Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

cpt.Lynch

Atmosféra je místy maximální. Příběh překvapí, ale nemůžu se zbavit dojmu, že už jsem to někde viděl a nejednou. Herecké výkony nadprůměrné. Bomba kamera. Něktré scény jsou dost nivní. Mám takový pocit, že Mistr Scorsese ze sebe už to nejlepší vydal v minulosti... Tak třeba příště... ()

Ravi

Jedním slovem "hurá", protože málokdy se mi u tohoto druhu námětu stane, že mě tak zasáhne. Scorsese ví, jak vyprávět příběh a když vypráví takto záludný příběh, tak vznikne film, kde si nejste jisti ani sami sebou. Seděl jsem jak přibitý a nechal se spláchnout do příběhu hurikánem, při kterém to celé začíná gradovat. Žádné zbytečné odbočky, žádná vedleší nepodstatnost. Vše co vidíte Vás vezme s sebou a to až do samotného konce. Silný jak emocionálně, tak i vizuálně. Zvuk s hudbou drnkají na nervy v kruzích jako když kolem plave žralok a Vy nevíte odkud a kdy kousne. Velmi jsem si tento film užil, možná i proto, že jsem v sále seděl sám. 5/5 ()

blackJag

Na Scorseseho je jednoznačný spoleh, ať točí historické drama, životopisný film nebo mysteriózní thriller. Umí si vybrat herce, dokáže je stimulovat k vysoce nadstandardním výkonům a ve skvěle vybraných kulisách rozehrát představení v nejlepší tradici Kubrickova OSVÍCENÍ. Co na tom, že pointu nejspíš domyslíte před samotným finále, když je vám předložena filmařina par excellence s atmosférou hustší než krev. Ostatně, pokud jste četli stejnojmennou předlohu od amerického spisovatele Dennise Lehaneho (také autor předlohy k úspěšné TAJEMNÉ ŘECE a GONE BABY GONE), mající i svou českou podobu, těžko vás odradí, že víte jak film dopadne nebo ano? 90% ()

Guzo

Asi nemám, co bych vytknul krom pár delších záběrů v první polovině filmu, které se mohly vynechat. Ale jinak: hudba (naprosto famózní, atmosferická), režie, herci, příběh, ukončení, ostrov.. Všechno funguje a dohromady dává skvělý filmový zážitek, který se v rámci žánru nevidí každý den. ()

MI-380

Klady: atmosféra, zvuk, DiCaprio, napětí, nejednoznačnost, flashbacky, zápory: moc vysvětlujících řečí, díry ve scénáři. 80%. ()

R1CH1E

Tak tomuhle říkám atmosféra, která působí mráz na zádech od samého začátku. Scény vymazlené jako vždy, jde vidět, že Scorsese je perfekcionista. Hudba je totálně temně dokonalá a DiCaprio hrál skvěle.Konec filmu mě dokonale dostal a mě nezbývalo než otevřít hubu jak šlapka při práci na E55 a sledovat, jak mě ten Scorsese zase dostal. Po tomto filmu jsem byl úplně mimo a přesně tak si představuji útok na psychiku diváka. "You never get out of this island." ()

Jacob23

Na po 2. jeste lepsi a skvely zazitek z luxusni filmariny.Kamera,hudba paradne vytvareji atmosferu.Ikdyz uz to bylo videno treba v Identite je scenar fajn a konec proste vyborny.Vsichni herci skveli ,ale Di Caprio drti! 90% ()

Kurikmoon

Film rozhodne udrží pozornosť, pohrá sa s Vami. A je veľmi pravdepodobné, že keď už si myslíte, že ste pochopili, tak Vás dostane. Herci pekne zapadajú, DiCaprio je fakt dobrý. Len škoda, že to išlo trošku mimo mňa. Rozhodne dobrý film. ()

J-o-k-e-r

Rok 2010 vypadá pro L. DiCapria jako hodně povedený. Prokletý ostrov zaujme především skvěle ponurou atmosférou, děsivou hudbou a vynikajícím výkonem právě Leonarda, který u mě víc a víc stoupá. Hodně velkou roli na úspěchu snímku má samozřejmě i režie M. Scorseseho. Úžasný mysteriozní snímek s překvapivým závěrem zzaujme především milovníky psychologických thrillerů. 90% ()

Gallagher

Po první polovině mi Shutter Island přišel jako nejslabší Scorsese. Kvalita se však po vlažném začátku rapidně zvedla a nakonec mohu spokojeně říct, že velký Marty ještě pořád umí točit skvělé filmy. ()

drackula

Jednoducho skvelé. Čo viac napísať k filmu, ktorý ma chytil napriek značnej dĺžke každou minútou a svojou myšlienkou a spracovaním sa so mnou neustále pohrával. Maximálna spokojnosť. 100 % ()

klima777

Předvídatelné a nepříliš originální. Ovšem atmosféra je místy takřka hororová a film jako celek je krásně natočen a oku diváka povětšinou vyloženě lahodí. Čistá práce za velmi silné tři hvězdy. ()

Blackberry

Leonardo DiCápo to má pomerne ťažké - jeho osud už po druhýkrát, v krátkej filmovej dobe, zamotá, ale nerozuzlí záverečný zvonec na konci filmu (INCEPTION). Jeho výkon je s každým rokom lepší. Milujem aj nenávidím takéto (ne)vyústenia a zlodejov kľudných nočných spánkov. Scorsese ale v tejto rovine nie je Nolan, ktorý vie točiť s akýmsi väčším nadšením (rozpočtom?). V istých okamihoch som sa bál, že dej vbehne do príliš psychologickej polohy. Našťastie v pravý čas, keď už už sa zdalo, že to "zabijú", vždy nabehli na správnu akceptovateľnú rovinu a opäť to bavilo. Lebo riešiť takmer nevysvetliteľnú ľudskú myseľ sa mi zasa až tak nechcelo. PS: Ako si prajete vy, aby to skončilo? ()

Kali4

Vážně někomu scénář přišel originální? Vážně?? Jasně, že to není jen o originalitě, Prokletý ostrov je skvěle natočený, herecky působivý, jsou tu bonbónky jako jízda v džípu (úžasný monolog, hotový Faust!) a závěrečná věta z DiCapriových úst je dokonalou úlitbou pozornému divákovi (přičemž si nejsem jistý, že se jedná o klad). Jenže já už jsem někde něco podobného přinejmenším jednou viděl a film mě prostě ničím extra nepřekvapil ani nesrazil do kolen. Ani jednou. ()

Darill

Nikdy jsem nepatřil mezi nějaké velké fanoušky Scorseseho tvorby. O to víc mě Shutter Island překvapil. Líbilo se mi, jak je divák stále nucen spekulovat, kdo je vlastně ve filmu ten šílený - pacienti, doktoři nebo snad vyšetřovatelé? (nakonec jsem si připadal jako největší blázen sám:) Takovéhle houpačky mám opravdu rád. Film mě chytil a do titulků nepustil. Mohu vřele doporučit všem, kteří mají rádi podobné pomalu se rozplétající zápletky, kde nikdy nevíte, na čem vlastně jste:) ()

Dreadd

U Prokletého ostrova se jeho největší atraktivita skrývá v příběhu. Nevěděl jsem, čemu věřit, něčemu jsem zase nechtěl dlouho uvěřit a všechna ta nejistota, co se vlastně skrývá za ústavem, kde jsou hranice reality a kde se nakonec ukrývá pravda, to všechno mě neuvěřitelně bavilo. Scorsese si se mnou pohrával podobně jako Nolan v Dokonalém triku, nejdřív jsem myslel, že je to další variace na souboj "dobro vs. zlo", ale postupem času jsem zjišťoval, že nelze říct, kdo je ten dobrý a kdo zlý (a podobně vykreslené postavy byly právě i v The Prestige). Atmosféra psychiatrické léčebny je vykreslená dokonale, konec bych si užil i kdyby to dopadlo tak, jak bylo naznačováno. Chvílemi mi tam neseděl hudební podkres, který jako by byl chvílemi úplně mimo, například když jeli autem a do toho hrála dramatická hudba, jako kdyby se dělo něco důležitého. ()

WRAHsk

plné hodnotenie si zaslúži za nečakaný zvrat ku ktorému film dôjde a preto som pri titulkách ešte dlho sedel s otvorenými ústami. Dej pomaly napovedá a diváka sprevádza atmosférou, ktorá je podmienená situáciou v týchto časoch v USA. Paranoidné predstavy o hrozbe komunistov a vojaci trpiaci dôsledkami druhej svetovej vojny. To sú výsledky hrôz nášho sveta. Smrť ľudí zlomí aj tých najsilnejších. Aj také silné osobnosti ako sa zdá byť detektív v hlavnej úlohe (L.Dicaprio). Pri vyšetrovaní na ostrove, kde držia tých najmasovejších pomätencov sa dostáva do súboja so samým sebou a myslí si že prichádza k spiknutiu voči jeho osobe .No veci sa majú inak, čím viac si myslíte, že máte vo veciach jasno, tým viac sa strácate v tejto hre doktorov, personálu a jeho policajných prisluhovačov... ()

Puyi

Celkový pocit z filmu byl naprosto úžasný, ty pocity, co jsem prožíval zejména v druhé půlce filmu, byly nepopsatelné... u závěru filmu jsem snad ani nedýchal. Atmosféra filmu je těžko popsatelná, něco neuvěřitelného ve všech ohledech. Herecky film taktéž nemá chybu, Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo i Ben Kingsley to zahráli dokonale a jen vylepšili už tak super pocit z celého filmu. Některé scény byly prostě dechberoucí a to napětí, které je provázelo... uplná senzace! Martin Scorsese se hodně vytáhl... Přemýšlím jestli by se filmu dalo něco vytknout, ale bohužel, nenapadá mě jediná věc, napadají mě jen slova chváli a těch jsem snad řekl dostatečně...ikdyž..!!! Prostě dokonalý film! :) ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013