Tucne.prasa odpad!

Čo je to za národ, ktorý potrebuje mať nielen nalinkované, čo si má myslieť, ale aj to, čo má cítiť? Tá emócia je tu katastrofálne umelá a dlátom a kladivom nasilu vtĺkaná do hláv. Prečo to nikomu nevadí, prečo nikto nepovie: "Neurážajte ma, na toto chcem mať svoj názor, svoj pocit"? Aj keby to vo finále mal byť rovnaký pocit, ako režisérov. Ale bol by vlastný. Toto je čistá manipulácia a demagógia, identická s ruskou, len s opačným znamienkom. Vysoké hodnotenie filmu znamená, že ľudia už súdnosť stratili a na vlastné cítenie rezignovali. No a k scenáru: je taký hlúpy, že by som im ho neuveril ani keby to bolo natočené podľa skutočnej udalosti. ()

hovnocuc

na tenhle lep já jsem teda nesednul. Nemůžu zpochybnit, že řemeslně to bylo pěkne ztvárněný, to vylodění je opravdu parádní, z tý autetičnosti, syrovosti a atmosféry běhá mráz po zádech. Výprava parádní, kamera taky. Jenže ten příběh sám o sobě je dost přitaženej za vlasy, patosu tam stříká víc než umělý krve, do toho ta obludná stopáž a umělý natahování ničeho, závěrečná bitva a lá Komando... znám lepší filmy o druhý světový, lepší filmy od Spielberga a lepší filmy s Hanksem... Rád jsem to viděl, ale nepředpokládám, že bych si to ještě kdy pustil. ()

opatstviolov

Začátek a konec naprosto excelentní... Zbytek zdaleka ne tak dobrý, ale furt to šlo. Celkem nadprůměrný válečný film, ale ne něco co by vás mělo totálně dostat. 8/10 ()

Schkeble

je to nadprůměrně fajnový, avšak dokud nenajdou Opravdového Ryana, pak to je pouze fajnový... no a špetka Hravohradského sentimentu k tomu a máme to zaokrouhleno na dva páry tučných rudých pěticípích hvězd ()

Rozarka18

Úvodná scéna vylodenia amerických vojakov na pláži Omaha je brutálne fascinujúca. Niet divu. Spielberg si to dobre naštudoval, od dobových fotografií a výpovedí priamych svedkov, až po naštudovania si skvelého filmu Deň D. Chlapské rozhovory záchranného tímu sú fajn a pre mňa, ako pre ženu, zvlášť príťažlivé. Záverečná bojová scéna ujde. To je asi tak všetko. Samotný príbeh je neuveriteľný a z celej duše neznášam režisérov pátos, ktorý pchá všade, kde sa len dá a to neplatí len pre tento film. ()

GrooteLulu

..lepší spojení Spielberg-Hanks snad už ani nelze... každá hra na pc, která popisuje vylodění v Normandii je snad naprosto identická se scénou ze Saving Private Ryan... ()

BrokyyS

Jeden z nejlepších válečných filmů ne-li nejlepší válečný film, který byl kdy natočen. Steven Spielberg je prostě úžasný režisér a na tomto filmu je to jednoznačně vidět! Začátek, děj, konec.. Všechno je na tomto filmu fascinující. Tento snímek se jednoznačně zapisuje do mých TOP filmů, které sem kdy viděl. 10/10 Doporučuji. ()

Va3sek_here

Nemám slov. Pokud bych něčemu udělil titul, nejlepší válečný film, tak tomuhle. Úžasná akce, emocionální momenty jsou tu fakt úžasné. Pokud jeden neřekne, že se nejedná o dobrý film, tenhle filmový žánr není pro něj. 10/10. ()

