Série(2) / Epizody(16)

V krušných počátcích zombie apokalypsy se skupina zcela neznámých lidí musí semknout a najít v sobě sílu, aby dokázali přežít a dostat se zpátky ke svým blízkým. (Netflix)

cocrHeLL

No, od zombie seriálů dnešní doby moc neočekávám, ale tohle mělo docela koule. Musím ocenit dost zajímavou kameru (například nesestříhaná zběsilost v přestřelkách), ale atmosféra s ohledem na prkenné herecké výkony docela haprovala a logika postav a neomezený zásobník solidně mlátily do očí. Řek bych, že je to solidní nadprůměr, ale žíly to moc nepřetrhá. ()

Jaro.Krafcik

Black summer vôbec nebolo take zle ako je to v percentách na csfd. Divím sa že iba jedna časť je v červených číslach. Ale čo už, na to že to robila firma Asylum tak klobúk dole. Epizódy neboli príliš dlhé a Česky dabing tak trochu pomohol. Zombie seriálov som veľa nevidel tak asi aj preto lepšie hodnotenie. Mne sa to celkom páčilo a netflix prekvapil. Vadilo asi len zbytočne veľa postáv a mohlo tam byt viacej zombíkov. 4* ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy. Experiment v podobe takmer bez hudobného podmazu hodenej surovej kvázi survival drámy, so všetkými plusmi aj mínusmi, s krásne škaredým opusteným svetom, pocitom beznádeje a ohrozenia na každom kroku, bez zbytočných siahodlhých monológov a dialógov ako v ostatných zombie soap operách. Tu ide o prežitie, tu sa robia len nutné veci, tu sa nemele pantom zbytočne, keď to nie je treba. Škoda že tento inak obstojný experiment rozbíja systém XY kapitol a od polovice klesajúca stopáž. Tam, kde všetko ide smerom k obrovskému dlhému finále, kedy posledná epizóda vyváži za malý krátky film, tam ide Black Summer totálne opačným smerom a posledná epizóda má bez titulkov 17!!! minút. WTF? Čo pozdvihuje tento seriál na lepšie hodnotenie, tak myšlienka, že to pochádza od najpodradnejšej filmovej spoločnosti sveta, keď nerátam jednoosobové homeštúdia a to od ASYLUM-u. WTF2? Vidieť, že to dostal pod svoj dozor Netflix a tak sa dokázalo vykresať niečo aj z ničoho. Tam, kde sa WTD snaží opájať v opulentných trikoch a maskách, tam si táto "behačka" vystačí s motívom ála 28 dní potom. Aj blbé schovávanie sa na streche autobusu, alebo behačka jeden na jedného vo vyľudnenom meste má zrazu niečo do seba. Človek pomaly cíti tú únavu, ktorá by aj v skutočnosti lomcovala so skutočnými ľuďmi. Žiadni šprintéri alebo diaľkoví bežci ako v klasických filmoch, kde aj brucháč naháňa auto cez 10 blokov veľkomesta. Tu sa hrá aj na také veci, ako POZOR - natiahnutá šľacha počas behu. Prečo také "obyčajné hodnotenie"? Chcem viac z tohto sveta, nie postupne menej a menej a chcem zjemniť to kúskovanie na kapitoly. Potom hodnotenie zdvihnem. Polku ľudí to odradí už pri prvej druhej časti. Tí, ktorí to dopozerajú, tak pocítia adrenalín aj atmosféru a pocit beznádeje, frustrácie, únavy a bezmocnosti na každom kroku. Toto hrá na úplne inú strunu ako klasické zombie filmy a za to palec hore a preto naozaj silnejšie tri hviezdy. Nečakajte horor ako v popise, ani triler, skôr survival drámu, malú takmer osobnú, minimalistickú a predsa so svojou vlastnou tvárou a štýlom, nič viac, nič menej. 75% UPDATE po druhej sezóne. Čo bolo dobré, je dobré znova. Čo bolo zlé, je ešte horšie. To rozkúskovanie na minizlomky príbehov už začína byť fakt že silené a kontraproduktívne. ()

Gogo333

Seriál se zombíkama, sem s nim. Bohužel při sledování jsem se zarazil, že to vypadá jako amatérský seroš z YT a na konci, když naskočil nápis The Asylum, tak bylo jasné, proč je to takové. Výhoda seriálu je, že epizody jsou krátké a relativně plné akce, takže to rychle uteče a člověk ani nelituje toho, že to je o ničem a je tam spousta stupidních postav. Zpracování je bídné jak je u společnosti Asylum zvykem, ale kdo si v jejich tvorbě hoví bude spokojen. 40% ()

Sayko

Jako po přesvědčení od ostatních jsem byl docela na vážkách, jestli se do tohohle počinu od velkého N pustit. Zvědavost nakonec vyhrála, a já lituju času, který jsem touhle sračkou zabil. Samotný scénář je tupý jak moje pastelky z první třídy, postavy jsou nesympatické, jejich uskupení se nelogicky mění každý další díl, k žádné jsem si za těch 6 dílů nevytvořil citový vztah, takže mi bylo úplně šumafuk, že umírali jak švestky. Nelogičnost také smrděla v jednotlivých scénách, které ve výsledku děj nijak neposunuly (japonka mluví japonsky bez titulků, nikdo jí nerozumí a stejně neřekne nic podstatnýho). Na debilitu postav jsem si v zombie filmech/seriálech již zvyknul, ale tohle mě dostávalo znovu a znovu. Jediné pozitivum bylo postupné snižování stopáže jednotlivých dílů, díky za zkrácení utrpení. Pozn. pokud někdo z recenzentů žvatlá o tom, že je Black Summer lepší než Walking Dead, tak nejspíš trpí nějakou poruchou. ()

