Série(2) / Epizody(16)

V krušných počátcích zombie apokalypsy se skupina zcela neznámých lidí musí semknout a najít v sobě sílu, aby dokázali přežít a dostat se zpátky ke svým blízkým. (Netflix)

Fredolino odpad!

vydržel jsem to do 4. dílu a stále očekával, že se něco rozjede, že se začne něco dít. Ale bohužel nic. Nějak jsem nepochopil, a to myslím bez jakéhokoliv napadání postižených, proč hluchoněmého vodí za ruku, jako by byl slepý, ale on se orientoval velmi dobře. Nepochopil jsem, proč "hlavní hrdinku" její průvodce ještě nevzal po držce, vždyť místo aby hledala své dítě, tak akorát se snaží o to, aby je někdo sejmul, třeba ve škole. Nechápu půl hodinové výlevy srdce a to kohokoliv, nepochopil jsem se, že člověk, který neumí anglicky a stále žvatlá v rodné řeči, najednou rozumí všemu, co se říká. Prostě je to nesmyslný blábol, který je akorát ztrátou času. Je tam vlastně jedna věc, která je dosti přesná a týká se lidí, dojde k neštěstí a lidi místo aby drželi při sobě, ta si jdou po krku a u některých se projeví jejich skryté touhy po vraždění, tak to sedí, to jsme celí my, prostě jsme se jako druh nepovedli ()

bender111

Nechápem tie hodnotenia. To to je maximálne nedoceneny zombie seriál. Žiadne trápne sračky ako Walking Dead, kde za to stala len prvá séria, ostatne série boli telenovely o vzťahoch, životných situáciách a podobných srackach. Toto je celkom napínavá, kvázi oneshot akcia,ktorá sa snaží pojat zombie apokalypsu trochu inak. Takto si predstavujem, že by to reálne mólo vyzerať, keby svet šiel do zombie sraciek 🙂🙂 ()

jenspifa

První série se mi moc líbila, trochu jinej styl vyprávění, a to mě právě bavilo. Teď jsem zhruba v půlce druhé série, která je možná ještě lepší, než první. Více po doražení ()

Phillippus

Napínavé, realistické, bez debilnych emócií a nezmyselných filozofických kecov o vzťahoch, ktoré kazia walking dead. Zombies sú nekompromisné divoké zvieratá, ktoré sa s nicim neseru. Keď sa objavia na scéne, každý sa prace a pri ich konfrontacii so živakmi majú skoro vždy navrch. Žiadne nablble srandicky, žiadne rambovske headshoty. Je ich hodne ťažké vykynozit. Slušné tempo, neustále sa niečo deje. Dĺžka epizód je tu plusom. Pocas druhej série zvyšujem na 5. Má to grady, je to brutálne a bezutesne. Oveľa lepšie ako roztahane ako ukecane walking dead. ()

Titi14

Rozumím všemu, zombie se zdravých lidí se stávají zombie, čím víc zombie, tím hůř. Co ale co nepochopím nikdy, proč se po transformaci člověka na zombie stane zombi skoro nesmrtelná. Respektive zdravé děvče srazí na ulici auto, v bolestech a se zlomeninami téměř umírá, když v tu se z ní stane v zombie a po chvíli vstane a v atletické formě nahání jiné ciivlisty po předměstí. Co víc, vůči kulkám palných zbraní je téměř imunní. Jakože prostřelená holeň zombie nebrání v pohybu, prostřelená žebra nejsou bolestivá, střelba do ruky neznemožňuje zombie bojovat? ()

kotrlak

To si takhle jednou sednou spolu v báru (americkym) Hyams a Schaefer a Cox a po pěti long neck Bud a sedmi straight shots of Wild Turkey si řeknou "Dudes, už tady dlouho nebylo nic vo zombikách. Splácáme něco dohromady, lidi to maj rádi a většina to zbaští i s navijákem. Kromě toho je to kvalitní family entertainment, prostě sázka na jistotu! A když to uděláme i liberálně korektní, prdnem tam semtam ňákýho čmouda nebo chinka co ani neumí naši americkou řeč, tak vo to líp." Mno, tak jsem se podíval na pár epizod a říkám si: "Má ještě cenu po 'Walking Dead' točit tuhle šmíru??! ()

