paulusm

tehle film jsem poprvé viděl v jednom velmi malém kinosále na dřevěné židli a rozhodně tato nekomfortnost nic neubrala na skvělém zážitku a celkovém dojmu z filmu.Úvodní scéna vylodění je pro mě nejlepší filmovou sekvencí,kterou jsem měl možnost vidět.Po skvělém začátku se příběh dostane do své slabší části trochu zbytečně zdlouhavé,ale okořeněné nečekanými zvraty.No a finále opět vrací film na nadprůměr z vojenského žánru.Opět skvělý Tom Hanks a celkové filmové obsazení pod taktovkou Stevena Spielberga. ()

Orech

Fakt to bol film?! Tú hrôzu z vojny som cítila tak, že aj 2 hodiny po filme som nebola schopná normálne dýchať... maximálne silný zážitok. ()

Lanco

Preto je Spielberg pravdepodobne najlepší režisér, pretože natáča scény ako je vylodenie na Omaha beach.... Úbohý divák sa vďaka tomu cíti naozaj ako v druhej svetovej už v prvých minútach filmu, Hanksova rota je naozaj ako rodina a ak niekto zomre, aj na gauči to bolí. Sentimentálne scény su velmi dobré vdaka Johnovi Williamsovi .... Kvalita od začiatku do konca ()

Sadova302b50

Velmi dobří herci a mnohé scény (včetně úvodu) jsou velmi naturalistické a reálně vypadající. Přesto nedám plný počet, styl vyprávění se mi vůbec nelíbil, naprosto nezapadá do snahy o věrné zachycení války. 80% ()

Oxytocin

Řadím vojína Ryana pravděpodobně na úplnou špici válečných filmů, které jsem kdy viděl. Kvalita lidí, kteří stojí v popředí a v pozadí celého filmu padla na úrodnou půdu... Skvělá práce... ()

Marchelinko

Na tento film by nemal nikdy sadnúť prach, pretože by mohol byť vzorový pre všetky nasledujúce filmy vojnového žánru. Precíznosť, s ktorou bola točená scéna vylodenia v Normandii, je niečo, na čo si len ťažko režiséri trúfnu, a ak aj, poväčšine nie je výsledok taký silný ako v tomto prípade. Tom Hanks podal dobrý výkon (ako vždy samozrejme), no nebolo to to najžiarivejšie na celom filme. Sled scénok a udalostí je skvelé spojenie reality zlúčenej s príbehom, ktorý vypúšťa do sveta posolstvo, ktoré je dobrou motiváciou do života pre každého z nás. ()

HoncPe

Hodně silný zážitek. Počáteční scéna s vyloděním je dle mého vrchol filmařského umění, opravdu jsem až cítil jak okolo mě lítají kulky. Celkově celý film působí dosti "nebezpečně" ... dokázal jsem se dokonale vžít do situací, kdy nemůžete vystrčit ani centimetr těla ven z úkrytu, a také tu úlevu když už bylo po všem. Emotivní, uvěřitelné, naturalistické, surové. Dávám plný počet hvězd. ()

megacik

K filmu mám veľmi emocionálny vzťah, pretože som ho prvýkrát videl v poriadnom kine v Bratislave v dolby surround system, samozrejme nevediac, do čoho idem. Počas celého filmu som sa cítil ako keby sa ja osobne bojoval v Normandii a každá guľka, každý pohyb tanku mi pumpoval adrenalín do žíl. Ešte chvíľu po opustení kina som mal tep asi 140. Odvtedy som už taký intenzívny zážitok v kine nemal. Čo sa k tomu zážitku trochu približovalo bol film Gravitácia, to som však pozeral nedávno doma na bežnom domácom kine. Keby som na to išiel do kina, možno by to bolo podobné ()

VenomSK

Skvelá herná séria Medal of Honor akoby prevedená zčasti na veľké plátno. Miloval som určité scény, ktoré boli práve porovnateľné s niekorými so spomínanej hry, vytvorilo to ako keby môj osobný kult...francúzske bojiská, sniperi, zrúcané mestečká, tanky, tajné misie...to je ono. Vždy keď si pozriem tento perfektný vojnový snímok, nevyhnem sa ani nostalgickému zahraniu "Medaily cti" a zatlačím slzu do oka. Staré zlaté časy. PS: Viem, že dejovo a scenáristicky malo Uphamovo počínanie zmysel...na konci filmu sa z neho stane muž....ale popravde, strašne ma jeho zbabelosť iritovala a vždy keď si tento film pozriem, znovu. Melisha mal na svedomí len a len on. ()

Beliel

Sečteno a podtrženo. Úchvatně natočené válečné dílo. Reálnost, akce, příběh a nečekaný konec. Chcete vidět co znamená válka na filmovém plátně, pak je tohle film pro Vás! Tom Hanks a jeho parta předvádí skvělé herecké výkony, bomby bouchají, kde mají a tak jak mají, kulky létají zatraceně reálně a to samé platí o tom, když Vás ta kulka trefí. Krásně a reálně zobrazený den D. Scéna vylodění na pláži je nejlepší válečná scéna všech dob! ()

capt.Pellew

Začátek filmu mapující operaci Overlord a těžké boje na pláži Omaha je dechberoucí. Musím podotknout, že vyobrazení těchto scén jsem ve filmech podobné tématiky viděl jen zřídkakdy. Po dobytí pláže a vytvoření předmostí v Normandii film dostává zcela jiný náboj, což se dá předpokládat z názvu snímku. Tento film jsem zhlédl až po přečtení knihy Bratrstvo neohrožených od S. Ambrose, takže jsem věděl, jak příběh, pojednávající o záchraně posledního syna matky, která své ostatní syny ztratila ve válce(celkem byli 4: 2 padli při vylodění v Normandii, 3. byl vězněn japonskou armádou v Tichomoří, před koncem války osvobozen, ale to nebylo r. 1944 známo), vznikl. Skutečný pvt. Ryan (sgt. Frederick Niland) sloužil u 101. výsadkové divize a po bojích Dne D byl převelen k 82. výsadkové divizi, kde se chtěl setkat s bratrem, který zde rovněž sloužil. V tuto dobu se dovídá o smrti všech tří bratří, poté byl odeslán do Británie a později do spojených států, aniž by pro něj byl poslán speciální tým :D. Příjde mi přitažené za vlasy, aby spojenecké velení vyslalo a rikovalo skupinu vedenou důstojníkem, jen aby našli nezvěstného výsadkáře, u paradesantních divizí byly po výsadku velké ztráty, nebyla tedy velká šance, že je stále na živu. Celkový verdikt vidím na 60 %. Naturalistické vyobrazení vylodění je skvělé, následný vývoj děje je americká pohádka. Herecké obsazení ujde, vyjma T. Hankse, který nemá vizáš vojáka. ()

babuca

Fantastické scény a sekvencie: 1.to vylodenie na pláži Omaha .... strašný masaker 2.oznámili nesprávnemu vojakovi , že prišiel o bratov 3.keď pustili nemeckého vojaka, ktorý im povraždil kamarátov 4.a samotný Tom Hanks ale treba dodať že skvelí boli aj ostatní herci ()

Murphy3126

Jedna velká patriotická kravina od začátku až do konce. Na tak stupidní děj mu můžou skočit jenom ještě blbší amíci, než je ten chudák Spielberg. ()

richarsmile

Môj najobľúbenejší vojnový film. Milujem filmy o druhej svetovej, a toto je jeden z najlepších. Proste tento film musel vidieť každý. a kto ho nevidel nech si ho pozrie. Spielberg jednoducho vie natáčať filmy. ()

killer1992

Filmařina par excellence. Skvěle zpracované, atmosféru 2. světové války to vystihuje jako málokterý jiný film. Úvod filmu s vyloděním na pláži Omaha je bezpochyby nejznámější, nejikoničtější a patrně i nepřekonatelnou ukázkou boje z 2. sv. války (a že filmů o tomto historickém období byly natočeny mraky). Nicméně je třeba nezapomínat ani na zbytek filmu, který tak trochu leží ve stínu vylodění a který je také skvělý. Moc bych se divil, kdyby se někomu povedlo natočit film s tématikou 2. světové, který by překonal toto Spielbergovo dílo. ()

Wiceman

Asi nikoho nepřekvapí, že tenhle počin stál víceméně za vznikem Bratrstva Neohrožených. Fakt, že obě díla vypadají prakticky totožně není tak čiře náhodná. Akorát tady jsou mariňáci z dne D (v BN výsadkáři). Docela příjemně mě překvapilo obsazení do hlavních rolích. U Toma Hankse ani tak ne, u něj máte zaručenou kvalitu, ale spíš u herců jako Vin Diesel, Matt Damon, Tom Sizemore nebo Giovanni Ribisi. Překvapili všichni čtyři to bez debat. Od naleštěnejch Von Ryanů a jinejch nám tu Spielberg ukazuje opravdu dosti surovej pohled na počátek invaze do Normandie a taky na to, jak celá ta operace vlastně stála za hovno. Na tu dobu počin jako bejk, ale z nějakýho mě neznámýho důvodu jsem si ho nikdy nezařadil do mých top filmů. Asi je to tím depresivnějším naladěním celýho filmu. Jasný nekoukám na komedii, ale u Bratrstva to šlo tak proč ne tady? Lepší čtyři hvězdy. ()

Ucayali

Bože jak já bych rád dal 5 hvězdiček. Některé scény jsou nestárnoucí klasika i po 20 letech. Bojové scény jsou stále nepřekonatelné. Vylodění v Normandii je v podstatě kultem a měřítka dobré bojové scény, stejně jako závěrečný masakr ve vesnici. Tohle Spielberg prostě umí, v tom je pán. Všechny jeho filmy jsou po technické stránce vypiplané a nadčasové. Plus například realistická scéna jak je vojín Upham paralyzován strachem. Dobrých realistických scén je ve filmu hodně. Pak ale jakoby se film nemohl rozhodnout, jestli je realistický válečný film, nebo náborové video armády spojených států. Některé momenty jsou opravdu silně mířené na průměrného amerického diváka. I příběh je celkem slabina filmu. Zkusit se držet více realistického pojetí a lepší příběh, je to jasných pět. Škoda, škoda a ještě jednou škoda ()

MaxPayne

V roce '98, kdy film vyšel, lidé museli z perfektní scény na Omaha beach valit oči. Ze scény, kde medik umírá a volá maminku, že chce domů, jde mráz po zádech. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018