Pod oknem starého soudce Rosenberga se koná manifestace proti jeho osobě. Soudce, jemuž již nezbývá mnoho života, se tím spíš baví. Zanedlouho nato je přímo u sebe doma zastřelen, stejně jako jeho přítel, který mu dělá společníka. V téže době je v gay klubu uškrcen další soudce, Jensen. Je přinejmenším podivné, že oba byli zabiti, přestože byli pod ochranou FBI... Mladá studentka práv Darby Shawová má známost se svým profesorem Thomasem Callahanem. Dívka mu jednoho dne předá svou analýzu situace kolem smrti obou soudců, kde vyslovuje odvážnou hypotézu o tom, kdo za celým případem stojí. Callahan svěří dokument svému příteli od FBI Gavinovi. Informace o existenci dokumentu pronikne až do Bílého domu. Zanedlouho nato, když spolu chtějí Thomas a Darby nasednout do auta a dívka si to na poslední chvíli rozmyslí, auto exploduje. Thomas je na místě mrtev, Darby prchá a skryje se v hotelu... Odtamtud se spojí s novinářem Washington Herald Grayem Granhamem a svěří se mu se svými problémy, protože ví, že mu Thomas důvěřoval. Mladík nabízí pomoc a s Darby se schází. I jeho několikrát telefonicky kontaktoval muž, který si říkal García a tvrdil, že zná pozadí vražd obou soudců. Než ho mohl Gray vypátrat, odmlčel se. Darby se nadále skrývá, nezúčastní se ani Thomasova pohřbu, kde se to hemží policisty a agenty v civilu. Pak naváže kontakt s Thomasovým přítelem Gavinem a chce se s ním sejít. Než k tomu dojde, je muž ve svém pokoji zastřelen… Špinavou práci – tři vraždy – vykonal nájemný vrah, terorista Kamel. Ten se nyní vydává za Gavina a sejde se s Darby s úmyslem ji zabít. Než to ale stačí udělat, někdo zastřelí jeho. Mladá žena je zdrcená: všude kolem ní je smrt. Svěří se tedy Grayovi se svým podezřením, že za likvidací soudců stojí jistý bohatý a mocný muž... (TV Prima)

Juto

Obsadením príťažlivých hviezd do hlavných úloh, nájdením správnej vizuálnej podoby, zlovestne smutnou hudbou dokáže dobrý režisér vytvoriť ilúziu zmyslu filmu, aj keď tam nič nie je. 7/10 ()

Ondatra

Sice Denzel Washington a Julia Roberts je dobrá kombinace a spolu jim to funguje, ale zbytek filmu mě nějak extra moc nezaujal. Celý děj a nápad mi přišel jako dobrý, ale to výsledné provedení mě prostě nenadchlo. Očekával bych více napínavosti a více akce, aby se divák tolik nenudil. Sice v celém filmu je pár momentů, které jsou zajímavé a zaujaly mě, ale jinak celá akce vyvrcholí až v posledních dvaceti minutách, což je za mě ohromná škoda. 6,5/10 ()

SeanLSD

Legendárny Alan J. Pakula si s Grishamom podáva ruky o niekoľko tried lepšie, ako rovnako legendárny Sydney Pollack. Nerozumiem prečo. ()

hans500

Dost slušný thriller, výborné obsazení, dobrý scénář, kvalitní režie, dost napětí, možná by se film mohl o pár minut zkrátit, ale to je jediná neyvýznamná chyba. ()

tatanapope

Mladá studentka práv, napíše svou teorii o tom, kdo mohl mít zájem na smrti dvou vlivných soudců a dá jí přečíst svému příteli, kantorovy na své škole. Toho to zaujme natolik, že to postoupí svému nejlepšímu příteli z vyšších kruhů a tato písemná teorie putuje dál, až se dostane k samotnému prezidentovy. Bohužel se svou písemností trefila do černého a tak se její život v okamžiku změní v boj o přežití. Ve filmu se neustále něco děje a nenechá nás ani chvíli nudit. Viděno v rámci Seznamte se s .../ John Grisham ()

