Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

Sovice

Připadám si jak ten kritik z Ratatouille :o) První film, na kterém jsem kdy byla v kině. Venku pršelo...Budiž, to nikoho nezajímá. Je to naprosto kouzelný film. Každý ho zná, klasika, nádhera. Když se řekne Sněhurka, představím si jedině tu Disneyho černovlasou slečnu ve žluté sukni a žádný jiný obrázek Sněhurky to nikdy nemá šanci přebít. ()

u.mojitko

Pěkně zpracováno: trpaslíci jsou roztomilí (hlavně Šmudla), chaloupka je útulná, tedy až po návštěvě Sněhurky, a z čarodějinice jde strach. Pohádka, která by v dětství něměla být vynechána. ()

mimuzik

Nádherná pohádka, která i po těch letech ze svého kouzla neztratila vůbec nic. Úžasné zpracování a báječný humor z ní dělají nejlepší animovanou pohádku všech dob. Tato pohádka nestárne a nezklame žádnou generaci. Pět hvězdiček je opět málo. ()

Warmsor

Za päť neni o čom, táto rozprávka je nesmrtelná a aj o 100 rokov pretrvá a klasická disneyovka sa nezaprie nikdy. Radšej keby dávali snehulienku alebo káčerovo, nie tie kidy ako Hana fontana a podobné bludy. ()

dawexx

Naprostá klasika. Sněhurka ve své době znamenala tak obrovský posun v kinematografii a samozřejmě především v animované tvorbě, jakou přinesly až první 3D filmy o mnoho a mnoho let později. Dodnes si pamatuju, že animace byla neuvěřitelně plynulá. ()

Alexxxa

V dětství jsem se této kouzelné pohádky nemohla nabažit,neustále jsme ji měli doma z půjčovny.Za mě nejlepší pohádka od Disney vůbec. ()

dogrose

První celovečerní animovaný film. Zatímco legendární první zvuková groteska s myšákem Mikym Parník Willie trvá 8 minut a pracovalo na ní 10 výtvarníků, na Sněhurce se stopáží hodina dvacet jich pracovalo 300. Investoři od tohoto projektu Disneyho zrazovali a nikdo nevěřil, že na tak dlouhý kreslený film vůbec někdo do kina přijde. Traduje se historka, že během prací docházely studiu peníze, a tak Disney pozval bankéře na promítnutí tužkové kresby. Bankéř během celého promítání mlčel a ostatní ve studiu se obávali, že je již rozhodnuto. Když Disney pak provázel bankéře k autu, byla to prý jeho nejdelší cesta. Během té bankéř řekl jedinou větu: "Tenhle film vám vydělá spoustu peněz." A vystavil šek. Disney stále nebyl s filmem spokojen a nervozita ve studiu stoupala na nejvyšší míru, když teprve 14 dní před ohlášenou premiérou definitivně skončily všechny práce. Studio tak nemělo vůbec čas na propagaci, zaměstnanci narychlo vyběhli a rozvěsili po městě provizorní plakáty.... O Sněhurce by se dalo mluvit dlouho, takže už jen ve zkratce: dokonale načasovaný příběh, všechno promyšlené do detailů, písně posouvající děj dopředu se staly jedním ze znaků tvorby studia, základem kresba z komiksů (všimneme si, že hoky a kluci ještě mají v animaci v různých úhlech rezervy). Máme-li ke Sněhurce jakékoli výhrady, navěky bude první. P.S.: Disney z příběhu vystřihl dvě scény, údajně pro jejich náročnou animaci, a tudíž i finanční náročnost: trpaslíci staví pro Sněhurku postel a trpaslíci jedí polévku, kterou jim Sněhurka uvařila. Obě scény se našly nedávno v knihovně studií Disneyovských animací (čítá na 60 milionů záznamů) pod názvem The Snow White Returns - ale zda studio mělo úmysl natočit pokračování, se už asi nikdy nedovíme... ()

pegtr

Od tohoto filmu sem čekal víc.Už od začátku mě nudil a přesto že si myslým že se jedná o nejlepší stvárnění této pohádky, furt jsou to slabší 3 hvězdy. ()

cipokomon

Mám animáky rád, hodně rád. Teď s dítkama je vídám témeř denně. Ale Sněhurka? Cajdák uloudaný tak, že to ani děti nebaví. Chápal bych vysoké hodnocení v roce 1940 a dalších 50 let, kdy to musel být trhák, ale dnes? Zkrátit to na 40-45 minut by bylo tak akorát a pak bych chápal i hodnocení. Takhle to u mě končí v šuplu, už znovu radši nepouštět stejně jako vysoce hodnocené Lady a Tramp, zejména druhý díl, Malý toaster, Zvoník u Matky boží a opět zejména druhý díl. Tenhle styl pohádek mě i dětem prostě nesedí. ()

wojciech

Zajímavá struktura děje, monumentální temné vyvrcholení leží v krásném kontrastu s následujícím "happily ever after" epilogem. ()

Qaylie

Jedna z nejkrásnějších pohádek od Disneyho. Je vidět že autor neměl v hlavě ''hovadiny'' ,jako v této době a napsal něco, co si budeme pamatovat do konce života. Protože na tenhle úžasný film, se nedá zapomenout. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra