Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

Jack_F.

Viděl jsem to hodněkrát, protože to vždycky hrálo v ordinaci u dětské doktorky. Never ending story bych tak řekl. :D ()

Stuart6

Nejlepší pohádky jsou ty české. A nejlepší kreslené (nesnáším výraz "animované") jsou Disneyovky. Původně jsem dal čtyři hvězdy, ale když jsem viděl mého dvouletého syna, jak na to kouká s otevřenou pusou, měním to na pět :-). P.S. Nevíte někdo, jestli natočil také Karkulku ? Už mě vyčerpává ji synovi vyprávět 3x za večer :-). To Gemini: Gaiman není autor Sněhurky. To jsou bratři Grimmové :-). ()

jessic

Spolu s Lady a tramp mé první filmy v kině. Působilo to strašidelně, celé kino se tak bálo. Dodnes je vzhledem k době vzniku ohromující technické zvládnutí - přirozenost pohybů - ale jinak je to klasická disneyovka s písničkami a roztomilými zvířátky. ()

LencaN

Nesmrtelná klasická disneyovka. Krásná animace. Na tu dobu, samozřejmě. S dneškem to nemá co dělat. Jsou tady typická roztomilá zvířátka, správňáčtí trpaslíci, z nichž každý vzbuzuje sympatie, dokonce i Brumla. Líbily se mi pohyby Sněhurky. Byla jako ladná víla, v té době to tak bývalo myslím i v hraných filmech. Kdyby se tak někdo nakrucoval dnes, řeklo by se, že hrozně přehrává, ale tady to bylo takové princeznovské. Jen mě trochu mrzí, že tam nebylo víc prince. Ani jsem si ho nestačila pořádně všimnout. Každopádně tato pohádka je tak známá, že kostým Sněhurky najdete dnes snad na každém tématickém maškarním plese. ()

Tsuki003

WD v době, kdy princezny měly ještě lidské proporce :) Sněhurka je možná dneska už jinde, ale pro mě je to taková třešinka na dortu animovaných pohádek. Možná jí nadržuju spíš ze sentimentálnosti, ale vždycky bude patřit k mým Disney-klasikám. ()

AnysekMel

Táhne mi na dvacet a poprvé (pokud nepočítám útržky z pohádek z Ikey) jsem viděla pohádku s klasickou disneyovskou kreslenou princeznou. A jelikož ji nemůžu nadhodnocovat z nějaké nostalgie, tak jen svým pravým výkonem ve mně vyvolala jakousi hřejivou vlnu dětského štěstí. ()

Wourly

Je to klasika, je to milý, písničky jsme už každý někde někdy slyšel... Až na trochu hloupý příběh to není špatné, ale kde se vzala ta pátá hvězdička je mi záhadou... o.O Šípková Růženka je třeba určitě lepší... (Film tahal tak spíš akorát tak Bručoun) ()

MrKrahujec

On je to vlastně docela rekord, když film, který jsem viděl poprvé ve svých sedmi letech a v těch třiačtyřiceti následujících potom tolikrát, že si už netroufnu ani odhadnout, kolikrát vlastně, a takový film dokáže ještě i dnes přinášet odhalená tajemství a legendy, které jsou s ním spjaty. Například to, že Walt Disney sám tento film ani nekreslil, ani nerežíroval (jako kreslíř uznal, že patří sice k povolaným, ale nikoliv k vyvoleným už téměř deset let předtím), je ještě jakž-takž známo, ale že si za kreslíře vybíral těžce vyhledávané skutečné talenty, se ví už méně. Velmi hojným zdrojem mu bylo neustávající přistěhovalectví, které po roce 1917 zesílilo obzvláště z Ruska, a tak se stalo, že jedním z těch, jehož ruce přímo vytvořily mnohé ze scén filmu, se stal vynikající ruský kreslíř a ilustrátor Remizov, publikující pod pseudonymem Re-Mi, který byl mimo jiné blízkým přítelem a prvním ilustrátorem Korněje Čukovského (podíváte-li se na jeho ilustrace k Čukovského básni O krokodýlovi, nemůžete si nevšimnout podobnosti), dále neméně slavný grafik F. Rožankovskij a ostatně se někdy píše, že W. Disney zcela vážně uvažoval i o spolupráci s naším Jiřím Trnkou (setkání s ním v padesátých letech skutečně prosadil, ale oba pánové si, bohužel, příliš do noty nekápli) a také se světoznámým surrealistou Salvadorem Dalim (film, který tenkrát spolu plánovali, byl nakonec, řadu let po smrti obou, pietně realizován a je ke shlédnutí na YouTube). Je skutečně škoda, že původní jména trpaslíků byla v šedesátých letech vytlačena novou verzí překladu od K.M. Walló (podařilo se zachránit alespoň Kejchala, kterého chtěl Walló předělat na "Hepčí", Stydlína a Šmudlu). Ta původní, už zcela zlidovělá jména (Prófa, Štísko, Rejpal a Dřímal) totiž nevymyslel nikdo menší, než Shakespearolog a brilantní překladatel Hamleta Erik Adolf Saudek! Uznáte jistě, že s ním se ani pan Walló měřit nemohl (ač v té době složil sladce pitomoučké veršíčky do Princezny se zlatou hvězdou na čele). Závěrem bych ještě rád zdůraznil rovněž někdy opomíjený přínos komika a písničkáře Jana Vodňanského, který předvedl naprosto nepřekonatelnou parodii na dobové komunistické kritiky tohoto filmu, ve které nakonec doporučil, aby: "-se film i nadále promítal, když už se koupil, ovšem s mým vysvětlujícím komentářem!" ()

