Typ filmu, ktorý ma vždy donúti pátrať a dozvedieť sa niečo viac o jeho reálnom základe. Karen Silkwoodová žena, matka, odborárka a ešte mnohé iné. Jej smrť vyvolala hromadu otáznikov a do dnešného dňa zostala zahalená rúžkom tajomstva. Žena, ktorá sa rozhodla pre nerovný boj, ktorý z nej v očiach niektorých urobil hrdinku. Ona však bola len obyčajným človekom a množstvom chýb a nedokonalostí. Meryl Streep, ktorá ju v tomto filme stvárňuje o nej povedala: "Bola jednou z tých ľudí, ktorí nemajú radi autority. Bola osobnosťou, ktorá rada vyrába problémy. Z jednej časti bola úprimne rozhorčená podmienkami v továrni a nebezpečenstvom, ktorému boli robotníci vystavení na strane druhej ju lákalo dobrodružstvo s tým spojené." Nech to bolo tak či onak na základe jej životného príbehu vznikol tento zaujímavý film, ktorému kraľuje skvelá Meryl. Len škoda toho príliš naťahovaného deja. Videné v rámci Season challange tour.(1.12.2015)

Oni by aj tak umreli, veď jednu za druhou fajčili, ešte aj v jedálni do jedla si popol klepali. Aspoňže anti-jadroví aktivisti sa majú čoho chytiť, a to nemyslím ironicky, je to najväčšie pozitívum celej kauzy, aktivisti v nej dlhé roky hľadali argumenty. Práve tá politicko-ekologická atmosféra je to najpútavejšie, čo film ponúka.(24.3.2014)

Přestože od zrodu filmu Silkwoodová uteklo již 27 let, já jsem ho zhlédla teprve nedávno. Po pravdě jsem čekala, že to nebude to pravé ořechové, ale byl to opravdu skvělý film. Mike Nichols a jeho specifický pomalý režijní styl, námět podle skutečné události. Ještě v půlce bych možná zvažovala nižší hodnocení, jenže tenhle příběh mě dojal aniž bych chtěla. Dříve v uhelných dolech měli dělníci kanárky, když umřeli poznali, že uniká plyn a dnes je ten pokusný králik člověk . Každá práce má svá rizika a kontakt s radioaktivními látkami sebou nese i dnes vysoké riziko.(13.7.2010)

Opět pomaličku doplňuji kinematografii své oblíbenkyně Meryl. Bohužel, starší filmy se shánějí těžko a televize si na ně také nevzpomínají, takže jsem vděčná za každý další, na který se můžu podívat. Na Silkwoodovou jsem se těšila jak malá holka - silný příběh podle skutečné události a opět skvělá Meryl, a to v jedné z nejlepších jejích rolí. A ano, příběh silný a jímavý, Meryl skvělá jako vždy a zároveň trochu jiná. Cher mě taky překvapila, ani jsem si neuvědomovala, že to je ta plastiková zpěvačka s bílými vlasy, jak ji mám zafixovanou. Opět jeden skvělý film, u kterého vám pomalejší tempo nebude vadit a film si užijete.(4.5.2013)

Čekala jsem něco na styl Erin Brockovichové, ale tohle mě prostě nebavilo. Myslím si, že tenhle snímek zaujme jen některé diváky. Není tam moc vtipu ani akce, je to takové zdlouhavé. Nezachránilo to ani hvězdné trio, ze kterého se mi nejvíc líbila teda Cher. O příběhu samotné Karen Silkwoodové jsem teda nic nevěděla a z filmu jsem si toho taky moc neodnesla, protože pro mě byl nezajímavý a místo abych sledovala děj, přemýšlela jsem nad něčím jiným.(13.9.2017)

• - Karen Silkwood vyzařovala 40x více radiace, než je maximální bezpečná hranice. (D3VIL)

• - Pitva Karen Silkwoodové prokázala, že několik jejích orgánů byla kontaminováno plutoniem. Několik let pak následovaly různé soudní procesy, které nakonec vyústily v případné mimosoudní vyrovnání ve výši 1,3 milionu amerických dolarů. (jezurka42)

• - Název a lokace továrny na plutonium, kde Karen pracovala, byla Kerr-McGee Cimarron Fuel Fabrication Site, která se nacházela v blízkosti Crescent v Oklahomě v USA. Film však v Oklahomě vůbec natáčen nebyl. (jezurka42)