mikroslar

Soudím, že tento Spielbergův film bude jistě patřit k nejlepším válečným filmům (a to jsem jich už pěkných pár stovek viděl). Začátek je opravdu úchvatný. Výborná kamera a práce se zvukem, střídání detailů s celky, promyšlená kompozice obrazu (což je u masových scén zvlášť těžké), originální pohledy kamery a současně odkazy na ikonické fotografie z vylodění, to všechno vplyne do představení budoucích hlavních postav zapletených do hlavní dějivé linie- záchrany jednoho konkrétního života i za cenu oběti jiných, stejně jedinečných. Následující pouť záchranné jednotky pobřežím normandie vtáhne diváka do děje a ani na vteřinu nenudí. Dávám pět hvězdiček protože film jako takový si je (jak po profesní, tak i po herecké stránce zaslouží, přesto ta pátá je trochu menší: důvodem je trochu zkostnatená, literární a málo pravděpodobná linie pacifisty Apema a jeho zázračný pseudopsychologický přerod v hrdinu, která vybočuje z jinak přísné logiky snímku. Jakkoli chápu, že ze scénárisického hlediska doplňuje způsob uvažování kapitána Mullera, považuji ji za příliš prvoplánovou a tézovitou.  Dalším důvodem, proč mi pátá hvězdička poněkud bledne před očima je závěrečný srdcervoucí a nadbytečný patos. Chápu, že americký film aspirující na Oscary musí patos přinést, protože si to žádá úzus a publikum, ale v tomto případě zbytečný sentiment (kterému se Spielberg vyhnul v průběhu celého filmu) kazí celkový dojem a posouvá dílo o půl patra níž. Millerova závěrečná slova "ˇŽij a zasluž si to" říkají naprosto všechno , co je nutné říct. Žádný sentimentální dovětek je nepřevýší ani nepovýší. Nicméně byť trochu bledší pátou hvězdu si film,  jako  celek zaslouží. ()

Semington

Nebudu představovat a ani úvodní půl hodinu, a co je nejlepší je to že film neztrácí na kvalitě a ta ukrutná válka je ve finále cítit po celý film, cítíte to a herci taky, právě kvůli výborným hereckým výkonům je napětí po celou dobu až dokonce, ale co si budem první půlhodina je prostě dechberoucí ale ted něco k celému snímku a co bych hodně pochválil. strašně se mi líbí ta realističnost a ty dialogy ostatních vojáků, jsou to prostě kluci ale přitom takový fearless bojovníci který nejen že jsou schopni umřít za svoji zem ale hlavně pro ni bojovat. Dále výborný výběr herců který se opravdu hodí na roli vojáka, strašně se mi líbil Tom Hanks a jeho kapitán miller, a samozřejmě spoustu dalších. Dále už bych snad jen řekl že je tu výborně vyobrazen ten válečný šok, a naprosto nemyslitelná myšlenka toho tím vším si ti kluci museli za války projít. Extra zážitek za mě 10/10 ()

JenTR

Je to samozřejmě parádní podíváná, ale pořád je to v americkém stylu. Oni si tu WWII představují jako nějakou kovbojku na divokém západě. Smutné je, že něco podobného se fakt stalo (Sullivan brothers). Film je možná trošičku moc dlouhý a na konci lehce kýčovitý konec, ale celkově tomu nelze nic moc vytknout. ()

lukas.7

Vojnový film ktorý som videl xxxx krát vo mne zanechal užasne herecké výkony a príbeh . Tom Hanks svoju rolu (kapitána) zobral naozaj veľmi vážne a hrdinsky 2 Svetová vojna ,vylodenie v Normandii a následne hľadanie strateného jediného preživšieho syna je pútavý príbeh o sile 2 Svetovej vojny , zvratoch táto vojnová dráma autenticky približuje aká je vojna zla a nemilosrdná a že zomierajú len nevinný ľudia .Tom Hanks svoju rolu zobral poctivo ako vždy a spolu z režisérom Stevenom Spielbergom spravili dokonalú vojenskú výpravu aká dodnes nemá konkurenciu .. ()

horskejvlk

Revolučně natočený film s dobrým scénářem a efekty. Nicméně je to trochu limonáda, mají zachránit vojína Ryana a pak poruší rozkaz a zbytečně brání jen s pěchotními zbraněmi nějak blbej most všichni do jednoho padnou zcela zbytečně Němce zastaví až vzdušná podpora a silné posíly. Takže kpt. Hanks to totálně zvoral když si myslel ze s družstvem zastaví postupující Němce kteří uměli bojovat. Tato limonáda ovšem dala Zavdat natočit opravdu reálný film tedy poctivější seriál Bratrstvo neohrožených což je dle mě nejlepší ztvárnění válečného tažení Američanů. ()

