Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Mrtví se probouzejí a jejich jediným cílem je získat čerstvé lidské maso, kterým se živí. Celou zem zachvátí šílená panika a zbylí lidé zoufale bojují o holé životy. (Interdomino)

sibskyn

Jeden z těch nejznámějších zombích filmů a taky jeden z těch nejlepších. Tohle je jen o zábavném žraní a likvidování lidských bytostí, při jejich smrti se prostě bavíte. Chvílami tam jsou do toho vložené i vtípky(což většinou u hororu nemám rád, ale tady mi to nevadilo). Jedna věc se ovšem musí poskvrnit, a to že jak šel čas a viděl jsem více starších hororových kusů, tak musím uznat, že tady ty masky a gore nejsou opravdu nic moc zdařilé. Krvavá Itálie se mohla chlubit lepším zpracováním masek a gore než je tady. Ale i přesto se mi to hodně líbilo. ()

Kontryhelka

Taky vynikající, já prostě Romera můžu a jeho filmy pro mně jsou nesmrtelný,stejně jako ty jeho zombie. Samozřejmě že film je poplatný době hlavně co se týká masek zombií,ale i přes to všechno je to klasika,která svůj účel splní a které dnešní slátaniny nesahají ani po kotníky, byť na to mají všemožné triky a techniky. Stará dobrá klasika,která uchvátí každého fanouška dobrých a poctivých zombie hororů a milovníků geniálního G.Romera. A Tom Savini je machr. ()

jopal

V case vzniku to urcite bola bomba, ale kedze som to skukol (na zaklade doporucenia) az teraz) aj 2 * su viacej ako dost. ()

bvlrm

Nebavilo ma to, bolo to zbytočne dlhé a rozťahané ako guma v gačoch, postavy sa správali debilne a hlúpo, zombíci mali na namiesto make-upu na tvárach blueface, a krv mala farbu červenej 20 centovej sladkej vody z Lidla, ktorej teda veľa nebolo. Skoro by som zabudol na tu vyslovene otrasnú hudbu!!. Napriek tomu práve sociálne narážky a podarené montáže dodali filmu veľmi potrebný vietor do plachiet. Asi som urobil chybu keď som si pustil nekonečný Director´s Cut. Byť to o 50 minút kratšie, síce tomu dám tiež len 3*, ale aspoň zo seba budem mať lepší pocit. Nabudúce (ak nejaké nabudúce ešte bude) si kúpim nejaké drahé rolexky, aby som sa počas filmu mal načo pozerať. ()

Imouse

Tento film je pro mě to, čím 28 days later nebyl. K filmu je potřeba přistupovat jako k psychologickemu dramatu a ne popcornové vybíječce zombíku, kteří jsou zde pouze prostředkem k rozvoji děje, nikoliv jeho hlavním článkem. Kritika konzumnosti by vyzněla naprázdno, pokud by nebyli charaktery tak vystižně podány. Délku bych tedy nekritizoval a ani jeden čtvereček filmu mi nepřipadal nudný. Lhurgoyfův komentář berte s nadsázkou. Vystihuje film přibližně jako by jste o Mechanickém pomeranči napsali, že je to film o Masovém vrahu (doslovna citace jednoho zkráceného obsahu:). ()

Fill16

... a opět jeden z nejúchylnějších filmů co jsem kdy mohl vidět, tentokrát od Romera. Tohle je naprosto báječná smršť akce, psychologických myšlenek (hádejte jaké mám na mysli - viz.ostatní komentáře) a dokonce i (v dnešní době) také gagů a vtipných situací. Od šokujících a provokativních Kanibalů je to druhý film, kde jsem slyšel úchylnou muziku , která se naprosto nehodí k tomuto žánru a atmosféře. Ten ústřední motiv prostě musím mít (a v budoucnu si jej možná dám i do mobilu jako vyzvánění, muhehe). Film je natahovaný, ale je podstatné, že nenudí. Právě naopak - někdy působí jako groteska :) Některé scény z obchoďáku mě totálně rozsekaly! Gore efekty na slušné úrovni, herci průměrní, film jako takový hodně cynický. To zas bylo něco! Snyder vs. Romero - 1:1 ()

aronofsky

Strach? Atmosféra? Ne. Nic z toho. Je to staré, jak Metuzalém, ale vypadá to jako by to bylo z třicátých let. Nemůžu si pomoct, ale i když je to pravděpodobně klasika žánru, je to tak neskutečně pomalé a blbé. Ve srovnání s remakem tomu chybí absolutně všechno. 40% ()

lajkus

O trošku lepší než remake a to díky dokonalé atmosféře prázdného obchodního centra. Ztráta lidkosti, smyslu pro realitu je nahrazena možností mít témeř všechno krom svobody.... Více se mi líbily scény kde žádné zombie nebyli a 4 obyvatelé jen trávili čas tak jak by jej trávili v normálním životě..... ()

Film2 odpad!

Kedže remake z 2004 na mňa urobil obrovský dojem a stal sa pre mňa mojim najoblúbenejším zombie filmom, rozhodol som sa pozrieť si aj originál. Vydržal som pozerať max do polovice a nakoniec som prepol na koniec filmu. Strašná nuda, na remake to ani v najmenšom nesiahá. Málokedy sa stane že remake prekoná originál. V tomto prípade remake vyhral na celej čiare. Originál je fakt velké sklamanie. ()

stLukaz

GENIÁLNÍ FILM Když jsem vyděl úsvit mrtvých remake tak jsem vůbec netušil že je podle předlohy z roku 1978. Po shlédnutí jsem si musel tohle dílo přidat mezi TOP 10 protože má všechno co takový zombie snímek má mít - perfektně zahrané role a obsazení (hlavně Ken Foree který nesměl chybět v žádném filmu od George A. Romera) dále hudbu, masky (i když teď by se tomu drtivá většina diváku smála a zvláště mladší generace), hodně střelných zbraní a na konec i hlavní myšlenku celého filmu. "Kde jinde by jste chtěli přežít zombie apokalipsu než v obchodním centru". No a úplně na konec to nejdůležitější a to je citát který se objeví i v remaku (dokonce ho vysloví i stejný herec). Pokud jste film neviděli tak by jste se měli na něj kouknout a nenechte se zastrašit jeho délkou protože: "tohle stojí za to!" ()

mlock

74%? Lidi proberte se, dyť to bylo na hranici odpadu. Zombíci se nechovají jako zombíci ale jako mentálové, masky - nakrémovaný ksichty, scénář úplně debilní. Spousta zbytečných scén, nekonečné utrpení. ()

radostR

Ve skutečnosti jde spíš o čenou komedii se značnou dávkou cynismu, ale také vtipných gagů a slušných akčních scén. Romero nezklamal. ()

Isfio

Tento film je čudný, tvári sa to ako horror, miestami ako komédia alebo moralistická apokalypsa, neustále sa mení. Raz sú zombíci neškodné bábky, inokedy životu nebezpeční. Miešajú a prelínajú sa v ňom viaceré žánre, na škodu. Najväčšie mínus celého filmu je však zbytočná dĺžka, vyše 120 min, čo spôsobuje nevyváženosť, film neustále stráca tempo. Keby sa orezal zbytočný balast a skrátila dĺžka, bolo by to lepšie. ()

Figuto

Je to staré a dlouhé. Některé scény zbytečně natahované, leckdy hudba hodící se spíše do kreslené pohádky, divné zbarvení krve, od příjezdu zlých motorkářů několik pěkných masakrů, pozoruhodné dilema černocha a divný konec. Mohl jsem snad čekat víc? 5/10 ()

strpozdiv

Trochu konzumního šílenství v obchodním centru, slevy za které bys vraždil! Výpovědní hodnota některých scén mluví sama za sebe, netřeba podotýkat, co tím básník chtěl říci. Mimochodem tenhle biják by byl vynikající terapií pro lidi, kteří v podobných zrůdnostech musí pracovat - účinek a růst pracovní morálky zaručen! V první polovině filmu jsem se ale paradoxně bavil mnohem víc. Myslím, že úplně první tři zombies, které se tu objeví jsou fakt cool! Úvodní akce opravdu hodně navnadí, ke konci je to už bohužel horší. Komparzisty, kteří mají jen nabílený ksicht nemusím. ()

Rayers odpad!

Romera jsem nikdy neměl v oblibě, ale po shlédnutí snímku musim konstatovat, že je to můj nejNEoblíbenější režisér. Na zombie filmy se vždycky rád podivám, remake úsvitu mrtvých považuju za asi nejlepší zombie film, ale tenhle origoš... To je blbej vtip. Abych to shrnul: Úplně nejvíc mě doslova sr*la všudypřítomná stupidní a nanejvýš otravná tzv. "hudba", která se vůbec v celém filmu ani jednou k žádné scéně nehodila a neskutečně mi drásala sluch. Za další - postavy se chovají úplně nejdebilněji v celé historii kinematografie. Stačí si vzpomenout na scénu, kdy ten vygumovanec střílí revolverem v jakési strojovně... Skutečně jsem doufal, že se mu jedna z odražených střel trefí do jeho tupého xichtu a po zbytek filmu od něj budu mít pokoj. Žel, nestalo se tak. Za třetí, tohle že jsou zombies?! Pomalý pohyb bych přežil (i když tohle už je až příliš pomalé), ale ty masky (dá-li se tomu tak říkat)? Vždyť 99% mrtvol vypadalo jak paničky z předměstí, které si zrovna na xicht naplácaly nějakou tu bahenní masku! Kromě toho se nepovažuji za nekrofila, ale dost zombic (ženský rod) mi přišlo pěkných a sexy - což mě tedy skutečně NEVYSTRAŠILO. A za čtvrté, psychologické scény jsou asi pěkné okořenění filmů, ale musí se to alespoň trochu umět. To pako Romero je v tomhle směru ještě neschopnější, než ve všech ostatních směrech. Takhle primitivně vyjádřenou pointu, že i po smrti se lidé nemohou vzdát nákupního střediska, protože pro ně bylo v životě důležité (skutečně originální a vtipné, ha-ha) jsem ještě neviděl, musel jsem se při té scéně plácnout do čela. Skutečně do očí bijící amatérismus po všech směrech a nechápu, kde vzali prachy na další filmy. V životě absolutně nikdy nepochopim, jak někdo tak neschopnej může točit filmy. Proti starým filmů nic nemám a při hodnocení beru v úvahu jejich věk, ale tady to filmu k dobru vůbec nebylo. Ba naopak, když už je to tak blbě natočené a provedené, tak bych čekal ten požitek jinde, např. ve scénáři, ale ani tam nebyl. ()

Misan1993

Stát na obchodáku a odstřelovat bývalé sousedy, ted už změněné na zombíky, byl to můj první film o zombíkách a určitě stál za to! ()

rbr

Sme mrtví. Poznámka do budoucna: příště až vtrhnu do obchoďáku zaplavenýho zombiekama, budu mít na sobě sombrero a budu v podnapilym stavu, není pravděpodobně dobrej nápad klidně sedět a měřit si tep. Nebo začít koláčovou bitvu. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech