Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

misi255

Bez mihnutia oka plný počet. Moja prvá rozprávka v detstve. Doteraz neprekonaná. Možno by sa našli akčnejšie a zábavnejšie tituly, ale Snehulienka má v sebe niečo, čo žiadna iná. A ten dabing je úžasný. ()

Shaman1135

I po rokoch ma to stále drží. Legenda medzi rozprávkami, klobúk dole pred Waltom Disney a ľuďmi, ktorí sa na tomto majsterštiku podieľali. Navyše fantastický slovenský dabing z roku 1970 na čele Jozefom Kronerom a Martinom Gregorom , na ktorom som vyrastal a ktorý viem dodnes naspamäť. ()

Mag67

Přesná ukázka jak by měla pohádka vypadat, nevinná, trochu naivní, při které se budete celou dobu usmívat, protože to vám žádném případě nepřipomíná reálný a krutý svět a to je dobře. No přece nemůžeme pohádky soudit protože jsou pohádkami, to nedává žádný smysl. Toto je pohádka do nepohody a smutku. Toto je pohádka, kterou si musíte alespoň jednou pustit. A hlavně, pokud se chcete stát správným fandou filmů toto musí být povinně ve vašem seznamu. Klasika klasik. Pohádka pohádek. Perfetto. ()

DanušeGr.

Tuto pohádku jsem viděla poprvé v mých 14ti letech. Dodnes ji považuji za vynikající pohádku vytvořenou ve studiu Walt Disneye. Škoda, že ji česká televize neuvádí. Je mnohem lepší, než ty nové ()

Jard

Ako malý som si tento film veľa krát púšťal a mal som ho veľmi rád. Lepšie spracovanie rozprávky o Snehulienke som ešte asi ani nevidel. 85% ()

kodwin

Moc hezká pohádka, které bych ani v nejmenším nehádal 80 let. Na tehdejší poměry fantasticky natočeno. A že má klasická disneyho Sněhurka pořád co říct, potvrdila i moje osmiletá dcera, která mi řekla: "Tati, to je na pět hvězd." Tož je dávám. ()

Gamine

Tuhle pohádku mám nerozlučně spojenou s dětstvím, každá scéna je ikonická, krásně a duchaplně nakreslená. Nejraději jsem měla zvláštní vztah Brumly a Sněhurky a jeho "dobrý konec". ()

Nataniel73

Krásna animovaná rozprávka. Veľmi bezprostredná, milá a aj celkom vtipná. Vynikajúci slovenský dabing tiež pomohol celkovému dojmu jednej z najlepších animovaných rozprávok od Walta Disneyho. Podobne ako v prípade Popolušky sa jedná o pekný príbeh, spracovanie a pridanou hodnotou je skvele naaranžovaná kráľovná čoby stará striga s hrozným kukučom. "Si smädná? Tak sa napi." "Je to ženská. A všetky ženy sú bosorky!" Najvtipnejší z trpaslíkov Dudroš mal ako vždy svätú pravdu :D ()

Mikey_Silver

Nestárnoucí klasika. Tohle byl můj první zhlédnutý animák od Disneyho. Tenhle film nejen že byl úplně první celovečerní a že dokázal vyvolat úsměv na tváři, ale taky zároveň položil základy pro vytváření budoucích animovaných filmů. Animace je perfektní, hudba je skvělá, postavy (hlavně trpaslíci) jsou úžasné a záporák (zlá královna) je jeden z nejlepších animovaných záporáků vůbec. Disney byl pravým mistrem animáků. ()

cachanell

Naprostá senzace. Takto má vypadat pohádka - milá a pohádková. Naprostá KLASIKA. Pro malé i seniory . Sedím vždy u TV a usmívám se a držím palce prizncezně a naprosto nesnáším královnu. ()

Zrcadleni

Podruhé se na tuhle pohádku dívám s odstupem 20 let a ani teď a ani tehdy jsem si ani na okamžik nepomyslel, že se za těch 20 let nedokázala ani jedna jediná animovaná pohádka s nynější technologií vyrovnat tomuto řemeslně dokonalému kreslenému úžasu ()

Chaozzak

Když jsem byl malý, chodil jsem na to do kina Světozor v Praze pořád dokola se svojí babičkou :-). Krásná a dobře propracovaná pohádka. Ano je naivnější, ale co by Disney pro děti neudělal že?. Prostě klasika - 95% ()

Marek.Skalka

Sněhurka je klasika. Jenže klasikou se stala, protože je to krásný film. Navíc byla úspěšná v době, kdy se na marketing filmů dávalo celosvětově asi tolik, jako se dávalo za polovinu vstupenky na veřejné WC v nejbližším křoví. ()

Mirešák

Viděl jsem jedno divadelní zpracování též pohádky jistými páťáky a přišlo mi lepší. 1) V českém znění jsou zde písničky zcela nesrozumitelné. 2) Je smysluplné vypít zohyzdňující lektvar za účelem být nejkrásnější? Já to nepochopil, třeba mi to nějaké dítě vysvětlí. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra