Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

ThomasCrown

Už len slabý odvar predchádzajúcich častí a prívlastok horor je možné kľudne vypustiť. Ash síce hláškuje jedna radosť, ale jeho železná päsť už nie je tak cool ako motorovka a záver filmu je viac než zlý, zachraňuje ho len winchestrovka a skvelá hláška. ()

Zero_Signal

Bez pochýb najlepší diel trilógie. Ako horor to už nemožno brať, ale na počudovanie je to tak dobre. Miestami som sa smial, miestami som sa cítil trápne .. all in all, 3 hviezdy ako vyšité. Tie kostry na konci boli bezpochyby najlepšie :D ()

iampatrik

65% Ne tak hororové, zábavné jako Evil Dead, přesto se pořád jedná o zajímavou podívanou s na svou dobu pohledným vizuálem, vkusem pro vtip a s pár vydařenými hororovými prvky a fantasy. ()

Drirr

Totální guilty pleasure plné hlášek a absurdních situací. Béčko béček, které snad ani nemá cenu komentovat. Je to skvělý a bavilo mě to snad ještě víc než jednička respektive dvojka, která je přechodem mezi jedničkou a touhle ujetostí... ()

Paldiny

Keď sa banda študentov koncom 70tych rokov rozhodla natočiť amatérsku jednohubku určite netušila, že sa k podobnej téme vráti ešte trikrát a už vôbec jej nenapadlo, že zakaždým inak. Po splatter horore a bizarnej komédii sa Raimi pre tentokrát rozhodol poňať film po historicku a v retro štýle 50tok. Armáda temnôt je konečne regulárne pokračovanie. Ash so svojim dopravným prostriedkom, puškou a motorovou pílou smeruje do stredoveku, aby sa postavil knihe, ktorá ho tam dostala. A aj keď sa tu ukáže nejeden nasraný démon na horor, alebo čo i len náznak napätia môžeme zabudnúť. Záverečný diel trilógie je "už len" uletenou komédiou s tými najšialenejšími nápadmi. Okrem nebezpečných démonov tu máme Merlina, mini varianty Asha či celé hordy kostlivcov, ktorých vedie do boja hnijúci veliteľ. Zábava a tempo idú ruka v ruke, trebárs scéna z cintorína by našla v žánri komédia sotva konkurenciu. Najväčšie mínus tak tkvie v Raimim samotnom. Ten chlap mal totiž natáčanie asi tak v trubici ako Ash svoju romantickú líniu. Všetko vyznie lacno, trebárs také triky sú na úrovni Súboja titánov z 81. Úžasné je sledovať ako Raimi prdí na zaužívané filmové postupy a najlepšie divák spraví, ak zabudne na to čo doposiaľ videl, no ak ho film prichytí nepripraveného je zle * * * * * Režisérska verzia, s výnimkou rozšírenej scénky z mlyna, kde Ashove miniatúri obrábajú jeho telo, má výrazne pomalšie tempo, na čo najviac dopláca dobývanie hradu. Alternatívny záver v porovnaní s tým bežným je síce originálnejší, lenže postráda vtip a rovnako aj najlepšiu hlášku z obchodu od domácich potrieb. Kino verzia mi tak príde vítanejšia, ale že by som sa do filmu pustil znovu, neviem. ()

Shimargh

Pro mě osobně zabitý Kult a zahozený obrovský potenciál, pamatuju se jak jsem se těšil když skončila dvojka, jak to s Ashem dopadne a dostal jsem tuhle frašku.. ()

willis

Slušná hororová komedie, ale nejslabší ze série Evil Dead. Otázkou je jestli vyčištění obrazu na DVD filmu pomohlo nebo ne. Mně by víc vyhovoval starý dobrý "rozpraskaný" obraz. ()

Kopin

Až půjdete na hřbitov pro knihu z lidské kůže a psanou lidskou krví, nezapoměnte říci zaklínadlo "Klattu Veratta N#&%u". Jinak by to pro vás mohlo mít fatální následky. ()

Zombi

Váhal jsem, zda si dát do oblíbených tento snímek nebo Evil Dead 2, nakonec o chlup vyhrál tento, protože tolik šílených gagů a tak brutální mimiku jakou zde Campbell předvádí dvojka Evil Deadu přeci jen nemá :o) I když už jsou triky zoufale zastaralé, s chutí se na to v určitých intervalech koukám ještě dnes. ()

evil_ryu

Jeden z mojich obľubených filmov. Niektoré vtipy fakt nemajú chybu. Jeden bláznivý nápad za druhým. Škoda toho konca, pretože je trochu pretiahnutý. (Raz sme to s kamarátmi pozerali neskoro v noci a skoro všetci pri ňom zaspali). Inak krásna klasika :) . 5* ()

Reverger

Pokud by zase došlo k porovnávání mezi tímhle kultem, který mě prvním shlédnutím donutil protrhnout si bránici smíchy, a Evil Dead, byl by tenhle snímek v mém hodnocení o porovnání horší, ale jelikož je i tak neuvěřitelně humorně prohnilej, nemůžu se na něj prostě zlobit. Takže mé nejvyšší hodnocení, jaké je jen v této databázi možné, si tenhle film zaslouží. ()

Milky.

Film, který si naprosto dokonale dokážu představit v neděli odpoledne na Nově. Stupidní a předvídatelný scénář, humor, který mě nebere a datum vydání. Stejně jako dvojka i tady má svoji část, kde rekapituluje (a opět se změnami) předchozí díl, ALE narozdíl od dvojky tenhle film funguje. Nehraje si na nic víc než je a to je dobře. Být mi tak o 10 let méně tak se královsky bavím a válím se na zemi smíchy. Ale i takhle je to pro mě příjemná temná pohádka s božími kostlivci, železnou rukou a opět o něco lepším božským Brucem. ()

Mikino00

Byla to taková hloupost až to bylo místy vtipné, ale ty dialogy a celý děj to snad režisér napsal za jedno odpoledne. Největší výhodou je krátká stopáž naopak negativem to že žádná pravidla neplatí a je to opravdu hloupost. ()

geimz

Najhorší diel zo série, no ono to v podstate už ani nie je Evil Dead. Celkom dobrá zábava (až na niektoré vyložene infantílné vtípky) až do záverečného aktu, samotného boja s armádou temnôt, ktorý mimo pár svetlých výnimiek už nevie zaujať. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)