Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

masw

Je to dobré, je to zajímavé, ale i tak mi to připadá jako nejhorší díl celé série, už mi tam chybí ty původní mrtvoly, gore a vtip (ten tu sice je, ale vesměs trapný). Ale Ash je pořád frajer co se jen chce dostat domů. :) ()

ghatos

Chtěl jsem horor, dostal jsem bizarní hovadinu. Po technické stránce je to odpad, jako komedie je to maximálně na dvě hvězdy, horor to v žádném případě není. Sam Raimi totálně ujel. Vypadalo to, že se při natáčení zfetoval. Je to extrémně nadhodnocené, výstavní béčko...vlastně špatné céčko. 23%. ()

Dino07

Sam Raimi se prostě nezmění. Ty fascinující masky a scény mě pořád přivádějí do euforie a klidně bych si dal ještě další dávku. Ale myslím, že stačí, abych se náhodou nepředávkoval. 90% ()

vyfuk

Raimi dokázal vytvořit počátek kultu, Raimi dokázal předělat a vytvořit kult, který mi nic neřekl a dokázal vytvořit orgii pro fajnšmekry. O tom to je ne? Další Ashovka, který nás zavede tentokrát někam jinam a Ash tam bude svádět nové dobrodružství na úkor středověké civilizaci. Enemák je stejnej. Tenhle film... předně kurva... není horor. Ta tohle by se mohly koukat i malý děti, kdyby měly trochu koule a nebály se kostlivců. Je to škoda. Film hraje na pobavení, které hraničí s totální autodestrukcí a dělá z něčeho, co bylo kdysi vytvořeno jako totální pecka spíše snůšku ničeho. Podle mne tohle je Raimiho Mad Max. Stačil by jeden film, ale v rámci kultu děláme a makáme dál. Věřím, že seriál se vrátí nějak do svých kolejí. Do kolejí směrem k pointě a smyslu věci. Lesního ducha z 2013 asi skipnu. Přeci jen, je to to samý z osmdesátýho prvního jen přetransformováno pro nemyslící a primitivní náctileté publikum. ()

Ludivitto

Sakra já ještě nehodnotil jednu z mých nejoblíbenějších komedií?:) Tady nejde o žádný horor ale o "one-man" show B. Cambella, který je naprosto dokonalá hláškovací mašina. Vždy když Armádu temnot vidím tak ležím smíchy na zemi. Paráda.. ()

pfa

Třetí pokračování ze série Evil Dead, už má u mě nálepku crazy horror. Postupná tendence posunování série od čistokrevného hororu k čistokrevné komedii je zde završeno. Takže těšte se na výborný crazy-fantasy-horror. Doslova. [8/1O] ()

Gunslinger

Jednoznačne najslábší diel.. ta jedna hviezdička je tam za tie nesmrtelľné hlášky typu : "Yo, she-bitch! Let's go!" alebo "Hail to the king, baby", ktoré neskôr použili hviezdy mojeho detstva akými boli Caleb z Blood 1, abo Duke Nuken :).. ()

V-Ray

Než jsem se dostal k tomuto filmu měl jsem pocit že to snad ani nechci vidět, protože mě středověk moc nepřitahoval. CHYBA jako prase! Film mě překvapil a je velmi zábavný. **** ()

jenik71

Tahle fantasy komedie žádná extra velká zábava není, ale úplná nuda také ne. Když si tak pročítám komentáře, zjišťuji, že pro některé je to kultovní záležitost, jiní "Armádu temnot" hodnotí jako odpad. Já volím střední cestu. *** dávám hlavně za komický útok kostlivců na hrad. ()

prokda

Třetí díl uspěšné série "The Evil Dead" ve kterém je hororovích scén minimum. Poté, co se Ash pomocí přenesení času dostane do rytířské doby, začíná jeho další dobrodružství. Jedině Kniha mrtvých, ho dokáže přenést zpět do své doby. Film plný nezapomenutelných hlášek. Stejně jako u předchozích dílu hodnotím stejně a to plným počtem. Hail to the king, baby. 95% ()

giovanni3

Hodina a půl je tak akorát pro tento film. Po většinu doby jsem se hodně bavil (hlavně od druhé půlky, kdy Ash uviděl ty 3 knihy), ale film se nejednou nevyhnul hluchým místům což ho bohužel lehce sráží. Jednoduše kvalitní následovník Evil Dead/Lesní duch 4z5 ()

Ironfood

Sam Raimi v Armádě temnot přechází od hororu ze současnosti do středověké fantasy, zachovává však klíčové prvky z Evil Dead 2 - svůj hravý přístup, kamerové jízdy, Bruce Cambella, motorovou pilu i brokovnici. Nicméně mi přijde, že ve spojení s hororem to vše přeci jen fungovalo o něco líp (i když možná je to tím, že jsem ED2 už dlouho neviděl). Triky v Armádě temnot můžou někomu připadat slabé, mně se ale zdály roztomilé, prostě takové triky ze starých dobrých časů, které se dnes už nevidí. Hlavně díky nim jsem se nakonec přiklonil ke čtyřem hvězdičkám, jinak by to asi bylo pouze za tři. ()

Fox85

Neskutečný úlet s velkým množstvím dnes již legendárních hlášek. Bavil jsem se skvěle. Hail to the king, baby. ()

Lektor

Cool momenty a pěkné záběry jsou fajn, chvílemi spíš infantilní humor už tolik ne. Nemá to tak drtivé tempo a tu příjemnou komornost předchozího dílu ale furt to má hromadu nápadů, což z toho dělá solidní zábavu. ()

Smileface

Skvělá parodie plná vtipných hlášek jako když například mrtvola s polorozpadlým obličejem řekne v boji hlavnímu hrdinovi "Teď ti trochu vyspravím ksicht".Ash je kombinací Ramba a Jima Carryho a to z něj dělá opravdu originálního hrdinu. ()

Anticque

Tentokrát 100% komedie navazující na Evil Dead 3, i když musím připomenout, že začátek je opětovně jiný než konec dvojky, nevím co tím chtěl Sam docílit, ale jak se později ukáže tak se hlavní hrdina stane pro lidi vetřelcem, ale později se z něho stává tzv. Rambo. Časté vtípky a výstřelky zde opravdu nechybí, člověk se musí zasmát. Je opravdu obdivuhodné, jak Sam udělal z jasného horroru komedii. Tento díl je stejně dobrý jako jednička. ()

mohamedsfinger

Je to vtipné, ujeté a nahláškované... ale jak už to tak bývá, něco tady schází (opět netuším, co). Jako film pro večer s alkoholem a kamarády je Armáda temnot ideální, ale k normální sledování si umím představit jiné filmy. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)