Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedm hodin výuky a oběd. Taková je nabídka newyorské Střední školy muzických umění. Hvězdná kariéra? Ta je zase hlavním cílem mladých hudebníků, herců, tanečníků a snílků po celou dobu jejich působení na škole. Vidina slávy je hnacím motorem, tříbí talenty, konfrontuje iluze s realitou, provází hledání lásky i smyslu života. Film, který byl nominován na šest cen Filmové akademie, získal Oskary za dynamickou hudbu a titulní melodii. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (44)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Klasický školní film podle neklasického schématu - žádní hollywodští looseři, kteří by to nakonec všem natřeli, žádná načančaná pohádka, ale příjemná cilvilní podívaná plná příjemné hudby, písniček a krásných choreografií, která snad přibližuje, jak to může doopravdy v takové umělecké škole chodit. A mimochodem - scéna, kdy dva z hrdinů sledují v kině Rocky Horror Picture Show, je celkem nezapomenutelná. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Objeví mě, prorazím, budu slavný? Několik (vlastně až příliš moc) studentů newyorské umělecké školy si vybral pro svůj film osvědčený britský tvůrce Alan Parker. Po čtyři semestry je to místy hodně svá, pak zas sympaticky civilní, jindy naopak poměrně táhnoucí se záležitost, která nicméně v době svého vzniku musela zvedat ze židlí. Vděčit za to může působivé realizaci a strhujícímu hudebnímu aranžmá, což inspirovalo vznik dalších podobných kousků. Hollywoodsky nesladké.. a to se cení!! Přesto beru s mírou a víceméně hlavně odškrtávám ze seznamu.. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Alan Parker se dva roky před svou úžasnou "The Wall" podíval zblízka do zákulisí umělecké střední školy. A musím přiznat, že mě zase dostal .... I přes absenci hereckých hvězd jsou k vidění vynikající herecké i taneční výkony, ke slyšení skvělá hudba a pro mě jeden z nejlepších živých pěveckých výkonů (Irene Cara), které jsem kdy ve filmu viděl.... Nic "Hollywoodsky sladkého" ale nečekejte - režie A. P. :) ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Při odborných vědeckých testech, experimentálně na mně prováděných v pobočce NASA v Bohnicích, nebylo v mých genech potvrzeno ani stopové množství uměleckého talentu. Patrně proto mne nikdy nenapadlo navštěvovat uměleckou školu, která z budoucích Baryšnikovů, Mozartů či DeNirů neomylně vytváří stádo číšníků doufajících ve svou šanci. Nicméně tato dvouhodinová exkurze do čtyřletého studia byla rozhodně zajímavá, poučná i zábavná a nakonec v ní ukápla i ta kapka naděje směrem k možné kariéře. Jen mne trochu mrzí, že Irene Cara si svou Fame nestřihla naživo, ale pouze z útrob taxikářských reproduktorů, což, vzhledem k její přítomnosti, považuji za trestuhodnou formu mrhání. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Dalsi spickovej film od Parkera, tenhle typek snad spatny filmy netoci. Tentokrat film nevynika pribehove, je to takovej ten klasickej skolni film, akorat, ze tu nejsou nejaky looseri, co by se polepsily, vyvoj postav tu spociva v zlepsovani schopnosti a je jedno, jesli hereckejch, tanecnich a dalsich. No a tohle je obcas ozvlastneno nejakym hudebnim nebo tanecnim cislem, ale rozhodne ne nijak moc, takze bych film za muzikal nepovazoval. Navic, kdyz se nejaky cislo strhne, spis to pripomina chaos a bordel nez nejakou vypilovanou choreografii, ale tady to vubec nevadi a pridava to snimku na skvely atmosfere, kterou si drzi cely dve hodiny. A co se tyce hercu, ackoliv tu nejsou zadny hvezdy, vsichni hrajou velice slusne a vetsina je navic dobre vybavena i pevecky nebo pohybove. Jedinou vytku bych mel k tomu, ze spousta kluku tu vypada jak buzny a ze 16 let nekterejm fakt neverite. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (6)

  • Postava Leroy Johnson dost odpovídá svému představiteli – Gene Anthony Ray se narodil v New Yorku a ve svých necelých osmnácti letech vyhrál konkurz na tento film díky svému talentu, ačkoli žádnou profesionální průpravu neměl. Jeho matka už v té době prodávala drogy. Ray se stal hercem, tanečníkem a choreografem, ale život plný večírků, alkoholu a drog vedl jak k nákaze HIV, tak nakonec k infarktu. Zemřel v New Yorku v 41 letech. (TroiMae)
  • Jedná se o první snímek, v němž bylo použito slovni spojení "fag hag", popisující vztah Doris (Maureen Teefy) a jejího homosexuálního kamaráda Montgomeryho (Paul McCrane). Její pozdější přítel Ralph (Barry Miller) na tento fakt reaguje doporučením, aby se ucházela o hlavní roli v neexistujícím filmu I was a Teen-Age Fag Hag. (snoopik)

Související novinky

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker

31.07.2020

Po dlouhé nemoci dnes ve věku 76 let zemřel věhlasný britský režisér, scenárista a producent Alan Parker. Smutnou zprávu potvrdil Britský filmový institut. Parker začínal v 70. letech jako tvůrce…

Reklama

Reklama