Sněhurka a sedm trpaslíků

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Film, u kterého se dojímal Hitler i Ejzenštejn, to je prostě odzbrojující záležitost! Přestože z dnešního pohledu lze vytknout leccos - např. absolutní nedotaženost postavy prince nebo přílišnou zkratkovitost děje - jakmile nastoupí do parády banda disneyovských zvířátek, pak je ubrání byť jedné hvězdy nemožné.(13.8.2013)

• Hejtmy

{110/1001} První celovečerní animovaný film Walta Disneyho, první soundtrack k filmu vůbec, obrovský komerční trhák (ve své době nejvýdělečnější film vůbec), technicky dokonalý film nepřekonaný ve svém žánru snad po dalších 50 let, oblíbený film Adolfa Hitlera, Tohle se určitě nedá říct o žádném jiném filmu, takže Sněhurka určitě je zajímavým filmovým počinem, ale já jsem se u ní hlavně nudil. Vidět jí o 15 let dřív možná bych mluvil jinak. 30%(5.10.2010)

Klasická rozprávka zo všetkých klasických rozprávok najklasickejšia. Aj po takmer 80 rokoch od vzniku nemajú Pixari nadbytok konkurencieschopných diel. V Snehulienke sa stretla bezchybná predloha s výtvarným riešením a hudobnými vsuvkami. Rozprávka je navyše vtipná a na slovenské pomery má výborný dabing, takže malé deti nie sú jazykovo dezorientované zásluhou Markízy a JOJ, ktoré využívajú zámerne vytvorené diery v zákonoch.(24.12.2014)

Nepamätam si, ci som niekedy v detstve tento animovany film videl, ale zazitok bol aj teraz dost velky. Najviac obdivujem animatorov, ako mohli tak krasne nakreslit a vo farbe natocit takyto film uz v roku 1937. To je hlavny dovod, preco si tento film zasluzi jednoznacne plne hodnotenie, aj ked sa dospely divak moze chvilkami nudit... 19.03.2010 _______ Adriana Caselotti - (Sněhurka) +++ Roy Atwell - (Doc) +++ Lucille La Verne - (Královna) +++ Moroni Olsen - (Čarovné zrcadlo) +++ Harry Stockwell - (Princ) +++ Hudba: Frank Churchill, Leigh Harline, Paul J. Smith +++ Produkcia: Walt Disney +++(15.8.2008)

Walt Disney byl ve své době králem animace a dokazoval to na klasických osudech Sněhurky, Zvoníka, Tarzana, Malé mořské víly apod. Recept na úspěch byl jednoduchý a stále stejný - příběh co všichni znají, dokonalá animace, vážné téma (hlavní postavy), odlehčující humor (vedlejší postavy), klasický souboj dobra se zlem, vše zalít láskou a navrch morální ponaučení, rovná se nádherná podívaná pro celou rodinu. Jako dítě jsem je taky hltal plnými doušky, ale trpaslíky jsem vlastně nikdy neměl moc rád.(6.3.2011)

• - Na premiéru do Carthay Circe prišla celá hollywoodska smotánka, obecenstvo sa smialo a plakalo 87 minút. Z Disneyho šialenstva sa stal jeho najväčší triumf. (Fleur6)

• - V žebříčku Amerického filmového institutu pro deset největších animovaných snímků obsadil 1. místo. (2008). (džanik)

• - Lidé z hollywoodského filmového průmyslu byli přesvědčeni, že film propadne, a nazývali ho "Disneyho bláznovství". (džanik)