosvětsky skvělý (klidně by mohl patřit někam do prvních let seriálu), čtvrtý excelentní (v parodických epizodách jsou kupodivu Akta-X v dnešní době nejsilnější). Až u pátého dílu moje nadšení ochladlo. Stačilo ovšem na to, abych na setrvačnost dojel až do konce. Tenhle seriál má pořád co říct, i když se občas trochu zakoktá.(1.6.2018)

 • Varan
  ***

  Akta X jeden z nejlepších kultovních seriálu, jaký byl kdy vytvořen. V roce 2016 byla vytvořena 10. série, která se společně s touto nepovedla, do 8. série jsem každý díl hltal, ale od dvoj dílu Dnes se nic významného nestalo a celkově 9. série klesla u mě nadšení ze sledování celého seriálu. Rozhodně tato a 10. série se nepovedla(18.8.2018)

 • JohnCZ
  ***

  To že první epizodou 11. řady zazdili vyvrcholení série desáté bych ještě přežil, ale to co následovalo už bylo jen těžko rozdýchávatelné. Úvod do 11. řady je prostě hrozivý. Celé je to amatérsky napsané až běda a je vidět, že ani hlavní dvojka si s tím herecky vůbec neví rady. Pak ale přišlo na řadu pár velmi povedených samostatně stojících epizod, kterým vévodí perfektní Ghouli, která mi připomněla vrcholy celých Akt X. Finále mě nicméně zklamalo. Je to zase celé uspěchané a zkratkovité - vlastně jako mytologická linka protkaná celým revivalem. Režijně i herecky to jde sice od poloviny série strmě nahoru, ale scénář těžce nestíhá. Nehledě na to, že jako celek to není absolutně konzistentní a spíš se mi zdálo, že si tvůrci udělali z celých Akt X prdel. A to mi, jakožto pravověrnému fandovi původních sérií trhá srdce. Komediální a sebereflexní epizody sice odjakživa k Aktům X patřily, ale v případě 11. série na tak omezeném prostoru těžce nefungují. Duchovny s Andersonovou jsou často velice toporní a nezdálo se mi, že za to může jejich (ne)herecký um. V kvalitních epizodách totiž hráli velice dobře a byly z nich jejich charaktery cítit. Ale byly tu i epizody, které neměly s Mulderem a Scullyovou nic společného. Za mě tedy jako celek velké zklamání. Další sérii už prosím ne!(8.5.2018)

 • Davies182
  ****

  Nikdá bych nevěřil, že to napíšu, ale když píše a režíruje Chris Carter, je to peklo a nová Akta X v tu chvíli vypadají jako výtvor dítěte z mateřské školky. Naštěstí je v 11. sérii dost prostoru i pro ostatní tvůrce, a právě v těchto okamžicích se na televizní obrazovky vrací to nejlepší z devadesátých let minulého století (tři epizody dokonce bez problémů dosahují ranku sta procent). A tak tedy oběma agentům držím palce i dál, jen ať na ně co nejméně sahá jejich duchovní otec. Hořkosladké zadostiučinění.(25.3.2018)