Mar.Fo

Tady se ti zombici jen tak nedají, dokonce i běhají a skáčou, nicméně kulka mezi oči to řeší jako obvykle. ()

mozartka

Úžasný seriál, který utekl raz dva až mi to bylo líto... Sledovat jak jsou lidé v takovéto situaci nepředvídatelní. Musím uznat, že některé scény byly hodně napínavé a člověk ani nedutal, já se rozhodně bavila! ***** ()

JardaMar

Pro mě mnohem, mnohem zajímavější než současné či nedávno minulé série walking dead s mravokárnými dloooouuuhými dialogy. ()

dezibook

Jsem někde u 5. dílu, zatím asi takto: Napjatá atmosféra, sympatičtí i antipatičtí herci, sprintovací zombíci, ke kterým opravdu jen nepříješ a nepíchneš do hlavy, jak ve Walking Dead, musíš prostě zdrhat a ani to ti moc nepomůže, protože ty svině si tě pěkně nadběhnou nebo proskočí skrz plot, no prostě pecka survival. Co mi někdy vadí od uvěřitelnosti, když někdo umře jakýmkoliv způsobem, tak ihned po probuzení má zakrvácenou pusu, jinak nic moc. To se asi leknou, že jsou mrtví a kousnou se do rtu? A celkově maskéři si moc nevyhráli (a nebo možná jo, ale člověk si toho nestihne všimnout). TWD v tomto jediném bodu vede. Nejsou potřeba hordy, (na ně se ale těším, až to příjde, tak to bude masakr) zatím jeden, dva zombíci najednou umí tu akci i tak pěkně rozjet. 85% za pěkné překvapení při brouzdání netflixem. ()

Kosik8

Miluju vše se zombie ale toto.. asi až moc točené na sílu. Atmosféra byla perfektní ale asi to kazilo to herecké zastoupení a jejich výkon nebo nevím.. Dívat se na to určitě dá ale bohužel si člověk řekne po skončení proč? no nic třeba na to něco naváže a bude to lepší. ()

Frankie86

Velmi mě překvapuje zdejší nízké hodnocení. Těžko říct, jestli to hodnotí převážně netflixoví popkornoví překlikávači nebo se to prostě jen lidem nelíbí. Pro mě je to nový rozměr zombárny - a že jsem jich viděl... Postavy, ač spíše nesympatické, mi překvapivě sedí. Není tu žádný Darryl z Walking Dead, ze kterého vlhnou patnáctky. Ani se zde nedočkáme zbytečné omáčky. Když umře hlavní postava, tak se za ni nebrečí, protože není čas. Musí se přežít. Žádné fnukání tři epizody. Je to prostě rozjetý vlak. Takhle nějak si myslím, že by existoval svět, když by byla zombie apokalypsa. Ocenuji i absenci či úplné minimum hudby a perfektní akční kameru. Jediné, co mi vadí, je to, že je to příliš krátké. ()

Jadsy

Zombie žánr byl posledních pár let hodně stagnující. Nové filmy by se daly počítat na jedné ruce a o inovacích ani nemluvě. Naštěstí tu máme Black Summer seriál, který je pro zombie fandy jasnou volbou! Je to vynikající! ()

DavHav

Mix Ramba (hrdinové prakticky nemluví, jen zdrhají) a zombie vyvražďovačky. Jede se na dlouhé záběry s minimem střihů a vypjaté herecké výkony. Zbytek nízkorozpočtový, což nevadí. Poslední díl první série = left 4 dead v MMO provedení :-). Za mne opatrná spokojenost. Živí mrtví mne znudili již v druhé sezóně, tohle bylo místy nepochybně zábavnější. Po druhé sezóně navyšuji na 5*. Tradiční "hrdinové" jsou v druhé řadě seriálu nahrazeni vyhořelými, všeho schopnými, vyhladovělými psychotroskami. Trvale si sahají až na dno a hromadně při tom umírají. Celé je to živelné, brutální, kruté, krvavé, nesmlouvavé. Něco jako "společnost" již neexistuje, každý kope jen sám za sebe. A pokud se náhodou s někým spojí, nesmí se k němu otočit zády nebo dokonce usnout. Zajímavé je přeskakování v čase - některé věci tak zapadnou až při druhém shlédnutí. Což doporučuji. ()