Corpsegrinder

Tvůrci věděli jak natočit levně ale zajímavě a nikdy na úkor kvalitních běhacích zombie. Postavy jsou různorodý a kupodivu se některý chovaj logicky. V podstatě jediná věc co mi vadila byly ty neustálý názvy kapitol a taky to že uprostřed to trochu ztrácí tempo. A taky to že namlsali na hordu kterou nakonec neukázali, snad v druhý sérii. ()

Tristaver

Kvalitní práce s kamerou ani zdaleka nevyváží hlouposti ve scénáři jako je nevysvětlené porozumění mezi Korejkou a Američany, přechody mezi kapitolami či naprosto nesympatické postavy. Mimo epizodu odehrávající se v dineru je to vyložená ztráta času. Příště raději The Walking Dead či Dead Set. ()

santiamén

7/10 Jo, má to nepřehlídnutelné nedostatky, které bych za normálních okolností pěkně rozpitvala, ale na zombie snímky mám slabost a něco hodného pozornosti se v tomto subžánru objeví jednou za dlouhé roky. Seriál měl zjevně malý rozpočet a v důsledku hodně minimalistické pojetí, ale po všech těch grandiózních masakrech, stovkách detailních záběrů na maskérský um a hromadách zombie valících se jak lavina je to vlastně osvěžující změna. Tvůrci byli nuceni zaměřit se víc na tíživou atmosféru a pocity postav. Minimálně se využívá i hudby a (zbytečných) dialogů, postavy probírají jen to nezbytné, chmurně směřují k cíli, a asi poprvé jsem měla možnost vidět díl, ve kterém se postava nechová jako trénovaný zabiják s přesnou muškou, ale úplně obyčejný, vyděšený a dost neschopný člověk, na jehož místo si divák může neochotně dosadit sám sebe v podobné situaci. Nečekaný malý klenot, který mi udělal radost. ()

ProgLaney

Moc nechápu to celkem nízký hodnocení - z mýho pohledu konečně trochu svěží vítr v zombie žánru. Rychlá akce, žádný zbytečný proslovy a afektovaný dialogy, minimalismus a téměř amatérská kamera pro autentičtější zážitek. Já jsem spokojenej. : ) ()

mosnak

1) Jednoznačně milé překvapení. Nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Líbí se mi především díl, který ukazuje tu skutečnost. Jak by se lidé chovali v určitých situacích a že né všichni jsou jen hrdinové, kteří rozmasakrují milióny zombíků - 82% 2) sjel jsem druhou sérii a ta me neskutečně zklamala. Nelogické chování postav a ve výsledku zjistíte, že vlastně vůbec o nic nešlo. A osud všech postav je vám úplně u prdele - 35% ()

Harpy

Perfektná kamera, tu chcem pochváliť hneď na začiatok - a to kameru nejak obzvlášť nevnímam, tak tu som vnímala a bola to paráda. Skvele sa vyhrali v niektorých sekvenciách. Atmosféra bola naozaj napínavá, zombíkov bolo dosť, aj príbehov ľudí a ako skončili. Bavilo ma, že ukázali záber, zombika a potom čo tomu predchádzalo. Mega ma bavil aj jeden konkrétny typek ktorý im dosť dlho unikal a jeho príbeh. Pasáže v škole, tajnom zariadení zbraní či dome boli dosť husté. Sériu jedna a dva som kukla za pár dní, teraz sa už len modlím nech je čim skôr ďalšia. Myslela som si, že zombíkov budem mať dosť, ale nieee! :D  last of us to asi neprekoná (walking dead som nevidela) ale u mňa toto sa tomu vyrovnáva. Trochu iné, iné feelingy, ale rovnako pútavé. Super ! ()

Bohnice05

Zdejší hodnocení naprosto nechápu. Za mne žánrová laskomina. Výborná atmosféra a skvělá kamera. Nějak takhle by se to podle mě vážně dělo. Nikdo by nebyl hrdina. Některé otázky a příběhy by zkrátka zůstaly nezodpovězeny a neodkryty. Protože když vám jdou po krku zombie a vy chcete přežít, nemá moc smysl lámat si hlavu kdo je kdo. ()

mala_kea

Trochu se obávám, že většina hodnotících hodnotí jiný seriál. Hodně zvláštně pojatá zombie apokalypsa, prakticky žádné úvodní titulky, minimum dialogů a v podstatě bez hudebního doprovodu. Vypadá to jako kdybyste koukali na skutečnou paniku obyčejných lidí co se snaží zachránit před zombíkama bez nějakého hlubšího příběhu a kudrlinek. Když se to podá takhle syrově, tak i obyčejná scéna schovávání se na střeše autobusu která by jinde byla dost o ničem , vypadá skvěle, věrohodně a plná adrenalinu. Zajímavé. Prosím, nesrovnávat s walking dead ()

Olík

A to vy, co mne znáte, mi potvrdíte, že si na zombících docela ujíždím, ale v tomto případě mi je líto. Nedodělaný survivor u kterého se nedá ztotožnit ani z jednou z postav (u většiny ani nevíte, kdo jsou) a jenom čekáte, odkud na vás kdo vybafne. Každopádně dokáži ocenit reálnost a absenci zbytečných řečí. I přesto však zůstávám věrný klasice v podobě Živých mrtvých. ()

Daiker

No skvělý boj o přežití.... Všudypřítomný chaos a zmar.... Někomu ten styl nemusí vyhovovat, ale natočit takové boje o přežití kdy nevíte jestli poběžíte vlevo nebo vpravo mi prostě na zombie apokalypsu sedí..... Kameramani si asi taky užili 🙂 A všichni jsou svině, ani už nevím kolik prostřelenych hlav tam bylo.... No moc ()