Foogas

Být v něčem první ještě neznamená být v tom nejlepší. Nadčasové a legendární dílo? 109. nejlepší film? Opravdu? Ale kdež. Zdlouhavé, infantilní, schematické, doslovné. Tenorový zpěv to také nezachraňuje, právě naopak. Takový Tom a Jerry, spatřivší světlo světa o tři roky později, je úplně jiná kvalitativní liga. ()

RoseThrone

Stará Disneyovka od samotného krále. První celovečerní animovaný film, který byl dabovaný, a že se jim to povedlo! Pohádka mého dětství a srdcovka, kterou mohu vidět zas a znovu. Nové věci od Disney by si měly brát příklad z tohoto skvostu. ()

Izmo123

Máme tady úplně první animovaný film od slávného studia který skoro každý zná a tenhle film se zařadil na 114. místlo nejlepších filmů a co si o tomhle filmu myslím, příběh je ze začátku magický, potom se stane něco hrozného což se už dostáváme k tomu jak je ten film strašidelný, potom začne být velký problém a to kdy se trpaslíci dozví že je u nich někdo doma a tam jsou momenty kde se příběh natahuje, k tomu ještě dokonce mi taky trochu příjde že jsou aji zbytečné, na druhou stranu co je v těch momentech skvělí tak jsou to postavy které se chovají tak pohádkově až je roztomilé i pohádkově přirozené, další co tomu hodně pomáhá jsou písně které jsou po hodně dlouhé době stále dobré, jediná postava která má hloubku tak to je Sněhurka, jinak ostatní trpaslíci jsou tam jenom proto aby tam nechyběli ale i tak je to úžasný start u který ho prostě musím dát pět hvězdiček protože už Disney už prostě věděl že to bude klasika tohoto studia a taky že je :) hodnocení: Animace 9/10 Postavy 10/10 Příběh 10/10 Písně 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 10/10 ()

Radek273

Inu, sice první z mnoha, perfektně nakreslený a kvalitní, nicméně v dnešní době už pouze klasika pro fajnšmekry! ()

BrMikes

Ano. Je to dobrý a průlomový film ale jako nejlepší Disneyovka, 6. Nejlepší animák a 121. Nejlepší film všech dob? To se mi nějak nezdá. I když ano, animace je překvapivě dobrá, hudba ujde, trpaslíci jsou zábavnými figurkami a český dabing je také slušný. S čím jsem ale měl v tomhle filmu problém, je samotná hlavní postava. Sněhurka mi přišla jako nejhůře naanimovaná postava a celkově mi ten charakter prostě nesedl. Samotná úvodní sekvence, kde je Sněhurka skoro pořád na plátně je nejslabší částí filmu. Ani se nedivím těm lidem co píší že to hned ze záčatku museli vypnout. A princ taky nic moc. Jinak byl film poměrně solidní. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

RebekaFox

Dle mého názoru nejkrásnější a nejkouzelnější Disneyovka! Líbezná Sněhurka a roztomilí, legrační trpaslíci s dobrým srdcem a smyslem pro humor. Kouzelné v každém detailu...třeba jak zvířátka pomáhají uklízet trpasličí domeček,... ale každá scéna má své kouzlo a je zábavná a hravá... A český dabing je klasicky skvělý, jestli se nepletu tak úvodní komentář namluvil Karel Höger! Nádhera!:-) ()

tomino28

Dnes již historický animák z dílny Walta Disneyho, který odvážně odolává zubu času. Je až neuvěřitelné, jak se dnes dá na něj dá od začátku do konce dívat s úžasem a otevřenou pusou. A bez sebemenších úlev snímek obstojí i v rozjetém 21. století. Pro tehdejší děti muselo jít o úkaz a myslím, že i ty dnešní by to bavilo! ()

Vital

Tuto pohádku máme na kazetě už snad 15 let,a i když už obraz je fakt na určitým rozhraním,tak pořád je to stejně moc hezká pohádka,kterou jsem měl rád jak malej tak i dnes.. ()

Bohulib

Včera jsem to pustil pustil čtyřleté dcerce a sám jsem taky trochu pokukoval. Mám pocit, že nic lepšího už pak Disney nenatočil. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra