Reklama

Reklama

Roman Skamene

Roman Skamene

nar. 02.10.1954 (67 let)
Planá u Mariánských Lázní, Československo

Biografie (1)

Roman Skamene se narodil v Plané u Mariánských Lázní. V roce 1964 se rodina přestěhovala do Prahy a v novém prostředí se Roman začal zajímat o herectví. Navštěvoval dramatický kroužek a pokoušel štěstí na filmových konkurzech. Ve svých 13 letech, když navštěvoval 8. třídu základní školy, vyhrál konkurz na hlavní dětskou roli v psychologickém filmu Útěk, kde hrál malého chlapce svedeného starším kamarádem k životu na "šikmé ploše". Role se zhostil se ctí a byl… (více)

Zajímavosti (12)

  • Jeho menželkou je Renata Skamene (11. 12. 1954), děti Sandra Skamene, Robert Skamene, vnučka Rebeka. Nikdo z rodiny se herectví nevěnuje. (sator)

Tady hlídáme my (2021)

  • Důležité psí role ztvárnili baset Matylda, kterou přiveze do penzionu profesor Topinka (Roman Skamene) a Jorkšír Angie s pejskařem Mrázem (Martin Maxa). Dále pak zlatý retrívr Astor, který je specialistou na vyhledávání drog s pejskařkou Skalskou (Vendula Křížová), irský červenobílý setr Tony, který je nezvladatelný a mladý pejskař Nikolas (Tadeáš Říha). V dalších rolích je stabyhoun a Jack Russel teriér. (ČSFD.cz)

Galerie (163)

Reklama

Herec

Filmy
2021

Tady hlídáme my

2020

Policejní historky

2019

Špindl 2

2018

Sklep

2014

Bony a klid 2

2013

Jedlíci aneb Sto kilo lásky

2009

Veni, vidi, vici

2005

Trampoty vodníka Jakoubka (TV film)

2002

Kožené slunce (TV film)

Reklama

Reklama

2001

Z pekla štěstí 2

1999

Nebát se a nakrást

1997

Rosa alchemica (TV film)

1996

Mňága - Happy End

 

Na hraně (TV film)

 

O kováři Básimovi (TV film)

 

O mrňavém obrovi (TV film)

1995

Cesta peklem

 

Divoké pivo

 

Kulihrášek a zakletá princezna (TV film)

1994

Ještě větší blbec, než jsme doufali

 

Zapomenuté tváře (TV film)

1993

Kanárská spojka

 

Krvavý román

 

Nahota na prodej

1992

Dobročinný večírek (TV film)

 

O vodníkovi a housličkách

 

Trhala fialky dynamitem

1991

Tankový prapor

1990

Houpačka

 

Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil (TV film)

 

Křížová vazba

 

O zapomnětlivém černokněžníkovi

 

Pražákům, těm je hej

1989

Blázni a děvčátka

 

Dva lidi v ZOO

 

Království stromů (TV film)

 

Svatební kočár (TV film)

1988

Komu straší ve věži (TV film)

 

Podivuhodný večer se slečnami (TV film)

 

Temná aréna (TV film)

1987

Ať přiletí čáp, královno! (TV film)

 

Bony a klid

 

O zatoulané princezně

 

Pehavý Max a strašidlá

 

Pohled z hlubin (TV film)

 

Pravidlá kruhu

 

Sychravé království (TV film)

1986

Co takhle svatba, princi? (TV film)

 

Peníze a krev (TV film)

 

Smrt krásných srnců

 

Studentská balada (TV film)

 

Vánoční Růženka (TV film)

1985

Pták Žal (TV film)

1984

Cesta kolem mé hlavy

 

Falešný princ

 

O nosaté čarodějnici (TV film)

 

O princezně Solimánské (TV film)

 

Poslední mejdan

1983

Domeček plný koleček (TV film)

 

Letný strom radosti

 

Petra a Pavla (TV film)

 

Sestřičky

1982

Příště budeme chytřejší, staroušku!

 

Zelená vlna

 

Únos Moravanky

1981

Fénix

 

Láska na druhý pohled

 

Mezičas (TV film)

1980

Chvíle pro píseň trubky (TV film)

 

Jak napálit advokáta

 

Kluci z bronzu

 

Pastýřská pohádka (TV film)

 

Princové jsou na draka (TV film)

 

Starožitníkův krám (TV film)

1979

Hodinářova svatební cesta korálovým mořem

1978

Muž s orlem a slepicí

 

O vysoké věži (TV film)

 

Skandál v Gri - Gri baru

 

Tajemství Ocelového města

 

Čarovné prstýnky (TV film)

1977

Jablíčko se dokoulelo (TV film)

 

Na veliké řece

 

Osada Havranů

 

Volání rodu

 

Zítra vstanu a opařím se čajem

1976

Jezevec (TV film)

 

Koncert pre pozostalých

 

Odysseus a hvězdy

 

Panenka z vltavské tůně (TV film)

1975

Dvojí svět hotelu Pacifik

 

Fata morgána (TV film)

 

Osvobození Prahy

 

Rytíř (TV film)

1974

Dlouhá cesta (TV film)

 

Kdo hledá, najde (TV film)

 

Poslední ples na rožnovské plovárně

 

Princ Chocholouš (TV film)

 

Zbraně pro Prahu

1973

Javorová fujarka (TV film)

 

Jezdec formule risk

 

Přijela k nám pouť

1972

Dotek motýla (TV film)

 

Hliněný vozíček (TV film)

 

Nikdo mi nic nepoví (TV film)

1971

Dívka na koštěti

 

Podezřelé prázdniny (TV film)

 

Princ a chuďas (TV film)

 

Svět otevřený náhodám

1970

Ďábelské líbánky

1969

Odvážná slečna

1967

Útěk

TV seriály
2021

Sestřičky Modrý kód

 

Ženská řešení (E36)

2020

Modrý kód

 

Já ji nechápu (S04E66)

 

Veteráni (S04E65)

 

Hudba v břiše (S04E58)

  více epizod (4)
 

Sestřičky Modrý kód

 

S tím se smiř (E27)

 

Srdeční záležitosti (E21)

 

Kyklop kouli koulí (E20)

  více epizod (4)
2019

Modrý kód

 

Přes mrtvoly (S03E73)

 

Žádné lhaní (S03E71)

 

Pravda, nebo lež (S03E67)

  více epizod (13)
2018

Modrý kód

 

Pohled do zrcadla (S02E83)

 

Útěky (S02E82)

 

Volá Londýn (S02E79)

  více epizod (42)
2017

Modrý kód

 

Všechno jde, když se chce (S02E34)

 

Dárek (S02E33)

 

Lepší než fénix (S02E30)

  více epizod (46)
 

Svět pod hlavou

 

Dvojboj (E06)

2016

Pustina

 

Epizoda 8 (E08)

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 6 (E06)

  více epizod (3)
2015

Bezdružice

 

Al Capone (E12)

 

Diskreditace (E05)

 

Čuňata (E02)

2014

Případy 1. oddělení

 

Nenávist (S01E06)

2012

Policajti z centra

 

Uprchlíci (E10)

2009

Vyprávěj

2005

To nevymyslíš!

2002

O ztracené lásce

1998

Kinetická encyklopedie všehomíra

1994

O zvířatech a lidech

 

Travič (E04)

1993

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

1992

Hříchy pro pátera Knoxe

 

Otázka alibi (E03)

 

Náhrdelník

 

Pochodeň

 

Uctivá poklona, pane Kohn

 

Zázraky u rabína (E01)

1991

Území bílých králů

 

Dopadení (E07)

 

Nový les (E06)

 

Výlet (E05)

1989

Případ pro zvláštní skupinu

 

Noční chodec (E01)

1988

Druhý dech

 

Digitální dojnice (E10)

 

Malé dějiny jedné rodiny

 

Přejděte na druhou stranu

1987

Křeček v noční košili

 

Vlaštovko, leť! (E06)

 

Teta

 

Svatba (E07)

 

Automobil (E06)

 

Lev salónů (E05)

  více epizod (4)
 

Válka volů

 

Vítězství (E04)

 

Trestní výprava (E03)

1985

Slavné historky zbojnické

 

Vlak dětství a naděje

 

Malý muž a velká žena (E02)

 

Sněhurčina smrt (E01)

1982

Dynastie Nováků

 

Malý pitaval z velkého města

 

Cyklista (E05)

 

Tři spory

 

Spor dramaturga Stroupežnického (E03)

1981

Poručík Petr

 

Píseň mrtvý buše (E06)

1978

Jedno malé sídlisko

 

Ihrisko (E03)

1977

Nemocnice na kraji města

1975

My z konce světa

 

Hledá se Bojar (E07)

1973

Boříkovy lapálie

 

Tygr (E03)

 

Rajská jablíčka (E02)

 

Haraburďárna (E01)

1972

Boříkovy lapálie

 

Detektivové (E04)

1971

F. L. Věk

 

Naděje (E13)

 

Klec plná opic

 

Sirotci na zkoušku (E04)

 

Každý jdeme svou cestou (E03)

 

Dvířka k velkému tajemství (E02)

1969

Záhada hlavolamu

 

Epizoda 9 (E09)

 

Epizoda 8 (E08)

 

Epizoda 7 (E07)

  více epizod (6)
Dokumentární
2019

Příběhy 20. století (TV seriál)

 

Podnikatelé (S02E07)

2018

13. komnata (TV seriál)

 

13. komnata Josefa Nedorosta (S14E18)

2010

Film o filmu: Bony a klid (TV film)

2006

13. komnata (TV seriál)

 

13. komnata Romana Skamene (S02E07)

2003

Pokračování příště (TV seriál)

2000

Tmavomoudrý svet (TV film)

1999

Osudy hvězd: Jak stárne princ... Roman Skamene (TV film)

Divadelní záznam
1995

Revizor

Krátkometrážní
2003

Stopa končí v nebi

1994

Štace (studentský film)

1982

Bakaláři (TV seriál)

 

Viktorka (S11E07)

1981

Horečka všedního dne (studentský film)

1980

Meluzína (TV film)

1975

Bakaláři (TV seriál)

 

Linecké pečivo (S04E37)

1973

Bakaláři (TV seriál)

 

Kolo (S02E13)

 

Klíče (S02E09)

Host

Ovládací panel

Fanklub

(4)

Reklama

Reklama