poster

Sněhurka a sedm trpaslíků

 • Česko

  Sněhurka a sedm trpaslíků

 • USA

  Snow White and the Seven Dwarfs

 • Slovensko

  Snehulienka a sedem trpaslíkov

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

Režie:

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boshke
  ****

  Nemohu si pomoci, ale ta kýčovitost (já vím, lépe svět Walta Disneyho popsat nelze) ten dobrý pocit z návratu do dětství snad i přebíjela. Ze zvířátek jsem rostl a děj se děsně vlekl (za polovinu filmu stihneme uklidit a umýt si před jídlem obličej). Ale nostalgie to byla pořádná a i přes výtky jsem si Sněhurku celkem užil... 70%(17.5.2013)

 • sinp
  *****

  První celovečerní animovaný film... A nemohlo to dopadnout jinak než takhle, to byl osud. "Taková ta notoricky známá pohádka časů dávno minulých, kdy vkus hrál ve studiích slovutného Disneyho ještě prim." přijde Vám hned na mysl. Jenže tahle věc je opravdovou revolucí a krokem vpřed, který musel ve své době být nebývale odvážný. Vytvořit takovou věc je důkazem vizionářství slavného studia. Obdivuhodnou animaci a krásným příběhem bez potíží okouzlí i dnes, byť prostředky se v současnosti volí jiné. Základ však stále tkví v jednoduchosti, inspirace trvá a zdá se, že nepomine. Tak moc se ten svět animovaných filmů zase nezměnil....(24.3.2006)

 • GilEstel
  *****

  Sněhurka a sedm trpaslíků z roku 1937 je……. Prosím? Jakýže je to rok?.... No jak říkám, rok 1937. To se ani nechce věřit že? Tato kreslená pohádka ještě pamatuje odchod na věčnost našeho 1. prezidenta T. G. Masaryka. Šla hned v patách myšáku Mickeymu, aby ukázala světu, že animovaný film může být i celovečerní film aniž byste se u něho nudili. Podařilo se. Svět žasl. Volná adaptace klasické pohádky bratří Grimmů doplněná skvělou hudbou a dokonalou animací zasáhla téměř každého. Animace byla na takové úrovni, že nebyla mnoho desítek let překonána a až do nástupu počítačové grafiky a moderních programů zajistila Disneymu téměř monopol ve svém oboru. Oscar za filmové novátorství přišel zcela po právu. A svět nepřestal žasnout dodnes, protože pohádka je to v pravdě nadčasová. Má myšlenku a příběh výchovného charakteru, který je velmi citlivě a nenásilně zakomponován do děje. V dětské podobě se zde setkáváme s klasickým soubojem dobra a zla, který je rozveden pomocí lidských pocitů a povahových charakterů. Najdeme tu tak strach, tajemno, přátelství, soucit, touhu po bohatství, lenost, lež a podvod, vtip, krásu a mnoho dalšího. V první řadě pak lásku a závist jako symboly dobra a zla. Vnímání všech citů a vlastností je umocněno geniální hudbou, která již sama o sobě dokáže navodit potřebnou atmosféru, čehož film velmi pozitivně využívá. Mám doma klavírní partituru filmového soundtracku ve francouzském vydání z První republiky. Časem je již hodně sešlá a potrhaná. Hudba ale zůstává stále svěží a krásná, stejně jako film. I v dnešní přetechnizované době má pohádka stále co nabídnout. Moderní animované filmy, kterých vzniká v poslední době ohromné množství, jsou často sezónní záležitostí čistě konzumního charakteru. To se u Sněhurky díky výše vypsaným pozitivům nemohlo a nemůže nikdy stát. Je to film patřící k mému dětství stejně jako k dětství mnoha generací přede mnou a věřím, že i generací které přijdou po nás. Sněhurka a sedm trpaslíků je legenda a legendou zůstane. Zrcadlo, zrcadlo řekni mi, která kreslená pohádka je na světě nejkrásnější? Jsi to ty, Sněhurko. Bylas a navždy zůstaneš.(24.10.2010)

 • SOLOM.
  ****

  Jeden z nejpěknějších animovaných filmů (těch), které jsem měl tu možnost vidět. Dodnes si pamatuji, když otec pořídil domů video, tak tahle Sněhurka byla jedním z prvních filmů na VHS, které jsme si na něm pouštěli. Slušná animace, vtipné momenty s trpaslíky i nezapomenutelná kouzelná atmosféra – přesně to se mi hned vybavilo, když tuto verzi Sněhurky dávali nedávno v TV…(31.12.2018)

 • juta
  **

  Ne a ne a ne. Když se na to podívám dospěláckýma očima, tak je to hodně špatné, nebo spíš nezáživné. Zpívá se tu víc než je zdrávo, příběh by se dal odvyprávět za pět minut a tady to je natažený na více jak osmdesát minut a snaha o zavraždění dívky taky není úplně to co by patřilo do pohádky, i když mě to nepoznamenalo, snad... :D(11.1.2019)

 • - Roku 2001 vytvořila společnost Ubisoft stejnojmennou hru pro Game Boy Color. (gjjm)

 • - Postava prince měla mít původně mnohem více prostoru. Potíže s jeho animací nakonec vedly tvůrce k podstatné redukci jeho “role“. (džanik)

 • - Animátor Ward Kimball chtěl dát výpověď poté, co byly jeho dvě hlavní scény (trpaslíci ládující se polévkou a trpaslíci stavící postel pro Sněhurku) vystřiženy. Walt Disney ho přesvědčil tím, že mu dal na starost vytvoření postavy Jiminyho Cricketa ve filmu Pinocchio (1940). (HellFire)