Robin Hood

Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)

Série(3) / Epizody(22)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

zigy

Kde je šestá hvězdička? Tuto verzi už nemůže nic překonat....i Costner ji pouze vykradl, a to postavou saracéna Freemana - viz Nasir z této verze. Ta originální hudba spojující moderní nástroje a středověkou hudbu, ta mystická atmosféra, ty propracované souboje....ten humor!: Opat: "Já ho nechám exkomunikovat!!!" Šerif: "A já pověsit, to je rychlejší." Ten skvělý dabing.... Zde skládám hold především Tomáši Topferovi, co slovo, to perla. A bacha, ten plakát je k třetí sérii s trapným Connerym v hlavní roli....tato třetí řada nesahá prvním dvěma ani po kotníky. Můj komentář patří prvním dvěma řadám: ()

Merenre

Vzhledem k tomu, že k seriálu nemám žádný nostalgický vztah, tak jej asi nedocením jako jiní. Dobrá je zvláštně pohádkově magická atmosféra, zejména v prvních dílech, ale Robin je nesympatický a vypadá jako nějaký přihřátý manekýn, Mariana je hnusná jak prkno od hajzlu a nepřátele jsou asi tak nebezpeční jako moje osmiletá dcera. Scénář je kolikrát děravý až běda a z některých dialogů jímá hrůza, ale co je nejhorší, místy je to zvláštním způsobem neskutečně nudné, i když se tam něco děje. Přesto je to dívatelné a svým způsobem dobré. Ale ať mi nikdo neříká, že je to točené v Anglii - to je přece určitě někde tady na beskydech!! ()

PeteBuck

Skvelá atmosféra, slušné príbehy, na pozadí hudba skupiny Clannad, prepojené s akýmisi reziduami keltskej mytológie. Bomba. Stále to má niečo do seba, aj po tých rokoch, nemôžem si pomôcť, pri hodnotení proste funguje aj nostalgia. ()

ALchemik

Jediné, co mi zbylo z vysílání tohoto seriálu v osmdesátých letech byla nahrávka hudby k filmu od Clannad. Teď však znovu po třiceti letech jsem sledoval tento seriál s opravdovým zájmem a napětí, které vyvolává je opravdové. ... Překvapila mne i úroveň podání mysterií, která nesklouzává do neuvěřitelností. Snad jen některé ty šarvátky s vojáky občas vypadaly dost vyumělkovaně. Jinak spolu s podmanivou hudbou naprosto dokonalé. ()

inuyasha

Je málo seriálu, na které si člověk vzpomene po 20 letech a řekne si:" Sakra, ten seriál byl boží!". Toto je klasika, toto je kult a Michael Praed je pro mě dodnes nejlepším Robinem všech dob. ()

FireBlader

Klasika, seriál, na kterém jsem vyrůstal. I teď po létech si ho dokážu skvěle užít a náležitě ocenit jeho kvality. Co na tom, že od knižní předlohy se odvrátil o něco víc, než ostatní adaptace? Možná je to výjimečně i plus. Jediné, co mi po létech trochu nutí k úšklebkům, jsou občasné záběry na hlavního hrdinu, které doslova křičí: "To je ale borec, có?" Ale maj pravdu. :-) ()

Horácius

Skvělé. I když seriál působí celkem levným dojmem, v tomto případě to nevadí a svojí atmosférou i sympatickými herci si to vynahrazuje. Hodnotím však pouze sérii s M. Praedem. Nezapomenu na to, jak jsme kdysi očekávali každý další díl, proto si nynějších 80% plně zaslouží tím více, že jinak se na seriály nedívám. Jo a málem bych zapomněl co k tomuto seriálu neodmyslitelně patří - Clannad a skvělá podmanivá hudba! ()

Tomulka

Tento seriál podle mně nechává ostatní zpracování legendy o Robinu Hoodovi daleko za sebou. Vynikající hudba doprovázející velmi napínavý děj je fascinující a velmi trefná. Emotivně pojatý snímek mně dokonale vtáhl do děje a tak jsem si připadal jako člen bandy ze Sherwoodu. Mystičnost příběhu jěště více zdokonaluje požitek z děje. A Michaela Praeda mám v paměti už od dětství. Jeho stvárnění robina bylo natolik přesvědčivé, že jiný herec by měl mít zakázáno hrát postavu Robina. Nádherná Marion je příjemným skvostem tohoto seriálu. Škoda jen, že bylo tak málo epizod. Je sice faktem, že pokračování s Jasonem Connery je už trošku pozadu (hlavně málo mystiky) , aqle Marion zůstala a zbytek bandy taky a hlavně přibili zajimavé příběhy plné zrady a pletichaření. ()

moorks

Tenhle seriál jsem miloval v dětství. Jako malí jsme si na něj hráli. Téma Robina Hooda bylo a je stále znova a znova zpracovávano, u mě vak vítězí pouze tento. Michael Praed byl prostě ten pravý Robin. ()

Standey

Asi se na to dívám hodně nostalgicky a proto přihmouřím oko nad všemi nedostatky, které po opětovném schlédnutí vypluly na povrch, ale pro mě je tohle jednoznačně nejlepší ztvárnění legendy jménem Robin Hood. Ještě teď si živě vzpomínám, že jsme jako děti běhali po lese s luky a šípy inspirováni tímto skvělým seriálem, který běžel každý čtvrtek v Magionu. Krásné a nostalgické vzpomínky mě nutí dát téměř plný počet. ()

baroko16857

Těch prvních 11 dílů s Michaelem Praedem v hlavní roli jsou skvělé - ovšem ty ostatní hodnotím přesně naopak, jako historický kýč. Bohužel! Vedení projektu mělo i nadále zůstat v rukách původního scénáristy a režiséra. ()