poster

Sněhurka a sedm trpaslíků

 • Československo

  Sněhurka a sedm trpaslíků

 • USA

  Snow White and the Seven Dwarfs

 • Slovensko

  Snehulienka a sedem trpaslíkov

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

Režie:

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Scénografie:

Ken Anderson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Laxik
  *****

  Sněhurka má 80 let. Byla první. Nasrat. O to tady nejde. Jen těžko lze popřít, že byla tahle legenda v průběhu osmi dekád překonána snad ve všech ohledech (možná kromě grotesky) různými animáky od Disneyho i konkurence. Jenže pokud vezmeme v potaz, o co se Sněhurka snaží, nedá se říct, že by v něčem selhala. A protože se úspěšně snaží taky o nadčasovost, musím tleskat. A že to není zrovna feministická záležitost? No, na rozdíl od jiných pohádek (včetně několika českých) to není ani vyloženě proti ženským.(26.6.2017)

 • kulyk
  ***

  MeganámrdSPOILER! Což znamená, milé děti, že by jste dále neměly číst, neboť bych vám mohl vyzradit části děje či dokonce celý jeho průběh, víte? Víte, viďte? Tak vyčůrat zuby, vyčistit to a spát. Se strejdou! - Slečna nasere opatrovnici, v lese kuchne majordoma, pohlavně vytíží sedmero liliputů a když od nich čapne nějaký ekl moribundus, pročež prakticky uhyne, okolo jdoucí nekrofil ji omylem zase rozpumpuje. Nic zajímavého, buďme upřímní. Která z nás něco takového neprožila alespoň šestkrát, že. Trojice stars za průlom v animaci i za kouzlo, které dodnes z filmu zavání.(20.12.2013)

 • D.Moore
  *****

  Stále krásná záležitost, která zřejmě nikdy nepřestane být kouzelná. V tomhle byl Walt Disney opravdu geniální.Obzvlášť ta smršť nápaditých gagů musela být ve své době něco neskutečného. Mimochodem teprve když si člověk pustí verzi s českým dabingem, může zalitovat, že princ nedostal více prostoru - jeho písně totiž nazpíval fenomenální Karel Hála.(12.6.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Jako vedoucí na táboře jsem jednou večer začala svému oddílu na dobrou noc vyprávět o Sněhurce a jeden chlapec mě přerušil s tím, že to musím vyprávět správně, protože on viděl film a ví, jak to bylo doopravdy. Mluvil o tomhle dokumentu, který popisuje týrání svěřené osoby, návod k trestnému činu vraždy, vydírání, výrobu omamných látek a taky ukazuje dokonale sehraná zvířátka při úklidu trpasličí chaloupky. Na veverky leštící talíře a zametající podlahu, kterým snaživě pomáhají burunduci (jiný druh veverky), na kolouška olizujícího nádobí, snaživou želvu a hopkající zajochy se nedá zapomenout. Disney byl génius.(25.8.2010)

 • Deimos
  *****

  KINO: 9. Bítešský filmový festival/// Dabing 9/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Animace 8/10/// PLUS: kouzelně zábavné, krásné písničky, i v českém dabingu, nadčasové nejen po technické stránce, ale i po té obsahové MÍNUS: pro děti (1-10 roků), které se na pohádku se mnou dívali to bylo trochu dlouhé, nebo ne tak zábavné a vtahující, jako jiné moderní pohádky, uznávám, že třeba děj s trpaslíky by mohl být o něco kratší/// Shrnutí: Díky Bítešskému festivalu, který jsem navštívil poprvé, jsem měl možnost vidět tento poklad kinematografie poprvé na velkém plátně. Zážitek. A co teprve tehdy, jak to museli diváci vnímat. Děj možná z počátku poměrně přímočarý, ale příběh, animace, hudba, vše stále funguje a i v konkurenci nových pohádek obstojí./// Celkem 90%///(29.2.2020)

 • - Film měl začínat scénami se Sněhurčinou matkou. Z obav před cenzory byly ale nakonec vystřiženy. (džanik)

 • - Deanna Durbin byla zkoušena jako “Sněhurčin hlas“, ale Disney ji nakonec odmítl. Podle jeho názoru byl její projev příliš dospělý. (džanik)

 • - Lidé z hollywoodského filmového průmyslu byli přesvědčeni, že film propadne, proto od nich dostal posměšný titul "Disneyho bláznovství". (džanik)