ecceHOMMO

Málokedy sa podarí natočiť film podľa slávnej knižnej predlohy tak dobre ako to bolo v tomto prípade...a viac dodať netreba snáď nič. ()

lennyd

Další z Grishamovek, tentokrát s Julií Roberts a Denzel Washingtonem. Film má trošíčku pomalejší rozjezd, ale v druhé polovině se to srovná. Spiknutí které sahá až do nejvyšších míst, a celé se zhroutí jako domeček z karet díky jedné mladé pravničce.. ()

mikestiff

Čtyři za to, že to byl snad můj první podobný film a že si na něj z dětství pamatuju jen to, že se mi moc líbil :) Musím ho po těch letech ale checknout znova. ()

JohnSmith

Skvěle obsazený a solidně natočený politicko-právnický thriller z pera Johna Grishama. Pakula natočil slušný thriller, ve kterém nechybí napětí, akce ani záhady. ()

lykan9

Jeden z mnoha konspiračních filmů, který sice neurazí, ale který se rychle vypaří z hlavy. Zároveň na to, že film je narvaný hvězdami, tak jediný, kdo stojí za zmínku je Stanley Tucci. Ostatní nehrají sice špatně, ale jejich výkony nejsou příliš výrazné, a to včetně Denzela Washingtona. Přesto film není špatný. ()

J-o-k-e-r

Hodně povedená kniha J. Grishama. Já jeho tvorbu prostě žeru, a chápu, že jiní třeba ne. Pelikán se četl jedním dechem, strhující a napínavý příběh...s filmovou podobou je to trochu horší - ale ne špatné. Pro mě nejzásadnější problém je v hlavní hrdince, která je v knize popisována jako sexy studentka s krásnýma nohama, v úplých džínách atd. :-). Přiznám se, že jsem si rozhodně nepředstavoval J. Roberts! D. Washington (ač nikde nebyla ani zmínka o černé pleti) mi docela sedl. Příběh opět okleštěn, ale s tím se prostě musí počítat. Jako čtenář jsem si leccos domyslel a věděl oč jde, jak to přijde ostatním, to nevím. Hlavní myšlenka zachycena a zbytek osazenstva v pořádku. ()

Autogram

Trvalo mi dobrú polhodinu, kým som sa vo filme zorientoval. Neviem, či to bola moja chyba, alebo je tá prvá polhodina takto nepodarená a prilepená k začiatku filmu. Keď som sa v postavách a okolnostiach zorientoval a do popredia sa dostalo výhradne hlavné herecké duo, tak to už bola tá správna konšpiračná zábava. Denzel Washington a Julia Roberts sú bezpochyby prvá herecká liga a tak bola radosť sa na nich pozerať a vnímať ich pátranie, úteky, skrývanie sa a záverečné zadosťučinenie. Škoda, že vysoké politické špičky to majú všade ešte lepšie ošetrené ako v tomto filme a reálny svet takto nefunguje. Film nie až takou dokonalosťou ako Tri dni Kondora, ale poctivé štyri hviezdy si zaslúži. ()

ondrech

Kamera: Stephen Goldblatt ...... když se někde objeví denzel washington, hned si rikam, ze je to kvalitni. zatim me to nezklamalo. ()

ranp

Další velmi dobrý film s Denzelem, kterému zdatně sekunduje Julia, které to zde opět velmi sluší. ()

Seti

Thriller ve stylu Všech prezidentových mužů, který nedosahuje jejich intenzity, ovšem žánrovou škatulku vyplňuje celkem obstojně. Nikdo se základním thrillerovým vzděláním si rozhodně z Pelikána na zadek nesedne, ale věnovat Denzelovi a Julii ty dvě hodiny určitě není chyba. ()