Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)
Trailer 2

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

Trailer 2

T2

Rozpočet $1,488,000Tržby USA $184,925,486Tržby Celosvetovo $190,000,000za predaj od 2009Tržby za predaj Blu-ray v USA $55,267,944 //počet predaných kusov 2,074,993za predaj od 2009 Tržby za predaj DVD v USA $57,146,328 //počet predaných kusov 2,700,438Úžasné čo dokázali pod záštitou Walta Disneya v danom roku stvoriť, je to hravé, zábavné, roztomilé, dojemné,... ohľadom animácie to je brilantná práca prešpikovaná do detailov. /100%/ ()

Dever

Soundtrack Leigh Harline: 1. Overture [2:11] ,2. Magic Mirror [1:25] ,3. I'm Wishing/One Song [3:06] ,4. Queen Theme [0:44] ,5. Far Into The Forest [2:26] ,6. Animal Friends/With A Smile And A Song [4:24] ,7. Just Like A Doll's House [2:45] ,8. Whistle While You Work [3:23] ,9. Heigh-Ho [2:46] ,10. Let's See What's Upstairs [1:16] ,11. There's Trouble A-Brewin' [4:21] ,12. It's A Girl [4:27] ,13. Hooray! She Stays [2:49] ,14. Bluddle-Uddle-Um-Dum [4:26] ,15. I've Been Tricked [4:05] ,16. The Dwarfs' Yodel Song [4:35] ,17. Some Day My Prince Will Come [1:54] ,18. Pleasant Dreams [2:29] ,19. A Special Sort Of Death [2:02] ,20. Why Grumpy, You Do Care [2:07] ,21. Makin' Pies [3:03] ,22. Have A Bite [1:28] ,23. Chorale For Snow White [1:06] ,24. Love's First Kiss (Finale) [4:21] ,25. Music In Your Soup [2:35] ,26. You're Never Too Old To Be Young [3:19], ()

kiddo

A tak nám začíná éra zoofilního znásilňování evropského pohádkového kánonu a jeho přetavení z ultramorálních hororů do zcela nezávadné megainfantilní podoby vhodné leda pro upozaděné děti s extrémně sníženou inteligencí. Lekce číslo jedna, prťousové: pokud si máte nějaké privilegium odpracovat a můžete to pomocí hypnózy nebo odhalených koz hodit na kohokoli jiného, neváhejte a jděte do toho, i kdybyste se kvůli tomu měli uchýlit k systematickému zneužívání zvířectva. Bod Rejpalovi, vždyť kdo by se chtěl nechat komandýrovat podobnou afektovanou krávou se skandálně mizernýma způsobama. ()

Tosim

Vždycky jsem si myslel, že jsem Sněhurku kdysi viděl, ale protože jsem si nebyl ani za mák jistý, dal jsem si opáčko. :o) Překvapilo mě, jak je ten film svěží. Hravý tak akorát, temný, až mě to překvapilo, pro písničky je zde dokonce i oslí můstek (Sněhurce jde se zpěvem všechno lépe), chvílemi je místo i pro ironii a Sněhurčino lehké zesměšnění trpaslíků. A český dabing (ze sedmdesátých let, kdy byl ještě opravdu legendární), afektovaný i tlumený v těch správných chvílích. ()

Gemini

Ze všech zpracování Sněhurky je tohle zřejmě to nejnaivněji pohádkové a dětem nejsrozumitelnější. Disney prostě věděl jak udělat radost...jenže po přečtení Sněhurky od Neila Gaimana, troufám si říct že největšího literárního mága naší doby, se už na roztomilou kreslenou holčičku, která se vzala odnikud a měla pleť bílou jako sníh a rty rudé jako krev, nedokážu dívat tak jako dřív... A ta roztomilá zvířátka mě taky pěkně štvou:) ()

• V říjnu 2001 byla Sněhurka vydána v Disneyho platinové DVD edici. Jen během prvního dne se prodalo víc než milion kusů. (džanik)
  • V žebříčku “Ultimate Film“ Spojeného království (podle počtu prodaných míst v kinech) se umístil na 3. místě. (džanik)
  • Film byl do češtiny nadabován dvakrát – v roce 1938 a při obnovené premiéře v roce 1970. Zatímco jména trpaslíků z prvního dabingu (Prófa, Rejpal, Štístko, Stydlín, Kejchal, Dřímal a Šmudla) vešla i díky literatuře ve všeobecnou známost, jména z druhého dabingu (Doktor, Brumla, Hopla, Stydlík, Kejchal, Klimba a Šmudla) se nikdy výrazně neujala. První dabing byl považován za ztracený, dokud ho roku 2014 nenašli dabingoví nadšenci v jedné soukromé sbírce. (L_O_U_S)

Související novinky

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní…

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.…

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra

30.05.2019

Režisér Marc Webb se navždy zapsal do paměti fanoušků originálních romantik jako tvůrce 500 dní se Summer. Jeho dva spidermanovské pokusy s Andrew Garfieldem a Emmou Stone v hl. rolích už ale takový…