Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (131)

Mutanti se bouří (2010) (S06E12)

Největší devizou tohoto dílu je rozhodně povedená parodie na Titanic. Záměna oceánu za ulici a ledovce za poštovní schránku mě opravdu pobavila. ()

Sváteční spektákl (2010) (S06E13)

Tu vánočně laděnou epizodu jsem si prostě musel nechat až do správného období, ač jsem to neplánoval zcela úmyslně, prostě na Futuramu zase nebyl čas. S dokončením poslední řady F is for Family ale už zase nemám žádný jiný půlhodinový seroš ke sledování, nadchází tedy snad už konečný dojezd tohoto seriálu. ()

Mlčení cvakátek (2011) (S06E14)

Zase jednou skoro až stoprocentní epizoda Futuramy. Milá parodie nejen na Kmotra či klišé starých westernů, ale místy i dojemná sonda do Benderovy mysli. Vtípek na jméno Jendy Dolanského oceňuju více než dost! ()

Möbius Dick (2011) (S06E15)

Taková trochu krkolomná parodie na slavného Moby Dicka. Ze všech doposavadních epizod šesté série mi tahle bavila určitě nejméně, ale pro pár stále dobrých džouků tu tu čtyřku zanechám. ()

Fryority report (2011) (S06E16)

Zápletka, která se zase točí kolem hrátek s časem, mohla být zkonstruována o dost lépe, ale pro fajnové parodie na Police Academy, Trona a samozřejmě Minority Report si tohle jiné hodnocení nezaslouží. ()

Benderama (2011) (S06E17)

Větší množství Benderů = větší kadence smíchu. ()

Léčba Zoidbergem (2011) (S06E18)

Na konci až příliš překombinovaná dvacetiminutovka. Vtip tu byl, ale sklouzlo do to kýčovitých amerických vod. ()

Krotitelé roboduchů (2011) (S06E19)

Vtípky se suicide budkou jsou na Futuramě vždycky super, tady jí ale bylo bohužel věnováno málo času, byť téma se jí blížilo více než kterékoli předtím. ()

Neutopie (2011) (S06E20)

To přežívání na neznámé planetě na úkor rozkolu mezi pohlavími si před lety ani neuvědomilo, jak by mohlo být v současném roce nešťastně ožehavé. ()

Malý kabelový kabaret (2010) (S06E21)

Leela je po celý seriál prezentována jako racionální postava a najednou jí výslovně jebne kvůli šílené hudbě. Ne, tahle epizoda nebyla dobrá. ()

Jedno vejce do skla (2011) (S06E22)

Příjemný díl, který ničím zvláštním neobohatí, ale zároveň ani neurazí. Jen zkrátka nenadchne. ()

Čest rodiny Farnsworthů (2011) (S06E23)

Pro tu opětovnou snahu pořádně zesměšnit americkou historii a její nepřeberné množství prezidentů, kterým tvůrci seriálu už na samotném začátku vdechli znovu život fakticky zajímavou formou, dávám za pět. ()

Bojovníci s rýmou (2011) (S06E24)

Až příliš děsivé sledovat takovouto synopsi v dnešním pandemickém světě. ()

Rychlé čipy (2011) (S06E25)

Zase trochu blbost, ale místy stále dost vtipná. Mámini synové svojí blbostí pokaždé doručí notnou dávku zábavy. ()

Reinkarnace (2011) (S06E26)

Třebaže tenhle experiment nesedl každému, mě si Futurama snahou o něco nového fakticky získala a skvěle zesměšnila některé z nejznámějších druhů původních animací. ()

Sexuální praktiky robotů (2012) (S07E01)

Extrémně ujetá epizoda, která započíná poslední sérii, na níž jsem se poměrně i těšil. S nedávným oznámením o resuscitaci Futuramy po snad 10 letech tahle dávka teda nebude poslední, ale prozatím nevím, jestli se mám na 8. řadu zrovna těšit. ()

Chyť mě za ruku (2012) (S07E02)

Nejen za džouk na triko filmu Tron: Legacy, ale i hromadu dalších vtípků, musím udělit pětikvalt. ()

Narodím se zítra (2012) (S07E03)

Bál jsem se další politické agitky, která je v Americe mnohem běžnějším tématem než tady u nás (i když ve starších věkových skupinách se v hospodě také neřeší nic jiného), dost jsem se ale zmýlil. Další nenápadné hrátky s časem si mě obmotaly kolem prstu a já jsem se nesmírně pobavil. ()

Zloděj na pytel (2012) (S07E04)

Obavy, že 7. série bude už jen dozněním o chloupek lepším, než jsou současné série Simpsonových, Futurama si ale dokázala udržet vysokou kvalitu i po své první resuscitaci. Tak snad to dokáže i v té nadcházející. ()

Rozvod po mutantsku (2012) (S07E05)

Nebudu lhát, že mě sem nalákal zejména vtipně trefný český překlad názvu epizody. To už jsem ale zmiňoval několikrát, že v tom Futurama naprosto válí. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006