Ucayali

Bože jak já bych rád dal 5 hvězdiček. Některé scény jsou nestárnoucí klasika i po 20 letech. Bojové scény jsou stále nepřekonatelné. Vylodění v Normandii je v podstatě kultem a měřítka dobré bojové scény, stejně jako závěrečný masakr ve vesnici. Tohle Spielberg prostě umí, v tom je pán. Všechny jeho filmy jsou po technické stránce vypiplané a nadčasové. Plus například realistická scéna jak je vojín Upham paralyzován strachem. Dobrých realistických scén je ve filmu hodně. Pak ale jakoby se film nemohl rozhodnout, jestli je realistický válečný film, nebo náborové video armády spojených států. Některé momenty jsou opravdu silně mířené na průměrného amerického diváka. I příběh je celkem slabina filmu. Zkusit se držet více realistického pojetí a lepší příběh, je to jasných pět. Škoda, škoda a ještě jednou škoda ()

MaxPayne

V roce '98, kdy film vyšel, lidé museli z perfektní scény na Omaha beach valit oči. Ze scény, kde medik umírá a volá maminku, že chce domů, jde mráz po zádech. ()

robertosteff

Neopísateľné........ Musel som to rozchodiť. Naozaj som sa po skončení filmu musel poprechádzať. Celý film zachráňte vojaka Ryana a hlavne úvodné vylodenie je geniálne úchvatné, to už nikdy nič neprekoná. ()

Zacharod

Je to fakt dobrej film, ukazuje opravdu všechno. Tvrdě, ale pravdivě. Spielberg dělá to co umí a prostě mu to vychází. ()

aneta105

Nikdy jsem nenašla zálibu ve válečných filmech, ale tento mě překvapil i po několikátém zhlédnutím. Sice je hrozně dlouhý, ale to lehce opomenu, když děj, herecké výkony a pravdivý a luxusní děj je naprosto super 90%. ()

juro

pamatuji když jsem před x lety šel na tenhle film do kina a taky pamatuji jak jsem šel z kina - totálně konsternovaný a nadšený už z úvodní dlouhé bitvy na pláži - zarazila mě do sedadla a já jen koukál koukál koukál a snad jsem i zapoměl dýchat - něco tak uvěřitelného ve filmu jsem ještě asi neviděl - cítil jsem to zoufalství vojáku kteří stáli v lodi ve předu a vlastně věděli že jdou na popravu jako první - myslím že to je absolůtně nejlepe natočená válečná scéna všech dob ()

Monika95

Dojemný film z období druhé světové války. Začátek je opravdu tak autentický, že mi to připadalo jako by to byly reálné snímky. ()

kreyson13

Do dneška vzpomínám, že když jsem film viděl poprvé v kině v 90. letech, že to byl neuvěřitelně silnej zážitek. Vylodění bylo prostě tak realistický, že se člověk v sedadle snažil podvědomě uhýbat střelám a zadržoval dech při scénách pod hladinou. I dneska po čtvrt století to je parádní záležitost. ()

BStone

Válečný film par excellence. Spielberg je prostě mistr. Neskutečná kamera, úvodní bitva naprosto mimořádná, pekelný zvuk, výborný příběh, silné emoce, skvělý Hanks. Hrůza války v přímém přenosu. Za mne o hodně dál, než Nolanův Dunkerk. Filmové řemeslo v nejvyšší lize 100% ()

majorzeman13

Vynikající,Parádní,Mistrovský válečný filmový počin od pána Stevena Spielberga ! Válečná klasika z konce 90.let. Vřele doporučuji všem shlédnout pokud neviděli ještě,ale to je skoro nemožné,že? ()

Olafur

Vynikající válečný film... Hlavně díky roku svého vzniku se vojín Ryan nevyhnul srovnávání s Tenkou červenou linií. Kdybych měl já vybírat mezi Linií a Ryanem,vybral bych Ryana. Ryan má prostě všecko. Suprovou akci,humor,příběh a nějaký to morální poselství. V linii to bylo hlavně o tom poselství a to neustálý filozofování mě nevzalo za kule a nevtáhlo do jiné dimenze tak,jako to dokázal právě vojín Ryan. Za mě takových 95%. ()

hmyzovrah

Tento film bohužel sráží jeho tupý příběh. Buď tam neměl být žadný a byl by to rize válečný film, nebo měl bejt jako Pearl Harbor a na své by si přišly ženy. ()

teekanee

Opravdu velmi dobrý válečný film, který nenudí ani chvilku své štědré stopáže. Obsazení je v tomhle filmu fakt skvostný. Nejvíc mě ve filmu překvapil Bryan Cranston, toho jsem si tam fakt nepamatoval. Nejsilnější scéna za mě jednoznačně obsazování něpřátelskýho bunkru a to co následovalo po něm. Za mě 87% ()

albyyy

Jeden z nejlepších válečných filmů, co vůbec existuje. Vynikající Tom Hanks v hlavní roli nezklamal, film dokonale ukazuje hrůznost války. Úvodní scéna z Omaha Beach je jednou z nejlepších z celého filmu. ()

T1000

Steven Spielberg je prostě pan režisér a tento film to naplno dokazuje. Nejlepší film z bojového prostředí druhé světové války. Už jenom začátek na Omaha Beach vás zamrazí, výborný děj, který vrcholí závěrečnou bitvou ve městě a pak Tom Hansk vysloví jednu z nejsmutnějších vět, jakou jsem kdy ve filmu slyšel „Earn it“. Později když se Ryan ptá manželky „řekni mi že jsem dobrý člověk“ tento film vás hodně zasáhne, třeba, když zdravotník zjistí, že jsou to „játra“. Výborná kamera, a hlavně hudba Johna Williamse. Naprostá ukázka hrůzy, jimž byla druhá světová válka. Pravém si odnesl 5 sošek. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018