helraiser

Vyloďovací úvod byl super, to se opravdu povedlo, akční, deprimující, krvavé, drsné, prostě tak nějak jak si to každý představuje. No, ale ten zbytek to jako mělo být co? To je prostě tragédie, to jako ne. Hloupé, proamerikánské, nesmyslné. ()

Dienzenhofer

I na 2 zhlédnutí pořád nezapomenutelný snímek. Pro mě nejlepší válečný film a nejlepší film Stevena Spielberga (i přesto že je na ČSFD až na 4. místě ve Spielbergovi kinematografii). Klasický Tom Hanks který ničím moc nepřekvapí, ale vždy si odehraje to svoje a rozhodně tento snímek patří k tomu nejlepšímu s tímto hercem. Kdo docela překvapil byl Edward Burns který je podle mě nejzajímavější postava v jednotce. Matt Damon tu neměl nějak extra velký prostor ale rozhodně nezklamal. Pak tu je Vin Diesel(tento film je pro něj jeho vrchol kariéry a ještě to bylo před tím seriálem o autech) tu má menší prostor ale nehrál špatně a myslím že u těchto filmů měl zůstat. John Williams poskládal velmi dobrou hudbu k tomuto filmu i přesto že jsem měl někdy pocit že vykrádá sám sebe. Také tento film velmi dobrou výpravu a kameru. Také je tu dech beroucí scéna vylodění v Normandii, scéna ukazuje jak je válka brutální a tvrdá, také zaujme práce mediků. Tenhle film by měl vidět úplně každý i přesto že válečné filmy nemusíte a pokud jste fanoušek Spielberga naprostá povinnost tento film vidět. ()

Odpadlik

Pro mě asi nejrealističtější válečný film. Když člověk vezme v úvahu ještě navíc Spielbergova slova, že ani tak není ve filmu zobrazena celá ta hrůza (něco přece jen natočit nemohli), dokáže si člověk udělat opravdu reálnou představu. Připadáte si skoro jako byste tam byli ... V roli německého vojáka, nejdříve zajatého, posléze propuštěného se objeví český kaskadér Martin Hub. ()

Zombo

Pro mě zcela jistě kultovní válečný film, který si získal moje sympatie geniálně natočenými scénami jako legendární a realistické vylodění na Omaha beach, sniper ve věži, nebo závěrečná bitva o Ramelle. Opravdu lituji, že už na to nemůžu jít do kina, protože tak rád bych si znovu vychutnal hvizd píšťalky a krásný šok při otevření transportérů s následující „hudbou“ kulometů MG42. Stevene, tys tam snad musel v minulém životě bojovat ()

Hever

Pokud jste nebyli na Ryanovi v kině, přišli jste nejméně o polovinu jeho perfektní atmosféry. Scéna s vylodění v Normandii je snad ta nejpovedeněji zpracovaná válečná bitva, kterou jsem kdy viděl. Navíc ten zajatý Němec, kterého nechali jít, je pro mě pravým a nefalšovaným zosobněním nelidskosti a zároveň zbabělosti celého tehdejšího německého režimu. ()

LordMysti

Jednoznačně jeden z nejlépe natočených válečných filmů. Nebýt trapné ryze americké vlastenecké zápletky, mohl to bý jeden z mých top filmů všech dob. ()

Patrik200s

Najlepší mnou zhliadnutý vojnový film. Vynikajúca réžia, výborné obsadenie ,dobrý dej. Niet čo dodať, oplatí sa tuto vec vidieť. Tom opäť zažiaril. ()

Sosak

Syrový a drsný válečný film, přesně jak má být. Úvodní vylodění v Omaha beach patří ke skvostům kinematografie v celé svojí historii. Spielberg dotáhl natáčení válečných jatek do konce (Kubrick to započal Olověnou vestou). Skvělý příběh, nádherné efekty a atmosféra 2. sv. války jako málokde. Zupa drama. ()

BLADER

Majster Spielberg dokázal niečo takmer neskutočné, keď natočil tento film, ktorý sa veľmi blíži k dokonalosti filmového sveta. ()

Gisorax

Podle mě nejlepší válečný film všech dob. Jak už tu mnozí nahodili, úvodní scéna, vylodění v Normandii, je naprosto dokonalá a realistická, vlastně jako celý film. Když jsem tento film viděl poprvé, ještě hodně mladej, nevim kolik mi mohlo být, snad 12? A k tomu repro 5.1, ješte v půlce filmu jsem měl takový divný, hodně divný pocit... V té době jsem si při úvodní půlhodince pro sebe říkal... "Proč to ti lidi dělají?" "Proč se tak zabíjí?" Ale i s odstupem času, jsem měl po vylodění tentýž divný pocit.. Taky skvělé záběry, jako hod molotovem na tank bez střihu, udělají své.. Pro mě dokonalost sama, už jen proto, že mam rád válečné filmy ale tento je jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Jasná 5 ()

upas

Jen samé klady, namátkou dva. Za prvé: vylodění na pláži omaha bylo jednou z nejfantastičtějších válečných scén, kterou jsem kdy viděl. A za druhé: německý Tiger I vypadal - světe, div se - opravdu jako Tiger I a ne jako tank slepený z několika jiných. Klobouček dolů, pane Spielbergu. ()

alienemo

Veľmi dobre spravené bojové scény. Naturalistické. Ale po uvodných dvadsiatich minútach sa to všetko ukľudní a Spielberg sa sústredí na charaktery čo filmu uberie jeho tempo. ()

bull!nka

Je mi líto, že to musím napsat, ale tento film svou autentičností u mě skončil po velkolepé úvodní scéně vylodění...potom už jen líbivé dílko pro širokou škálu diváků, škoda ()

hemoglobin

Druhý najlepší vojnový film po Black Hawk Down, ale určite naj. film o 2. svetovej vojne, ktorý vám vyrazí dych... Pre mňa 90% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018