Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedm hodin výuky a oběd. Taková je nabídka newyorské Střední školy muzických umění. Hvězdná kariéra? Ta je zase hlavním cílem mladých hudebníků, herců, tanečníků a snílků po celou dobu jejich působení na škole. Vidina slávy je hnacím motorem, tříbí talenty, konfrontuje iluze s realitou, provází hledání lásky i smyslu života. Režisér Alan Parker (Evita, The Commitments) přináší pohled na příběhy studentů, které hrají: Irene Cara (později oceněná Oscarem), Paul Crane (seriál Pohotovost), Barry Miller (Horečka sobotní noci) a Gene Anthony Ray spolu s Leem Currerim. Film byl nominován na šest Oscarů, dva získal, a to za skvělou dynamickou hudbu a titulní píseň. (Magic Box)

(více)

Recenze (46)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Při odborných vědeckých testech, experimentálně na mně prováděných v pobočce NASA v Bohnicích, nebylo v mých genech potvrzeno ani stopové množství uměleckého talentu. Patrně proto mne nikdy nenapadlo navštěvovat uměleckou školu, která z budoucích Baryšnikovů, Mozartů či DeNirů neomylně vytváří stádo číšníků doufajících ve svou šanci. Nicméně tato dvouhodinová exkurze do čtyřletého studia byla rozhodně zajímavá, poučná i zábavná a nakonec v ní ukápla i ta kapka naděje směrem k možné kariéře. Jen mne trochu mrzí, že Irene Cara si svou Fame nestřihla naživo, ale pouze z útrob taxikářských reproduktorů, což, vzhledem k její přítomnosti, považuji za trestuhodnou formu mrhání. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Cesta za partou bohémsky smýšlejících středoškoláků, která je v nejednom případě zajímavá a uvěřitelná, ale na rozdíl od podobného Chorus line nezvedla mojí prdel ze židle, ani mě nedonutila civět s otevřenou pusou. Přesto je to milý návrat do osmdesátek a z těch filmů (ať už dramat, nebo hudebních), které z dané doby znám, patří mezi lepší. Určitě vydařenější, než uzívaný Footloose. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Alan Parker se dva roky před svou úžasnou "The Wall" podíval zblízka do zákulisí umělecké střední školy. A musím přiznat, že mě zase dostal .... I přes absenci hereckých hvězd jsou k vidění vynikající herecké i taneční výkony, ke slyšení skvělá hudba a pro mě jeden z nejlepších živých pěveckých výkonů (Irene Cara), které jsem kdy ve filmu viděl.... Nic "Hollywoodsky sladkého" ale nečekejte - režie A. P. :) ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Zajímavé nahlédnutí do života lidí, kteří jsou umělecky nadaní a chtějí se nějakým způsobem prezentovat. Pořád jsou to ale lidé, pořád mají své chyby a vlastně ani pořádně neví, co mají se svými životy dělat. Velmi dobře herecky zvládnuté, navíc přes svou délku nenudí. Výborná hudební čísla se musí také ocenit. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Přiznávám - nejdříve jsem viděla nový remake filmu Fame. Ten mě však donutil se podívat na původní film z roku 1980, abych mohla srovnat. Co je velké plus tohoto filmu, jsou jeho postavy, které jsou dobře vykreslené a jejich příběhy s vlastními problémy při cestě za slávou jsou zkrátka uvěřitelné a nepřeplácané. Jak jsem řekla, je to velké plus, které film vyzdvihuje, ale bohužel asi tak jediné. Možná je to také tím, že se přece jen jedná o třicet let starý film, ale hudba ve filmu mě ani trochu nezaujala a taneční výkony taktéž skoro ne. V tomhle ohledu považuju původní Fame za hodně slabý film. Pokud se jedná o film, kde jde o umění, ať už pěvecké, taneční nebo jiné, potřebuju aby mě to v tomto ohledu oslnilo nebo přinejmenším aspoň nějak upoutalo. A to se naopak povedlo remaku, který ať už byl jakkoliv povrchní, měl slušnou dávku dobré hudby i tanečních čísel. Původnímu filmu by více toho "lesku" rozhodně neuškodilo. Kde je původní Fame v plusu, tam je remake v mínusu a naopak. Hodnocení tak dopadá víceméně stejně. ~(3,9)~ ()

Galerie (34)

Zajímavosti (7)

  • Jedná se o první snímek, v němž bylo použito slovni spojení "fag hag", popisující vztah Doris (Maureen Teefy) a jejího homosexuálního kamaráda Montgomeryho (Paul McCrane). Její pozdější přítel Ralph (Barry Miller) na tento fakt reaguje doporučením, aby se ucházela o hlavní roli v neexistujícím filmu I was a Teen-Age Fag Hag. (snoopik)
  • Postava Leroy Johnson dost odpovídá svému představiteli – Gene Anthony Ray se narodil v New Yorku a ve svých necelých osmnácti letech vyhrál konkurz na tento film díky svému talentu, ačkoli žádnou profesionální průpravu neměl. Jeho matka už v té době prodávala drogy. Ray se stal hercem, tanečníkem a choreografem, ale život plný večírků, alkoholu a drog vedl jak k nákaze HIV, tak nakonec k infarktu. Zemřel v New Yorku v 41 letech. (TroiMae)

Související novinky

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker

31.07.2020

Po dlouhé nemoci dnes ve věku 76 let zemřel věhlasný britský režisér, scenárista a producent Alan Parker. Smutnou zprávu potvrdil Britský filmový institut. Parker začínal v 70. letech jako tvůrce… (více)

Reklama

Reklama