Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

enoemis13

TRÁPNE: To je slovo, ktorým sa dá charakterizovať celý tento snímok keďže od trápnych hereckých výkonov, cez trápne charaktery, trápnu logiku, ktorá vlastne ani neexistuje, lebo logické tam nie je nič až po trápnu políciu.. Bohužiaľ celý čas som si myslel, že na konci sa v Monte Carle objaví aj Cheadle, aby to dalo aspoň trochu nejaký zmysel, ale nanešťastie toto bol jeho seriózny herecký výkon ako agenta FBI. Jackman s Barry si s ním v tomto filme môžu podať ruky, Travolta mi až na tu autíčkovu scénu s guľemetom až tak nevadil (zaujímavé, že práve on bol nominovaný na malinu... to už ich tam mohli nominovať všetkých) .... 30% ()

nudlis

Jedna hvězda za "dobrý den, kozy ven" Halle Berry. A to je tak všechno. Film je směšná slátanina o tom, jak si Wolverin hraje na hackera tím, že buší do klávesnice a dělá, že něco píše. Ale monitoru mu při tom běží šetřič z Matrixu. Trapné, nenapínavé, nudné, předvídatelné a celkově ubohé ... ()

SkeeveTulp

Vidět a zapomenout. Malé plus za pěknou hudbu, ale scénář je nejspíše psaný za pochodu, a nebo někdo našel v pozůstalosti kousky natočeného materiálu, a pokusil se z toho vyrobit film. Těch půl mega za prsa H.B. měli raději dát scénáristovi. ()

soukyd33

Nikomu nevěřte! Super film s dokonalým zakončením. Akce, napětí, příběh. 👍 Soundtrack 👍 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Sa.sa

John Travolta je prostě frajer a tato role mu byla ušita přímo na tělo ;) Zajímavý konec i rozuzlení... PS: takto se má jednat s teroristy, jinému nerozumí :P ()

Bragi66

Řemeslný akční hackerský guláš ve kterém John Travolta zase ukazuje, jaký umí být záporák, který má zpočátku jakési charisma, ale pak si ty sympatie pokazí, aby mohli naplno triumfovat kladní hrdinové. Zauzeno je to údajně krásnou tmavobarevnou hlavní hrdinkou, která vypadá jako utržená z bondovky, která guláš přisladí zejména tím, že v ní přece jen zvítězí soucit nad profesionalitou. Osoleno je to rodičovskými slzami nad unesenou cérkou. Nakonec pobaví John Travolta tím, že se před celým světem skryje pod neskutečně ohavnou "parochňu". Celkově ale docela příjemně stravitelný nenáročný byják. ()

ZelenyPaul

Naprosto amorální film u kterého jsem uvažoval proč mám vlastně potřebu dívat se na ty tuny akčních filmů, když zabíjení lidí není nic hezkého (z jakýchkoli pohnutek) - a předpokládám, že to nemělo být sdělení filmu :) Navrch to legrační "hackování". Asi ne, děkuji. ()

Caesarion

Znám nejméně jednoho člověka kterému se film líbil a tenza něj dal tenkrát 750kč No a já nedávno 150kč A za ty prachy to je fakt dobrej film. ()

mirekdr

Po té scéně s 60 sekundovým lámáním hesla a pistolí jsem pak neviděl asi dalších 30 minut filmu, tak dlouho mi trvalo, než jsem se zvedl ze země a přestal se smát. ()

popisek

Na povrch vcelku ubyčejný akční thriller plný amerických levných triků, které vás nepřekvapí, ani neurazí. Přišlo mi, že u občasných scén docházelo ke zbytečně velkému vystupňování triků, a některé části filmu se pohybovali na velmi tenkém ledé mezi blbostí a neznalostí. Ale co se nedá zapřít je snaha o vytvoření díla s rychlým spádem a okamžiků bez nudy,což se prakticky 100% podařilo. ()

cachanell

John Travolta v úchylných rolí záporných hrdinů je dobrý. Ovšem tento záporách jako by z oka vypadl záporáku z filmu Kat. Ale zase na druhé straně mu to jde- dělat záporáka. Halle Berry je tu sličná a pěkná okrasa. Nic jiného jen okrasa. Hugh Jackman jako obvykle schovaný kladný hrdina :-)) Jako celek pro mě na dvě hvězdičky - neoslní ani neurazí. Ale za rok budu přemýšlet, o čemže tento film vlastně byl. ()

Tao_BB

Okrem uvodneho monologu Travoltu absolutne nicim vynimocny film... (Jackmanovo radovanie sa pri pisani kodu bolo dost "vtipne", pochybujem, ze niektory hacker robi podobne predstavenie pri pisani worma...)... Zial hodnotenie znacne ovplyvnene slovenskym dabingom :( ()

Petrisoff

Tento film mě bohužel ničím nijak zvlášť nezaujal, ať už příběhově, postavami či dalšími aspekty. Avšak dávám 1* za ňadra Halle Berry :) 20% ()

Infurius

Absolutne nesúhlasim s oficiálnym hodnotením , určite to má naviac ako +60%. Hugh Jackman a John Travolta to podľa mňa zahral úplne bezchybne, okrem x-men to bol podľa mna najlepsie zahratý film s Hugh Jackmanom... Scénar ma veľmi zaujal a ani minutu som sa nenudil, všetko do seba zapadalo a visuálne efekty boli na 100% ako napr. ten výbuch na začiatku filmu. Normálne by som dal 4 hvezdičky ale ked tam hraje moj oblubenec Hugh Jackman tak určite 5 hvezdiček. ()

Zoltarek

Osobně si myslím, že tento film zaujme především ty diváky, kteří něco vědí o hackingu a podobných věcech. Osobně bych jej neodsuzoval předčasně. Je pravda, že si hraje na něco více než ve zkutečnosti je a opravdu v podstatě nemá ani čím překvapit, ale i tak si zaslouží uznání. 5/10. ()

gomecz

Wolverin v roli nerda, no to snad ne, co od takoveho filmu muzeme cekat? IP adresu 192.168.271.1? ne, to nastesti ne, ale nejaky asistent rezie asi zaslechl neco o obektove orientovanem programovani a tak pojal vyvoj pocitacoveho viru jako skladani nanobotu na molekularni urovni.... no vlastne proc ne, alespon to bylo efektni. kdyz pominu ten hollywoodsky styl kde divak musi okmazite od prvnich vterin vedet kdo je ten hodny a kdo zly, kdyz odhlednu od te hollywoodkse preslazenosti, tak stejne muzu jen vyzdvyhnout herecky vykon Johna Travolty - ktery jako jediny pusobyl prirozene, jinak to opravdu nestalo za nic. ()

pan Spock

Ikdyž dobře obsazené a dostatečně akční, nenacházím po shlédnutí tohoto filmu žádný podstatný důvod, proč si ho zapamatovat, nebo nedejbože pustit znovu. Všechno totiž ztroskotává na chabém scénáři (a to i na průměrný oddychový akčňák). Pardon, na jeden důvod si přece jen vzpomínám - dokonalé tělo Halle Berry, samozřejmě:) ()

Houston1

Ja sa tu niekedy velmi bavim na XY recenzentov s ktorych tu ma aspon polovica minimalne 4 oscary a uz co to odtocene.a co ste v tomto pripade ako cakali?je to imidzovka v ktorej je viac ako jasne mozete najst milion chyb,ale Swordfish nieje film na ktory budete este tyzden mysliet.po tyzdni si uz ani nespomeniete co ste videli,ale zabava to zla rozhodne nebola,pretoze ja som cakal film daleko horsi ()

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)