Langos

Film jsem viděl jednou, protože je tý války na 3 hodiny dost. Steven Spielberg umí dělat filmy, rozumíme si. Od Spielberga jsem viděl ještě jeden film s válečnou tématikou: Schindlerův seznam,hodně známý a taky hodně dobrý, ale zpátky k Ryanovi. Film nese zajímavou zápletku, vojáci musí najít vojáka Ryana a poslat ho domů, víc nebudu psát, abych nespoileroval. Zápletka mi teda přijde spíš nesmyslná, ale Steven to umí tak pěkně udělat, že vám je celkem dost jedno jak zápletka vypadá. Akční válečný drama je fakt doslova dost povedený, kamera jede, hudba jede, scénář jede a herci hrají! Jeden z nejlepších válečných filmů! ()

bernstein

Druhá světová válka byla rozhodující událostí 20. století a pro Ameriku se stala určujícím dějinným zvratem. Změnila tehdy hranice světa a dnes je nazývána „poslední velkou válkou“. Ani sebelepší výcvik však nemohl spojenecké vojáky připravit na to, co je čekalo po vylodění v Normandii na pláži Omaha. Přestože byli naplněni odhodláním a vírou ve vítězství, jen málokdo z nich bitvu o tento malý kus francouzského pobřeží přežil. Z pohledu kapitána Johna Millera je zřejmé, že si uvědomuje nebezpečí, které na jeho jednotku čeká. Netuší však, že to není zdaleka ten nejtěžší úkol, který bude muset se svými vojáky splnit. Proč byste měli vidět? Je to skvělý film, který nás učí: Heroismus a obětování. Je to dojemný příběh o mužích, kteří dali své životy misi. Film také ukazuje hodnotu bratrství. ()

Lukango

Co film, to mistrovské dílo. Spielberg nám tu představil jeden z nejlepších válečných filmu historie, ne-li ten nejlepší. Svojí realisticky natočenou akcí strká konkurenci do kapsy i teď. Herci hrajou skvěle a v roli Millera si nedokážu představit nikoho jiného než Hankse. Postavy mají svůj vývoj a nejsou tu hrdinové, kteří přežijí vše jsou to prostě lidi, ne avengers. U Spielberga mám někdy problém s jeho ruční kamerou, protože mám rád když je záběr krásně ladný, na druhou stranu zde nám svojí ruční kamerou ukázal co nejrealističtější pohled na válečné pole. Zvuk je neskutečně ostrý a funguje na jedničku po všech stránkách a má tu své důležité místo. Soundtrack si sice nebudete broukat, ale Williams nám tu složil hudbu, která se vkusná a nedivím se za Oscara. Scénář je špičkový, ať už se bavíme o dialozích, emocích se soucítěním, postavách, motivací postav, či samotném příběhu, u kterého když si myslíme, že je konec, tak bum a pokračujeme dál. Celkově se po technické stránce jedná o mistrovské dílo a Spileberg zde dokazuje, že natočit válečný film mu nedělá problém a dělá to neskutečně realisticky, emotivně a velkolepě. Známka: 9/10 ()

macikpacik

Pozrel som si po sebe filmy Olovená vesta - Kubrick a Zachráňte vojína Ryena - Spielberg. Obom som dal plný počet bodov a verím, že väčšina tu na fóre, so mnou súhlasí. Filmy sa zaoberajú spoločnú udalosťou - vojnu. Aj keď Kubrick vietnamskou a Spielberg 2. svetovou. Sú úplne ináč natočené, úplne iné správanie postáv, úplne iná situácia - Američania vo Vietname nemali čo robiť, v Ryenovi bojojovali za mier. Nebudem rozoberať dej, kto to videl, tak by som sa len opakoval, ale pláž Omaha je asi jednou z najlepších a najznámejších scén vo filmografii vôbec. Spielberg ukazuje dve tváre Kapitána, človek, keď sa napokon dozvie, aké mal povolanie, pochopí, ale aj užasne nad tým, čo musel prežívať. Písať v roku 2023 recenziu na film z roku 1998 je trochu neskoro, ale ja som sa až teraz rozhodol napísať, ako ma ten film oslovil, zasiahol a doslova mnou otriasol. 10/10 ()

mapollam

Poctivosť, s akou sú natočené vylodenie a boje, inšpirácia historickými zábermi..to je veľmi dobrá robota. Aj zobrazenie smrti a zabíjania v každej podobe. Nie som si istý, či budeme aj po rokoch oceňovať hrdinský pátos v príbehu. A postava menom Upham, čo je akože veriaci a ľudský, je odporná. Veľmi. Ale uberať hviezdy sa nedá. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018